Gönderen Konu: Benelli Tüfek Önerisi.  (Okunma sayısı 11268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benelli Tüfek Önerisi.
« : 26 Haziran 2013, 19:15:50 »
Arkadaşlar sanırım en çok tutulan model rafaello crio comfort ama onun kasasını beğenmedim havalı tüfek havası veriyor . sizden istediğim ağaç kasa olsun dış tipi benim için önemli otomatik benelli av tüfeği önerilerinizi bekliyorum acil.ördek avınca çok kullanılıcak
1971 antalya

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Benelli Tüfek Önerisi.
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2013, 19:39:47 »

Çok uçuk rakamlar vermeye gerek yok Emin Bey'den bu güzel tüfeği temin edebilirsiniz. Bence kaçırmayın... ( Emin Bey'den tüfeğin satılmasına karşı % 10 komisyon aldım :) )

http://avlakforum.com/forum/satilik-av-tufekleri-ithal-av-tufekleri/benelli-ducati-montofeltro-3000-son-fiat/
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2013, 19:59:28 »
66 cm işimi görmüyor ya ördek yani 71 veya 76 alıcam. bu benellinin en iyi otomatiği rafaello modellerimi rafaello crio ve rafaello crio comforth modelleri var en çok tutulanlarmış bunlar farkları nelerdir. comfort olanın kasasını beğenmedim çekici gelmiyor
1971 antalya

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2013, 21:24:51 »
arkadaşlar sbe 2 , rafaello crio , rafaello crio comfort   bu 3 modelden hangisini önerirsiniz arkadaşlar ördek,bıldırcın,tavşan kısaca her avda kullanılıacak
1971 antalya

Çevrimdışı Mehmet ALTAN

• *
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2013, 23:35:00 »
tabiki rafello crio ahşap ve estetik her avda rahatlıkla kullanırsın

1980 erz/ispir/ANTALYA

The following users thanked this post: Caner ÇAYLAK

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2013, 00:44:16 »
Halil Bey eğer genelde ördek avında kullanacaksanız sentetik kundak tavsiye ederim..Çünkü ahşap kundakların gövde parlak beyaz ve çok yansıma yapıyor..Ben bu sene M2 modelini aldım kısmet olursa deneyeceğiz bakalım..Çok dengeli bir tüfek..Namluda mat namlu sentetik kundak ve gövde ve mekanizma boltuda siyah yani tam bir ördek tüfeği...Ayrıca 76 yatak olması nedeniyle Sbe ye nazaran daha hafif..Ördek keklik ve tavşanda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model bence..Bir inceleyin derim karar sizin tabiki..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2013, 10:07:49 »
geçen sene  benellinin delüx modeline takmışdım.şartlarda umduğum gibi oluşunca almaya karar verdim.tabi bu karara varmamda çevremdeki bikaç dostumun direktiflendirmeleriyle oluştu.ikinci elini aradım bulamadım bulduklarımda yüksekti.sıfır almaya karar verdim.avfuarına gittim tabiki aklımda delüx yada rafaello crio var :) komandonun standına girdim. delüx yokmuş ellerinde temmuz gibi gelceni sölediler. cebimde para hazır satın alma belgesi almışım emniyetten :( hayaller bi anda suya düştü.sonra rafaello crio ya yöneldim.aldım elime gayet hoş şık ön bilgi alıyodumki !!! şoklarının kaç adet oldunu sordum. iki adet dediler. ikimi ? evet iki :D istersem serinin geri kananlarını haricen alabilcemi sölediler.söledikleri rakamı hatırlayamıyorum ama galiba üç adeti 200-220 tl gibi bi farkla alabilirmişim :D bana abes geldi :) standaki arkadaş habire zaten başka şoklara gerek duymucamı sölesede benim için önemliydi.yoksa neden bi mobil şoklu silah alayımki ?
bu olaylar gelişirken o andada tam önünde durmuşum.rafaellonun elegant modeli :) nakışları işlemeleri arabesk gravür denilen bizim Türk gravürü :) :) bunun kaç şoku var dedim beş dediler.hemde bu modelde crio şoklu :) :) rafaello criodan eksiği fazlası nedir.o model klişeleşmiş model  dediler :) peki bo elegantın ücreti ne kadar d,ye sordumda 5650 tl dediler .rafaello crio modeli 6250 tl idi.arada 600 tl bi fark vede üç adet şoku fazla olan elegantı aldım.şokların eksilkliği vede iki model arasındaki farkla birlikde nerdeyse bin tl ye yakın kâr etmiş oldum vede isdediğim silahı almış oldum.tüm sezon onunla avlandım.aklınıza gelen tüm avları yaptım ülkemizde avlanılması serbest olan tüm avları avladım.tüm fişekleri denedim.her hangi bi sıkıntı görmedim.gramaj olarak 30-32 gr aralığındaki sıkılarla gayet memnun kaldım.düşük gramajdan memnun kalınca yüksek gramj denemedim  ben bi elegant kullanıcısı olarak size bu modeli tavsiye edebilirim. birde benelliyi tercih edenler arasında şölede bi söz vardır.en vasatıysa bile benelli benellidir :)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

CAVİT KARAKUZU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2013, 15:10:44 »
Uc model benellim var sbe 2 iclerinde kral

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2013, 15:49:15 »
teşekkürler arkadaşalr yorumlarınız için bu benelli crio ile benelli crio comfort arasındaki farklar nedir kardeşler hangisi almak daha mantıklı peki
1971 antalya

Çevrimdışı Kemal ŞİMŞEK

• *
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2014, 22:41:22 »
selam tum avcı dostlara bendede bir benelli hastalıgı başladı bende benelli hayranıydım allaha cok şukur aldım allah sevıpte alamıyanlara almayı nasıp etsın bende benellinin standart modelini aldım aldıgım gun 200 yuz fişek attım her şeki
l denedim menmun kaldım bende yazıcılar av dan aldım 6050 tly  ank dan av uzerinde denemedim  bu modeli kulanıpda yorum yazmak isteyen arkadaşlar olursa menmun olurum
Kemal ŞİMŞEK
1966-Kırıkkale

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• *
« Yanıtla #10 : 24 Aralık 2014, 10:31:19 »
Benelli premium plus...ben kullanıyorum çok da memnunum elbette bu iş zevk ve bütçe meselesi ama 6000-7000 lira vermeye gerek yok tabi ki vinci,montefeltro vb. tüfekler tartışılmaz ama 2600 liraya namlu ve mekanizması made in italy olan bir premium plus çok keyif verir.Tavsiye ederim. Biraz daha yüksek fiyatlarda ise Vinci bana çok güzel geliyor. Benelli çok iddialı vinci konusunda.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 10:32:43 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2014, 12:25:18 »
Ben benelli olarak m2 ve m3 Modellerini seviyolum adeta aşığım ben sentetik. Modelleri çok seviyorum fiyatamam olarak.da çok pahalı düzgün bir servis ağı yok kolay kolay. Arıza vermez ama verirse parça bekleme ızdıraba dönüşür
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Murat DENİZ

• *
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2014, 00:10:16 »
halil bey biraz bekleyin yeni benelliler geldi essence serisi geniş namlulu bu hafta fiyatları bellı olur çok güzel görüntüsü var.sonunda benellide geniş namluya dönüyo
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2014, 08:59:58 »
halil bey biraz bekleyin yeni benelliler geldi essence serisi geniş namlulu bu hafta fiyatları bellı olur çok güzel görüntüsü var.sonunda benellide geniş namluya dönüyo

geniş namlu değil 18.3 18.4 arası olacak yine
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR