Gönderen Konu: BENELLİ BBI Premium  (Okunma sayısı 69719 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BENELLİ BBI Premium
« Yanıtla #100 : 29 Temmuz 2014, 14:02:43 »
beretta s 100 ile benelli premium arasında bir fark yok tabiki aynı fabrika üretimi...biz es-100 ikinci el 2800 e aldık şimdi benelli 2500 tl civarında...çok tatlı bir mekanizması var...

http://www.fisekmarket.com/default.asp?git=9&urun=1568#.  es 100
http://www.fisekmarket.com/default.asp?git=17&altkategori1=692 benelli

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #101 : 30 Temmuz 2014, 11:46:21 »
bence fiyat uygun stoeger de bir beretta holdinginin kolu stoeger de ucuz malzeme italya dan geliyor sadece bazı parçalar yan sanayiden alınıyor beretta es 100 ve benelli nin şuanda üretilen modellerine  çok benziyor biraz farklılıklar var özelikle dipçiği hiç beğenmedim benelli nin bu modeli baya kapa önceki modeleri daha kibar bence genel olarak güzel fiyat makul bir nevi stoeger gibi düşünün ama üstünde benelli yazıyor oda farkı oluyor tasarımda yakın alacak kişi için hayırlı olsun benim görüşüm böle saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #102 : 23 Ağustos 2014, 19:50:50 »
Değerli arkadaşlar
dün aldığım bir duyuma göre ,, ne kadar doğrudur bilemiyorum ancak bu silahın TÜRKİYEDE fason olarak yerli bir firmamız tarafından üretildiği söyleniyor..avrupa ile ülkemiz arasındaki işçilik maliyetleri farkını düşününce ilk parti ispanyol üretim ülkemize giren ve 3500 tl fiyatı olan silahların bir anda 2250-2500 tl aralığında satılıyor olması benimde aklımı kurcalamadı değil.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #103 : 26 Ağustos 2014, 18:03:38 »
beretta holdingi türkiyede 2 firmayla çalışıyor yılardır aynı biri sarsılmaz diğeri vuran stoeger dir  ben bunun dışında firma ile çalışacağını düşünmüyorum yılarca sarsılmaz franchi yaptı hata bazı sarslımazlarda luigi franchi yazar stoegerde beneliye ve beretta franchiye namlu yapmışlardır ama bunun dışında ben bişe ne gördüm nede duydum siz hangi firmada üretildiğini duydunuz bizede bilgi verirseniz bizde doğru yada yalan olduğunu öğreniriz

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #104 : 26 Ağustos 2014, 18:55:41 »
beretta holdingi türkiyede 2 firmayla çalışıyor yılardır aynı biri sarsılmaz diğeri vuran stoeger dir  ben bunun dışında firma ile çalışacağını düşünmüyorum yılarca sarsılmaz franchi yaptı hata bazı sarslımazlarda luigi franchi yazar stoegerde beneliye ve beretta franchiye namlu yapmışlardır ama bunun dışında ben bişe ne gördüm nede duydum siz hangi firmada üretildiğini duydunuz bizede bilgi verirseniz bizde doğru yada yalan olduğunu öğreniriz
sn.özkan
beretta grup
benelli ve stogger firmalarınıda bünyesine kattı bunu biliyorum ancak ortaklık yapıları nedir,, ne değildir.. bir bilgim yok
halen daha benelli benelli markası  ve adı ile ,, stoggerde stoger markası ve adı ile üretim yapıp ürünlerini satıyor..
bu firmanın ortaklık yapmış olmaları nedeni ile mantıken stoger olma olasılığı yüksek olabileceği hepimizin aklına gelir,, sizinde bu yönde bir düşüncede olmanız normal ,, ancak inanın firma ismi verilmedi sadece istanbuldaki ülkemizin hatırı sayılır  parekende av bayilerinden birisi tarafından son derece iddialı bir şekilde ülkemizde üretildiği söylendi...
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2014, 19:07:31 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #105 : 28 Ağustos 2014, 18:33:20 »
valla ciddi bir iddaa bunun aslı astarı varmı yoksa yalan habermi bunu öğrenmeklazım şahsen benelli sahibide olsan sotoegerde tamir yapacan ben beneli m3 ve m2 hastasıyım 51 namlu 7+1 severim ama m2 kolay kolay arza yapmayacağını düşünüyorum o yüzden allah nasip ederse alacağım bir benelli olsa bu m2 olur tamamen savunma amaçlı av yapmayı düşünmüyorum atıcılık olabilir amaç ama zarar veren bir canlı olursa hiç çekinmeden tetiğe basarım temizliği kolay olduğu için benelli düşünürüm
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2014, 18:34:56 Gönderen: Kenan ÖZKAN »

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• *
« Yanıtla #106 : 29 Ağustos 2014, 18:24:33 »
Arkadaşlar alipta kullananlar vardır. Sezon acildi nasilsa... Yok mu deneyimlerini, düşüncelerinippaylaşacak babayiğit? Rastgele doğa sevdalilari!
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #107 : 29 Ağustos 2014, 18:55:56 »
alan kazanır almayanın kaybı olmaz :)   güzel bir tüfek alan memnun satan memnun..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #108 : 29 Ağustos 2014, 19:36:32 »
alan kazanır almayanın kaybı olmaz :)   güzel bir tüfek alan memnun satan memnun..
POLAT BEY
Bana görede her nerede yapılıyor olsada BENELLİ BENELLİ,dir
kolay kolay marka değerini düşürmeyi istemez ülkemizde yapılıyor olsada ,, kalite standartından taviz vereceğini sanmıyorum..
bencede alan kazanır...
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #109 : 29 Ağustos 2014, 19:45:04 »
Mercedesin otobüsleri kamyonları istanbulda üretiliyor. Man kamyonlar
Ankarada...kalitede sıkıntı yok ..
Benim kulağıma gelende 600 ad gibi gümrükteymis. İslemlerin
ardından satışa sunulacakmış. Sentetikler 2300 ahşap kundaklar
2500 tl olacakmış. Öyle olursa malum iki parça benelli benzerini yapan
yerli firmalar piyasaya süremedikleri tüfegi bir yıl daha süremezler...
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

The following users thanked this post: Yasin KAZAR

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• *
« Yanıtla #110 : 29 Ağustos 2014, 20:50:09 »
Alip da kullanan arkadaslarimiz ilk deneyimlerini paylassalar çok daha güzelolur. Şimdilik ssöylenenlerin hepsi rivayet. Olur mu olmaz mi öyle mi boyle mi. Test eden kullanan arkadaşlarınyazmasini sabirsizlikla bbekliyor huyu huyu uyum!
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #111 : 30 Ağustos 2014, 21:25:15 »
Değerli arkadaşlar
dün aldığım bir duyuma göre ,, ne kadar doğrudur bilemiyorum ancak bu silahın TÜRKİYEDE fason olarak yerli bir firmamız tarafından üretildiği söyleniyor..avrupa ile ülkemiz arasındaki işçilik maliyetleri farkını düşününce ilk parti ispanyol üretim ülkemize giren ve 3500 tl fiyatı olan silahların bir anda 2250-2500 tl aralığında satılıyor olması benimde aklımı kurcalamadı değil.....
franchi affinty ,ispanyol malımı yoksa italyanmı,aşağıdaki link neyi kastediyor , kafa karıştırıcı.

« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2014, 22:40:29 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #112 : 30 Ağustos 2014, 23:42:40 »
bugün armer av da inceledim...tüfeklerde benelli havası yok... ama sonuçta benelli üretmiş yada ürettirmiş namlu kalitesiyle bile almaya degecek bir tüfek.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #113 : 31 Ağustos 2014, 11:58:47 »
franchi affinty ,ispanyol malımı yoksa italyanmı,aşağıdaki link neyi kastediyor , kafa karıştırıcı.

Ayhan Bey ilk gelen affinityler tamamen italyan uretimi ancak son partiler ispanyol uretimi.Buyujk ihtimalle doga av sporun 2800 tl ye sattigi yeni parti affinityler de ispanyol malı.
Ilk parti affinitylerle ispanyollarlatin arasinda soyle farkliliklar var ilk izlenimlerime göre :
-mobil soklar italyanlarda Crio Plus Benelli soklari.Oysa ispanyollarda klasik kisa beretta soklari var, şokların üzerinde herhangi bir marka veya sirket ismi yazmiyor.
2-benim inceledigim ispanyol uretimleri yukse bant idi.Italyan uretimlerinde bazilari yukse iken bazilari duz bant.
3-dipcik pedleri ayniydi.
4-En onemlisi tabi ki fiyatlari ispanyollar 2650 tl ye kadar satilirken. (Agac dipcik)
Italyanlarin fiyati 4000 tl civari.

1982-Mersin

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• *
« Yanıtla #114 : 31 Ağustos 2014, 13:40:39 »
Sayın avcılık camiası.Görüş,eleştiri ve yorumlarınızı dikkatle okudum.Bazı ları silahları hiç görmeden yorumlar yapmış.Bazıları aldıkları duyumlara göre yorumlar yapmış,bazı arkadaşlar inceleyerek yorumlar yapmış.Benelli BBİ yi ilk olarak baretta istanbul da görmüştüm fiatı 3450 tl idi.Sonra istanbul fuarında aynı silahı standda görünce tekrar baktım.fiatı 2490 tl  etiket vardı.Sayın bekir beye bu nasıl oldu diye sorduğumda bunun bir fiat politakası olduğunu bazav bayiilerinin yunanistan dan 3 er 5 er silah alarak(av bayiileri bu şekilde yunanistan dan ithal edebilme olanakları var).türkiyede ithal tüfekler de fiat rekabeti yaratıldığını,(aslında baretta ,benelli,franhci  beratta tarafından üretiliyor bu nu artık herkes biliyor.)benelli bbi premıum ispanyadaki fiatı zaten 700 euro bu da 2400₺ civarında para.Yunanistan fiatı da ayni.Birde Komando avın distribütör karı var.Bu yüzden kar marjını düşük tutarak bu rekabete ortak olabilir.bu piyasalara hakim olma savaşı olabilir.ama her şeye rağmen namlu kalitesi tartışılmaz.çünkü bu silahın krom kafalısı 3900₺.her seyi ile bire bir ayni.Zaten şu anda bu silah lar stoklarda yok.Alan arkadaşlar güle güle kullansın.Hiç bir kimsede bu silahlar türkiyede üretiliyormuş gibi düşünce içine girmesin.Av fuarında bütün yerli tüfekleri her avcı gibi bizlerde gördük.Bir tek webley&scoot hariç hepsi namlu işçiliğinden sınıfta kalır.hepinize sevgiler.
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

Çevrimdışı Murat SİVASLI

• Free Üye
  • *
    • DOĞA AV
« Yanıtla #115 : 31 Ağustos 2014, 13:52:03 »
Ayhan Bey ilk gelen affinityler tamamen italyan uretimi ancak son partiler ispanyol uretimi.Buyujk ihtimalle doga av sporun 2800 tl ye sattigi yeni parti affinityler de ispanyol malı.
Ilk parti affinitylerle ispanyollarlatin arasinda soyle farkliliklar var ilk izlenimlerime göre :
-mobil soklar italyanlarda Crio Plus Benelli soklari.Oysa ispanyollarda klasik kisa beretta soklari var, şokların üzerinde herhangi bir marka veya sirket ismi yazmiyor.
2-benim inceledigim ispanyol uretimleri yukse bant idi.Italyan uretimlerinde bazilari yukse iken bazilari duz bant.
3-dipcik pedleri ayniydi.
4-En onemlisi tabi ki fiyatlari ispanyollar 2650 tl ye kadar satilirken. (Agac dipcik)
Italyanlarin fiyati 4000 tl civari.

Yok daha neler... Herkes tufek sahibi olsun tutulan aranan bir model tufek getirdik firsatcilik yapmadik fiyati dusuk tuttuk diye sattigimiz mala camur attirmam. Lutfen. Benelli premiumlarda ispanyada yapilan kismina made in spain yazmis mi yazmis. Bizim sattigimiz tufeklerde ispanya ile alakali en ufak bir yazi yok. Zaten bu tufekler son kampanyali urunlerimizdir. Bundan sonra biz de diger firmalarin satis politikalarina dokunmayacagiz. Dogu Bey ihtimaller uzerine sadece fiyati dusuk tuttuk diye firma ismimizi kullanarak yaptiginiz yorum şık degil.
Murat SİVASLI
1986 ANKARA

Çevrimdışı Murat SİVASLI

• Free Üye
  • *
    • DOĞA AV
« Yanıtla #116 : 31 Ağustos 2014, 14:12:28 »
Sayın avcılık camiası.Görüş,eleştiri ve yorumlarınızı dikkatle okudum.Bazı ları silahları hiç görmeden yorumlar yapmış.Bazıları aldıkları duyumlara göre yorumlar yapmış,bazı arkadaşlar inceleyerek yorumlar yapmış.Benelli BBİ yi ilk olarak baretta istanbul da görmüştüm fiatı 3450 tl idi.Sonra istanbul fuarında aynı silahı standda görünce tekrar baktım.fiatı 2490 tl  etiket vardı.Sayın bekir beye bu nasıl oldu diye sorduğumda bunun bir fiat politakası olduğunu bazav bayiilerinin yunanistan dan 3 er 5 er silah alarak(av bayiileri bu şekilde yunanistan dan ithal edebilme olanakları var).türkiyede ithal tüfekler de fiat rekabeti yaratıldığını,(aslında baretta ,benelli,franhci  beratta tarafından üretiliyor bu nu artık herkes biliyor.)benelli bbi premıum ispanyadaki fiatı zaten 700 euro bu da 2400₺ civarında para.Yunanistan fiatı da ayni.Birde Komando avın distribütör karı var.Bu yüzden kar marjını düşük tutarak bu rekabete ortak olabilir.bu piyasalara hakim olma savaşı olabilir.ama her şeye rağmen namlu kalitesi tartışılmaz.çünkü bu silahın krom kafalısı 3900₺.her seyi ile bire bir ayni.Zaten şu anda bu silah lar stoklarda yok.Alan arkadaşlar güle güle kullansın.Hiç bir kimsede bu silahlar türkiyede üretiliyormuş gibi düşünce içine girmesin.Av fuarında bütün yerli tüfekleri her avcı gibi bizlerde gördük.Bir tek webley&scoot hariç hepsi namlu işçiliğinden sınıfta kalır.hepinize sevgiler.

Bekir Beye saygilarimi sunuyorum ancak olay belkide ona soylendigi gibi 3-5 tufek degil. Avrupanin her tarafindan istediginiz kadar tufek getirebilirsiniz burda tas tek tabanca devrini bitiren bize geliyor ancak isin garibi burada rekabetten en kazancli cikan son kullanicilar hala hurafelere inaniyor.
Murat SİVASLI
1986 ANKARA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #117 : 31 Ağustos 2014, 16:52:39 »
bu tüfeğe  direk 3500 tl fiyat biçilseydi bu kadar tartışılmazdı.yerli tüfeklerde bile eli yüzü düzgün biraz marka itibarı olan tüfekler bile 2000 civarı.bu tüfek bu paralara bedava dan biraz pahalı.stoklardakinler bittimi tartışmada biter.atı alan üsküdarı geçmiş olur millet te bu paraya tırım tırım ikinci elini aramaya başlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• *
« Yanıtla #118 : 31 Ağustos 2014, 18:04:31 »
Murat bey,aslında bu rekabetten karlı çıkacak olan kesim bizler avcılarız.Ama avcılar bu silahları zamanında çok paralara aldıkları için bu indirimli fiatları duyunca altında bir çetrefilli durum arıyorlar.Aslında tekelciliği bitiren sizler gibi silah ithalatcılarına duacı olmaları gerekir.Rekabet her zaman alıcının yani bizler avcıların menfaatine dir.Bazı avcılar gereksiz yorumlarla bu silahları tu kaka yapmaktadırlar.Ama siz ve sizin gibi av bayileri olduğu sürece bu rekabet devam edecek ve avcı camiası ucuz fiatlara markalı av tüfeklerini alma ve kullanma imkanlarına sahip olacaklardır.Siz böyle devam edin.sevgiler
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #119 : 31 Ağustos 2014, 22:02:39 »
Uzun zamandır takip etmiş olduğum bu konuya bir yorumda ben yapmak istiyorum.Yukarıdaki yorumların birtanesinde arkadaşımız ''Bu tüfeğe 3500 tl fiyat biçilseydi bukadar tartışılmazdı''demiş.Çok doğru bir kelam etmiş.Şimdi sizlere başımdan geçen üzücü bir olayı anlatmak istiyorum.2011 Yılında iyi bir tüfek almaya karar verdim.Düşündüm araştırdım ve alacağım tüfeğin Avrupa bir tüfek olmasına ve bu markanın Browning olacağı a karar verdim.Biz silahları çok iyi tanırız.Rahmetli dedemizde silah tamir ustasıydı.John M Browning'in yapmış olduğu o sanat eseri silahlarının hemen hemen bir çoğunu incelemiş,kullanmış ve kalitesini çok iyi bilen birisi olarak Browning'te özellikle karar kılmıştım.Neyse o dönem piyasaya yeni çıkan Browning Phoenix Topcode marka tüfeğin sıfırı 4850 tl idi.Ben bu tüfeği 2550 tl gibi bir fiyata 2.el olarak almış bulundum.Tüfek aldığımda 5 aylıktı ve kesinlikle kurşun atılmamıştı.Tüfeğin sahibi Browning B 525 aldığı için bu tüfeği satıyordu.Konyadan çok değerli ve sevdiğim ünlü tüfek ustalarımızdan olan bir büyüğümünde onay vermesiyle tüfeği aldım.Neyse yavaş yavaş ava çıkmaya başlıyoruz.Tüfeğin boyası kendi kendine atmaya başladı,sonra tüfek en ufak ve yumuşak dala dahi takılsa çizilmeye başladı.O kadar nazik ve titiz kullanmama rağmen boya atması,kasanın en ufak dal sürtünmesinde bile çizilmesi beni çok üzmüştü.Yani anlayacağınız sıfırı 4850 tl olan tüfeğin 6 aylık jilet gibi olanını almama rağmen aradığımı bulamamıştım.Sonra tüfeği ithal eden birkaç av bayisi ile konuştum.Durumu onlara izah ettim.Phoenix topcode için birşey diyemiyorum ama Fusion evolvelerde bir kaç şikayet oldu demişti.Nedir bu şikayet dediğimde adam 9 şu şevrotin atmış tüfekle namlunun ucunda bezelye büyüklüğünde şişikler oluşmuş demişti bana.Şimdi bu tüfek işi şansmıdır bilmem ama bir ürümün pahalı olması demek emin olun o ürünün çok çok kaliteli olması anlamına gelmiyor.Bunu bizzat yaşamış birisi olarak yazıyorum.Arkadaşında dediği gibi bu benelliler 4500tl olsaydı hiç düşünmezdik bence.Eğer brownin a5 in fiyatını 3000 tl ye çekilse bizler bundanda bir şüphe duyarız.Naçizane görüşüm bunlardır.Heskese saygılar sevgiler...
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #120 : 01 Eylül 2014, 14:29:53 »
Yok daha neler... Herkes tufek sahibi olsun tutulan aranan bir model tufek getirdik firsatcilik yapmadik fiyati dusuk tuttuk diye sattigimiz mala camur attirmam. Lutfen. Benelli premiumlarda ispanyada yapilan kismina made in spain yazmis mi yazmis. Bizim sattigimiz tufeklerde ispanya ile alakali en ufak bir yazi yok. Zaten bu tufekler son kampanyali urunlerimizdir. Bundan sonra biz de diger firmalarin satis politikalarina dokunmayacagiz. Dogu Bey ihtimaller uzerine sadece fiyati dusuk tuttuk diye firma ismimizi kullanarak yaptiginiz yorum şık degil.

Murat Bey benim gördüğüm ürün ispanyol malıydı.Ona dayanarak bu yorumu yaptım ben.

Zaten büyük ihtimal demişim dikkat ederseniz.Sizin sattığınız ürünleri görmedim.O yüzden aslında bu yorumu yapmam doğru değil.İhtimaller üzerinde konuşmam dikkatsizce olmuş kusuruma bakmayın.

Ancak siz de tüfeklerin üzerindeki Made in İtaly yazan bi foto koysanız da aklımızdaki şüpheler dağılsa keşke.Benim gördüğümün karton kutusunda bile made in spain yazıyordu.

Bu arada ister ispanyada ister italyada üretilsin Benelli benelldir,franchi de franchi.Kimsenin tüfeğine çamur atmak maksatlı edilmiş sözler değildir.
1982-Mersin

The following users thanked this post: Yasin KAZAR

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• *
« Yanıtla #121 : 01 Eylül 2014, 14:57:03 »
3 arkadaş araştırıp aldık sezona da başladık.Hiçbirinde tek bir sıkıntı yok.Bariz yerli tüfek kalitesinin üstünde ki yerli tüfeğim de var. Tüfekle atış yapmayan ingilizcesi dahi olmayıp araştırma yapmadan atıp tutan arkadaşların yorumlarını cahillik olarak görüyorum.Bu bir toplama tüfek italya deil ispanya yapımı oyüzden dandik diye ulaşamadığı ciğere murdar diyenler kusara bakmasınlar dünyadan haberleri yok. Bu tüfek bir vinci değil bu tüfek ethos değil belki ama bu bir benelli hem de herşeyiyle ......sadece tüfekle gelen şoklar 200 euro. Herşeyiyle çok memnun kaldık ve biz 66 namlu superligera(superlight) modelini aldık tüfek 3 kilo ve müthiş dengeli.Kimse çamur atmaya kalkmasın. B&P Pellagri fişeklerle müthiş keyif alıyorum, bunun haricinde her marka,gramaj fişekle denedik tık demedi.Alan arkadaşlara iyi avlar almayanlara tavsiye ederim.
En güzel tüfek sahibininkidir.Tüfeği tüfek yapan arkasındakidir kimsenin tüfeğine sallamaya gerek yok Rastgele....
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2014, 15:01:13 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Murat SİVASLI

• Free Üye
  • *
    • DOĞA AV
« Yanıtla #122 : 01 Eylül 2014, 15:19:11 »
Murat Bey benim gördüğüm ürün ispanyol malıydı.Ona dayanarak bu yorumu yaptım ben.

Zaten büyük ihtimal demişim dikkat ederseniz.Sizin sattığınız ürünleri görmedim.O yüzden aslında bu yorumu yapmam doğru değil.İhtimaller üzerinde konuşmam dikkatsizce olmuş kusuruma bakmayın.

Ancak siz de tüfeklerin üzerindeki Made in İtaly yazan bi foto koysanız da aklımızdaki şüpheler dağılsa keşke.Benim gördüğümün karton kutusunda bile made in spain yazıyordu.

Bu arada ister ispanyada ister italyada üretilsin Benelli benelldir,franchi de franchi.Kimsenin tüfeğine çamur atmak maksatlı edilmiş sözler değildir.

Umarım yeterlidir.

resim yükle

çoklu resim yükle

resim gönder
Murat SİVASLI
1986 ANKARA

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #123 : 01 Eylül 2014, 22:57:03 »
Ben bu tüfekleri Murat beye geldiğinin ikinci günü inceledim saf kan İtalyan olduğunu ayan beyan gördüm zaten Murat beyin İspanyol yapımı vs tüfekler satmayacağını ondan alış veriş yapan kişiler gayet net bilir .
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #124 : 03 Eylül 2014, 00:04:28 »
Ben bu tüfekleri Murat beye geldiğinin ikinci günü inceledim saf kan İtalyan olduğunu ayan beyan gördüm zaten Murat beyin İspanyol yapımı vs tüfekler satmayacağını ondan alış veriş yapan kişiler gayet net bilir .

Beyler Türkçeyi iyi kullanamıyorum galiba.Ispanya'da üretilen mallar sahte mi yani? Şimdi Murat Beye sorsak her hangi bir ispanyol malı tüfek gelse satmayacak mı markası zabala olsa veya lanber olsa.
İspanyol tüfekleri kötü demisim de benim mi haberim yok?
Murat beye bi soru sorduk bayii olarak cevapladı.Demek ki ondaki affinityler de bizdekiler gibi Italya'da üretilmiş.
1982-Mersin