Gönderen Konu: survival (yaşam idame) bıçağı (üstadlar sessiz kalmasın)  (Okunma sayısı 15685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kerem BİBER

• *
arkadaşlar ben nette baya araştırdım survival bıçaklarını çelik standartlarına baktım işlevlerine. bir tane almak istiyorum fakat bütçem 100 130 tl arası şimdi bana gerçekten bilgi sahibi olan arkadaşların yardım etmesini istiyorum goole'a survival bıçak yazıp görsellerde ara deyince çıkan bıçaklardan
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2012, 20:13:52 Gönderen: Kerem BİBER »
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: survival (yaşam idame) bıçağı (üstadlar sessiz kalmasın)
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2012, 19:22:45 »
resim yokmu.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2012, 20:59:34 »
arkadaşlar ben nette baya araştırdım survival bıçaklarını çelik standartlarına baktım işlevlerine. bir tane almak istiyorum fakat bütçem 100 130 tl arası şimdi bana gerçekten bilgi sahibi olan arkadaşların yardım etmesini istiyorum
Kerem bey en iyi çeliği üreten işleyen bir yer K.MARAŞTIR ne işin var hayati idame ile.Markası CEZMİ olan bir çelik var o bıçaktan bul gör hayati idameyi mükemmeldir.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2012, 23:11:37 »
Kerem bey en iyi çeliği üreten işleyen bir yer K.MARAŞTIR ne işin var hayati idame ile.Markası CEZMİ olan bir çelik var o bıçaktan bul gör hayati idameyi mükemmeldir.
:D :D Çok güldüm yav.

Kerem Bey kastettiğiniz, sapının içinde öteberisi olanlardan mıdır? Aklıma bu geldi. Hatta ne hatırlattı; seneleer önce('90 dan önce) bir dergide Rambo'nun Sly11 diye bir bıçağını görmüştüm. Amma ne beğendiydim... Ara ki bulasın, hevesimi başka bıçaklarla körelttim naapiim :) Sapının içinde ıvırzıvır ve pusula, kılıfında bileyi taşı ve sapan yapmaya yarayan portatif çatalı vardı ve arkasında koca dişleri olan dev gibi bir bıçaktı. Onunla domuza bile dalınır yani, öyle bi şey. Artık piyasada var herhalde ama hevesim mafiş. Askerliğimi Osmaniye'de yaparken Adana İdeal Av'dan kocaman bir Bora marka bıçak almıştım ve iyi para vermiştim. Bir özelliği yok ama sapasağlam bir şey ve çeliği, ağız kesimi müthiş. Onu da kullanmadım ya, hevesle aldım işte. Neyse de, sizin üzerinde durduğunuz bıçak nasıl bir şey anlamamış olabiliriz. Foto, bağlantı filan varsa bir bakalım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2012, 23:17:17 »
Avda kullanabileceğiniz bir bıçak en iyisi.Ustalar av bıçağı namlunun içine girecek incelikte olmalı derler.Gerisi göz doldurur ama avda kullanımı, taşıması vs vs başka sorundur...
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2012, 23:19:34 Gönderen: Ali AKTÜRK »
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• *
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2012, 08:46:12 »
Şu an için avda ve hayatı idame için kullanılacak en iyi bıçak gerber ultimate serisi bıçaklar.
Bıçak celigi oldukça kaliteli,sapının arka tarafı küçük çivililerı çakabileceğiniz bir çekiç,yine sapinda ki paracord ipine bağlı bir düdük var.(dağda mahsur kalındığında yardım için) çok kullanışlı bir kılıfı var içinde hayatta kalma yollarını anlatan bir rehber var.(su ve yön bulma vs).kılıfın iç kısmında biley taşı mevcut ve setin en güzel özelliği ateş başlatıcı mevcut. Islak olsa bile çalışıyor.kılıf üzerinde takılı bir taş var bıçağın sırtında ki yere sürtüp çok kolay ateş yakabiliyorsunuz.ben kullanıyorum.
www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=49&alt_kat_id=297&id=9034
bu adreste özellikleri var ama fiyat konusunda ben size yardımcı olurum isterseniz.Ama belirttiğiniz bütçeyi biraz aşmaniz gerekir.
Sizden haber bekliyorum.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Kerem BİBER

• *
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2012, 20:18:04 »
evet maraşlı olarak bıçak aramam tuhaf olabilir hemde amcamın bıçak ustası olması dikkate alınınca ama gönül bu isteyegörsün ısırgan otuyla dübür temizlemiş adama dönderiyo valla
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2012, 22:19:55 »
evet maraşlı olarak bıçak aramam tuhaf olabilir hemde amcamın bıçak ustası olması dikkate alınınca ama gönül bu isteyegörsün ısırgan otuyla dübür temizlemiş adama dönderiyo valla
:) Ne güzel misal.

Şöyle "Tam teçhizatlı kameraman Cevat Kelle"  olduracak bir bıçak mesela,  ;D

veya

Ülkemizde neler var bilmiyorum.

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2012, 22:23:20 »
Evreka! Bir tane buldum. Ahanda burda,

http://www.avpar.com/magaza/index.php?route=product/product&product_id=972

Bu arada bu sitede bir sürü enteresan şey varmış. Köpek kovucu falan filan  8)
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2012, 22:25:52 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

• *
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2012, 09:39:00 »
Ben bu tür bir bıçak kullandım fakat sapın içi boş olduğu için bıçak çok dengesiz ve kullanışsız.Sağlamlık hissi hiç yok.
Bıçağı güvenle kullanamadıktan sonra içinde internet olsa neye yarar :)
Ama gerber i tavsiye ederim.
Hayatı idame de dünyanın önde gelen ismi Bear Gryllis in özel serisi.Discovery Channel de ultimate survival programında kullanırken görebilirsiniz.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2012, 11:20:39 »
bunlardan kullanıpta hayatını kurtaran oldumu acaba :)) :)) marketing bu olsa gerek.......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2012, 16:22:21 »
bende seyrediyorum bu adamı hergün discovery de  amcam böcek sinek kedi köpek ne bulsa yiyor bu bıçağınlada şov yapıyor
önceki programlarında elindeki bıçak buck knife idi  uyanık şimdi kendine gerberde yaptırdı bi bıçak serisi ve tool kit (pense testere falan set varya ondan)
satıyor , millet de vay ayı grilim benim diye alıyor  çektiği programda traş demiyim ama adam hakikaten evereste tırmanmış askerlik yapmış kara kuşak muşak ,kıçını başını kırmış bi ton ama arkasında bi dünya adamla geziyor sonuçta (her delikanlının harcı diil tabiii yinede severim de keratanın programını)
bende çok araştırdım ama bikaç ingiliz ve amerikan satış sitelerinden satılıyor ve Türkiye ye gönderisi yok
oralarda 40 dolarla 60 dolar arası  ebay da falan da var almaya kalksan kargo vergi  bi dünya para yine
bende accayip bıçak hastasıyım evde dalış bıçağından ekmek kesmeye kadar hepsi ciks bıçaklarım
hatta babamla ikimizin bıçaklarını toplasak 70/80 taneyi bulur

bence gerenk yok  al bi tane bizim kaliteli bıçaklardan tak beline gez derim naçizane  nerde kullanacan 250 kaat büyük para

rastgele
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2012, 16:39:08 »
bunlardan kullanıpta hayatını kurtaran oldumu acaba :)) :)) marketing bu olsa gerek.......

:)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Kerem BİBER

• *
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2012, 21:02:11 »
anlaşıldı ben gidip amcama şöyle iyi bir gaz verim birazda çıraklık edim yapsın bir damascus yawww
herkese katkıları için teşekkürler
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2012, 22:22:57 »
aynen tabi yaaaww benim amcam bıçak ustası olacak varya hergün bi tasarım yaptırırdım valla hemde kendi emeğin projen olur daha zevkle kullanacan
kullanırken de en fazla yapacağın bi salata hee kalkıp ta vahşi bi hayvana dalacak halin yok o bıçakla  hem 250 kaaadın da cebinde kalır  mevzusu oluncada ben yaptım amcamla demenin keyfi olur

yapınca bi de resmini ekle de bizde görelim belki sipariş çıkar
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 25 Nisan 2012, 23:16:07 »
Emmiyle yapacak olduktan sonra kendi survivalınızı da yaparsınız :) Sapını boş, üstünü vidalı yaparsınız. Üzerine de "BEN YAPTIM" yazarsınız, oldu da bitti.

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2012, 23:20:10 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 26 Nisan 2012, 02:14:46 »
içinede birkaç balık iğnesi, eczaneden serum lastiği,3-4 çengelli iğne ,birkaç kibrit çöpü,3-4 tenede yara bandı,bide boğma teli he bi de pusula uydur
                                                                    teeeemmmoooommmmm al sana survival kit
                                                                                    ayı grill halt etmiş
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

• *
« Yanıtla #17 : 26 Nisan 2012, 08:04:41 »
Aynen öyle. siz öyle yapın ayı halt etmiş.Hem ayıdan adam mi olur demi?
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

Çevrimdışı Yakup EKER

• *
« Yanıtla #18 : 26 Nisan 2012, 10:22:17 »
ben puma solingen bicak aldim tavsiye ederim tutusu celigi mukemmel tavsiye ederim
Yakup EKER
1972-Amerika

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #19 : 26 Nisan 2012, 10:32:31 »
:)
Ramboya şahidim hayatını bu bıçakla kurtardı...
Kerem bey emmine selam söyle CEZMİ nin bıçağından ayarlasın sana sapı katlanmasın birde kılıf uydur.Selamlar.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Mehmet MEHMETOĞLU

• *
« Yanıtla #20 : 26 Nisan 2012, 10:36:04 »
Kerem bey amcanızın yaptığı baçaklardan bir kaç resim atsanız buraya bi görelim belki hoşumuza gider sipariş veririz survival falan hikaye bunlar
Mehmet MEHMETOĞLU
1973 istanbul

Çevrimdışı Kerem BİBER

• *
« Yanıtla #21 : 26 Nisan 2012, 21:38:00 »
inşallah mayısta izine ayrılıyorum maraşa gidecem elimde standart bir boynuz saplı çakısı var evden fotosunu atarım yarın gidince de yaptığı bıçaklardan foto derler izin dönüşü atarım nete
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

Çevrimdışı Coşkun AKBULUT

• *
  • kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar
« Yanıtla #22 : 27 Haziran 2012, 19:34:22 »
selamlar bende 2011 kışında bora aldım memnunum ama hala gönlüm gerberde bakmanızı tavsiye ederim
Coşkun AKBULUT
1970 izmit/derince     kargalar sürüyle...kartallar tek uçar