Gönderen Konu: Namluda ezilme..  (Okunma sayısı 5806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Namluda ezilme..
« : 10 Mart 2012, 23:21:13 »
Tüm arkadaşlara merhaba..benim şöyle bir sorum olacak..arkadaşım s.poze av tüfeğini sert bir metal yüzeye düşürmüş..alt namluda 3 mm lik bir ezik oluşmuş..alt namlu ışığa doğru tutulup bakılırsa namlu içi  kromunda bu ezik çok hafif belli oluyor..bunu gidermenin bir yolu varmı?Selamlar..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Ynt: Namluda ezilme..
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2012, 23:45:25 »
Yabancı kaynaklardan okuduğum bir alet var fakat bu Türkiye de herhangi bir ustada var mıdır bilmem,şimdiye dek duymadım.Bu aletin ismi "hydraullic dent raiser"google da aratırsanız bulabilirsiniz ve tam bu iş için icadedilmiş bir alet.Basit bir alet aslında namluya uyacak çap ve boyda harbi gibi bir çubuk bu,uç kısmına yakın çap doğrultusunda yukarı doğru hareket edebilen bir parça var,bu parça hidrolik yağ basıncıyla ve büyük bir güçle yukarı hareket edip eziğin olduğu kısmı yukarı doğru ittirerek düzleyebiliyor,sonra namlu içten ve dıştan yeniden tesviye edilip boyanıyor ve ezik artık orda yok.Fazla pahalı bir alet te değil aslında bu belki bazı ustalarda vardır."Av-spor" u arayın bir mesela.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2012, 00:57:46 »
ahmet abi bir abimizin başına aynı sorun geldi.bol bol kurşun atınca düzeldiğini söylemişler.oda denemiş sonuç olumlu.fakat şuan  tüfeğin namlusunda toplu iğne kadar bir delik var.ama sorun yok.senin derdine çare olurmu bilmem.kamil abinin dediği  bilimsel çözüm aslında en mantıklısı.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2012, 01:10:55 »
ahmet abi bir abimizin başına aynı sorun geldi.bol bol kurşun atınca düzeldiğini söylemişler.oda denemiş sonuç olumlu.fakat şuan  tüfeğin namlusunda toplu iğne kadar bir delik var.ama sorun yok.senin derdine çare olurmu bilmem.kamil abinin dediği  bilimsel çözüm aslında en mantıklısı.
   Suat bey ya namlu aksine etkiye karşı direnç gösteremeyip yarılırsa... Kurşun atarak düzeltmenizi tavsiye etmem doğada bulanan bütün maddeler etkiye karşı tepkirler, bu Suat beyin de dediği gibi çözüm olabilir ama riskli...işin en sağlamı ehli bir ustaya yollamak

Kamil bey bahsettiniz alet bu olsagerek

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2012, 02:45:30 »
Evet Ferhat bey aynen o alet.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2012, 11:58:08 »
kesin çözüm, tüfek tamircisi Ali Ağır'ı ara ,telefonu 05334587124
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2012, 12:41:13 »
Değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..Suat kurşun işi benimde aklıma geldi ama içimde bir acaba??? diye soru oluştu.yani deneme yanılma riski büyük risk..kamil abinin bilimsel çözümü en garantisi..cuma gününden beri bir kaç fabrikayı aradık ama almanyadaki fuar yüzünden yetkililer sağolsunlar çıkmış gitmişler..bahsettiğim tüfek inertia sistem yani darbe kurmalı..bununlada ilgili bir detay vardı ancak firmalara yarın ulaşabileceğiz..şunuda sorayım;bu tüfek önce alt sonra üst ateşleme seçeneğinde, fişekleri,tüfeği hiç omuza dayamadan peşpeşe atıyor..önce üst sonra alt seçeneğinde inertia sistemi uyguluyor..bu normal bir şey midir..bu sistemi bir çok yerli fabrikamız yapmıyormuş..sadece akkar silah ve sarsılmaz da yapıldığını öğrendim...akkar cumartesi pazar tatildeymiş..sarsılmaz da yıllardan beri bende hep kötü imaj yarattığından yaklaşık bir 8 senedir telefon bile açmıyorum..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2012, 12:48:51 »
Ferhat bey araştırmacı emeğinize teşekkür ediyorum..demekki ne aletler varda bizim haberimiz yok..dün bir firmayı aradım,inertia sistemi anlattım,sorunu söyledim..şahıs ne dedi varya nerdeyse telefonda patlıyordum gülmekten:O dediğiniz sistem nedir bilemiyorum beyfendi ama iyi bir şey değil dir demekki,bak sana sorun yaratmış,iyi olsaydı bizde yapardık !!Ferhat bey alem nerde biz nerdeyiz..kalın sağlıcakla..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2012, 12:51:08 »
çapa uygun çelik bilyalardan birini namlu içine atıp arkasından demir bir çubuk ve çekiç yardımıyla vurdurduklarını anlatmıştı eski avcılar...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2012, 13:55:39 »
çapa uygun çelik bilyalardan birini namlu içine atıp arkasından demir bir çubuk ve çekiç yardımıyla vurdurduklarını anlatmıştı eski avcılar...

Eskiden teknolojinin kısıtlı olduğu zamanlarda bu yöntemin kullanıldığın bende duymuştum.Ama ne kadar sağlıklı bilemiyorum.
Siz yine de Hydraullic Dent Raiser'dan şaşmayın Ahmet abi ;)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2012, 14:59:31 »
Ferhat bey araştırmacı emeğinize teşekkür ediyorum..demekki ne aletler varda bizim haberimiz yok..dün bir firmayı aradım,inertia sistemi anlattım,sorunu söyledim..şahıs ne dedi varya nerdeyse telefonda patlıyordum gülmekten:O dediğiniz sistem nedir bilemiyorum beyfendi ama iyi bir şey değil dir demekki,bak sana sorun yaratmış,iyi olsaydı bizde yapardık !!Ferhat bey alem nerde biz nerdeyiz..kalın sağlıcakla..
Vardır ustanın bildiği birşey herhalde inertia yı bilmiyorsa illaki kötüdür :) :)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Gökhan TUCAN

• *
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2012, 23:29:23 »
Biraz geç oldu ama sorun giderilmediyse Aydın'da Cevdet usta var.Namlu düzeltmek için (bilhassa çökükler için) gerekli teçhizata ve deneyime sahiptir.Kendisine ulaşabileceğiniz telefon numarası yazıyorum ilgilenirseniz arayabilirsiniz.Bunun dışında her türlü tabanca,tüfek(ruhsatlı) kundakları,tamiratı,orjinal tüfek ve tabanca boyları,bakımı yapılmaktadır.

0 536 427 04 71

« Son Düzenleme: 11 Haziran 2012, 22:10:04 Gönderen: Gökhan TUCAN »
Gökhan TUCAN
1986 AYDIN

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2012, 00:49:36 »
Gökhan bey not ettim,çok teşekkürler..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK