Gönderen Konu: PARALI AVLAKLARA MERHABA !!! (İMZA KAMPANYAMIZ BAŞLAMIŞTIR !!! )  (Okunma sayısı 73577 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
ARKADAŞLAR LÜTFEN RİCA EDİYORUM YETER ARTIK !!!

Bir süreliğine şu köpek tüfek alıp satmaktan vazgeçelim de etrafımızda olana bitene bir kulak verelim... Üzülerek söylüyorum ki o kadar bilinçsiz bir toplumuz ki herşey hak bize.. Çok değil böyle devam ederse o alıp sattığınız tüfekler köpekler birkaç seneye elinizde patlayacak...

İmza kampanyasını sonuna kadar destekliyor avıma avlağıma sahip çıkıyorum

AVBİS SİSTEMİ VE PARALI AVLAKLAR İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ İMZA KAMPANYAMIZDA ÜLKEMİZİN TÜM AVCILARINI GÖREVE DAVET EDİYORUZ !!!

resİm yÜkleme

İMZA KAMPANYASI sitesine giriş için adrese tıklayın:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/orman-ve-su-i%C5%9Fleri-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-do%C4%9Fa-koruma-ve-milli-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-genel-avlak-ve-devlet-avlaklar%C4%B1-ad%C4%B1-alt%C4%B1nda-t%C3%BCrkiye-de-%C3%BClke-ger%C3%A7eklerine-uymayan-paral%C4%B1-avc%C4%B1l%C4%B1k-sistemini-istemiyoruz-avc%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1-avc%C4%B1lar-y%C3%B6netmeli-diyoruz

DEVLET VE GENEL AVLAKLARI; PARALI AVLAKLARI KABUL ETMEMEK İÇİN BAŞLAYAN ELEKTRONİK İMZA KAMPANYASINDA TÜM AVCILARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ !!!
TEPKİNİ GÖSTER, SENDE İMZANI ATMAK İÇİN TIKLA

İMZA ATMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİREMEYEN YADA SORUN ÇIKAN ARKADAŞLARIMIZ KENDİ MAİL ADRESLERİNİ ÖZEL MESAJ OLARAK BANA GÖNDEREBİLİRLER..
« Son Düzenleme: 15 Mart 2014, 15:05:07 Gönderen: Ş.Burak SEZER »
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: PARALI AVLAKLARA MERHABA DİYELİM !!!
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2014, 23:17:26 »
üzülerek söylüyorumki bizlere müstahaktır ,bunun olacağı yıllar öncesinden belliydi 2016 da her yer paralı avlak oluyor, bizlerin yaptığı ise ,,filancanın köpeği ,falancanın tüfeği daha rağbet görüyor  ,,,biz bunlara itibar ediyoruz işte  ,,bu tür konular daha öncede açıldı ve sadece klavye başında atıp tuttuk başka bildiğimiz bir şey yok..avcılık bitiyor kimsenin umurunda değil ,,
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2014, 03:54:07 »
Aynı tepkiyi Avbise de verdik .Belgelerimizi dondurduk.Hatta bu işte bize örnek olan büyüklerimize uyduk desem daha doğru bir tabir olur.Eee sonra noldu ?.   Siz  asıl isterseniz öyle olsun gibi bir toplantıdan sonra büyüklerimiz gidip belgelerini geri aldılar!....
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

« Yanıtla #3 : 04 Mart 2014, 06:48:03 »
Sonunda olacağı buydu yıllardan beri insanlara anlatamıyoruz eğitim şart dedik ama değişen bişey olmadı şimdi gelinen nokta bu bazılarını günahını bizle çekiyoruz
Ertuğrul KAZANOĞLU
1965 DENİZLİ

[email protected]
0 532 3136996

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2014, 07:23:27 »
Bu demek oluyor ki 4 mevsim avlanan, limit sınır bilmeyen bazı köylüler, köy muhtarını da arkalarına alıp belgeli avcılara hesap soracak, para alacak avlanmaları için yanlış mı anlamışım?
Allah topunun belasını versin, avcılık belgesi alırsam benim de belamı versin...
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2014, 08:32:46 »
Aslında bizi internet bitirdi demek daha doğru olur, avcı eve gelmek için sabırsızlanıyor eve bi gitsemde internetin başında otursam ilanlarıma baksam kim ne vurdu onlara baksam diye, şu anki yaptığımızda aynı herkez yazdığıyla kalacak.
Paylaşım için teşekkür ederim kardeşim.
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2014, 08:52:47 »
bize hepsi müstehaktır.avbisde belgemi dondurdum ve etrafımda duyura bildiğim kadarına duyurdum.gerek reel gerekse sanal.biçoğu destek veririken bi çoğuda adammmmmm sendecilik yaptı.ben herhangi dernek başkanı yada federasyon başkanı değilim sadece avcıyım.avım elimden alınmasın diyeydi gayretim.
sanki benim aklımdan zorum var sanki ben martın başına kadar avlanmaya karşıyım sanki içimde yaşıyan av sevdasınamı kastım....
olmadı bi avbisde bile istediğimiz olmadı vurdumduymazlık hat safhada oldukdan sonra bizden birlik dirlik olmaz.
anladımki deveyi hendekden atlatmak daha kolay.
haaaa avlaklara merhabamı diyecez sefa geldiler hoşgeldiler.
bana nee elin parası varmış yokmuş ava gidiyomuş gidemiyomuş...
bundan önce avcılık için biz konuştuk olmadı bu saatten sonrada cebimdeki param konuşur giden gitsin gitmeyen bizi seyretsin !!!!
vurdum duymazlık öle olmaz işte böle olur..
kimsede kusura bakmasın dediğim gibi tepki vermekden kaçanlar olduğu sürece bu işin sonu kaçınılmaz olacaktı zaten..

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2014, 08:56:10 »
Ne yapmalıyız? Hadi eyhaf olarak siz karar verin bizde arkanızda duralım. Avbis için belge iptal ettirildi, bakanlık bir toplantı yaptı bizi temsilen 3-5 kişiyi çağırdı, temsilciler gitti, afedersiniz bi tarafları kalkarak bakanlık bizi muhattap alıyor diye sonra noldu hepiniz biliyorsunuz, siz ağasınız siz paşasınız, siz bizim babamızsınız siz ne derseniz o olur diyerek geri döndüler. sözüm meclisten dışarı Bizlerde belki bişey olurda bizi temsil edenlerden bi cacık olmaz. O yüzden ben paramı veririm, çıkarım avlağıma paşa paşa gezerim senede 10 kere gitmemde 5 kere giderim...
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 08:58:33 Gönderen: Ümit TAŞER »
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2014, 09:05:19 »
Kim ne derse desin YABAN TV çıktı avcılık bitti...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2014, 09:10:06 »
aynen katılıyorum avcılığı ticarete cevirdiler
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2014, 09:39:46 »
YABAN TV uyuyan yılanın ayağına bastı.Başlangıçta sizden gelenler diye bizden biri gibi gözüküp reytingi toplayıp işi ticarete döktüler.Memlekette av sıkıntısı varken çekim yapacaz diye teyple kasetle hileyle avı yaptılar,herkeze bu memlekette av var silah var fişek var dediler.Yurtdışı modeli diye gittiler çekim yaptılar.Önceden avcı bohçacı diye ayırdılar şimdide yaban avcısı  olarak zengin fakir jeepli yaban kıyafetli avcıları ayırdılar.MAK'çıların ekmeğine yağ sürdüler.Biz onlardan reklam desteği,tv desteği isteyip birlik beraberlik çağrısı yapıp yurdum avcısıyla bir araya gelip söz sahibi olalım MAK'çılara,hayvanseverlere,avcı düşmanlarına beraber hareket etmemiz gereken  derken onlar stand açamadık,reklam yapamadık fuarda ürün satamadık bize ayıp ettiler diye protesto ettiler.
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Birol KEÇECİ

• *
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2014, 09:54:51 »
Burak böyle bir şey olursa bohçacı olmaktan başka çere kalmadı.
Birol KEÇECİ
1980 SİNOP

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2014, 10:11:31 »
Ok yaydan çikali çok oldu ama henüz hedefi bulmadi, belgeli bütün avcilar istisnasiz olarak isyan bayrağini
çekmeliyiz, yaw bari bir seferlik olsun bir işe el atalim, bu sorunu geri püskürtecek mutlaka zayif bir yani vardir,
ama birlik olursak, bu yil geçti seneye vergiyi pulu iptal ederek başlayabiliriz, biz azinlik değiliz  çoğunluğuz
bizim varliğimizla bu projelere imza atiyorlar, biz olmazsak onlarda olmaz.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2014, 10:15:18 »
Bu yılın il Merkez Av toplantısına katılan bir Klüp başkanı toplantıda, AVBİS diye bir şey varmış, bu nedir be? diye sormuş, daha vahimi,Milli Park yetkilileri de ne olduğunu açıklayamamış :)

Arkadaşın süperpoze tüfeğine bakıp takoz takılı mı diye sorduğunu gözümle görmesem, iftiradır deyip geçeceğim ama durum vahim. Avcı kursunda hocalık yapıyordum, yetkili (!) kişi gelip derste kursiyerlere çam dikim sahalarına 300 m den fazla yaklaşamazsınız dedi.........

Anlatmak istediğim; Deveye boynun eğri demişler, nerem doğru ki demiş.

Göze batan, çalışan, araştıran, öğrenen bir avuç kulüp başkanı haricinde, kulüp başkanları eğitimsiz, ilgisiz. Etiket olsun diye başkanlık yapan çok ( Kendini yetiştirmiş, hakkıyla çalışan, bu işe gönül vermiş başkanları tenzih ediyor, aflarına sığınıyorum)

Milli park görevlileri üniversite sınavında puanı ilgili bölüme hasbelkader yetip giren, sırf ekmek parası için bu işi yapan, dağdaki keklik beni mi gerdi diyen elemalar. ( Yine çalışan üç beş yetkiliyi tenzih ederim.)

Biz avcılar pek mi temiziz sanki:) Far avı bizde, teyip işi bizde, kaçak av bizde vs vs .  E bu işleri yapan bohçacıdır deyip işin içinden sıyrılmak kolaycılıktır... Ben hayatımda hiiiiç teyp kurulmuş bir merada avlanmadım diyen kaç kişidir, öyle ya da böyle bulaşmıştır bir yerinden, eskilerde de olsa......

Sonuç kimse suçu başkalarının sırtına yükleyerek kurtulamaz.

Bu deve bizim, birlikte güdeceğiz.

Kulübümüze gidip, yöneticimizi zorlayacağız, çalıştıracağız, gerekiyorsa biz çalışacağız.

Sadece konuşmayacağız iş de yapacağız.......

Burak Kardeşimin nezdinde bu işe kafa yoran, emek veren bütün avcıları kutluyor ve destekliyorum. Bize düşen görevleri yerine getirmek için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 10:16:20 Gönderen: Ramazan KİLLİ »
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 04 Mart 2014, 10:35:56 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN RİCA EDİYORUM YETER ARTIK !!!

Bir süreliğine şu köpek tüfek alıp satmaktan vazgeçelim de etrafımızda olana bitene bir kulak verelim... Üzülerek söylüyorum ki o kadar bilinçsiz bir toplumuz ki herşey hak bize.. Çok değil böyle devam ederse o alıp sattığınız tüfekler köpekler birkaç seneye elinizde patlayacak...

paylaşım için teşekkürler bunu resmen öğreneceğim gün bugünmüş,
başımıza geleceği yıllar önce biliyordum daha öncede yazmış ve yazan arkadaşlarla paylaşımda bulunduk ama netice
kocaman bir fısssssss...

tüfek köpek ve bilimum av gereçleri satan takas vs. gibi paylaşımlar oldukça yoğun sitelerin genelinde hal böyle içler acısı vaziyetteyiz aslında...

kır piknik bahanesinde al bir gamo tek saçma dürbünle satıyorlar 450/500 tl. vergi yok ruhsat yok oturduğun yerden allahın dağında yasak illegal kuş avla bumudur yani avcılık veya ucuz bir tüfekle belgesiz o mera senin bu mera senin gez babam gez limit yok avlan babam avlan bumudur avcılık teyp kur kuş indir ovada cihaz kur kır kuşun belini bumudur avcılık

biz türkmilletiyiz bakarız elbet başımızın çaresine bu vatan bizim ortak kullanım meralarda bizim bizi düşeceğimiz hallere sokanlar utansın sebep olanların allah müstehakını toptan versin...

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Muhittin YÜCEL

• *
« Yanıtla #15 : 04 Mart 2014, 10:57:19 »
cok deyıl üç beş yıl önce yazıldı  çizildi bilen ler bilir cok daha öncede yazıldı cizildi..sonuç bugunden farklı deyıl  olamazda ..önümüze gelene kadar anlamıyoruz yada kıme ne olacaksa banada o kadar olur gıbı bır düşüncedeyız malesef
Muhittin YÜCEL
1970 istanbul

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• *
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2014, 11:11:54 »
Valla bir taraftan yukarıda yazılan, paralı avlaklara karşıt bütün görüşlere katılıyorum.

Ama bir tarafımda diyor ki;
1. Bıldırcın avına 10 defa gidiyorum, teypçiler yüzünden bir defa adam gibi ya av yapıyorum ya onuda bulamıyorum.
2. Keklik avına her gittiğimde, arabamın lastiğini mi kesecekler, dağda çobanlamı karşılaşacam stresi yaşıyorum. (Bu sitede çok yazıldı, arabasının lastiği kesilen, köylüden dayak yiyen, muhtarla papaz olan ve kimsenin oralı olmadığı olaylara).
Belki diyorum bu paralı av olayını adam gibi yaparlarsa çoğu avcı için daha iyi olur. Ama işin içinde "Belki" var, hangi işi "ADAM" gibi yapabiliyoruz ki...
Ersin BAHAR
1983 mersin

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #17 : 04 Mart 2014, 11:21:21 »
çok laf az iş ne diyeyim biz bu sisteme uymaya  itiliyoruz ama gıkımız çıkmıyor ha bir sezon avı hep berabr bırakalım desek belgeleride iyade etsek mermi tüfek malzeme alış verişini durdursak kaçımız destek veririz koyun gibi güdülmeye mahkumdur avcı camiası boşuna kendinizi paralamayın  ne zaman ben olmaktan çıkıpta biz olursak o zaman birşeyler düzelmeye başlar
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 11:24:26 Gönderen: Ünal SAYGILI »
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 04 Mart 2014, 11:30:03 »
 sn şafak bey;
 bu karara imza atan beylerin isimleri faxları yokmu e,İ...Tör bu senaryonun editörlerini fax yamuruna tutalım isimlerine atfen taciz atışı yani ;)  e,İ...Tör ler varoldukça bu ülkede bi mok olmaz ama göl bu, ya maya tutarsa hesabı allahtan umut kesilmez.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 04 Mart 2014, 12:03:52 »

Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 04 Mart 2014, 12:05:40 »

YABAN TV uyuyan yılanın ayağına bastı.Başlangıçta sizden gelenler diye bizden biri gibi gözüküp reytingi toplayıp işi ticarete döktüler.Memlekette av sıkıntısı varken çekim yapacaz diye teyple kasetle hileyle avı yaptılar,herkeze bu memlekette av var silah var fişek var dediler.Yurtdışı modeli diye gittiler çekim yaptılar.Önceden avcı bohçacı diye ayırdılar şimdide yaban avcısı  olarak zengin fakir jeepli yaban kıyafetli avcıları ayırdılar.MAK'çıların ekmeğine yağ sürdüler.Biz onlardan reklam desteği,tv desteği isteyip birlik beraberlik çağrısı yapıp yurdum avcısıyla bir araya gelip söz sahibi olalım MAK'çılara,hayvanseverlere,avcı düşmanlarına beraber hareket etmemiz gereken  derken onlar stand açamadık,reklam yapamadık fuarda ürün satamadık bize ayıp ettiler diye protesto ettiler.
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #21 : 04 Mart 2014, 12:14:54 »
YABAN TV sağolsun arkadaşlar başardılar sonunda,bakalım daha neler göreceğiz.  >:( >:( >:(
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 04 Mart 2014, 12:15:15 »
Binlerce yillik gelenek inşallah işi bilmeyenlerin elinde kalmaz, yok bizde avciliğimizda rezil oluruz,
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #23 : 04 Mart 2014, 12:59:58 »
Ne me lâzım .....
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 04 Mart 2014, 14:01:06 »
tek vucut tek yürek olduktan sonra herşey olur ama ben olayı kalkacak biz olacak
1985 kütahya
0533 523 8526