Gönderen Konu: 61 namlu ilave şoklu  (Okunma sayısı 8676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
61 namlu ilave şoklu
« : 26 Ocak 2015, 18:43:31 »
Eski concordlardan birini inceledim hoşuma gitti.O yüzden concord kullananan dostlardan tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.

61 namlu şoksuz  halinin performansını merak ettim.Özellikle tavşanda..Ortalama 4 no 32 gr fişekle 40 metre civarında tavşanı alabilirmiyim?.tek kurşun atışı da yaptığım için bu namlu tipi mantıklı geldi.
1982 Konya

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 61 namlu ilave şoklu
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2015, 19:53:43 »
Bu tüfekle ilave namlu ile ördek avı yapanı gördüm ve ilavesiz tavşan yapanlarda gördüm eniştemde 98 model var ve 3 arkadaşımda var çok memnunlardı ve ayriyeten bir arkadaşımda 71mobilşok namlu birinde ise hem 71mobilşok hem 61uzatma şok var çok memnun
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2015, 12:18:34 »
Evet memnuniyet konusunda olumlular ağır basıyor..Tüfekten ziyade 61 namlunun dağılımı ve deliciliği kafama takıldı.
1982 Konya

Çevrimdışı Kemal ŞİMŞEK

• *
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2015, 17:51:36 »
selam avcı arkadaşlar bende naciz ane fikrimi soylemek istıyom bendede sarsılmazın concort modeli var ben bu tufekle çok guzel avlar yaptım 1999 yılında aldım 61 namlu uzatma soku var ama ben kullanmıyom birde benellim var ama sarsılmazın verdıgı tadı alamadım sarsılmaz gercekten çok guzel almanızı tavsıye ederim
Kemal ŞİMŞEK
1966-Kırıkkale

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2015, 00:15:22 »

çoklu resim yükle

resİm yÜkleme

resim upload

Cevaplar için teşekkürler.almayı düşündüğüm concordun bazı fotolarını çektim.
Sarsılmaz konusunda tecrübem sıfır.

Resimdeki şoklar orjinal mi acaba?üzerinde marka çentik yok.Ve namlunun bir tarafında luigi franchi.......made in italy yazıyor.Diğer tarafta sarsılmaz yazıyor.Hiç zannetmiyorum ama italya üretimi mi?
Teşekkürler.
1982 Konya

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2015, 11:21:04 »
bende üzümlü zirve var. bendeki tüfekde aynı sizin bahsettiğiniz özelliklerde. bu sezon başında 22 gramdan 32 grama kadar ilave şoksuz bir kaç ava götürdüm. sekiz onlu üveyik sürüsüne 25 metreden atış yaptım sanki üveyikler hayalet olmuşdu  ;D saçmalar içlerinden geldi geçti  ;D  4 sene önce kısa ilavesiyle ankaraya kekliğe götürdüm. tavşana 3 el ardarda attım tavşanın taklalarını saydım sonrada bakdım yola devam. şimdi koydum kenara domuza gidersem kullanırım diye bekletiyorum.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2015, 21:12:30 »

çoklu resim yükle

resİm yÜkleme

resim upload

Cevaplar için teşekkürler.almayı düşündüğüm concordun bazı fotolarını çektim.
Sarsılmaz konusunda tecrübem sıfır.

Resimdeki şoklar orjinal mi acaba?üzerinde marka çentik yok.Ve namlunun bir tarafında luigi franchi.......made in italy yazıyor.Diğer tarafta sarsılmaz yazıyor.Hiç zannetmiyorum ama italya üretimi mi?
Teşekkürler.
Bendeki de bundan. Şoklarda çentik, yazı yok. Namlunun bir yanında Luigi Franchi filan yazıyor. Sarsılmaz'ın bu modelinin ilk çıkanları bunlar. İtalya'daki fabrikadan namlusu ve belki başka bölümleri de getirildiğini, burada monte edildiğini söylüyorlar. Yine de güzelce incelemeden almayın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2015, 00:19:57 »
Bendeki de bundan. Şoklarda çentik, yazı yok. Namlunun bir yanında Luigi Franchi filan yazıyor. Sarsılmaz'ın bu modelinin ilk çıkanları bunlar. İtalya'daki fabrikadan namlusu ve belki başka bölümleri de getirildiğini, burada monte edildiğini söylüyorlar. Yine de güzelce incelemeden almayın.
Tek kurşun ve avı tek namluyla halledeyim niyetiyle heveslendim.Tek kurşunu iyi diyorlar..Tüfeği inceledim abi ama atış denemesinde kararı vereceğim.Tüfek hafif.Yalnız concorlarda hızlı dolum yok.Şarjöre fişek sürerken kasadaki düğmeye basmak gerekiyor.Aksi halde kaşık inmiyor.
1982 Konya

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2015, 00:28:09 »
Franchi black megic ve forst class in ilk modelinin güzel bir kopyası olup hareketsiz naklidir, gazlı dedigimiz sistemdir. Uzatma şok takmadan parlama avı, isteğe göre şok takılarak diğer avlarda iyidir. 2 el alimen dikkat edilecek hususlara dikkat edilirse iyi bir seçimdir. Şerit, kasa egrilmesi ve namluda eğrilme gibi konular her 2. El için önemli bir unsurdur. Mümkünse atış yapıp deneyerek almak gerekir.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2015, 20:58:32 »
...Yalnız concorlarda hızlı dolum yok.Şarjöre fişek sürerken kasadaki düğmeye basmak gerekiyor.Aksi halde kaşık inmiyor.
Malesef. Ben de bir müddet yadırgadım. Yine de kısa sürede alıştım. Bununla birlikte düğmesiz fişek sürülebilse daha hoş olurdu.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Seyfu ŞENER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2015, 12:51:14 »
Bende concorde  L var sanırım 2000 model bir arkadaştan aldım ama silah çok temiz kendisi 2000 yılında bayiden 0 almış almış hiç ava gitmemiş,  sadece aldığında deneme amaçlı 10 fişek atmış namluda kaynaşlı yazıyor. Kendisi polis olduğu için silaha iyi bakmış ne en ufak bir pas vardı silahta nede çizik, ilk defa bu sene avda concorde otomatik  kullandım oysaki yıllardır poze kullanıyordum. Avda çok güzel verim aldım otomatiğe acemi olmama rağmen, bana göre yok böyle bir silah yakması ve mekanizması çok güzel, bıldırcında keklikte çil dahil tavşanda ve ördekte süper verim aldım .
1982 bayburt

Çevrimdışı Seyfu ŞENER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2015, 12:58:55 »
Avda hep 61 namlu kullandım ördek dahil. Hatta çil keklik avında abartmıyorum arkadaş  şahit kendisi kuş uzak diye tüfek atmadı ben attım 70 metre rahat vardı çil düştüğü yerde kaldı kullandığım fişek rc sipe 7 numara idi. arkadaş bile şaşırdı nasıl yaktı bu mesafeden diye.Sadece bir saçma almış kus sırtına arkadan, uzatma şokları var ama kullanmıyorum. bence sarsılmaz kalite olarak tek. biz ördekte bek avı yapıyız, onun için şok kullanmıyorum. sadece ilk ördekte sok taktım ördeği parçaladı resmen 34 gr züber 4 no fişek ile  ondan sonra hep 61 namlu kullanıyorum.
1982 bayburt

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2015, 20:54:01 »
Bende concorde  L var sanırım 2000 model

fişek sürerken düğmeye basılı tutmak gerekiyor mu sizin tüfeği de?
1978-İZNİK

Çevrimdışı Seyfu ŞENER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2015, 23:35:16 »
Düğmeye basılı tutuyorum sonra kaşığı aşağıya elimle bastırıp fişeği ondan sonra sürüyorum
1982 bayburt

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2015, 00:21:04 »
fişek sürerken düğmeye basılı tutmak gerekiyor mu sizin tüfeği de?
Savaş Bey düğmeye basmak gerekmeyenler şu anda çıkardıkları modeller. Model isimleri de değişik. O barak kasalar (eski kasa) ilave eziyeti olanlardandır. Gerçi eziyet dedim de; alışık olmayanlar için.
1968

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2015, 01:33:15 »
eniştemde 61 cm concord var bende ise saw700s var 71 namlu. iki tüfekte cok güzel. 61 cm olan concord kursunda daha iyi hedefi tam vuruyor ancak 71 saw 700s kursunda biraz zayıf diyebilrim. ama normal avlarda yerli tüfekler arasında türkiyede önde gelen tüfeklerin içinde bence. 71 cm olanla tavşanı vurdugum yerde kursun atılır desem yalan olmaz ben bile hayret ettim nasıl vurdum die. tüfek bir kere bile tutukluk yapmadı şükür oldukca memnunuz. ağırlıklı olarak keklik bıldırcın avları yapılcaksa 61 ideal geliyor. ama 71 ise gercekten uzun mesafelerde dogru mühimmatla cok iyi sonuclar vermkte. bn bp nin long range modelini kullanıyorum mesafe tanımıyor. kesinlıkle tafsiye ederim.

ata venzayı da inceledim ama kullanmadım venzayada bakın derim oldukca sık görünüyor ve onlarda uzak mesafede iyi sonuclar alıyorlar kullnana arkadaslar. ama bende sarsılmaz ayrı bi yeri var her zamn.
1988-İZMİR

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 27 Mayıs 2015, 09:11:30 »
Savaş Bey düğmeye basmak gerekmeyenler şu anda çıkardıkları modeller. Model isimleri de değişik. O barak kasalar (eski kasa) ilave eziyeti olanlardandır. Gerçi eziyet dedim de; alışık olmayanlar için.

valla gerçekten eziyetmiş .
1978-İZNİK