Gönderen Konu: winchester av fişeği.  (Okunma sayısı 1461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ercan KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
winchester av fişeği.
« : 18 Ocak 2015, 21:46:41 »
Tüm avcı dostlara selamlar. Piyasada cok fazla miktarda av fişeği var. Özellikle avrupa fişekler konusunda çoğu zaman yanılgıya düşüyoruz. Ben şahsen ithal fişeklerin gerçekliği konusunda tereddüte düşüyorum. Fişeğin orjinal olup olmadığını nereden anlayabiliriz. Yardımcı olursunuz sevinirim. Herkese hayırlı ve bol avlar.
1975 Tekirdağ / Şarköy

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: winchester av fişeği.
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2015, 23:49:25 »
Ercan bey merhaba
Mesela winchester fişeklerin bir kısmı direk Abd den gelirken, bir kısmı İtalya'daki Browning fabrikasında dolduruluyor. İkisi de orjinal. Aynı şekilde remington fişeklerin de hem Abd, hem de daha ucuz olan İtalya ( B&p) dolumları var. Bunları sahtelerle karıştırmamak lazım.
Sizin sorduğunuz Çin'de veya ülkemizde üretilip üzerine yabancı fişek markası basılan fişekler sanırım. Sürekli kullandığınız fişekte bunu anlamak kolay. Zaten atışları da farklıdır, etkisi de.
Mesela fiocchi brenneke. Fişeğin ağzından bakın, tek kurşunun üzerinde yazılar vardır. Sahtesini bir arkadaşımda gördüm. Kurşundaki yazıyı bırak, kartuşun üzerindeki yazılar bile değişikti. Kapsülde fiocchi değildi, sanırım maxam dı.
Çok farklı kurşunlar, fişekler kullanıyorum. İlk kez aldığım bir markada sahte mi gerçek mi ayırt etmem zor. İşin doğrusu; sahte ile karşılaşmamak için tek yaptığım güvendiğim ve uzun zamandır gittiğim av bayisine gitmek...
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Ercan KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2015, 22:17:35 »
teşekkürler abii
1975 Tekirdağ / Şarköy

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI