Gönderen Konu: BROWNING AUTO 5 Lütfen yardım......  (Okunma sayısı 34578 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: BROWNING AUTO 5 Lütfen yardım......
« Yanıtla #25 : 20 Ocak 2012, 20:28:57 »
Gayet güzel. 24 ile çalışan da çaışmayan da var. Mesela trap atan(24 g) varmış. Daha güzel.

Yüzükleri takmadan o tüfek çalışır ama namlu bağlantı bileziğini ezebilir. Siz bilinçli kullanıyorsunuz. Kullanırsanız avı bol olsun, satarsanız alan zevk alsın inşallah. Kasa köşesini sevmesem de geri kalan her şeyini beğenirim :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #26 : 21 Ocak 2012, 17:03:39 »
Sayın Dostlar,
Auto 5 dünyanın ilk yarı otosu dolayısıyla popülaritesi tartışılmaz eğer telif hakkı 1911 de Remingtona verilmeseydi 4-5 milyon satabilirdi.
Kağıt fişek kullanımının çok yoğun olduğu yıllarda Uzun Geri Tepme sistemli (Long Recoil) tüfekler zorunluluktu..
Auto 5 mekaniği ile çok sağlam olsada geri tepme nin çok fazla oluşu nedeniyle dipçik ve el kundağı KIRMA konusunda rakip tanımaz..Omuz ve başağrısında da..
Temmuzda 5 adet kurşunu seri bir şekilde yağ tenekesine atmaya kalkınca bu sistemin neden terkedildiğini çokiyi anlamıştım 1994 te..
Ergonomisi geri tepme ve düşük gramajda çalışma sıkıntıları kadar eleştiri almıştır dünyada..Avda  kullanılıpta el kundağı veya dipçik kırmamış bir A5 bulmak meseledir..
Bugün çağdaş tüfekler fonksiyonellik ergonomi geri tepme farklı gramajlarda çalışma hafiflik başta neredeyse her konuda daha BAŞARILILAR..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #27 : 21 Ocak 2012, 17:08:18 »
Çok önemli bir konuda şudur..
Herkes eski yarıotolarının PATTERNİNİ savunurken Bu silahların %70 ten fazlasının FIXED FULL olduğu gerçeğini görmezden geliyor..
14 yıl Bıldırcında bile Süper 90 Extralight Fıxed Full kullanan (KULLANMAK ZORUNDA OLAN) bendenize Cylinder veya İmproved cylinder şoklu çağdaş bir yarıoto nasıl keyif verebilirki?
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 21 Ocak 2012, 17:18:52 »
Çok önemli bir konuda şudur..
Herkes eski yarıotolarının PATTERNİNİ savunurken Bu silahların %70 ten fazlasının FIXED FULL olduğu gerçeğini görmezden geliyor..
14 yıl Bıldırcında bile Süper 90 Extralight Fıxed Full kullanan (KULLANMAK ZORUNDA OLAN) bendenize Cylinder veya İmproved cylinder şoklu çağdaş bir yarıoto nasıl keyif verebilirki?
vermedide zaten SEVGİLİ TUNCAY ,,yeni benelli nasıl seni tatmin ettimi
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 21 Ocak 2012, 17:22:16 »
bu arada ported şok işini kendim hallettim 18.25 çıkış çapı 1'' namludan extra uzunluk benim tüfek oldu 27'' tam şok boyuda oldu7.5cm=crio şok ???
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2012, 17:23:40 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 21 Ocak 2012, 22:29:37 »
auto 5 gerçekten  y otoların babasıymış..ancak artık günümüzde    aynı katogorilerde  çok sert rakipleri var.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #31 : 01 Mart 2012, 08:38:55 »
okadar iyi ise brownıng neden gazlı sisteme geçti bi daha o sistemi yeni versiyonda üretsin hemen alayım bitane.
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 01 Mart 2012, 09:52:40 »
tüfeğin auto5in  3b de yer alması zaten kalitesi ve övgüsü için yeretli,,lakin 30 sende teknoloji çok ilerledi bencede bu tüfeği kullanan satmasın ,,, ama alcak olan 2 kere düşünsün,bu tüğefin fiyattının 3de2 si 3de bri yitaına çok güzel sıfıryerli yahut avrupa alabilir 2. el temiz..şahsi fikrim buun yerine winchester sx3 yahut fabarm xlr 5 i tercik ederdim,,,

Çevrimiçi Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #33 : 14 Kasım 2012, 07:27:28 »
şimdide kinetix sisteme geçti onlarda anladı tüfeği italyanların iyi yaptığını taklit etmeye çalışıyorlar.
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 15 Kasım 2012, 20:42:39 »
Dostlarım, 50 senelik eski bir tüfeğin nesini översiniz anlamam.Bende var 800 tl ye aldığım STOEGER M2000.Adam 50yıllık a5' e istiyor 5000 tl.Halep oradaysa arşın burada.STOEGER ile browning oto5 e her zaman meydan okurum.Sağlamlıksa sağlamlık, kalite ,grupman ,av performansı her kategoride tüfeğime güveniyorum.Nedir bu yabancı hayranlığı bir türlü anlamadım.Artık yurdumuzda da çok mükemmel tüfekler yapılıyor.Bunlara binlerce dolar veya euro verenlere şaşıyorum.
       Yurdumuzda 40-50 yıllık berettalar varmışta, halen sapa sağlammış.Sanki sapa sağlam kalan huğlular , üzümlüler ya da kırıkkaleler yok mu.Bu tüfeğin kullanımı ile alakalı bir durum.
     Tanıdığım Beretta sahipleri hep titiz insanlardı.Tüfekleri çizilecek diye sık çalılıklara bile girmezler.Ama onlara da hak vermek gerekir, bir tüfeğe en az 5000-6000 tl verince insan doğal olarak titiz oluyor.
     Ben de bir zaman bir S56 KULLANDIM.Bu tüfeklerin tek farkı tasarımlarının estetik ve zarif , birazcık da hafif olmaları.Yoksa bir Huğlu da sağlamlık konusunda pek geri kalmaz.Biraz daha tasarım ve estetiğe önem verirse , kaliteyi daha yükseltip , insanların göz zevkine hitap ederse Türk av tüfekleri dünyada ve Türkiye'de çok daha iyi satışlar yapabilir.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Adem ADİLLER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 25 Ocak 2013, 23:48:34 »
kambur bir mühendislik harikası,ölümsüz bir makinadır.sesi bile farklıdır.
adem adiller
1960
Tekirdağ

Çevrimiçi Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #36 : 04 Nisan 2013, 02:14:18 »
her sene bir el kundağı kıran tüfeğin neresi mühendislik harikası okadar süperdi niye gazlı sisteme döndü hareketli namlu tüfeği bırak almanlar ruslar yapsın browniğin işi değil onlar birtek b25 yapmış gerisi boş.
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

Çevrimdışı M.Çağrı YILMAZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 04 Nisan 2013, 10:00:55 »
Ben bir kez kullandım.Çelik kasa idi ve 3700 gr geliyordu ördekte müthiş zevkli idi.Ama insanı çok sarsıyordu çevremdeki auto 5 olan arkadaşlarımın hepsinin kundakları problemli benimkilerde değişmişti bence yeni nesil fişeklere göre bir tüfek değil.Yeni nesil bir fusionla veya maxusla kıyaslamak çok yanlış. Zevk için tüfek dolabında bir tane olmasını isterdim.Ördekte aldığım performansı 390 lada yaşıyorum.
M.Çağrı YILMAZ
1978 Gaziantep

Çevrimiçi Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #38 : 05 Nisan 2013, 00:52:54 »
ben hala hareketli namlu silah kullanuyorum ve eski bir silah ama a5 teki sıkıntılar yok hala orjinal dipçiği ve kundağı duruyor üzerinde.
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

Çevrimdışı M.Çağrı YILMAZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 12 Mayıs 2013, 22:44:11 »
Aliminyum kasa auto 5 ler çok sıkıştırmaya ve ağır sıkıya gelmez kasa çatlatır fark etmezsende kasayı yarar.
M.Çağrı YILMAZ
1978 Gaziantep

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 12 Mayıs 2013, 23:13:05 »
Mazide kaldı bu tüfekler topragım yıl 2013 ve 30 yıl geriden gelmenin hiçbir  mantığı yok.
al yeni nesil bir avrupa silah bak keyfine...
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 23 Şubat 2014, 20:50:44 »
auto 5, otomatikler  askeri  namlu sanayi namlusudur,   túfeklerin   onun icin yúksek kaliteyi ve av kalitesine sayip túfeklerdir.. ben kullandim,

túfeyin patlamasinin  bir kac nedeni vardir,   hatali dolan barutu cok konmus fisek,  cok kirli birakilmis namlu,  veya tikali namlu,  bir kagit parcasi bir cocuk tarafindan namlunun icine atilmis konmus olabilir, órúmcek agasida olabilir, veya  dúzgún patlamiyan  fiseklerde  tapa gibi veya kursun gibi unsurlar namlu icinde kalir fark edilmez ikinci atisda túfeyi  patlatirsiniz  onun icin túfeyi doldurmadan ónce  namlu kontorul edilmesi  cok ónem arz eder HELE KARLI HAVALARDA TÚFEYÍN NAMLUSU CALILARDAKI YERDEKÍ KARLA TEMAS EDER  VEYA AVCI KAYAR DÚSER TÚFEYÍN NAMLUSU KARLA DOLAR VE NAMLU PATLAR,

VEYA AVCI DÚSER NAMLUNUN UCU YERE GELIR CAMUR TOPRAK NAMLUYA GIRER KAPATIR NAMLU PATLAR,

VEYA NAMLUNUN iCiNE TOKRAK GiREr NAMLU COK PISLI KALIR YiNE NAMLU PATLAR,

TÚFEYÍN NAMLUSUNA DEVAMLI KONTUROL ETMEK VE TEMiZ TUTMAK GEREKÍR AVDA AVA BASLAMADAN ÓNCE VE TÚFEYÍ DOLDURMADAN ÓNCE DEVAMLI KONTUROL KONTUROL...  NAMLU  ÍCÍNE..
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2014, 20:52:59 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 23 Şubat 2014, 21:54:16 »
S.A arkadaşlar. Browning gibi bir silaha dil uzatmak yakışmaz bizim gibi mütevazi avcılara...Ama yeni her zaman yenidir...Eski bir tüfeğin değeri ise kalitesinde vardır ama asıl olan yaşanmışlıklarda gizlidir. Eski bir tüfek ister brownıng ister bilmem ne olsun metal yorgunluğu olacaktır. Bizler avcılar olarark kullanacağımız her türlü fişekte tüfekte güven ararız.
 Eski kalite arabalara bakın evet para değeri fazladır klasiktir fakat uzun yola gitmezler alan kişiler pazardan pazara gezmelerde kullanılır. Eğer eski bir brownıng(30-40 yıl denilenler veya 20)alacaksanız evet efsanedir ama yolu sizinle bitiremeyebilir. Eğer yenisi ise ver parayı gözün arkada kalmasın...
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI