Gönderen Konu: stoeger 2000 ile kinetik sistemli yeni franchi'ler arasındaki benzerlikler nelerdir?  (Okunma sayısı 9187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alipoyraz

• Ziyaretçi
arkadaşlar cumartesi günü fuarda ülkemize yeni getirilen kinetik sistem yeni franchi'leri gördüm.söküp incelemedim fakat; mekanizmayı geri çekip baktığımda, mekanizması 3 kulaklıydı ve namlu kepi de kısaydı.bu iki özelliğiyle aynı stoeger 2000 modeline benziyor... galiba mekanizma falan dedikleri gibi burdan gidiyor.bu söylediğim tamamen kendi düşüncemdir.
Bu konuda bilgisi olanların veya gerçek bilgiye ulaşabileceklerin bizi aydınlatmasını istiyorum...
Çok teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
Franchı kınetik ilk defa duydum bu söylediğiniz tüfek beretta A400 xplor gibi hem döner başlı hemde gazlı olmasın
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
arkadaşlar cumartesi günü fuarda ülkemize yeni getirilen kinetik sistem yeni franchi'leri gördüm....

Bu konuda bilgisi olanların veya gerçek bilgiye ulaşabileceklerin bizi aydınlatmasını istiyorum...

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,150418.msg1040392.html#msg1040392
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Franchı kınetik ilk defa duydum bu söylediğiniz tüfek beretta A400 xplor gibi hem döner başlı hemde gazlı olmasın

hakan bey benelli franciyi almıştır ve franchiler artık döner başlı üretilmektedir
franchinin sitesi burdan bakabilirsiniz
http://www.franchiusa.com/franchi-affinity-shotgun/

birde videosunu ekliyim hadi :D

Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

• Free Üye
  • *
bu modellerini ilk defa görüyorum stoeger gibi sistemi acaba sarsılmazmı üretiyor bu tüfeği şuan türkiyede üretilen ve genellikle ingiliz kundak olan franchi tüfekleri sarsılmaz üretiyor

resim

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hayır sarsılmaz üretmiyor demiştim benelli satın aldı diye
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

• Free Üye
  • *
benellide beretta firmasının yani beratta frachi yi satın aldı demek

resim

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
Benellinin kullandığı ID ( Inertia Driven ) sistem yine aynı grup şirketleri olan Franchi ve Stoeger tarafından  uzun süredir kullanılmakta, hatta şimdi ismini tam hatırlayamadığım birçok yabancı sitede karşılaştırmalı yorumlarını da vaktiyle bol bol okumuştum. Benelliye çok pahalı diyenlere alın kardeşim bu da ucuzu demek için yada randıman alınan bir sistem olduğu için franchi ve stoeger de kullanmaya başladı.
Sarsılmazın ürettiği adı üstünde Sarsılmaz Franchi artık sadece Türkiyede üretilen bir tüfek olsa gerek, ID sistemden tamamen farklı klasik gazlı sistem.
Okuduğum bazı yorumlarda Stoeger'i Franchi'ye kıyasla daha fazla övüyorlar gibiydi (oldukça tuhafıma gitmişti tabi) oysa Franchi'nin ID sistemli modeli ülkemizde Stoegere göre çok daha fazla fiyata satılıyor ve ülkemizde bu ikisini kıyaslamak bile imkansız..
Tercih sizin yurdum insanınn ürettiği Stoeger Amerikada daha fazla rağbet görüyor..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Bessim KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaşlar bugün itibariyle Franchi Affinity wood ( ağaç kundak) modeli elime ulaştı. doğrusu çok araştırdım. birçok marka model arasında seçim yaptım. Tasarımı, hafifliği ve zerafeti beni cezbettiği için bu modele karar kıldım. Alır almaz tarttım ve aynı dedikleri gibi çıktı 2850 gr. Atış testi de yaptım. Kinetik sistemi türkiyeye yanlış tanıtan yerli malüm markalardan dolayı açıkcası biraz tedirgindim çalışma hususunda. ilk jarjörde 36gr ve 42 gr ile başladım. şöyle bir açılsın dedim. ardından 32- 42 arası bir karışımla devam ettim. en önemli olan 24 gr trap fişeklerini sorunsuz çalıştırdı. hatta desteksiz attığım trap fişeklerinde bile hiç sorunsuz çalıştı. yanlız hemen belirteyim kinetik sistemlerde tepme olayı gazlıya göre biraz fazla ama süper pozeye görede tabiki daha az. ikisinin arası gibi diyebiliriz.
Bessim KURT
1978 zonguldak

Çevrimdışı Bessim KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
stoeger ile benzerlik hususunda, her ikiside kietik olmasından başka bir benzerlik yoktur kanımca. namlu fişek yatağı bambaşka, stoeger namlunun kasaya girdiği yer kısacık .  temizlik , işçilik zerafet kıyas bile kabul etmez. ikisini yanyana koyarsanız bu çok daha iyi anlaşılır.
Bessim KURT
1978 zonguldak

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bessim Kardeşim Merhabalar;
Otomatik av tüfeği için Benim de 4 adet seçeneğim var.
1. Franchı Affınıty
2 . Beretta A 300 outlander
3. Wınchester SX3 black shaddow
4. Ata Venza (2 ay sonra çıkacak)

Franchı Affınıty otomatik tüfekler konususnda benim de bir kaç sorum olacak.
TÜfekle 24 gr dam 42 gr kadar tüm doluları denediğinizi belirtmişsiniz. Hiç bir tutukluk vs yaşamadınız değil mi?
Ayrıca Bir kerede toplamda kaç fişek attınız. Tüfeğin sağlamlığı konusundaki fikriniz nedir? Tavsiye edermisiniz.  Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Bir de ben 66 namlu alıp tüm avlarda kullanmak istiyorum. Ördek avları için 10 cm lik Uzatma namlu (mobil  şoklu) bulabilir miyiz.
Selamlar.
1969 AFYON

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Franchı Affınıty çok şık bir silah.işçilikde mükemmel..hele max4 modeli harika.sonuçda italyan malı..alınabilecek en hesaplı tüfek..benimde aklımda.parayı buldummu alacağım ilk şey bu silah olucak.