Gönderen Konu: Beretta s54  (Okunma sayısı 48294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Ynt: Beretta s54
« Yanıtla #50 : 03 Şubat 2012, 09:52:22 »
bu şahaseri bizzat çok yakından gördüm inceledim defalarca gözüme aldım harika bir tüfek hem çok kibar hemde çok hafif bir berattta....
ama şunuda unutmamak gerek bu tüfeği bu şekile getiren düşünen emin abimizdir..

Sağol İbrahim Kalbin kadar temiz altın sözlerine teşekkür ederim cenabı allah  daha iyilerini sizlere nasip etsin sağlıcakla kal kardeşim.Selamlar
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Adem BESTİL

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 04 Şubat 2012, 16:58:51 »
abi yeni gördüm mesajını kusura bakma bu aralar yoğunum ondan abi tüfekte kalite çok önemlidir benim şuan da avda en çok kullandığım fişek 24 grm tra fişeğidir 7.5 saçma mükemmel randuman alıyorum sebebi bence hem hızlı olması hemde şaçmanın sert olması diye düşünüyorum ben şahsen çullukta şov yapıyorum selamlar
Adem BESTİL
Bafra kızılırmak avcılar derneği bşk

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #52 : 06 Şubat 2012, 09:40:33 »
Sağol Ademcim eksik olma bu şov ekibine benide al  :D :D :D :D evet 24 gram hızlı bir fişek randımanıda güzel.Selamlar

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• *
« Yanıtla #53 : 06 Şubat 2012, 13:07:28 »
Emin cok guzel bir silah allah kazasiz belasiz avlar ansip etsin.
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #54 : 07 Şubat 2012, 09:20:40 »
Sağol Hayati abi senin tüfeğede yaptıralım böyle bir kundak. :)

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• *
« Yanıtla #55 : 07 Şubat 2012, 10:05:21 »
Olur Emin kime yaptiralim??
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Muzaffer TAŞCAN

• *
« Yanıtla #56 : 09 Şubat 2012, 23:56:58 »
Emin abi öncelikle şunu söylemek isterim eğer av yapıcam  dersen ithal tüfeklerden özellikle italyan tüfeklerinden şaşmıcan. şimdi benim bi arkadaşta yerli yapıp tüfek var ama avrupaya ihrac  edilenlerinden bize satılanlara bakıyorum avrupaya gönderilenlere bakıyorum Türk insanının kalitesi bu kadar mı düşük olur avrupaya ihrac ettiklerinden  de satsana türkiyede.... neyse lafı uzatmıcam kundağının parlaklığı ayna gibi maşallah. adam ava göt
rmeye kıyamıcak yawww... saülıcakla kullan....
Muzaffer TASCAN
1983 AYDIN

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #57 : 10 Şubat 2012, 09:34:19 »
tüfek çok harika ve güzele benziyor avrupa tüfekleri yakından incelediğim için yorum yaparım ama incelemediklerim için bişey diyemem ama beretta dediğinde akan sular durur sektörün en büyüğü dünyada
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Necati KOCAOĞLU

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #58 : 11 Şubat 2012, 14:09:23 »
EMİN BEY ÇOK TEMİZ TÜFEK ŞAHESER KUNDAK SÜPER KOMBİNASYON OLMUŞ.İLK TANIDIĞIM VE KULLANDIĞIM RAHMETLİ DEDEMİN S.55 BERETTASIYDI.BU NEDENLE BENDE BERETTANIN YERİ BAŞKADIR.ALIRKEN SEVİNİR VE HEYECANLANIRIM SATARKEN HEP ÜZÜLMÜŞÜMDÜR BÜTÜN BERETTALAR BENİM OLSUN İSTERİM.SON 4 YILDIR 24 GR 7.5 24 GR 9.5 DAN BAŞKA FİŞEK KULLANMIYORUM.UZAK ATIŞLARDA MÜKEMMEL SONUÇ ALIYORUM. AĞIR GRAMAJ ATIŞLARDA ÖNLEME VERMEK FİZİK VE MATEMATİK PROFÖSÖRÜ OLMAYI GEREKTİRİYOR.24 GR DA OKUMA YAZMA BİLE BİLMENİZE GEREK YOK.ISRARLA TAVSİYE EDİYORUM.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2012, 14:14:39 Gönderen: Necati KOCAOĞLU »
Necati KOCAOĞLU
1971 mersin_ mezitli

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #59 : 11 Şubat 2012, 14:59:09 »
Olur Emin kime yaptiralim??

Yaptırırız abi Ama Cevdet abi ye Ama Aptullah abiye fark etmez.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #60 : 11 Şubat 2012, 15:01:02 »
Emin abi öncelikle şunu söylemek isterim eğer av yapıcam  dersen ithal tüfeklerden özellikle italyan tüfeklerinden şaşmıcan. şimdi benim bi arkadaşta yerli yapıp tüfek var ama avrupaya ihrac  edilenlerinden bize satılanlara bakıyorum avrupaya gönderilenlere bakıyorum Türk insanının kalitesi bu kadar mı düşük olur avrupaya ihrac ettiklerinden  de satsana türkiyede.... neyse lafı uzatmıcam kundağının parlaklığı ayna gibi maşallah. adam ava göt
rmeye kıyamıcak yawww... saülıcakla kullan....

Sana aynen katılıyorum Muzaffer İtalyan tüfekleri bizim iklimimize daha uygun.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #61 : 11 Şubat 2012, 15:03:56 »
tüfek çok harika ve güzele benziyor avrupa tüfekleri yakından incelediğim için yorum yaparım ama incelemediklerim için bişey diyemem ama beretta dediğinde akan sular durur sektörün en büyüğü dünyada

Evet Halil kendileri her kesime hitap ettiklerinden bu kadar yaygın ve tutuluyor yoksa illaki Beretta dan dah üst segment tüfeklerde var Selamlar.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #62 : 11 Şubat 2012, 15:06:04 »
EMİN BEY ÇOK TEMİZ TÜFEK ŞAHESER KUNDAK SÜPER KOMBİNASYON OLMUŞ.İLK TANIDIĞIM VE KULLANDIĞIM RAHMETLİ DEDEMİN S.55 BERETTASIYDI.BU NEDENLE BENDE BERETTANIN YERİ BAŞKADIR.ALIRKEN SEVİNİR VE HEYECANLANIRIM SATARKEN HEP ÜZÜLMÜŞÜMDÜR BÜTÜN BERETTALAR BENİM OLSUN İSTERİM.SON 4 YILDIR 24 GR 7.5 24 GR 9.5 DAN BAŞKA FİŞEK KULLANMIYORUM.UZAK ATIŞLARDA MÜKEMMEL SONUÇ ALIYORUM. AĞIR GRAMAJ ATIŞLARDA ÖNLEME VERMEK FİZİK VE MATEMATİK PROFÖSÖRÜ OLMAYI GEREKTİRİYOR.24 GR DA OKUMA YAZMA BİLE BİLMENİZE GEREK YOK.ISRARLA TAVSİYE EDİYORUM.

Evet Necati bey teşekkür ederim düşünceleriniz konusunda hem fikiriz Beretta tartışılmaz Amerikayı yeniden keşif gibi olur Selamlar.

Çevrimdışı Aykut SOYTUTAN

• *
« Yanıtla #63 : 12 Şubat 2012, 13:26:56 »
Emin son dönemde internetten genelde uzak olduğumdan mesajını yeni gördüm.
Öncelikle hayırlı olsun, güzel bir tüfek. Seçilmiş ağaçtan yapılan kundak kombinasyonu ile göz doldurmuş. Beretta nın S serisi daima başkadır zaten, neden dersen yeniler tamamen otomasyon. Belgesel kanalınında Avrupa daki büyük fabrikaları gösterirken bir çok arkadaş izlemiştir. Artık el alıştırması falan yok, makineye tak, 1000 defa aç-kapa- deformasyonu tespit et, sür montaj bandına, çıkar ürünü... artık işlem böyle... Öte yandan namluların bizden gitmesi de ayrı bir gurur kaynağımız!!! Halledemediğimiz tek önemli konu polisaj meselesi. Çünkü bizde yapacak usta yetişmiyor, hem polisaj hem de gravür için. Neden; çünkü zaman ve emek istiyor. OYSA cuza adam çalıştır, değer verme, firmalar hep kısa vadeli vurgun mantığıyla hareket etsin ve uzun soluklu ürünler çıkarmasın... sonuç bu oluyor. Bu sene IWA ya gelmeyi düşünen arkadaşlar lütfen beni bulsunlar da FERLACH standlarını bir gezdireyim, GRAVÜR okullarını bir göstereyim, eminim tüfekle ilgili düşünceleri baştan aşağı değişecektir, tıpkı geçen sene benim değiştiği gibi. Artık benim için Avusturya (Ferlach) ve Alman ekolü herdaim ön planda. SO Serisi Berettalar, B25 Browningler ve İngiliz klasikleri HARİÇ tabi ki... Mevzu uzun... Bu konuda Browning e de çok tanınan bir firmamızın namlu gönderdiğini bilmeyenlere duyurayım buradan. Sonuç olarak tüfeğin güzel. Klasik olmadığı için iyi bir usta bulursan gönder, yaptır istediğin gravürü bence. Amman hayvan yaptırırsan anatomi bilgisi olmayan kasabanın gravürcülerine yaptırma yalnız !
Gelelim 24 gram mevzuuna;
son söyleyeceğimi ilk söyleyim; en basit anlatımla GRAMAJ ARTTIKÇA GRUPMAN BOZULUR !
Günümüzün magnum ve süper magnumları Dünya nın pazarlama dahisi İtalyan ların pazara, özellikle genetik olarak kompleksli Amerikalıların pazarına sunduğu bir boş balondur. Konunun balistiki verilerine falan özellikle girmek istemiyorum, bunun için Av Doğa ya 4-5 sayfa bir detaylı yazı yazmak farz oldu anlaşılan. Aynı mantıkla Ultralight tüfeklerde pazarlama mantığına hitab etmektedir. Ve MAALESEF ülkemiz avcısı bu tüfeklerin nerede nasıl kullanılacağını bilmemektedir.  Biraz değinelim;
yine en basit anlatımla bir tüfeğin ağırlığının rramaj değerini 100 e bölerseniz, bulacağınız basit sayının +2  ve - 2 si size O TÜFEKLE ATACAĞINIZ EN İDEAL FİŞEK GRAMAJINI VERİR.   
Örnekler:
Tüfeğiniz 3200 gr ise /100 = 32    O zaman atacağınız ideal ağırlık 30-34 gram arasıdır.
Tüfeğiniz 2600 gr ise /100 = 26    O zaman atacağınız ideal ağırlık 24-28 gram arasıdır.

Neden ? Yerden havalanan kuş avlarında, atılan fişeğin merkez saçmasının şahlanma nedeniyle yukarı kaçmayıp, swingle odaklanılan kuşa yönelmesi için ideal ağırlık balansı budur da ondan. Yoksa sen 2700 gr bir tüfeğe 34 gramı koyar atarsan kalkan her ördeğe üst vuruş tayin eder ve VURUŞ YÜZDENİ DÜŞÜRÜRSÜN. 3200 gr lık tüfeğine 24 gram saçma koyar bıldırcına, ördeğe atarsan ASLA şahlanma sorunu yaşamazsın. Birde bu balansın üzerinde attığın çok miktarda fişek , örnek 2700 gram tüfekle üveyiğe atacağın 32 gramlık 30 fişek avda avcı tabiriyle SENİ DÖVER. Bu kadar basit.

Biz neden ultralight ı kullanmayı bilmiyoruz, onu anlatayım müsadenle;
şimdi bu memlekette hiç okumayan, araştırmayan, analiz etmeyen ama ağzı hep (boş) laf yapan ve öte yandan hep ağza bakan tırlar dolusu adam varya, bu "Efendim 100 gr dağda 1 km sonra 10 kg olur, 3300 gr tüfeği kim taşıyacak,o tüfek ağır" vs efsaneleri internette dolaşa dolaşa yayıldı.  Sonuçya bu ağzı boş laf yapan avcılar İtalyanların ekmeğinen yağ sürdüler ve hepimizin gördüğü gibi sezon sonunda avlakforum.com vb siteler Ultralight satış ilanlarıyla doldu. Haa, sözüm imkanı olup BİLEREK VE BİLİNÇLİ OLARAK sadece üveyik ve bıldırcın için hafif dolu kullanan ve hafif tüfeği seçenlere değil tabi ki..

Üff amma uzattım değilmi, gelelim senin bilmeyerek yaptın doğruya.. Sen tüfek konusunda son derece ilgili ve bilgili bir kardeşimsin ve bilirsin, eski İngiliz tüfeklerinin ve hatta bir sürü prestijli tüfeğin genelde fişek yatağı kaç mm dir , 65 değil mi ? Şimdi tüfekçiliğin anavatanı sayılan bu memlekette bu 65 yataklı tüfeklerle ördek, kaz, grouse, sülün, tavşan vurulmadı mı yüzyıllarca ?? Vuruldu değilmi ! Sen yanlışlıkla işi bilenin yapacağını yaptın ve ideale yakın ağırlıkla ördeği duman ettin. Etem UÇAR a da sor bir ara, 24 gram fişeği piyasada bulamayıpta hangi ördekçiler aramışlar zamanında ondan...  Çıkış hızı, saçma adedi, kinetik enerji, === delicilik...  :)
Çok selam ediyorum. (Valment tüfekleri severim bilirsin, sıkılınca haber ver ! )
Aykut SOYTUTAN
AV DOĞA DERGİSİ YAZARI
1969 ANKARA
İngiliz Av Köpekleri ve Yivsiz Av Tüfekleri

The following users thanked this post: Eren KARATAŞ

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #64 : 13 Şubat 2012, 10:34:51 »
Abi yazdıklarını büyük bir keyifle okudum sana sonuna kadar katılıyorum son derece haklısın.

Valment sever olduğunu biliyorum ancak senin sıra 7 8 gibi bilgin olsun tüfeği paylaşımda bulunduktan sonra talibi çok çıktı ;D ;D ;D ;D Selamlar
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2012, 10:44:36 Gönderen: Emin VURAL »

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 04 Mart 2012, 13:22:56 »
kundagı yapan usta sanatını kullanmıs...
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #66 : 12 Mart 2012, 19:56:41 »
Evet Dağhan bey kundak Sevgili ağabeyim Abdullah KARA tarafından yapılmıştır Erzincan a Selamlar.

Çevrimdışı Muammer ÖNER

• *
« Yanıtla #67 : 03 Mayıs 2012, 13:00:10 »
Emin Kardeşim,; sizi, silahlarınıza göstermiş olduğunuz özenden dolayı tebrik ederim. Müthiş bir görsel güzellik yaratılmış. Sayın Abdullah Kara Ustayı; sanatına göstermiş olduğu özen ve itinadan, sizide ince zevkinizden dolayı tekrar kutlarım. En iyi dileklerimle. Selamlar.
Muammer ÖNER
1947 izmir

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #68 : 05 Mayıs 2012, 20:33:36 »
Muammer abi önce kendi adıma sonrada Apdullah usta adına teşekkür ederim.sizin de bir kaç tüfeğinizi görmüştüm ayak üstü kısa bir sohbet etmiştik bilmem hatırlarmısınız ? sizde en az benim kadar bu konuda titizsiniz,elinizde nadide vede bugüne denk iyi korunmuş tüfekler var.tekrar teşekkür ederim sağlıcakla kalın

Çevrimdışı Muammer ÖNER

• *
« Yanıtla #69 : 08 Mayıs 2012, 15:11:24 »
Emin kardeşim; öncelikle selamlarımı sunarım. Nerde karşılaştığımızı hatılıyamadım. Doğrudur, silahına değer vermek, onlara her hangi bir cisim gibi bakmamak lazım. Silahlara  gerekli itinayı ve saygı gösterirsek, onlarda bizlere ihanet veya hata yapmazlar. Ne yazıkki; bilinçli bilinçsiz ne kazalara şahit oluyoruz. Bizler bıkmadan usanmadan çeveremizde hatalı silah kullanan kişileri uyaracağız. Önce emniyet. Bunu hiç unutmayacağız; unutturmayacağız. Ki birgün gelir, en sevdiğimiz bir kazaya kurban gitmiş olamasın. Sayıgı göstereceğiz, saygı göreceğiz. Kal salıcakla. Her şey gönlüne göre olsun. Selamlar.
Muammer ÖNER
1947 izmir

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #70 : 15 Mayıs 2012, 11:59:50 »
Muammer abi ben karşıyakaya gelmiştim sizin Ziya abiye sattığınız b25 i bernardelli çifteyi vede bir kaça tüfeğinize bakmıştım ama çok uzun zaman oldu hatırlamamanız normal.
                                        iyi günler dilerim

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 17 Ağustos 2012, 12:19:07 »
bende de dede yadigarım bir s56e spoze var.maddi değerinden daha çok manevi değeri benim için daha da büyük.tam bir klasik.çift tetik enjektörlü.saat gibi.hala boş kovanları 2m arkaya atabiliyor.yıldız ablanın söyledikleri de doğru.saçmayı mükemmel derecede yakıyor.hiç canlı av gitmez önünde.namluları özel olsa gerek bu beretta s serisinin.aldınmı veya buldunmu satılacak tüfekler değil.satmayıda kesinlikle düşünmem.otomatiklerimde var ama s56nın verdiği keyfi vermiyorlar.herkese rasgele ...bu arada cümleten hayırlı bayramlar...

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #72 : 17 Ağustos 2012, 22:18:20 »
bende de dede yadigarım bir s56e spoze var.maddi değerinden daha çok manevi değeri benim için daha da büyük.tam bir klasik.çift tetik enjektörlü.saat gibi.hala boş kovanları 2m arkaya atabiliyor.yıldız ablanın söyledikleri de doğru.saçmayı mükemmel derecede yakıyor.hiç canlı av gitmez önünde.namluları özel olsa gerek bu beretta s serisinin.aldınmı veya buldunmu satılacak tüfekler değil.satmayıda kesinlikle düşünmem.otomatiklerimde var ama s56nın verdiği keyfi vermiyorlar.herkese rasgele ...bu arada cümleten hayırlı bayramlar...

EvetMustafa bey bugün yine sevdiğim bir abimle aynı şeyleri konuştuk.

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #73 : 05 Ekim 2012, 00:30:04 »
vay be ne cevherler var yurdum avcısında kundakları yapan ustanın eline yaptıranın da cebine sağlık harika olmuş
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Coşkun AKBULUT

• *
  • kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar
« Yanıtla #74 : 05 Ekim 2012, 09:49:00 »
 arkadslar selamlar bende 6 ay önce beratta 686-1 bir süper poze aldım beratta uzun zamandır aradım arastırdım bir silahtı busene üveyik avunda 9 numara jkb rc nin fişeini attım 28 gram i sonuç aldım sanırım berattaların eski ve yeni modellerinde kalite hep aynı adamlar yapmışlar birde franci falconet diye bir seri silah tanıdım suan gümrükte oldunu sölediler komando av bayi 3000 ile 3200 tl arasında arastırmalarım devam ediyor artık otomatikleri yavas yavas bırakıp çift atar tüfeklerle avlanma zevkini yakalıyoruz galiba  franci falconei yapan firmada beratta oldunu ögrendim sizde bu tüfek hakkında bilgi verirseniz sevinirim silah darbe kurma sistem 3 no kundak 5 adet sok 67-71-76 namlu secenekleri varmış saygılar kazasıs avlar
Coşkun AKBULUT
1970 izmit/derince     kargalar sürüyle...kartallar tek uçar