Gönderen Konu: İtalyan malı - Türk malı  (Okunma sayısı 6263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İtalyan malı - Türk malı
« : 01 Haziran 2014, 17:24:31 »
Bu tüfeklerin ikiside 4.500-5000 lira arası tüfekler.Fazla yorum yok.Alttaki italyan değilde türk malı olsa dönüp suratına bakmayız belkide.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2014, 18:10:33 Gönderen: Mert PASTIRMACI »
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
Ynt: İtalyan malı - Türk malı
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2014, 19:41:50 »
Maalesef böyle özentilerimiz aşırı derecede var
Ben yabancı firmaların kalitesi için bir şey demem ama bu kadar harika tüfek üreten firmalarımız varken
yabancı tüfege on para vermem
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Mahmut HOCAOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2014, 21:02:07 »
Alttaki çiftenin fiyatı 9 bin lira civarlarında şuan.o etiket fiyatı eski..
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2014, 21:14:46 »
Maalesef böyle özentilerimiz aşırı derecede var
Ben yabancı firmaların kalitesi için bir şey demem ama bu kadar harika tüfek üreten firmalarımız varken
yabancı tüfege on para vermem
abim yap bir yerli kaliteli tufek tavsiyesi de bende bilgileneyim ve bana tufek seciminde yardimci olmus olursun. cunku hep herkes yabanci bir tufege yonlerdiler beni.
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]
Tel : 0041797354320 - 00905319290051

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2014, 22:23:05 »
abim yap bir yerli kaliteli tufek tavsiyesi de bende bilgileneyim ve bana tufek seciminde yardimci olmus olursun. cunku hep herkes yabanci bir tufege yonlerdiler beni.
Çiftede akus yıldız huglu devamını yazmaya gerek yok yıldız a3-te var
pozede saymakla bitmez ama yıldız kullanıyorum
otomatikte hatsan ata armsan sarsılmaz........ torun kral vb gider nasip olursa hatsan dynamic veya ata venza alacagım ve bu tüfegide avda kullanmak için almayacagım
Ve inan hepside vurur öldürür çok para vermekle ve ithal tüfekle avcıların performasıda artmaz ithal tüfek veya pahalı tüfek kendi kendinede av yapmaz
Bunların çoguda ithal tüfeklere nal toplatır çoguda aslında yerlidir
Estetik dersen o konuda hala eksikiz ama avda sanat veya estetik benim ilgi alanım degil
Aslında ne tür bir tüfek alacagını söyleseydin daha çok yardımcı olmayada çalışırdım
 O0 O0 O0 O0 O0
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2014, 22:25:32 Gönderen: Elver ENGİN »
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2014, 22:48:52 »
Çiftede akus yıldız huglu devamını yazmaya gerek yok yıldız a3-te var
pozede saymakla bitmez ama yıldız kullanıyorum
otomatikte hatsan ata armsan sarsılmaz........ torun kral vb gider nasip olursa hatsan dynamic veya ata venza alacagım ve bu tüfegide avda kullanmak için almayacagım
Ve inan hepside vurur öldürür çok para vermekle ve ithal tüfekle avcıların performasıda artmaz ithal tüfek veya pahalı tüfek kendi kendinede av yapmaz
Bunların çoguda ithal tüfeklere nal toplatır çoguda aslında yerlidir
Estetik dersen o konuda hala eksikiz ama avda sanat veya estetik benim ilgi alanım degil
Aslında ne tür bir tüfek alacagını söyleseydin daha çok yardımcı olmayada çalışırdım
 O0 O0 O0 O0 O0
sende haklisin soylediklerinde abi cok para vermeye gerek yok diyorsun yerli mali yurdum mali diyorsunda. birkac video ve yorumlara bakarsanda kalite ve omurluluk bakimindan yabancidan sasma diyorlar ve haklilarda sanirim.

Benim almak istedigim automatique bir tufek ata promax i tavsiye etmisti bir arkadasim ve izledigim video dan da etkilenmistim yabantv de cikmisti istersen veririm linki. yapacagim avlar domuz ve tavsan olacaktir alacagim automatique tufekle.
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2014, 22:58:09 »
Büyük huğlu şuan müşteri memnuniyeti ve fiyat kalite oranında Türkiyede tek..
poze tüfek istiyorsan ömürlük tüfekler...
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2014, 23:08:27 »

İstanbul fuarında büyük huğlu ile akus markasının ürünlerini inceledinizmi bilmiyorum ama, inanın avrupa silahları unutturacağı kesin...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2014, 23:12:03 »

alacagim poze tufek te dedigin gibi huglu yu dusunebilirim ozaman degilmi abi ata ya kiyaslarsak huglu diyorsun yani.?
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2014, 23:16:02 »
Peki ya automatique yerli tufekler de ne dersiniz domuz ve tavsan avlari icin slug namludan bahsediyorlar tavsiye olarak
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
    • izmirchoketube
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2014, 23:22:13 »
Otomatik te ata , poze de büyük huğlu , çiftede akus deyim ...gerisi maddi imkanlara kalmış araba sektörü gibi
herkesin zevki ayrı. firmayla olmaz illa tüfeği omuzlaman atış yapman önemli
profisyonel atıcılar sadece tüfeğe alışmak için 10000 fişek atıyolar en az ...
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 01 Haziran 2014, 23:26:58 »
Otomatik te ata , poze de büyük huğlu , çiftede akus deyim ...gerisi maddi imkanlara kalmış araba sektörü gibi
herkesin zevki ayrı. firmayla olmaz illa tüfeği omuzlaman atış yapman önemli
profisyonel atıcılar sadece tüfeğe alışmak için 10000 fişek atıyolar en az ...
Huglu nun super poze tavsiyen nedir abi? namlu, marka ve diger ozellikleriyle tavsiyen nedir?

Automatique te de ata nin nesini onerirsin? ata yi biraz takip ediyorum ama iste o promax markasi cok dikkatimi cekmisti ama domuz ve tavsan avi icin de tavsiye etmiyorlar yazdiklarinda diger konularda. bide cikacagi da mechul.
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2014, 23:34:40 »
Benim tavsiyem domuz avı için imkanınız varsa yivli tüfek alın nasıl olsa yerlisi yok galiba, otomatikte  ATA veya HATSAN rahat rahat iş görür
makedonyada elime bir tane rus yapımı poze aldım kesin dört kilo var ve bir bir şok
sonra eski yugoslavya yapımı bir çifte aldım oda dört kilo rahat gelir ve oda bir bir şok sabit
sonra otomatik tüfekle domuz avı dedim güldüler onlar sadece karabin dedikleri yivli tüfekle avlanıyorlarmış
şimdi düşünüyorum adam haklı videolardanda izliyorum yivli tüfegi olan adam 200 metreye çok rahat atar ve önleme
yapmayada gerek yok biz ise hala domuz avına muayyer otomatik bakıyoruz
Son olarak ekleyecegim gualandi denilen bir çekirdek var bu domuz kurşunlarında kullanılan bu çekirdek ithaldede yerlidede aynı
jette başka yafta başka rotweilde başka özkursanda başka isimle geçiyor yerli olunca 10 lira ithal olunca 17.5 veya 20
Şimdi domuzun fink attığı bir ülkede bizde neden bu yivli tüfüfekler faiş fiyatla satılıyor ve ruhsatı needen bu kadar pahalı
mühimmatıda karıştırmıyorum

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
    • izmirchoketube
« Yanıtla #13 : 01 Haziran 2014, 23:36:12 »
Ata cy gazlı kurşun için iyi ister slug namlu yaptır istersen 66 cm şoklu namlu ben 12 yıldır kullanıyorum .
Poze de Büyük  huğluyla görüşüp kendin istediğin tüfeği yaptırabilirsin namlu boyu ,kundak,şoklar isteğe bağlı olarak
yapıyolar.
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 01 Haziran 2014, 23:43:53 »
Benim tavsiyem domuz avı için imkanınız varsa yivli tüfek alın nasıl olsa yerlisi yok galiba, otomatikte  ATA veya HATSAN rahat rahat iş görür
makedonyada elime bir tane rus yapımı poze aldım kesin dört kilo var ve bir bir şok
sonra eski yugoslavya yapımı bir çifte aldım oda dört kilo rahat gelir ve oda bir bir şok sabit
sonra otomatik tüfekle domuz avı dedim güldüler onlar sadece karabin dedikleri yivli tüfekle avlanıyorlarmış
şimdi düşünüyorum adam haklı videolardanda izliyorum yivli tüfegi olan adam 200 metreye çok rahat atar ve önleme
yapmayada gerek yok biz ise hala domuz avına muayyer otomatik bakıyoruz
Son olarak ekleyecegim gualandi denilen bir çekirdek var bu domuz kurşunlarında kullanılan bu çekirdek ithaldede yerlidede aynı
jette başka yafta başka rotweilde başka özkursanda başka isimle geçiyor yerli olunca 10 lira ithal olunca 17.5 veya 20
Şimdi domuzun fink attığı bir ülkede bizde neden bu yivli tüfüfekler faiş fiyatla satılıyor ve ruhsatı needen bu kadar pahalı
mühimmatıda karıştırmıyorum
ah abim bir bilsen yasadiklarimi cektiklerimi bu yivli tufek yuzunden sana cok sey paylasirim burda ama paylasayim bari. yurtdisinda ikamet ediyorum ve adamlara cifte poze ve automatique le av yaptigimizi (domuz) soyleyince biliyorum dedi ve guldu bana asalarmis gibisine.iyi dedim burdan bir tane alir gorururum dedim taksit verdim adama ama gelki tr ye yivli tufek getiremiyorum alacagim tufek te yari automatique yivli bir tufekti 1500chf e yani suanki tl fiyati 3000tl bundan 3 sene tl degeri ise kafa kafayaydi sen dusun.
benim yivli tufek alabilmem icin ilk once tr ye donus yapip ilk ikamet imin tr de olmasi lazim. yivsiz tufek ruhsati almam ve sonrada yivli tufek ruhsati cikarmam lazim oda olum. ve avcilik klubune uye olmam lazim ve parali avliklarda avlanmam lazimmis.
bak bir yazi paylasiyorum goruslerinizi de beklerim.
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 01 Haziran 2014, 23:46:39 »
Bugun sizlere edinmis oldugum konuyla ilgili bir bilgiyi paylasmak istedim.
Yazismis oldugum kisi yaban tv den OMER BOROVALI abimizdir. Emegine ve arastirmalarina cok cok tesekkur ediyorum.
Kendisine soylelikle ulastim, nette bir care araken bir yazisi karsima cikti ve mail attim kendisine ve cevabi gecikmeden geldi.

Yazisi :

" Yurt dışında mukim TC vatandaşlarının Türkiye’ye silah getirmeleri"

Taslakta bu hususa hiç değinilmemiş. Yurtdışında herhangi bir ülkede mukim TC vatandaşlarının Türkiye’de edindikleri geçerli avcılık belgesi sahibi olmaları durumunda, yurtdışında edindikleri o ülkenin ruhsatına haiz silahlarını Türkiye’ye avlanmaya gelirken beraberlerinde getirebilmeleri ve turist avcının silah getirme şartlarına tabi olmamaları gerekmektedir. Çıkışlarında beraberlerinde geri götürmeleri zorunlu olmalıdır.

Ayrıca yurt dışında mukim TC vatandaşlarının Türkiye’ye kesin dönüş yaptıklarında 3.maddenin birinci fıkrası 1, 2, 3, bentlerdeki ülkelerde ruhsatlı silahları varsa bu silahlarını ve aynı maddenin 4, 5 ve 6.bentlerindeki yivli ve yivsiz av silahlarını bu kesin dönüşleri sırasında Türkiye’ye ithal etmelerine izin verilmeli ve getirecekleri tüm silahlarından Savunma Sanayi Fonu alınmamalıdır. Bu husus düzenlenerek “Silah İthali” başlıklı 5.maddenin ilgili fıkrasına ilave edilmelidir.

Geçici 3. Madde, 3.fıkrasında taşıma ruhsatlı (11.madde’de belirttiğim taşıma ruhsatının silaha değil kişiye verilmesi ile ilgili olarak değişiklik yapılmaması durumunda) belli bir silahın bu kanunla taşınmasına izin verilmemesi halinde sahibinin istemesi durumunda devletçe rayiç bedeli ödenerek satın alınır hükmünün eklenmesi gerekir diye düşünüyorum. "

Sormus oldugum soru :

Merhaba ben umit isvicre nin cenevre sehrinde yasiyorum. Ve tr de bir yivli silah sabihi olmak istiyorum tabii burdan temelli donus yaptigim zaman yivli tufek alip goturmek istiyorum. Yazmis oldugunuz yazi ilgimi cekti : " Yurt dışında mukim TC vatandaşlarının Türkiye’ye silah getirmeleri"

Bu yazi sizin kendi gorusunuzmu yoksa tr ye temelli donenlerin avrupadan aldiklari yivli tufeklere ruhsat veRiyorlarmi.

Abimizin cevabi su sekilde oldu :

Kopyaladiginiz yazi (nereden aldiniz?) benim İcisleri Bakanligi Silah kanun komisyonuna hazirlayip verdigim 17 sayfalik oneriler yanimdan bir bolumdur.  Maalesef durum aynen oyledir. Yurtdisinda vatandaslarimizin kesin donuslerinde ev esyalarini,

arabalarini Turkiye’ye getirmesi icin devlet bir takim kolayliklar saglar. Ama yivli tufekleri icin hicbir imkan tanimaz. Turkiyeden avlanma belgesi olan da Turkiye’ye ava gelirken yivli tufegini getiremez.

Ben komisyon calismalarina davet edildim gorus ve onerilerimi sunmam icin. Ama kanun hala cikmadi, nasil cikacagini da bilmiyorum.

İsterseniz bu konuyu detaylari ile de bilen ve alt komisyon bsakanşigini da yapmis olana Konya Milletvekili Sn.Mustafa Akis bey’e de yaziniz ve yurtdisinda yasayan bir kisi olarak bizzat bu talebinizi iletiniz. [email protected]

Simdiki mevzuata gore su sirada yivli tufek edinmek icin Turkiye’den almak zorundasiniz. Bunu ya Makine Kimya Endustrisi Kurumundan onlarin ithal ettiklerinden muthis pahali olarak alabilrisiniz, veya 2.el kendi ruhsatli tufegini satan birisinden satin alabilirsiniz, o da pahali olur tabii. tasima ruhsati icin de 5 yildabir 3500 TL para oredsiniz. Yilda da 200 adet kursun alabilme hakkiniz vardir MKEK’dan.

Bir diger yol da Elcilikde calisan diplomat, polis, subay vs. gibi kendine bir adet silah almip Turkiye’ye getirme hakki olan kisi ,ile anlasirisniz, o sizin istediginiz tufegi alir, Turkiye’ye kesin donusunde getirip, ruhsat cikardiktan sonra size devreder.

Olmustur.

Sayginiza arz ederim.
Umit demir
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 02 Haziran 2014, 00:15:24 »
Sipahiler i fuarda ziyaret eden berettanın standındakilere burun kıvırırdı o kadar diyorum.Türk firmalarının tek eksiği reklam.
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
« Yanıtla #17 : 02 Haziran 2014, 00:39:18 »
Ben çifte vatandaşım acaba oradan alıp burada kullanabilirmiyim sezon bitince geri götürürüm :):):)
Büyükelçilikte çalışna akraba varda buradaki ruhsat falan adamı yorar eger oluyorsa
ben oradan alıp burada kullanıp tekrar geri götürme seçenegine baksam iyi olur galiba :):):)
Adamlar aşagılamakta bence çok haklı daha yeni yerli malı piyade tüfegi yaptık
Düşünsenize yerli sanayiye yivli tüfek imal yetkisi veriyorlar kıllatmadan
Hadi bakalım bir çalıntı muhabbeti başlarki sormayın
aslında serbest olsa HATSAN PCP 6.35mm tüfekler domuzu 100 mt den falan öldürürmü yoksa çokmu hayal kuruyorum
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 04 Haziran 2014, 14:41:11 »
huğlu kullanıcısıyım  kırma tüfekte avrupalıya hayatta para vermem.

otomatik ve pompalıda yerliler çok güven vermese de iyi çıkanları da var.  bendeki vursan ve huğlu çalışma bakımından sorunsuzdu. ama tipsizlerdi  ;D

yabancı olsa da olur, olmasa da. sonuçta tüfek bu . uzay mekiği değil.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2014, 14:43:56 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK