Gönderen Konu: Meca trap (24 g)  (Okunma sayısı 3483 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Meca trap (24 g)
« : 08 Ekim 2014, 23:40:40 »
Arkadaşlar Me-Ca 24 g trap fişeğini yakın zamanda demonte eden oldu mu? Bu fişekten şu ara bulamadım. Barutun rengini, mümkün olursa ağırlığını, mümkün olursa saçma çapını öğrenmeyi istiyorum. En azından barut rengini bilmek isterdim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
Ynt: Meca trap (24 g)
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2014, 01:55:27 »
bende var bi kaç tane abi
ama önceden siyah renkte idi , sonra kırmızı oldu falan (kırmızı kaldımı elimde bilmiyorum )
ama bildiğim biraz sert patlıyor me ca lar  (sevdiğim bi fişek fakat sterling e dönmüştüm en son)
kargo kabul ederse yolliyim sana bikaç tane
ya da kesip foto yolliyim istersen
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2014, 02:44:53 »
yani Volkan bey resmen şu av bayileri sanki protesto ediyor meca yı  >:D hepsi anlaşmış gibi hiç bir bayide yok illaki interntten siparişi verecez bende onu hiç sevmiyom nedense anlamadım kötü olanlar kum gibi kaynıyo av bayilerinde ama meca gibilerden eserr yok reklamıda yok
1985
BURSA

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2014, 19:27:10 »
Volkan abi elimde kalmadı olsaydı fotoğraflarını atardım buraya :) abi geçen sene aldığımda siyah kovandı. bu sene aldım kırmızı şeffaf kovan. kutusu aynı. içindeki malzemeler de aynı sadece kovan rengi değişmiş. abi fişeğin saçmaları çok düzgün ve parlak. kusur neredeyse hiç yok diyebilirim. ama çaplarını ölçme şansım yok :)

barutu buna çok benziyor ama arasında böyle kırmızısı yoktu yeşil renkte boncuk boncuk toz gibi bir barut.

resim upload servisleri

tapası da fotoğrafta en soldaki en yüksek tapa bildiğimiz x-wad yani

gif upload

abi ben bu fişeği poze ile hem avda hem hedefte denedim. trap için orta sertlikte bir fişek. Mesela yaf süpertrap çok yumuşaktır, yaf f1 trap ise serttir çünkü barut haddi ve tapası farklı. ama meca süpertrap ne sert ne yumuşak ikisinin ortası. 35 metrede hedefte denedim 71 namlu full şokla dağılımı çok muazzam. etkisi de gayet iyi. geçen sezon pozeyle karlı havada 2 tane çulluk vurdum meca trapla, kan akmadan cansız aldı. yani kısaca benim çok beğendiğim bir fişek..
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2014, 19:28:56 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2014, 22:27:02 »
bende var bi kaç tane abi
ama önceden siyah renkte idi , sonra kırmızı oldu falan (kırmızı kaldımı elimde bilmiyorum )
ama bildiğim biraz sert patlıyor me ca lar  (sevdiğim bi fişek fakat sterling e dönmüştüm en son)
kargo kabul ederse yolliyim sana bikaç tane
ya da kesip foto yolliyim istersen
Çok teşekkür ederim Ali Bey kardeşim. Ne kadar düşüncelisin. Sanırım şimdilik barutun rengini ve şeklini bilsem yeterli olabilir. Belki daha detayına gerek duymayabilirim. Bu marka fişekten ben bir ara almıştım. Şahane bir dağılım ve bence çok makul tepmesi vardı ama bu yaklaşık 2 sene kadar öncesi. Bu sene Maxam malzemelerde bir değişiklik mi var, ya da var mı ve bu markadaki güncel durum nedir öğrenmek istemiştim. Hülasa, şu yakın zamanlarda satılanların malzemeleri ve bilhassa barutu şekli, ağırlığı "öncelikli" merak alanımda. Fotoğrafı olsa yeterli olabilir Ali Bey.

yani Volkan bey resmen şu av bayileri sanki protesto ediyor meca yı  >:D hepsi anlaşmış gibi hiç bir bayide yok illaki interntten siparişi verecez bende onu hiç sevmiyom nedense anlamadım kötü olanlar kum gibi kaynıyo av bayilerinde ama meca gibilerden eserr yok reklamıda yok
Bura da yaklaşık öyle. Ne marka olursa olsun, aradığım gramı veya çeşidi bulmam mucizeye yakın. Şu fişek var mı diye sor, sonra nasihat dinle, tavsiye dinle, adama açıklama yap işin yoksa.

Volkan abi elimde kalmadı olsaydı fotoğraflarını atardım buraya :) abi geçen sene aldığımda siyah kovandı. bu sene aldım kırmızı şeffaf kovan. kutusu aynı. içindeki malzemeler de aynı sadece kovan rengi değişmiş. abi fişeğin saçmaları çok düzgün ve parlak. kusur neredeyse hiç yok diyebilirim. ama çaplarını ölçme şansım yok :)

barutu buna çok benziyor ama arasında böyle kırmızısı yoktu yeşil renkte boncuk boncuk toz gibi bir barut.

resim upload servisleri

tapası da fotoğrafta en soldaki en yüksek tapa bildiğimiz x-wad yani

gif upload

abi ben bu fişeği poze ile hem avda hem hedefte denedim. trap için orta sertlikte bir fişek. Mesela yaf süpertrap çok yumuşaktır, yaf f1 trap ise serttir çünkü barut haddi ve tapası farklı. ama meca süpertrap ne sert ne yumuşak ikisinin ortası. 35 metrede hedefte denedim 71 namlu full şokla dağılımı çok muazzam. etkisi de gayet iyi. geçen sezon pozeyle karlı havada 2 tane çulluk vurdum meca trapla, kan akmadan cansız aldı. yani kısaca benim çok beğendiğim bir fişek..

Eline sağlık Emrah Bey kardeşim. Yukarıda yazdım; ben de bunlardan denemiştim ama senin fotoğraftakine benzemiyordu. Daha doğrusu hiç beklemediğim bir barut çünkü tanıyamadım. MAxam barutların ya renkleini ya onunla beraber başka özeliklerini de değiştirmiş olabilir ya da değiştirdi mi öğrenmek istiyorum. O da şu 1-2 ay içindeki imalatlardan öğrensem isterdim. Eski fişeklerinde saçmalar benim de hoşuma gitmişti. Hem Skeet hem trap fişeklerinde son derece muntazam, eş büyüklükte saçmalar vardı. Saçma da çok önemli. Gerçi çullukta saçmanın çok çok muntazam olmasına pek gerek olmayabilir ama menzile de bağlı.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2014, 23:39:53 »
Eline sağlık Emrah Bey kardeşim. Yukarıda yazdım; ben de bunlardan denemiştim ama senin fotoğraftakine benzemiyordu. Daha doğrusu hiç beklemediğim bir barut çünkü tanıyamadım. MAxam barutların ya renkleini ya onunla beraber başka özeliklerini de değiştirmiş olabilir ya da değiştirdi mi öğrenmek istiyorum. O da şu 1-2 ay içindeki imalatlardan öğrensem isterdim. Eski fişeklerinde saçmalar benim de hoşuma gitmişti. Hem Skeet hem trap fişeklerinde son derece muntazam, eş büyüklükte saçmalar vardı. Saçma da çok önemli. Gerçi çullukta saçmanın çok çok muntazam olmasına pek gerek olmayabilir ama menzile de bağlı.
Abi bildiğim kadarıyla mecanın sadece trapta kullandığı barut böyle. diğer av fişeklerinin hepsinde maxam csb var. 30 gr fişekte yeşil renk, 32-34 gr fişeklerinde gri renk, 36 gr fişeklerinde de kırmızı renk olanı var. ben baruttan pek anlamam sadece göz aşinalığı ile tanıyorum oyüzden böyle yazdım kusuruma bakma. imperial keçe tapa kullanıyorum kovanın dibinde maxam yazanlardan, mecada kullanılan barutta o fişekteki barutun aynısı olduğu için ordan tanıyorum az çok :)
ben mecanın diğer fişeklerinden de son derece memnunum. 32 ve 34 gr olanları uzak mesafelerde etkili vuruş yapabiliyor. barutta önemli tabi ama senin de dediğin gibi saçmanın yapısı ve özellikle düzgün olması uzağa gitmesi açsısından bence de son derece önemli