Gönderen Konu: sert saçma kullanim sebebi  (Okunma sayısı 1183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Evren ATLI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
sert saçma kullanim sebebi
« : 20 Ekim 2014, 22:15:15 »
Bu hafta rottweil marka alman mali fişek aldik 5 numara arkadaş ve babamın onunden tavşan kalkmış ikiside atmışlartavşanın arka bacağı kırılmış tavşan tek ayakla kaçmış eve geldim fişeği kestim saçmalarının çok sert olduğunu gordum kendimce sert saçma girmiş çıkmış o sebebten av düşmemiş diye düşündüm sizce sebeb nedir ve yumuşak saçma marka oneriniz nedir
Saygılar
1982-Antalya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: sert saçma kullanim sebebi
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2014, 23:04:16 »
Saçma öldürücü yerlere girdikten sonra diğer taraftan çıksa da çıkmasa da ölür. Girdikten sonra ne kadar kısa mesafede durursa avın hissettiği çarpma etkisi o kadar fazla olacaktır ama ölümcül organlara isabet olmadıktan sonra hayvan toparlanır ve o anki adrenalin sayesinde uzun süre durmadan kaçar. Yakın mesafelerde 6-7 no kullansalar takla attırırlar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İsmail METE

• *
Ynt: sert saçma kullanim sebebi
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2014, 23:23:48 »
Tavşanın iç organlarına yani gidemeyecek yere gelirse kalır, iki bacaği kırıkda olsa gider. ama çok fazla değil.Max 15-20m mesafe arsında bir yere pısmıştır.Bizzat tecrübeyle sabit.(Tam 1.5 saat aradım ve sonunda nasibimi aldım)İnce saçma daha güzel sarar, yakın mesafe olarak.
İsmail METE
1981 DENİZLİ