Gönderen Konu: Eskiyen tüfeklerden kurtulma yolları.  (Okunma sayısı 4789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
Eskiyen tüfeklerden kurtulma yolları.
« : 02 Aralık 2012, 00:34:33 »
Kullandığım Vursan 92A yı 1998 de almışdım tüfekle attığım merminin haddi hesabı yok. Birde en önemlisi doldurma mermiler attım hatta kara barut bile kullandım. En son uzak mesafe atış için yaptığım tek kurşun da barut olarak kara barut kullandım döner kafa kırıldı , döner kafanın bir kulağı yarım da olsa çalışıyor ama artık sorunlu oldu. Tamir ettirsemde çok masraflı olacağını ve dikiş tutmayacağını söylediler, bende şimdi tüfeğimi hurdaya ayrıp ruhsattan düşmek istiyorum bana bu konuda bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Bülent SALIK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Eskiyen tüfeklerden kurtulma yolları.
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2012, 06:19:23 »
yeni mekanizma al stoeger firmasında ümit ustayı ara yardımcı olur
Bülent SALIK
0 Rh + 1969 MANİSA ikamet TEKİRDAĞ
Özkanlar fx 15 cesa süperpoze vursan 92 a

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2012, 21:55:59 »
Bence o tüfeğin kıymetini bil.Stoeger tüfekleri nerdeyse aynı.Stoeger den ona bir mekanizma alarak sorunu çözebilirsin.Pek pahalı olacağını da zannetmiyorum.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2012, 23:54:19 »
Yarın firmayı arayacağım...
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Musa BALLI

• *
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2012, 10:59:35 »
  Tüfekten en temiz kurtulma yolu dere  nehir gibi bir suya düşürmektir. Bulunduğunuz yerde bir nehir dere vs varsa oranın jandarmasına bir tutanak tutturun tabi inandırıcı olun tüfekten kurtulursunuz, yada tarlada çalışırken dönüşte unutmuşum orda kalmış deyip şikayetçi olmadıınızı belirtin, ama 1. yol daha sağlamdır.
    jandarmaki depocular üzerlerine zimmetli malı o şekilde düşüm yaparlardı.  sakın çalındı vs demeyin yalan beyandan başınız ağrır
 diğer yandan o tüfeğin tamir imkanı varsa o na bakın yoksa da namlusunu dipçiğini el kundağını alın, dipçik kullanılabilir namlu ise kep ve silindir kısmı deiştirelerek kullanılabilir, örnek 61 cm namlu bir vursan alın, o uzun namluyuda adapte ettirebilirsiniz.
geri kalanından da kurtulabilirsiniz.

Musa BALLI
1973-Antalya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2012, 19:57:44 »
  Tüfekten en temiz kurtulma yolu dere  nehir gibi bir suya düşürmektir.

böyle mi ;D

« Son Düzenleme: 06 Aralık 2012, 19:59:12 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Musa BALLI

• *
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2012, 22:43:42 »
     Volkan bey, böyle yaparsanız birisi sizin tüfeği bulur, kullanırsa başınız daha çok ağrır, ben bunu askerlik yaptığım yerdeki , depocu assubay arkadaşlardan öğrenmiştim. Arkadaş daha önce tuncelide görev yaparken "orda dere de çok operasyonda çok, zimmet düşmek kolay oluyor" demişti.
    Ama malesef bu bir sıkıntı, adamın 7,65 kırıkkale tabancası var, 850 tl ruhsat yenileme, tabanca o parayı asla etmez.
    Çifte ve pozelerde eskiyen tüfek bir şekilde kullanılıyor, ama otomatiklerde tüfek bir dağıldı mı tüfeğin dikiş tutması mümkün değil, her ruhsat yenilemede, tüfeği istiyorlar kontrol etmek için. birçok arkadaşın ruhsatında sıfırı 250-300 tl olan tüfek kayıtlı duruyordur.Bunun yönetmeliği vardır, elbet ama onda tüfeği bütün olarak isterler, sanırım.
Musa BALLI
1973-Antalya

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2012, 23:08:18 »
böyle mi ;D

16,965 izlenme...7 beğeni 21 beğenmeme...kimi adamı haklı bulmuş kimi dalga geçimiş kimi kro demiş :D kimide tüfeden gercekten menun değil....bense ilk şu tepkiyi Verdiverdim.....adam Browningi suya attıyala :D

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2013, 20:37:23 »
Vursanım benim gibi hor tüfek kullanan birine iyi dayanmış fabrikayı aradım servisle görüşemedim ama ufak tefek  tamir yapan  bir arkadaşımla neyi var neyi yok diye incelerken kasanın  fişek haznesinin takılı olduğu yerden çatlamış  daha doğrusu ayrılmış olduğunu gördük bu nasıl oldu derseniz kara baruttan kaynaklanıyor sanırım. Şimdi bu tüfeği ne kimseye satmak istiyorum ne evde nede ruhsatımda görmek istemiyorum. Emniyette bu işle ilgilenen arkadaş konulara çok vakıf değil tüfek almak için belge almaya gittiğimde nerdeyse kavga edecekdik adam benden bütün belgelerimi yenilememi istedi bende kabul etmedim ve kendisine diğer büyük il ve ilçe emniyetlerin sitelerinde neler yapılması gerektiğini yazılı olduğunu söyledim kendini bilmez kalkdı benim yanımda  il emniyeti arayıp sordu , anladığım kadarıyla karşısında ki benim söylediklerimi söyleyince terbiyesiz kendini bilmez telefonda kine diyor ki ya bu 5 senelik süre zarfında silah almaya çalışan  yani ben !!! kafayı yediysem ne olacak mış. Bir an fırladım üstüne bir sürü laf saydım aslında ağzını burnunu dümdüz etmek isterdim ama orası emniyet bende devlet memuruyum bir de diğer çalışan arkadaşlar terbiyesize kızıp evraklarımı onun elinden alıp hemencecik işimi halledip bana teslim ettiler. Sonra gelip özür diledi ama ne anlamı var. Benden özür dilediğinde ona şunu sordum madem ben kafayı yedim evde şuan 3 tüfeğim var eee onlar ne olucak dedim. Birde ona söz verdim eğer bir gün kafayı yediğime dair bir rapor alırsam kendisini bulacağımı söyledim  ;D .
Ben bu işlemle ilgili yasal mevzuatı bilen ustalarımızdan bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2013, 21:13:38 »
götürüp teslim edip kayıttan düşürebilirsiniz.imha edilmesini diyerek tutanakla teslim edersiniz.dereye atmaya gerek yok.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2013, 22:27:03 »
götürüp teslim edip kayıttan düşürebilirsiniz.imha edilmesini diyerek tutanakla teslim edersiniz.dereye atmaya gerek yok.
Bu tip sıkıntıya çare soran çok gördüm. Ruhsattan düşmeyle ilgili.. Ben de şimdi öğrendim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.