Gönderen Konu: Sarsılmaz Hayallerimi Sarstı  (Okunma sayısı 9262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat KISA

• *
Sarsılmaz Hayallerimi Sarstı
« : 06 Ocak 2016, 15:39:30 »
Ava ilk başladığım zamanlarda aldığım 400 tl lik tüfeğimin dört yıl kullandıktan sonra çıkardığı arızalardan sıkılarak kendime güzel isteklerimi karşılayacak bir tüfek almaya karar verdim uzun araştırmalardan sonra av bayiminde tavsiyesi ile büyük bir heyecanla sarsılmaz SAW 700 av tüfeğimi aldım. Ama ne yazık ki yeni tüfeğimi aldığıma sevinirken daha bir ay olmadan sevincim kursağımda kaldı tüfeğimin namlusunda çillenme paslanma tarzı lekeler meydana geldi. 400 tl verip 4 yıl çok ağır şartlarda kullandığım tüfekte böyle durumla karşılaşmadım. O kadar bakmama rağmen tüfeğimin bu hale gelmesi açıkçası beni tüfekten soğuttu. Sizce bu durumda ne yapabilirim tüfeği iade edip başka bir tüfekle değiştirme imkanım olabilir mi
Murat KISA
1990 ORDU FATSA

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sarsılmaz Hayallerimi Sarstı
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2016, 15:58:00 »
MURAT kardeşim öncelikle yaşamış olduğunuz üzücü durumdan dolayı geçmiş olsun.
bende bir sarsılmaz kullanıcısı olarak gerek forumda gerekse şahsen görüştüğüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

bende süper vurucu modeli 1996 üretimi poze var dış krom kaplaması biraz aşınmaya başladı yeni yeni bu yaş için çok normal bir durum. geçenlerde 2 gün üst üste ava gittik tüfek kılıfı 1. gün ıslanmış farkında değildim. o şekilde sabahladı.  2. gün bantta hafif pas fark ettim yağla silerim geçer dedim avdan döner dönmez temizlemeyi unuttum. iki gün sonra temizlemek için bi çıkardım üst namlu ve bant nemli yere gelmiş komple pas olmuş güzelce temizledim yağladım geçti.

sizde eğer saklama koşullarını iyi ayarlamamışsanız. buna hiçbir kaplama yada metal dayanmaz.

garantisi varsa gönderin yardımcı olurlar.memnuniyete önem veren bir firmadır SARSILMAZ.

selamlar rast gele...
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Özhan KILINÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2016, 15:58:56 »
cok gecmıs olsun .  Duydugum kadarı ıle sarsılmaz .  fabrikası  devletle anlasıp sılah uretmeye baslamıs ve agırlıgını sılaha vermıs .  fabrıkasıda   arızalanan tüfekleri garantili bile olsa sizden ucret isteyerek yapıyorlarmıs .   sız yınede moralınızı cok bozmayın  . Mala gelsin sizlere degil . 
AKKAR APACHE BRONZE

HUĞLU Ranger  XT3

Çevrimdışı Murat KISA

• *
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2016, 16:07:42 »
Sağolun idris bey değerli bilgileriniz için daha bir ay oldu alalı diğer tüfeği karın içine gömdüm, avdan geldim defalarca ıslak ıslak bıraktım böyle birşey olmadı oksitlenme gibi değişik birşey bu
Murat KISA
1990 ORDU FATSA

Çevrimdışı Murat KISA

• *
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2016, 16:09:03 »
Sağolun Ozhan bey tabiki öle ama sonuçta o mala da az para vermiyoruz emeğe değmesi lazım
Murat KISA
1990 ORDU FATSA

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2016, 16:36:19 »
bn de sarsılmaz saw 700s kullanıcısıyım. böyle bir sorun olmadı. avdan sonra ıslak ya da nemli bırakmamya özen göstermek lazım. bir de fazla yağlı kalınca da pas olabilir. tabi her tüfek için geçerli bu kurallar. fabrikanın para istemesine gelince kulaktan bilgilere değil de fabrikayı direk arayıp şikayetinizi bildirdikten sonra sorununuzun çözüleceğini tahmin ediyorum. zira  bu konuda bir abim sikayet etmiş fabrikaya göndermiş ve namluyu yeniden boyamışlar ve tüfek garanti kapsamı dışında olmasına rağmen ücret talep edilmemiş kargo ücretinide kendileri ödemişlerdir. direk fabrikayla kendiniz görüşün
1988-İZMİR

Çevrimdışı Ferhat GARİP

• *
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2016, 16:57:08 »
Sarsılmasın bütün tüfekleri öyle küf tenekesi imkânınız varsa iade edin tavsiye armsan
Ferhat GARİP
1979 BİLECİK

The following users thanked this post: Özhan KILINÇ

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2016, 17:07:15 »
Sarsılmaz alanlar sarsılır...:) Hala iyi tüfek derler...
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

The following users thanked this post: Özhan KILINÇ

Çevrimdışı Taner MEMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2016, 17:20:50 »
Benellide de paslanma var ne yapıcaz kötülemek kolay tüfeği yağlamana dikkat et ıslandı ise kabacada olsa kılıfa koymadan kurula
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimdışı Nedim DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2016, 17:54:33 »
murat bey sarsılmaz concorde s sport kullanıcısı olarak çok memnunum, pas olayına gelince benelli vinci kullandım 2 ay, pas olayında sarsılmazdan daha fazla pas yaptı  tüfeğinize iyi bakın remington  34 gram veya armusa 34 gramla kışın şahane, unutmayın en iyiler paslanır
Nedim DEMİRCİ
1979 MANİSA SARIGÖL

Çevrimdışı Ferhat GARİP

• *
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2016, 18:56:36 »
Armsan phenoma kullanıyorum karda ve yağmurda çok kullandım ne sildim nede yagladim ne bir küf ne bir paslanma oluyor sezon sonu temizler koyarim
Ferhat GARİP
1979 BİLECİK

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2016, 21:29:00 »
iki yıl önceydi sanırsam aynı konuyu bende açmıştım benim tüfekte paslanmıştı fabrikaya yolladım saolsunlar namluyu yeniden boyayıp yoladılar bi kaç eksiği vardı giderdiler şimdi aklıma geldi gittim baktım hafta sonu ördekde sırılsıklam oldu karın içine girdi çıktı acaba diye yok bişey olmamış yollayın fabrikaya karşı ödemeli 2 haftaya geliyor tüfek yeniden elinize hemde sıfır gii pırıl pırıl :)
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2016, 21:29:58 »
hemde Ordulusunuz yollayın siz fabrikaya o nemli havada bile sıkıntı çıkarmaz artık
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Hüseyin KAYA 15

• *
  • ALLAH VAR GAM YOK
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2016, 21:58:11 »
Öncelikle geçmiş olsun sarsılmaz sav 700s sport kullanıcısıyım benim diyen yerli tüfeğin üstünden en beş defa atlar avına doyum olmaz aynı zamnda benelli crio comfortumda var marka kötülemek hoş bişey değil,tabiki artısını eksisini tartışcaz birbirimizi bilgilendireceğiz ama yorumlarda sağduyuya dikkat etmek gerek sarsılmaz kullanıcısıysanız biraz dış temizliğine dikkat etmek gerek ki kötü bir marka olsa daha hala concordun en eski modellerini dahi bu gün sıfır yapılan yerli tüfeklerle fiyatları aynı olmazdı diye düşünüyorum aynı zamanda bu konunun yeri bu sayfa değil yerli tüfekler sarsılmaz kısmında açılmalıydı ki herkez göre bilsin bulunduğumuz sayfa satılık kısmı
  • BENELLİ CRİO COMFORT
  • DOCH DRAHTHAAR ŞANS
  • DOCH DRAHTHAAR HERA
Yarım kalmışken FIRATIMIN hayalleri umrumda değil pkk nın havaya uçan hevalleri GARİP KUŞÇU OĞLU Hüseyin KAYA 1985-BURDUR

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2016, 22:23:27 »
        1980  yılında aldığım huğlu,1990 yılında aldığım sarsılmaz otomatiği yıllardır kullanıyorum içlerinde ve dışında en ufak paslanma olmadı, rengi biraz solsada boyası bazı bölgelerinde silinsede kesinlikle pas göremezsiniz.Avdan döndüğümde bakımını yaparım, kesinlikle ıslak kılıfa tüfek koymam.
         Geçenlerde bir arkadaşımız 6000-7000 tl verdim benelli aldım iki defa ava gittim tüfeğim pas içinde diye sızlanıyor. hangi tüfek olursa olsun ıslak vaziyette kılıfa koyup iki üç gün o vaziyette kalırsa benelli değil her tüfek paslanır.
          Şikayetinizi aldığınız bayi veya kendiniz fabrikasına iletirseniz size yardımcı olacakları düşüncesindeyim. Geçmiş olsun.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Taner MEMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2016, 22:33:18 »
Arkadaşım kullanılan boya ile alakalı bir durum şimdi diyorr bazı arkadaşlarımız bizimki paslanmıyor die doğru ben beretta kullanıyorum babam benelli onunki biraz dikkat etme hemen paslanıyor benimki yamur çamur banamısın demiyor demek istediğim üzülme sarsılmazlarda böyle benim trap tüfeğim var sarsılmaz ondada aynı sıkıntıyı yasadım sarsılmazın yeni modellerinde özellikle oluyor birde tutuğunuz ortam çok önemli nem yönünden yüksek bir yerde duruyosa her tüfekte oluyo ama çözümü var krom kaplama yapıyorlar ama öyle grı parlak değil yine siyah 100 ila 250 tl ye yapıyorlar ver yaptır 20 yıl arkana bakma birdaha tüfeğin cok güzel babam 15 yıl concortun ilk modellerini kullandı fazla evde duruyor die verdik bin pişmanız üzerinde boyası silinmişti neresindeyse ama taş gibi çalışıyor ben hala idda ediyorum en problemsiz yerli sarsılmazda gercekten cok üst düzey teknolojiye sahipler Allah keyfini bozmasın takma kafaya dediğim gibi ver 100 150 tl crom kaplat arkana bakmadan uzun yıllar kullan avınız daim olsun kalın sağlıcakla.
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 06 Ocak 2016, 22:36:06 »
Arkadaşım kullanılan boya ile alakalı bir durum şimdi diyorr bazı arkadaşlarımız bizimki paslanmıyor die doğru ben beretta kullanıyorum babam benelli onunki biraz dikkat etme hemen paslanıyor benimki yamur çamur banamısın demiyor demek istediğim üzülme sarsılmazlarda böyle benim trap tüfeğim var sarsılmaz ondada aynı sıkıntıyı yasadım sarsılmazın yeni modellerinde özellikle oluyor birde tutuğunuz ortam çok önemli nem yönünden yüksek bir yerde duruyosa her tüfekte oluyo ama çözümü var krom kaplama yapıyorlar ama öyle grı parlak değil yine siyah 100 ila 250 tl ye yapıyorlar ver yaptır 20 yıl arkana bakma birdaha tüfeğin cok güzel babam 15 yıl concortun ilk modellerini kullandı fazla evde duruyor die verdik bin pişmanız üzerinde boyası silinmişti neresindeyse ama taş gibi çalışıyor ben hala idda ediyorum en problemsiz yerli sarsılmazda gercekten cok üst düzey teknolojiye sahipler Allah keyfini bozmasın takma kafaya dediğim gibi ver 100 150 tl crom kaplat arkana bakmadan uzun yıllar kullan avınız daim olsun kalın sağlıcakla.

+1
1988-İZMİR

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 06 Ocak 2016, 22:36:57 »
        1980  yılında aldığım huğlu,1990 yılında aldığım sarsılmaz otomatiği yıllardır kullanıyorum içlerinde ve dışında en ufak paslanma olmadı, rengi biraz solsada boyası bazı bölgelerinde silinsede kesinlikle pas göremezsiniz.Avdan döndüğümde bakımını yaparım, kesinlikle ıslak kılıfa tüfek koymam.
         Geçenlerde bir arkadaşımız 6000-7000 tl verdim benelli aldım iki defa ava gittim tüfeğim pas içinde diye sızlanıyor. hangi tüfek olursa olsun ıslak vaziyette kılıfa koyup iki üç gün o vaziyette kalırsa benelli değil her tüfek paslanır.
          Şikayetinizi aldığınız bayi veya kendiniz fabrikasına iletirseniz size yardımcı olacakları düşüncesindeyim. Geçmiş olsun.

+1
1988-İZMİR

The following users thanked this post: Ahmet VURAL

Çevrimdışı Murat KISA

• *
« Yanıtla #18 : 07 Ocak 2016, 13:18:27 »
Herkese teşekkür ederim yorumları için markayı kötülemek gibi bir düşüncem yok sadece o kadar hevesle aldığım tüfeğin öle yapması canımı sıktı bilgi almak için paylaştım.
Murat KISA
1990 ORDU FATSA

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 08 Ocak 2016, 08:28:45 »
           Sarsılmaz bende de var ve çok memnunum.Paslanma olayına gelince bunun sebebi tüfeği kılıfta nemli vaziyette  bırakmaktır.Sarsılmazda ithal tüfeklerdeki gibi boya var, huğlu ve üzümlü tüfeklerindeki gibi siyah krom kaplama yok.Paslanmasın diyorsan tüfeğin dış yüzeyini hafif yağlı bez ile silip, kılıfa koymayın.Bu şekil yapmazsanız beretta ve benelli tüfekler bile paslanmaktadır.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 08 Ocak 2016, 09:48:50 »
tüfeğiniz sarsılmaz ise vede pas yapıyor ise şanslısınız . . şunu unutmayın , iyi namlular paslanır . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

The following users thanked this post: İdris MOĞOL, İsmail BİLİR

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 10 Ocak 2016, 22:00:29 »
tüfeğiniz sarsılmaz ise vede pas yapıyor ise şanslısınız . . şunu unutmayın , iyi namlular paslanır . .

yusuf abiye kesinlikle katılıyorum sarsılmaz tüfeğim olduğu halde böyle b işi başıma gelmesede tecrübeli bir abim aynısını söylemişti iyi namlular pas yapar diye bnm huğlu çiftem yapmıyor bir türlü nedendir anlamadım  :)
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #22 : 10 Ocak 2016, 22:07:12 »
O zaman en iyi namlulara sahip tüfeklerden Merkel veya B25 Browninglerde paslanır herhalde.Ne alaka iyi namlu pas yapar.Şehir efsanesi...
Paslanmanın,namluya atılan boya ile veya tüfeğin yaşı ve bakımı ile alakalı olması daha mantıklı
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2016, 22:08:25 Gönderen: Kadri AĞRALI »
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 10 Ocak 2016, 22:45:59 »
Paslanmanın namlu ile değil namlu boyası, kaplaması, bakımı, bulunduğu ortam vs ile alakalı olacağını düşünüyorum. Bazı firmalar x kaplama kullanıyor iken bazıları y kaplama kullanabilir, tercih meselesidir. Bu, tüfeğin teknik kısmını, av üzerindeki performansını vs etkilemez. Yani hemen 'şu firmayı al yoluna bak' gibi tavsiyeleri doğru bulmuyorum ben. Çözüm onun yerine paslanma önleyici kaplama (artık hangisiyse) yaptırmak ya da bakımını iyi yapmak olabilir. Aslında en başta tüfeği alırken boya özelliklerini vs bilerek alsak böyle sürprizlerle karşılaşma ihtimalimiz azalır.
Cümleten rast gele.

1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

• Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 10 Ocak 2016, 22:58:03 »
murat kardeşim yeni yada eski tüfeğini yatak altında ve kılıflı olarak yere kılıflıda olsa yere temas ederek muhavaza etme aradaki paslanmama  farkını kısa süre içinde göreceksin
1985
BURSA