Gönderen Konu: 2. EL FİYATLARI AVRUPA TÜFEKLER,,,  (Okunma sayısı 27079 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
2. EL FİYATLARI AVRUPA TÜFEKLER,,,
« : 04 Kasım 2012, 20:04:09 »
Evet 2. el avr8upa tüfek fiyatları bu sene hatda gecen sezonun sonundan başlayarak birden büyk artışlar göterdi... 2009 yılında arkdaşımın sıfırını 1100-1200 tlye ladığı rus baikallara ikinci eline en aşşağı 1500 tl istiyorlar...brovwing a 500 g ler..en baba 1500 tl iken bu tüfkelre bu sene 2000 küsürlerden aşşağı fiyatlar gelmiyor...montecarlolar.. piperler ..simsonlar..rubhustlar..kısacası avrupa menşei bu tüfeklerdeki artışın nedeni suni bir artışmıdıryani bu tüfeklere bu gün istenen bu fiyatlar bu tüfeklerin hakkımıdır eğer öyleyse neye göre ..baikalın ithalatının durduğunu duydum doğrumdur ithal tüfek girmiyor diyorlar..bunu 2. el tüfeklerle ne alakası olabilir..ve itahalat durduysa neden durdu..bilgisi olanlardan ricam....

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: 2. EL FİYATLARI AVRUPA TÜFEKLER,,,
« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2012, 20:25:22 »
Baikal ithalatı konusuna girmek istemiyorum. Diğer türlü bahsettiğiniz fiyatları piyasa belirliyor. Satılmazsa düşer. Satıldığında da yazılı fiyattan satılmamış olabilir, olamaz mı. Bu fiyatlarda;

1. yerli fiyatlarının hızla yükselmesinin etkisi
2. İthal olsun da çamurdan olsun, yerliden iyidir

düşünceleri etkili oluyor olmalı. Fazla da üzerinde durmak istemiyorum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2012, 21:10:51 »
MUSA KARDEŞİM sana aynen katılıyorum. bahsetmiş oldugun butun tüfekleri kullanmış biri olarak. bu tüfekler artık mazide kalmış tüfekler dir.
üstlerinde yılların vermiş oldugu yorgunluk ve eskımış teknolojisi gunumuz fişeklerine uygun deyil.
gelelim fiyatlarına evet fiyatlar aldı başını gıdıyor ki istenilen rakkamlar bir cok tüfek için ederinin iki katı fiyat yazılıyor ( YA TUTARSA) HESABI. ederini isteyen kişinin tüfeyi zaten satılıyor.
alan kişi de bir iki ava gıdıyor bakıyor vuramıyor yada canlı düşüyor  başlıyor fişek tavsıyesı almaya buldugu en uygun dolu kötünün iyisi.( eskiler bu tüfekleri ballandıra ballandıra anlattık ları için ki onlarda haklı ozamanların en ıyı tüfekleri bunlardı LAKİN  gözden kacırılan bir durum var ozamanlar hazır fişek yok gıbı birşeydi  olanlarda zengınler yurt dışından vs getırıyorlardı. ama cogu insan kendi dolduruyordu. ve BU TÜFEKLERİN SIRRI ASLA AGAR DOLU SEVMEZ VE KALIN SAÇMA SEVMEZLER. NAMLU İÇ ÇAPLARI COK DAR OLDUGU İÇİN HEM COK TEPERLER HEMDE saçmayı cok dagatırlar basınc fazla geliyor. gunumuz fişeklerinde.
gelelim otomatık tüfeklere  yasal olarak artık iki adet fişek konulaçak YANİ poze çifteden hiçbir artısı yok... EKSİYİ VAR BUNA RAGMEN HALA talep varkı fiyatları 4000 ,5000 tl arasında.
otomatik kullanan kişiler benim gözüm de ikiye ayrılıyor ya  iki adet kuralına uymuyor yada cok alışmış poze çifte kullanamıyor... rasgele.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2012, 21:46:50 »
elinizin altında internet var avrupa ve amerikada çok özel bir marka ve özel bir tüfek degilse 200-300 usd fiyatlardan satılıyor özel marka ve özel seri tüfeklerinde para yapması için ayna gibi olması ve tamamen orjinal kalması gerekiyorki iyi para yapsın digerleri resmen hurda muamelesi görüyor....... onlar gerizekalı bizde çok akıllıyızki miyadını doldurmuş tüfekler hala bir dünya para verebiliyoruz....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2012, 09:23:30 »
evet gökhan usta klasik olduğu için eki bir avrupa çifte omayı düşünüyordum gecen sene kendi kendime dedim dursu sneye biraz dah düşer fiyatları ama çok şaşırtıcı bir şekilde artmaya başladı,ve ben vaz geçtim..ozman avrupa olsun sdıfır olsun dedim araştırdım en uygunu baikalın ızh-43e1c modeli zaten tüfeğide biliyordum sırıfrı nerdeyse yok gibi 2. ellerie dediğim gibi çok afaki fiyatlar var...hiç makul değil.bence bu konuda bilgisi olanların 2 el avrupa eski tüfek tüfek niçin alınmaz diyebir başlık gösterip en azından o verilen paralara yazık olmasının önüne geçilkmeli bence...

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2012, 09:30:51 »
birol abi beni şaşırtanda bu yurt dışı fiyatlarıyal ükmeizdeki fiyatları arasında cok büyük ucurumlar var..
bu siteden bakıyorum genelde...
http://www.armslist.com/posts/578615/pennsylvania-shotguns-for-sale-trade--browning-auto-five-12ga-magnum-32--full-choke-excellent-condition--650-00-or-trade ve bu link bir auto 5 satılık linki..ve fiyat 650 dolar...

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2012, 20:37:53 »
bende ikinci el bir baikal almıştım.tek tetik ejektör  sellektör ızh 27em 1c model.ve yarı fiyatına almıştım.900tl ye.inanın bana baikal ve aya piper avrupa tüfekler içerisinde en az para edenleri.simson  robust  piper auto 5  fiyatlarına bakarsanız  baikal ve aya piper in  bedava olduğunu görürsünüz.ayrıca ikinci el fiyatlarının yüksek olması yerli tüfeklerimizin  başarısızlığının bir göstergesidir.yukarıda saydığım markalar bence yerli tüfeklerimizden imalat yılı olarak 50  60 sene daha önce yapılmış olsada teknoloji olarak kalite olarak hala yerli tüfeklerden 50 sene öndeler...heleki auto 5 in üretime başladığı tarihi yazarsak y otolarda bir yüz yıl gerideyiz.hal böyle olunca fiyatların  çok abartılı olması normal gibi...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2012, 21:18:10 »
bazı tüfekler var ölümsüz,ama bencede çok afaki fiyatlar var.
avrupa 2.el alacaksan acele etmeyip sabırla bekleyeceksin ben şahsen öyle yaptım franchi black magic ve brownıng phoneıx(aldığımda sıfıra yakın 5 aylıktı) çok hesaplı aldım.
açılan ilanların çoğu ya tutarsa ama satılmıyor işte...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Bülent GÖÇER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2012, 21:24:31 »
ya tutarsa Adana da bir bayide lu-mar çifte sordum. 3750 liraya olur dediler. 2010 senesinde 750 tl  aldım. Aldığım kişi sıfırını 1994 te 900 dolara almış. millet uçmuş
Bülent GÖÇER
1968 AKÇAY
10390

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2012, 22:18:55 »
yurtdışından 2 el getirilmediği sürece bu iş böyle..Türkiye de silah pahalı..gümrük ötv kdv derken tüfeğe yaklaşık % 45 ek yük biniyor.Tüfeğin girişide olmayınca altın misali değeri yukarı çıkabiliyor.Fiyatlar talep ile alakalıdır.kimse almazsa otomatik düşer..gerçekten temiz bir tüfek değerini korur..yurdışı fiyatlarını gayet iyi bilirim.internet üzerinden bile satış oluyor.açık arttırma siteleriyle bile satışlar var.hele amerikada bir kişi her tür silah alabiliyor.hal böyle olunca fiyatlar gerçekten bize göre gerçekten hesaplı..fiyatlara gelince   bizde yerli poze lere örnek verelim en ucuzundan ata sp 1500 huğlu sp 1500 sarsılmaz 1400 akdaş 1450 yıldız 1500 gibi fiyatlarda ise ikinci el avrupa tüfeklerin kaliteli olanların bu fiyatlardan başlamısını normal olarak görüyorum.ancak sıradan tüfeklere daha yüksek paralar istenmesi gayet mantıksız ama maaalesef her malın bir alıcısı var...piyasamız bu..işi bildikten sonra istediğimiz fiyata tüfek alabiliriz.sabrederek araştırmayı sürdürürsek mantıklı satıcılar fiyatlar bulabiliriz.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 06 Kasım 2012, 12:36:38 »
hepinize yorumları için teşekkrü ederim.. şimdilik beklemedeyiz arttık...piyasayı yukarı cekenlerde zaten bu işi bilenler ...aslında bir yönden iyi ama sedece bir yönden sırdan yerli tüfek fiyatlarımzıda artış sağladı...bu ülke için iyi fabrika ev çalışnları için iyi ama avcı için hiçde öyle değil...zaten hele şu genel avlak devlet avlağı olayı rayına bir otursun o gökyüzünde uçan tüferk fiyatlarıda yerlere inecek...zira çok kişden duymaya başladım belgeleri iptal ettirip kaçak olarak avlanma sözlerini hatda bir arkadaşım melesef belgelerini iptal ettirdi bile...

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 06 Kasım 2012, 12:38:23 »
birol abiçok haklısın....500 kağıt isterler....sadece isterler ama :)

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 10 Kasım 2012, 18:41:19 »
arkadaşlar bu ithalatın durması konusuda kimsenin bir fikri yokmu...niye durdurdular kimler durdurdu..mahsumu yaptılar.. 3 kuruşluk tüfeklere 1000 liralar sitiyorlar...

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2012, 18:37:37 »
ithalatı kşmse durdurmuyor..bir tüfeğin ithal edilebilmesi için bir süreç yar test aşaması gümrüklendirme gibi...örneğin tse getireceğiniz tüfeklerden birer tane numune ister kesip parçalar hepsi birer maliyet en küçük hatada yada anlaşılmaz bir durumda sorun ortaya çıkıyor.gümrük maliyeti dolar kuru piyasaların belirsizliği derken süre uzuyor.ayrıca disbritörler siparişlerini bir kerede toplu vermek zorunda ..bu da zamanı etkiliyor.ayrıca örneğin beretta her tüfekten minimum alman gereken kota koyuyor.ithalatçı zarar etmemek dına bekleme sürelerini test epolama gümrükleme maliyetlerini kur dalgalanmaalrını düşünerek yüksek fiyatla satışa çıkıyor.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 11 Kasım 2012, 20:22:02 »
ithalatçı zarar etmemek dına bekleme sürelerini test epolama gümrükleme maliyetlerini kur dalgalanmaalrını düşünerek yüksek fiyatla satışa çıkıyor.
bir senedir pişyasaya sülmemesinin nedeni bumu...

ithalatı kşmse durdurmuyor..bir tüfeğin ithal edilebilmesi için bir süreç yar test aşaması gümrüklendirme gibi...örneğin tse getireceğiniz tüfeklerden birer tane numune ister kesip parçalar hepsi birer maliyet en küçük hatada yada anlaşılmaz bir durumda sorun ortaya çıkıyor.
çok komik değilmi sizcede polat bey.. tse de mi bir sorun var yoksa..ithal avrupa tüfekler tseden geçemiyorlar ölemi...

ben bunlara inanmıyorum polat bey...
ama hesapladıkları herneyse elleirnde patlayacak..bu millet dişini 2 sene sıkar gider yine avrupa tüfek alır..
yerli su borusu larına 1000 tl fiyat cekenler yarın kampanya yapmaya başlarlar...nitekim başladılar bile....ithalatı durdurmuşlar polatbey...kime sorduysam kimle konuştuysam bunu dedi.. bilerek ve planlı yapılmış...bunu yapanlarada yazıklar olsun..milletin cebindeki parayı nasıl alırız hesabı yapan bui zhniyete ayıplar olsun...yapsaydılar adam akıllı tüfekleride millet yerli tüfek alsaydı...3 -5 tane marka var tüfek yapan gerisi boru satıyor....

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #16 : 11 Kasım 2012, 20:31:31 »
evet bencede polat beyin dediği gibi ithalat zor bir süreç hele ki o tse mevzusu falan fenaa bende yedek parça getirdiğim için bilirim insanı bıktırıyor
ithal tüfek gelmemesi ya da sık gelmemesi , bencede bu yüzden. eminim fabrika çıkış fiyatları komik kalır satış fiyatlarının yanında... artı çok büyük paralar gerekiyor ithalatçıya kota,gümrük,nakliye,vergi,ötv,kdv bir sürü para lazım ...
bu iş otomobillere gelen ötv zammı gibi oldu zannedersem  0 araçlara zam gelince 2. eller de arttı ...
takip ediyordum 22 binlik arabalar birden 26/27 bin oldu. bu işte buna döndü sanki
discovery chanell de gunsmoke diye bir program var silah alım satım imalat takas vb. şeyler  ... bir silahı alırken accayip düşük paralara sayıyor burada mesela 6/7 bine giden yivlileri 350/400 dolara sayıyor ...
bu kanunlar bu mevzuatlar böyleyken bizim ithal silah veya malzemeleri alıp kullanmamız (kendi adıma ) zor
mesela beretta DT11  italyada 6000 euro ingilterede 6500 sterlin civarında (yanlışsam düzeltin) bizde 35.000 TL
kısaca mevzuatlar paran yoksa bakarsın diyooo

« Son Düzenleme: 11 Kasım 2012, 20:35:21 Gönderen: Alil ÖRTOĞLU »
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 12 Kasım 2012, 01:31:33 »
Özellikle silah ithalatının çok sıkıntılı ve pahalı bir süreç olduğu kesin.ithalatı zorlaştırmanın yerli silah sanayisinin işi olduğunu sanmıyorum.
Zaten avrupa silah seven birine ne kadar kısıtlarsanız kısıtlayın yerli kullandıramazsınız...
Keşke avrupaya yaptıkları gibi iç piyasayada aynı kalitede yapsalarda hiç avrupa kullanmasak ama nerdeee...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 12 Kasım 2012, 09:08:32 »
ben iyi bildiğim her şeyi yazarım bilmiyorsam yazmam..ama durum böyle..bildiğim bir kaç marka ithalatını başlattı tüfeklerin gelme süreci 3 ayı bulacak 1-2 ayda bunların test vs işlemleri sürer ...al sana 6 ay bu sürekli gelen tüfeklerden..bir de toptancı getirttiği tüfekleri kısa süre içerisinde tüketemiyor sa  bir daha o markayı kapsamlı şekilde getirmiyor ya da geciktiriyor.örneğin TOZ markası hemen hemen tüm tüfeklerde ejektör arızası vardı ne oldu şimdi kimse getirmiyor.beretta browning i komando getirtiyor ithalat 1 kerede geleceğinden ellerindeki stokları bitirmeden yenilerinin bağlantılarını yapmıyorlar..geçenlerde beretta larda indirim yapıldı neden stoklar bitsin diye ...gelen tüfekler 2 senede anca bitiyor ortalama...önümüzdeki sezon hemen hemen bütün markalar stoklarda olur..amma fiyatlar el yakacak ...ikinci eller de alıp başını çıkacak..

rizzini bir kere geldi gerisi gelmedi..baikallar gümrük depoda testleri geçmesi bekleniyor..beretta browning geldi piyasada..franchi grup değiştirdi yakında o da gelir..

fişekte de durum böyledir..federal fişek neden gelmiyor? kutulardaki ölçü birimleri amerikan olduğundan tse onaylamıyor...ithalatçı firma direk amerikadan getiriyor nakliei 3 kat daha fazla..aslında önce avrupa sonra türkiye yapsa süreç uzar ama maliyet daha az olur ancak kutular sorun çıkarır..amerikan winchester universallar ın türkiye ye girmesi 1 sene gecikti fişekler depolarda aylarca bekledi bu yüzden..

yerli firmaların ithalatı durdurmaları konusu tam olmasa da doğru...federasyon başkanı sarsılmaz grup başkanı idi..delegelerde bir sürü silah üreticisi de vardır.lobi yapıp gümrük test işlerini zorlaştırdıklarını duyduk zamanında....ancak tüfek ithal etmek yurtdışından başka bir şey ithal etmeye benzemiyor fişek daha kolay firmalar bağlantı rakamını kotayla belirliyor.örnek beretta dt-10 10 tane den aşağı yazamassın gibi..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #19 : 12 Kasım 2012, 09:37:35 »
Polat bey bu süreçleri iyi bilidiğiniz anlaşılıyor.Bir şey sorsam belki bilginiz vardır.Yedek parça siparişleri de aynı süreçlere mi bağlı,yani diyelim gelen tüfek partisiyle beraber mi gelir veya bağımsız olarak daha seri gelebilir mi,ithalatçı ya da distribütor firma tarafından.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 12 Kasım 2012, 09:49:01 »
polat bey eğerki bilmeseniz yazmaz ve konuşamzsınız bundan yana size ve şahsınıza karşı bir diyeceğim yoktur..bizede bu bilgiyi verenler yine tüfek satıcıları....

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 12 Kasım 2012, 17:03:24 »
yedek parça süreci her firmaya göre değişir bir firma ithalat ile gönderirken bir öteki daha sonra ayrı parti olarak gönderiyor.beretta disbüritörü türkiyedeki şirketi stoeger vasıtası ile yakında siparişle her zaman yedek parça temin edebileceğini bildirmişti..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #22 : 12 Kasım 2012, 17:55:52 »
Teşekkürler Polat bey.Tam da üstüne bastınız ben de zaten beretta yı merak ediyordum.Bu söylem epeydir var ama geçenlerde birşey lazım oldu cevap olarak birsonraki tüfek partisi veya orada serviste biriken diğer tüfeklerle beraber sevkedileceği dolayısıyla gecikebileceği cevabını aldım,yedek parçayı adam kargoya verecek gelecek namlu veya gövde değilse,parasını da müşteriden tahsil edecek bu kadar sıradan bir işlem ama bir yılı aşkındır olacak bu iş artık ne sıkıntı varsa.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 12 Kasım 2012, 18:45:37 »
beretta lar ismine yakışmayacak şekilde arıza veren silah firmalarından biri ben bu yüzden biraz uzak durmaya çalışıyorum. :) en az belki sıfır arıza browning :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Yetkin YILMAZ

• *
  • Çarşambalı 55
« Yanıtla #24 : 12 Kasım 2012, 18:50:35 »
Evet 2. el avr8upa tüfek fiyatları bu sene hatda gecen sezonun sonundan başlayarak birden büyk artışlar göterdi... 2009 yılında arkdaşımın sıfırını 1100-1200 tlye ladığı rus baikallara ikinci eline en aşşağı 1500 tl istiyorlar...brovwing a 500 g ler..en baba 1500 tl iken bu tüfkelre bu sene 2000 küsürlerden aşşağı fiyatlar gelmiyor...montecarlolar.. piperler ..simsonlar..rubhustlar..kısacası avrupa menşei bu tüfeklerdeki artışın nedeni suni bir artışmıdıryani bu tüfeklere bu gün istenen bu fiyatlar bu tüfeklerin hakkımıdır eğer öyleyse neye göre ..baikalın ithalatının durduğunu duydum doğrumdur ithal tüfek girmiyor diyorlar..bunu 2. el tüfeklerle ne alakası olabilir..ve itahalat durduysa neden durdu..bilgisi olanlardan ricam....
       Benim bildigim 3 yıldır baikal ithalatı yapılamamakta.. Türkiye distribütörü rastgele av bayii ile yaptıgım görüşmelerde baikalın ithalatının süresiz olarak durduruldugunu, yaptıgım araştırmalar da en önemli etkenlerden biride baikal tüfeklerini üreten IZHEVSKY MEKHANICHESKY ZAVOD silah fabrikasının tse ye namlu bileşen numaraları ve benzeri bilgileri vermemesi gibi sebeblerden dolayı ithalatı yapılmamakta oldugunu ögrendim
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2012, 19:07:18 Gönderen: Yetkin YILMAZ »

1978 / SamSun