Gönderen Konu: hoşbulduk avlak üyeleri bir tavsiye alayım dedim huğlu 103-d  (Okunma sayısı 1544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Tolga TUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
merhabalar avlak üyeleri aranıza yeni katılmış bulunmaktayım siteyi uzun süredir takip ediyordum ancak üye olmak yeni nasip oldu umarım iyi paylaşımlar yaparız.

yeni bir tüfek alacağım 20 cal huğlu 103- d poze ancak kafamda bazı sorular var bende sizlere danışayım dedim.daha önce avcılık yapmadım ve ava yeni başlayacağım.20 cal tercih etmemin sebebi tüfeğin hafif olması ve geri tepmesinin az olması(geri tepme benim için çok önemli arkadaşlar bu konuda yorumlarını bildirirlerse çok sevinirim.)12 cal e göre vuruş zorluğu yaşayacağımın farkındayım ama 20 cal ile başlarsam iyi bir atıcı olurum diye düşünüyorum ayrıca 12 cal in geri tepmesinin ağırlığının beni yoracağını düşünüyorum.gelelim sorularıma:

1- namlu boyu hakkında karar veremedim 61 namlu almayı düşünüyorum hem tek kurşun hem saçma atacağım bu yüzden ortalama bir namlu almayı düşünüyorum namlu şerit namlu olacak yorumlarınız nelerdir?(genellikle bıldırcın, tavşan ve domuz avı yapmayı düşünüyorum)bu namlunun saçmadaki performansı ne olur?

2-bu aralar tüfeği almayı düşünüyorum ama av bayiine gittim adam elime tüfeği verdi ama ne biliyim tüfek tozlanmış falan dedim içimden bu tüfek kaç yıl kaldı acaba burda acaba sağında solunda bir şey varmıdır emin olamadım av bayileride hemen tüfek kakalamaya çalışıyor malum acaba tüfeği direk fabrikadan getirtme şansım var mı?

3-tüfeği almaya gittiğimde av bayinden alacak olursam nelere dikkat etmeliyim?tüfekte kontrol etmem gereken noktalar neler?(malum tüfeğe bayii nasıl baktı ne yaptı etti fln bilemiyorsunuz.)

şimdiden teşekkür ederim tekrar selamlar
1990-Ankara