Gönderen Konu: fabarm xlr5 fişek gramajı  (Okunma sayısı 835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
fabarm xlr5 fişek gramajı
« : 14 Ekim 2023, 18:58:06 »
Arkadaşlar fbarm xlr 5 kamuflaj 71cm tüfeğimi yeni aldım, ilk defa bu tüfekle ördek avına gidicem, malum havlar da şuan yumaşak tüfek hakkında da herhangi bir deneyimim yok, çevremde de kullanan yok. acaba bu tüfeği kullanan arkadaşlar kaç gr fişekleri tercih ediyorlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: fabarm xlr5 fişek gramajı
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2023, 09:43:51 »
İsmail bey öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı olsun 1 fabarm xlr5 1 fabarm l4s initial hunter 1 de fabarm l4s black hunter modellerine sahip oldum şuan sadece black hunter modeli elimde mevcut. Bu tüfekle 4 yıl batıda 5 yılda doğuda geçirdim hala doğuda kullanıyorum yeni tüfeklerde alsam av günü elim onlara gidemedi fabarmdan sonra 3 yeni farklı markalarda tüfek aldım hiçbirini bir kez alıpta ava gitmedim evde yatıyorlar.  Keklik ve çulluk avcıyım 6 7 no 30 gram powertapa fişekler ile yaz kış avlanıyorum kışın dahi  30 gram atıyorum. Marka vermedim ancak yerli fişek atmadığımı da beyan edeyim. Bir sefer bile fişek tahliye sorunu yaşamadım. Malzeme kalitesi çok iyi parça arızası konusunda  hiçbir sorun olmadı. Kolilerce fişek attım. Şimdi bu yazıma göre fabarm süper bir tüfek diyeceğimi sanıyorsunuz belki ama öyle demiycem. Yıllardır fabarmı elimden bırakamayışımın bir sebebi var. O da Sadık AKDAŞ dır. Çünkü bu silahın attığım yeri vurmadığını fark edip sadık AKDAŞ a yolladım. Bizzat kendisi ilgilendi. Silahı tamir edip yolladılar ve o gün bugündür. Elimden düşmedi. Bu tarz tamirler normalde pek olumlu sonuç vermiyor aslında ama sadık usta yapmış Allah ondan razı olsun. Hiçbir tüfeğe dönüp bakasım yok. Sizede tavsiyem düşük gramaj fişek kullanmanız.
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2023, 20:46:33 »
Bana göre Attığı yeri vurmayan tüfek bir çok avcının avı yaralı gönderme vuramama av düşmeme sorununun sebeplerinden biri,  birçok avcı tüfeği denemeden ava gidiyor atışlar tüfek isabetsiz olunca av çeldi gidiyor yada hiç vurulmuyor bir arkadaşım bizzat bu şekilde yaparak sezonda çoğu avı kaçırıp birazınıda çeldi kanat kırığı  gönderdikten sonra tüfeği deniyor tüfek 25 30 cm alt vuruyor, ben tüfeklerimi tek kurşunla deniyorum isabeti güzelse saçma grupmanı deniyorum isabeti iyi değilse saçma grupmanı denemeye gerek yok yalnız sorun yaşadığınızda  firmayı aradığınız da tek kurşunla şeritli mobil şoklu namlu kullanılmaz saçmada deneyin deyip savunma yapıyorlar ama bariz alt üst sağ sol atma varsa o tüfek saçmada isabetisiz atış yapıyor tek kurşun atışında kurşun marka ve modelinden ufak değişiklik oluyor ama çok istikrarlı kurşun ve saçma atışı yapan tüfekler var öyle bir tüfeğe sahip olursanız kesinlikle satmayın başka marka tüfek kullanmak isterseniz memnun olduğunuz tüfeğiniz dururken deneme yapın ondan daha iyisi rastlarsanız gerisi zevkinize kalır
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2023, 22:02:16 »
cevaplar için teşekkür ederim. 36 gr 5 numarayla çok iyi sonuçlar aldım, bu gramajı kullanmamın sebebi buradaki yorumlardan bir çoğu sert barutlu ağır gramajlardan bahsetmelerinden dolayı oldu. Denediğim zaman aralığı sabah şafak sökerken gölün ayazındaydı, güneş çıkınca da kuş çalışmadı. ama ilk etapda 36 grmı aklımın bir köşesine yazdım, 2 numaralı şok kullandım. düşürdüğüm kuşlarda hiçbir çelginlik yoktu. Bana iyi geldi doğrusu. denemelere devam.
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego