Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 196693 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Merhabalar Ali Bey
Herkesin hemfikir olduğu gibi tüfeğin kalitesi isminden çok önde gider,madem bir isim bulmamız gerekiyor.Benim şahsi fikrim tüfeğinizin tasarımına ve firma olarak yaklaşımınıza uygun olacağını düşündüğüm ;  RETAY INOVA dır .Ürününde inovasyon peşinde olan ve gelişmelere açık bir markaya iyi bir model ismi olur.

Saygılarımla

Vazgeçtim patenti varmış 😐
Başka bulayım
Saygılarımla

Gunaydın,

Evet var sanırım ve yerli duayen bir markamızın yeni çıkan modelinin ismine yakın bir öneri bu yüzden de etik olmayabilir veya yanlış anlaşılabilir.

teşekkürler
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2018, 08:52:27 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Menderes NUR

• *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
Selamlar.

Masai Mara Rema olabilir, anlamdan ziyade Retay' ın RE' si  ve Masai Mara' nın MA' sı olabilir.

İkinci bir öneri ise "Masai Mara Rise" "yükseliş" de olabilir.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
İkinci bir öneri ise "Masai Mara Rise" "yükseliş" de olabilir.

teşekkürler listeye eklendi
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ali Bey, bizim bölgede gözlemlediğim kadarıyla tüfekleriniz güzel bir satış çizgisi yakaladı.
Samsun Terme ilçesinde Koç Av Dünyası firması, Massai Mara modelinde güzel miktarda ürün sattı,satıyor.. Geri dönüşler olumlu gözüküyor.
Ürünü nacizane ben de inceledim ve gördüğüm kadarıyla kalite ve malzemeden taviz vermemişsiniz. Fiyat, yerli tüfek için biraz fazla gibi gözükse de karşılığını verecek gibi izlenim bırakıyor..
Kalite anlayışınızı ve müşteriye olan ilgi alakanızı aynı şekilde uzun yıllar sürdürmenizi temenni ederim.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• *
  • Dare in Brocca
Sayın @Ali KELTEN marka tufanına ben de naçizane katılmak istedim ^-^

Maera - Eski Yunan mitolojisinde İkarus'un av/izci köpeğinin adıdır. İkarus öldürüldüğünde kızını babasının mezarına götüren ve ardından uçurumdan atlayarak intihar eden bu hayvan, av köpeklerinin de atalarındandır. Hem Masai Mara ismine kafiye olarak hem de av köpeği olarak konuya uyması sebebiyle güzel bir isim olduğunu düşünüyorum.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Serkan KORUYAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mesajım bulunsun
  • Sarsılmaz Çifte
  • Huğlu 103DE
Eskişehir 1980

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Predator olsun.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
ÇANAKKALE/BİGA da satılan  ilk ürününüzü görme ve inceleme şansım oldu.
Genel hatlar,Çanta içeriği,işçilik gayet güzel.Ben çok beğendim.
İsim olarakta naçizane tavsiyem
Exclusive
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• *
yeni bir firma olduğu için piyasaya yerleşinceye kadar biraz zaman geçeceğini düşünüyorum. yeni olmasına rağmen güzel bir yükseliş çizgisi yakaldığını da görüyorum. Yarıda kalmaz ümit ederim. Daim olmasını diliyorum. İlgi alaka tatlı dil  bunu sağlayacaktır. Başarılar diliyorum.
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• *
Fiyat konusu Avrupa tüfeklerre yakın. Bunun avcımız nezdinde bir eksi olduğunu da görüyorum.
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Ali Bey, bizim bölgede gözlemlediğim kadarıyla tüfekleriniz güzel bir satış çizgisi yakaladı.
Samsun Terme ilçesinde Koç Av Dünyası firması, Massai Mara modelinde güzel miktarda ürün sattı,satıyor.. Geri dönüşler olumlu gözüküyor.
Ürünü nacizane ben de inceledim ve gördüğüm kadarıyla kalite ve malzemeden taviz vermemişsiniz. Fiyat, yerli tüfek için biraz fazla gibi gözükse de karşılığını verecek gibi izlenim bırakıyor..
Kalite anlayışınızı ve müşteriye olan ilgi alakanızı aynı şekilde uzun yıllar sürdürmenizi temenni ederim.

Emrah Bey,

Teşekkür ederim, evet dediğiniz gibi alan ve memnun olmayan veya ödedeği tutarın hakkını verecek bir ürün değilmiş şeklinde bir yorum ile karşılaşmadık ve bunun içinden ekip ve firma olaraken iyisini yapmamak için gerektiğinden fazla mesailerimizi proje üzerinde harcadık ve devam ediyoruz.

Önemli olan güzel bir ürünü sunmak ve kullanıcılarımızın hayatında bir kaç küçük dokunuşta olsa iz bırakabilmek

Tekrardan teşekkürler ve sizleride MM kullanıcıları arasından görmekten memnuniyet duyarız
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Sayın @Ali KELTEN marka tufanına ben de naçizane katılmak istedim ^-^

Maera - Eski Yunan mitolojisinde İkarus'un av/izci köpeğinin adıdır. İkarus öldürüldüğünde kızını babasının mezarına götüren ve ardından uçurumdan atlayarak intihar eden bu hayvan, av köpeklerinin de atalarındandır. Hem Masai Mara ismine kafiye olarak hem de av köpeği olarak konuya uyması sebebiyle güzel bir isim olduğunu düşünüyorum.

İbrahim bey,

teşekkürler, öneriniz listeye eklendi. Yalnız yerli isim isteyen ve dikkat eden arkadaşlarımız bu isim içinde MM da olduğu gibi Yunan ismiymiş başka isim mi bulamadınız, sıradaki isimde aşk tanrısı EROS mu olcak  vs vs... yorumlar ve eleştriler gelecektir hazırlıklı olun :)
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Predator olsun.

Tuncay bey,

teşekkürler. İsim patentli maalesef. İlginiz için t. ederiz yinede.

Not: Patentli olan markaların %95 i Beyşehir ( üzümlü, huğlu) daki firmalarımızca alınmış. Türkiye de en çok patent alan belde ünvanına sahip bir ilçemiz sanırım. Tebrikler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
ÇANAKKALE/BİGA da satılan  ilk ürününüzü görme ve inceleme şansım oldu.
Genel hatlar,Çanta içeriği,işçilik gayet güzel.Ben çok beğendim.
İsim olarakta naçizane tavsiyem
Exclusive

Suat Bey,

Çok teşekkür ederiz. Forum yöneticisi ve tecrübelerinize istinaden değerli üyelere olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

isim öneriniz için de teşekkür ederiz. Başka değerli bir firmamız tarafından patentli bu isim öneriniz maalesef. Yeni önerinizi bekliyoruz.

tekrardan teşekkürler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Fiyat konusu Avrupa tüfeklerre yakın. Bunun avcımız nezdinde bir eksi olduğunu da görüyorum.

Fazlı Bey,

Değerli görüş ve önerileriniz için t. ederiz. Önerilerinizi ilgili birimlerimize aktarmak üzre listeye ekledik.

Fiyat konusu ilk günden itibaren konuşulan ve halen de devam eden bir konu. Basitçe  şunu söylemek istiyorum iyi mal iyi para eder sözünden.
O fiyatı ödeyen kullanıcı karşılığını fazlasıyla alacaktır ürün, kalite, performans, teknoloji ve servis olarak.

Gerisi kullanıcı tercihi saygı duyuyoruz.

çok teşekkürler katıldığınız için. İsim öneriniz varsa alabiliriz sizinde
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat Bey,

Çok teşekkür ederiz. Forum yöneticisi ve tecrübelerinize istinaden değerli üyelere olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

isim öneriniz için de teşekkür ederiz. Başka değerli bir firmamız tarafından patentli bu isim öneriniz maalesef. Yeni önerinizi bekliyoruz.

tekrardan teşekkürler
Ali Bey merhabalar
İkinci isim şansımıda kullanayım diyerek
STORM diyorum.
Sentetik siyah bir modelde bu ismin önüne BLACK  gibi bir isim kullanılarak anlamlı bir isim ortaya çıkarılabilir.
Kolay gelsin ...

BİGA/1979

The following users thanked this post: Daimi DOĞAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Ali Bey merhabalar
İkinci isim şansımıda kullanayım diyerek
STORM diyorum.
Sentetik siyah bir modelde bu ismin önüne BLACK  gibi bir isim kullanılarak anlamlı bir isim ortaya çıkarılabilir.
Kolay gelsin ...

Maalesef o isimde patentli yabancı bir marka tarafından ama çok güzel bir isim olebilirdi Black Storm olarak
3. şansınızıda kullanın artık
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
impressive
innovation
attractive
Yukarıdaki isimlerin global pazarda kullanılabilecek ve hem anlam olarak hemde marka olarak kullanılabileceğini düşünüyorum.
Bu arada ürünü ilk elinize aldığınızda aynı zamanda size markanın ismini layıkıyla temsil edecek bir ismi olmalı.
Ben firmanın yenilikçi ve sektöre bakış açısının farklı olabildiğini ürünü incelediğimde fark ettim.
Yeri tüfek konusunu benim için kapansada  firmanızın ürünü tercih edebileceğim  son yerli marka olacak diye düşünüyorum.
Bu arada nacizane bir eleştiri de yapmak istiyorum.
Ürününüz piyasa da 2900 TL civarlarında satılmakta.Fiyatını kesinlikle hakedebilecek bir ürün.
Ancak biraz daha uygun olabilseydi bu piyasada bir çok markadan uzak ara lider olabilir diye tahmin etmekteyim.
Heleki sezon öncesi bir kampanya ile iyi bir pazar payı yakalanabilir diye düşünüyorum.

Ne diyelim hakkınızda hayırlısı olsun.
Allah utandırmasın...
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2018, 12:07:04 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Thor
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
impressive
innovation
attractive
Yukarıdaki isimlerin global pazarda kullanılabilecek ve hem anlam olarak hemde marka olarak kullanılabileceğini düşünüyorum.
Bu arada ürünü ilk elinize aldığınızda aynı zamanda size markanın ismini layıkıyla temsil edecek bir ismi olmalı.
Ben firmanın yenilikçi ve sektöre bakış açısının farklı olabildiğini ürünü incelediğimde fark ettim.
Yeri tüfek konusunu benim için kapansada  firmanızın ürünü tercih edebileceğim  son yerli marka olacak diye düşünüyorum.
Bu arada nacizane bir eleştiri de yapmak istiyorum.
Ürününüz piyasa da 2900 TL civarlarında satılmakta.Fiyatını kesinlikle hakedebilecek bir ürün.
Ancak biraz daha uygun olabilseydi bu piyasada bir çok markadan uzak ara lider olabilir diye tahmin etmekteyim.
Heleki sezon öncesi bir kampanya ile iyi bir pazar payı yakalanabilir diye düşünüyorum.

Ne diyelim hakkınızda hayırlısı olsun.
Allah utandırmasın...

Suat Bey,

Çok teşekkür ederiz. 3 isimde listeye eklendi.

Buradaki bütün yorum ve bilgi paylaşımımızda firma olaraksamimi şekilde MM için ne kadr emek ve mesai yapıldığını ve neleri yapıp neleri de yapmak için mesai harcadığımızı anlatmaya çalışlıyoruz.
Amacımız reklam ile süslü cümleler ile fiyatını hak etmeyen bir ürün satmak değil aksine yerli olarak en iyinin  yapılabilir olduğunu göstermek bu yolda ilk adım atan firma olmaktır.

Bir proje için ne kadar çok mesai harcanırsa verimli ve doğru şekilde sonucu da o kadar başarılı olabileceğini kullanıcılar ve üreticilerimize göstermek istiyoruz.

Böylece yabancı yerine yerli firmalarımızla rekabet etmeye başlayabilir ve bizler için de yurtdışında güzel birer referans olurlar ve bizler de onlar için.

Firma olarak artık yabancıların yerli markanın fiyat kısaylamasıyla muhatab olmak yerine teknoloji, kalite tasarımı ile kıyaslanmak istiyoruz.

Eksiklerimiz olduğunu düşünüyoruz halen ve bunun için çalışmalarımız da süratle devam ediyor. Kullanıcılarımızın istediği özellikler doğrultusunda yeni ürünlerimizi tasarlamak için heyecanla çalışıyoruz ekip olarak.

İncelemeniz ve değerlendirmaniz için tekrardan teşekkür ederiz. Fiyat konusunda ise bir kaç yüz liranın sorun olmuyacağı kanaatindeyim şahsen çünkü yıllık değil ömürlük bir ürün verdiğimize inanıyorum.

MM alırken veya değerlendirirken çocuğunuza veya torununuza miras / hediye bırakacağınızı garanti edebiliriz ve markamızın arkasındayız her daim.

Musait olan değerli üyeler firmamızı ziyaret edebilirler ve test yapabilirler, gelmeden tlf ile görüşme yaptıktan sonra. İhtiyaç duydukları verebileceğimiz bütün bilgileri kendileriyle paylaşmak ve fikir alış verişinde bulunmaktan da memnun oluru.

Teşekkürler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Thor

tuncay bey,

Maalesef patentli bir isim.
RETAY