Gönderen Konu: detachable (ayrılabilir) dürbün ayakları/yüzükler/schwenk montaj  (Okunma sayısı 5489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp TEKİN

• *
Merhabalar
Değerli arkadaşlar;
yivli tüfekler için yapılan picatinny rail sistemi üzerine gelen ring ayakların ayrılabilen formunu kullanan arkadaş var mı araöızda? asıl sorunum şu:
yivliyi çok yakında(3ay içinde) alacağımı düşünüyorum. planım bir dürbün ve bir de aim point kullanmak. Iki dürbünü aynı silaha kısa sürede tak-çıkar yapmak için hangi sistemi tavsiye edersiniz?
1983 izmir

Çevrimdışı Eşref OSMANOĞLU

• *
Dürbün üzerine reddot tavsiye ederim,illa söküp takıcaksan schwenk montaj uygun olur derim...
« Son Düzenleme: 16 Mart 2015, 19:41:25 Gönderen: Eşref OSMANOĞLU »
Eşref OSMANOĞLU
1977-Ordu

Çevrimdışı Eşref OSMANOĞLU

• *
Eşref OSMANOĞLU
1977-Ordu

Çevrimdışı Alp TEKİN

• *
Dürbün üzerine reddot tavsiye ederim,illa söküp takıcaksan schwenk montaj uygun olur derim...
Reflex sight bana göre değil ama istediğim şey aynen şu:
1- ikinci tüfeği alana kadar güzel bir kuleli dürbün
2- Red dot (Aim point 9000/H34/PRO)
3- Orman dürbünü diye tabir ettikleri dürbünler mesela 1.5-4x24 (belki; belki de Aimpoint yeter)
Bu ikisi takılıp çıkartılacak. Örneğine çevremde rastlamadığımdan (çok da yivlici yok ya çevremde) kafamda düşündüğüm acaba iki tane aynı ayaktan alsam ring kısmını kullanır mıyım acaba bunun için o da çok pahalıya kaçıyor! Öte yandan da bulduğum ve almayı düşündüğüm bir silah var sahibi daha önce Picatinny yaptırtmış. onu detachable kullanabilir miyim acaba bilemedim...
1983 izmir

Çevrimdışı Ayhan İŞLER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba Alp bey,

Red dot kullanmak istediğinize göre orman avı yapacaksınız. Bunun için Aimpoint  iyi bir tercih. Ancak hedefin biraz daha uzaklaşması (300 m ve ötesi) ihtimaline karşı 1.1 - 1.2 -1.5 veya 1.7 ile başlayan ve ışıklı olan aynı zamanda schwenk montaj olan bir optik her anlamda ihtiyacınızı karşılar diye düşünüyorum. Daha önceki silahımda picatinny rail üzerine montajlanmış swarovski 1,5-6x42 optik kullanıyordum (resim1) performansı gayet iyiyidi. Şu an, Zeiss 1,5-6x42 ışıklı dürbünü EAW ile kullanıyorum (resim2). Eğer, yukarıda bahsettiğim ölçülerde ve ışıklı bir dürbün edinebilirseniz sanırım uzun yıllar başka modifikasyon yapmak zorunda kalmazsınız.

Sevgiler,
Ayhan

Ayhan İŞLER
1974 / ANKARA

The following users thanked this post: Enes Sadık BALI

Çevrimdışı Tirdad SETAYESHI

• *
Ayhan bey üstteki tüfek sanırsam Browning X-Bolt veya Euro-bolt olması lazım değil mi? sanırsam mermiler de .300 win mag'e benziyorlar(.30-06 da olabilir ayırt etmek zor). alttaki tüfek de Sauer 202 topuzlu bolt modeli ve sanırsam 7 Rem mag olsa gerek (yine zor teşhisi tabi de biraz dar boyunlu ondan) ikisi arasında geçiş yaptığınızdaki hem tüfek açısından hem kalibre açısından farkları neydi? merak ediyorum...
teşekkürler
  • Blaser R8 Professional .30-06 Springfield
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
  • Chesapeake Bay Retreiver
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK
[img width=180 height=180]https://i.ibb.co/GpHQ3tL/photo-2019-01-16-09-

Çevrimdışı Ayhan İŞLER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba Tolga bey,
Silahların ikisi de 30-06 SPR. Üstteki, 2013 model MKE çıkışlı X-Bolt Composite, oldukça kullanışlı, hafif (2.800 gr civarı), gerçekten çok kaliteli bir fiber kundağa sahip, nispeten ekonomik bir silah. Çok sevdiğim bir arkadaşımın israrı üzerine dürbünü sökerek ve MKE'ne yeni silahların geleceğini umarak sattım. Ama alttaki silah gerçekten uzun yıllardır sahip olmak istediğim bir silah, 2009 model Sauer 202s Classic. Diğerine göre biraz daha ağır bir tüfek. Aldığımda üzerinde schwenk montaj ve Zeiss vardı. Belki komik gelecek ama diğeri sanki PCP gibiydi, ama Sauer tam bir yivli, zira o safkan bir alman. Sezon kapalıyken aldığım için henüz avda denemek kısmet olmadı. Ama yaptığım deneme atışlarında oldukça tatmin edici sonuçlar aldım. An itibarı ile sezonu iple çekiyorum desem yalan olmaz.
Sevgiler..
Ayhan İŞLER
1974 / ANKARA

Çevrimdışı Tirdad SETAYESHI

• *
Tekrar merhabalar
Yeni tüfeğinizi iyi günlerde kullanmanız dileği ile...
Mermileri seçmek kolay değil sadece uzunluğuna bakarak tahmin ettim birincide ikinci ihtimal tuttumuşum ikincide tutturamadık...
ikinci tüfek sanırsam Sauer 202 classic olsa gerek. topuz boltlu smooth'lardan farkı... Açıkçası silah alırken aklımda olan silahlar şunlardı:
1- Blaser (R8/93)
2'- Steyr (fiyattan dolayı ' işaretiyle)
2- Mauser (M03)
3- Sauer (202s özellikle elegant modeli tercihimdi olmasa diğer modelleri)

Kafamı karıştıran da hep Browningler olmuştu. Özellikle Euro-bolt modeli çok kaliteli geldiydi bana... Ama tabi yukarıda saydığım Lüke & Ortmeier Gruppe silahları ve Steyr Mannlicher ile temel farkları namlu üretim şekli; tabiki kimse Steyr ile boy ölçüşemez bu konuda... hep de göz önündebulundrduğum konu ABD fiyatları idi. Browningin dediğiniz modeli yaklaşık 850$'lık tüfek iken sizin Sauer yaklaşık 3000$'lık bir tüfek... ama iki silahı da kullanan birisinden bunu duymak farklı tabi; hele iki kalibre de aynı ise...
Neyse bakalım bu sefer birinden Sauer 202 bulursak Blaser ile farkını deneme yoluyla anlamaya çalışacağım :)
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2015, 23:09:00 Gönderen: T.Tolga FATİH »
  • Blaser R8 Professional .30-06 Springfield
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
  • Chesapeake Bay Retreiver
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK
[img width=180 height=180]https://i.ibb.co/GpHQ3tL/photo-2019-01-16-09-