Gönderen Konu: stoeger m 3500  (Okunma sayısı 62351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: stoeger m 3500
« Yanıtla #75 : 07 Temmuz 2012, 14:38:36 »
Degerli arkadaslar,

Ben mumkun oldugunca objektif degerlendirmemi avcı arkadaslarimla paylasmak istedigim icin bu degerlendirmeyi yazdim. Ancak gelen bazi cevaplarin biraz daha dusunulmus olmasini dilerdim.

Ben de M 3500 ile 24 gr fisek tartismasina karsiyim. Zaten mesajimda bunun altiniz cizdim. Ancak bugun Beretta en ileri modelini 28 gr-66 gr arasinda calisacak şekilde dizayn ediyorsa bunun arkasinda bir ihtiyac ve talep vardir demektir.

Turkiye'de bu silahi kullanacak yer var mi sorusuna gelince: 2010 senesinde aldigim P-350 ile 2011 Kasim ayinda kaz avi icin az bilinen bir yoremizde 66 grami bir defa denedim, cok iyi sonuc aldim. 36 gr ile guvenemeyecegim bir mesafeden 3te 3 oldu. Ancak bu avi sezonda ancak bir kere yapabildim, attigim fisek de 3'te kaldi.

Burada standart mantik devreye girerse benim hic M 3500 almamam lazim. Avcilik zevktir, zevkin mantigi olmaz. Kaldi ki benim icin 32 gramdan 66 grama kadar atabilen bir silah sadece bildircin, cil ve cullukta kullanilamayacak demektir ki bunlar icin de biri cift namlulu iki super pozem ve bir de cogunlukla domuz avinda kullandigim pompalim var. Culluk avina hic gitmem, cil memlekette zaten kalmadi, ben sezonu acincaya kadar da yamyamlar bildircin birakmadi.

Sunu da unutmamak lazim, bundan 50-60 sene evvel de fisek yataklari 65 mmlerden 70 mmye, gramajlar da 32den 36ya yukseldigi zaman da benzer tartismalar herhalde yasanmistir.

Benim M 3500 almamdaki diger bir neden de ABD piyasasinda en agir fisekleri kullanmak uzere satilan bir silahin guvenlik acisindan beni yaniltmayacagi kanaatimdir. Hele ki bu tufek yerli olarak imal ediliyorsa gurur duymak lazim. Ben  M3500'un bugun Turkiyedeki bir avcinin gittigi av turlerinin buyuk kisminda kullanilabilecek saglam, guvenilir ve kalitesine gore uygun fiyatli bir silah oldugu kanaatine vardim. Herkes bununla 66 gr atmak zorunda degil.

Buna karsin Forumda maalesef bazi bilgilerin dezenformasyon maksatli yazildigini uzulerek gordum (bu silahtan bilmem kac tane getirtip denedigini ve hepsinin bozuk ciktigini yazan bir arkadasin mesajinda icra yayinin dipcik icinde oldugu yaziyor, hic bir stoeger otomatikte oyle degil, Beretta 1200 serisinde ve Beneli M2 serisinde kundak icindedir). Forum yoneticilerinin geregini yapacagina inaniyorum.

Fatih Tokatli

fatih bey. biz  89 yataklı bir tüfekle 24 gram atılmaz o yüzden o tüfek alınmaz demedik. biz dedik ki 89 yataklı tüfek le 24 gram attığınızda çalışmıyorsa burda suç tüfeğin değildir. bu ayrıntıyı dikkatli okuyun. sadece size demiyorum bunu, aynı şekilde yorum yapanlara diyorum. amerikada yılın tüfeği seçilmiş dediğiniz tüfek fiyat özelliğine göre. lütfen okdar abartmayalım. fiyatı ucuz olduğu için. yoksa bi benelli beretta browningle kıyaslanmaz stoeger.
 elbette avcılık zevk işidir hepimiz herşeyden almak istiyoruz. Ama 89 yataklı bir tüfeğin 24 gram çalıştırmaması ve ona hemen birsürü şey söylenmesi anlamsız dedik.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #76 : 07 Temmuz 2012, 14:40:09 »
DEĞERLİ arkadaşlar konuyla çok alakalı olmamakla birlikte 89mm fişek yataklı tüfekler tamamen USA insanının hep BÜYÜK,,DAHA BÜYÜK,,DAHA BÜYÜK takıntısı kaynaklı marketing pazarlama stratejisi sonucu gerçekleşmiş ürünler

32 yıldır avlanırım 28-29 yıldır silah kullanırım daha hiç 89mm fişek kullanmadım sadece bir kez oda bir adet deneme amaçlı 76mm fişek kullandım onuda ava sıkmadım... gerisini siz düşünün artık .....

max. 40-50 mt mesafeler üzerinde bir hedefe saçmalı fişekler ile atış yapmak gerçek avcının yapacağı işler değil ,, kaz-ördekte olsa nispeten uzak mesafelerde silah atılan avlarda bile 30-40mt mesafelerde 7 no 28-30gr saçmalı fişekler ile hem kaz hemde ördekler rahat rahat vuruluyor ,,ne gerek var 76-89mm magnum 40-66gr fişeklere ve bunları atmak için üretilmiş tüfeklere hiç bir zaman anlam verememişimdir....

hakan kardeşim dediklerine aynen katılıyorum. bu 66 gramların atıldığı yerde ben 34 ve 36 gramla nasıl paket yapıyorum mümkün olduğunda bunu belgeleyip göstereceğim.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 07 Temmuz 2012, 14:42:13 »
ağır dolu fişekler daha uzağı vurmaz sadece saçma miktarı fazla buda isabeti arttırıyor. yoksa daha düşük gramajlar ağırlardan daha iyi işler yapar. bu sadece amerikalıların kaz ördek parçalama fantazisi. hayvanları parçalatıyorlar havada. başka bişey değil. katır gibide tekme yedikleri için bütün markalar tepme önleyici sistem yapıyor.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Fatih TOKATLI

• *
« Yanıtla #78 : 07 Temmuz 2012, 17:41:46 »
Hakan Seckin Bey,

Geriye donup yazdiklarimi okudum, ama neden bu "nutuk"a muhatap oldugumu anlamadim.

Galiba yazilanlari fazla anlamadan biraz hizli gecmissiniz.

Son mesajlarimda da bu forumdan ne bekledigimi ve ne gibi katki vermeyi amacladigimi izah ettim.

Biraz vakit alabilir ama asil sizin dikkatlice okumanizda fayda var.

Fatih TOKATLI
1976 Ankara

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #79 : 07 Temmuz 2012, 18:13:41 »
Hakan Seckin Bey,

Geriye donup yazdiklarimi okudum, ama neden bu "nutuk"a muhatap oldugumu anlamadim.

Galiba yazilanlari fazla anlamadan biraz hizli gecmissiniz.

Son mesajlarimda da bu forumdan ne bekledigimi ve ne gibi katki vermeyi amacladigimi izah ettim.

Biraz vakit alabilir ama asil sizin dikkatlice okumanizda fayda var.

nutuk falan yok ortada fatih bey. bazı yorumların daha düşünülmüş olmasını dilerdim yazmışsınız. ben kendi açımdan olanı yazdım. yazıyı ayırmam gerekiyormuş haklısınız. 2. devam edecek yorumu onun altına yazmışım. o konuda haklısınız, kusura bakmayın.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #80 : 07 Temmuz 2012, 19:07:28 »
stoeger türk avcısına tüfek yapmıyor....  b lere yüksek ücret ödemek istemeyen ava atışa yeni başlayan amerikalılar için üretilmiş ucuz tüfeklerdir....şoklu namlu olarak türkiyede üretilen en kaliteli namluları ürettikleri kesin..... stoeger namlulu 3 kg agırlıgında bir ata neo ya hayır demezdim :))

1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ekrem Emre YILMAS

• *
  • Dünyada tedavisi olmayan tek hastalık 'AVCILIK'tır
« Yanıtla #81 : 08 Ağustos 2012, 01:06:31 »
bu tüfeğin 76 namlu max-4 kaplamasını kullanan varmı ?
  • Benelli SBE 2
  • Franchi First Class
  • KIRIKKALE MKE 1953
  • Yıldız Elegant A5 E 20
  • Stoeger M3020
  • Baikal IZH 27 M 1C
єкяєм ємяє уıℓмαѕ

A Rh + 1988  мєякєz/є∂ιяηє

Çevrimdışı Burak ÇAYLI

• *
« Yanıtla #82 : 10 Aralık 2012, 11:27:20 »
Geçen sezon kapanışında almıştım m 3500 ü.Her zaman değil ama ara ara kıstırma sorunu yaşıyordum.Fabrikaya gönderdim tüm mekanızma değişmiş ve bi dahada kıstırma sorunu yaşamadım.24 gr da çalışmıyor.diğer gramajlarda bir sorun yapmıyor.Avcı arkadaşlarım sürekli ellerindeki tüfeklerin öldürmeme sorunu olduğunu söylüyorlar ve sürekli gramaj değiştiriyorlar.Ben kendi tüfeğimle öldürmeme gibi bir sorun yaşamadım.Tüfekten son derece memnunum.
Burak ÇAYLI
1987 MİLAS

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #83 : 01 Temmuz 2013, 16:22:42 »
o kadar çok yorum varki hepsini okumadım ama soru 3500, bende yazim bişeyler öldürücülük yönünden güzel tüfek zaten stoegeri elinden atamayanların tek sebebi bu kaba uzun dipçikli tüfek yapıyorlar çok insana uymuyor. 3500 elinde bi adım av için gezdirilcek tüfek değil bence çok ağır ani yüzlemelerde oturmuyor yüze ped takılıyor koltuk altına, 3440 gr ağırlığında bi tüfeği alıp her avda kullanmaya çalışanlar bana çok tuhaf geliyor zevk meselesi tabi olabilir. bu kadar ağır bi tüfek yapıpta içine kayış takma aparatı koymayan bi firmada ne kadar iyi işini yapıyor oda ayrı tartışma konusu. üstelik evet sıkıştırma sorunuda var ben 2 tane 2000, 1 tane 3500 yolladım fabrikaya sağolsun orda sorunlu ümit bey elini sürmeden bolca yağlamış geri yollamış tüfekleri gene sıkıştırıyordu. bizde tüfekleri komando ava geri iade ettik. 3500 sadece ördek ve kaz avında memnun kalınabilecek bi tüfek elinde gezdirmeyeceğin için gezdirenlerin koluna ayağına ALLAH dert vermesin :) bide böğle ağır, fabrikanın bile 32gr altına garanti vermediği bi silahla , su kuşları için tasarlanmış 89 yataklı bi silahla 24 gr atma derdinde düşmüş sevgili avcı dostlarıma saygılar hörmetler bol avlar. :) teşekkürler.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #84 : 01 Temmuz 2013, 18:15:46 »
 M3500 MAX 4 76 namlu tüfeğimi 2012 sezon kapanınca almıştım.32 gr mın altında hiç fişek atmadım. Hiç fişek sıkıştırma problemi yaşamadım.Tek hatam kağıt üstünde hiç denemeden ava girdim.Fişekde yüksek gramaj takıntım vardı.Kar yağışı olan bir günde ilk kez bu kadar güzel çalışan ördekle karşılaştım wincester remington rc fişeklerle atış yaptığım ördeklerin arkasından nasıl vuramadım diye baktım kaldım.Yanımda fazla fişek yoktu gittim arabayı karıştırırken 1 pakat 34 gr 3 no rotweil buldum.Kardan adam gümeme tekrar oturdum. 2 saatde  4 yeşil 2 boz aldım.  uçara 35-40 mt mesafelerden atışlarda  avlarda kan vardı ama hep cansız.. düştükleri yerde kalmışlardı.Sezonun en güzel avıydı tüfek o avda fişeğiyle buluştu ve verdiğim parayı hak etti.Kağıt üstünde bu sene başka fişeklerle denemeler yaptım sonuçlar güzel ama vakitsizlikden paylaşamadım.Fabarm XLR bulrush 71 namlu tüfeğimle randıman alacağıma inanıyorum ama M3500 ü satamıyorum.Sezonda elime alamassam durmasınında anlamı kalmıyacak tabiki.Sadece ördek ve kaz avı için   gerekli ve yeterli tüfek bence.Birde 89mm tecna barutlu ağır dolular yapıp deneyeceğim mutlaka bu sezon.Piyasadaki ağır dolulardan hiç randıman alamadım.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 17 Ağustos 2013, 14:49:20 »
?
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2015, 20:31:43 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Ceyhun SAKARYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #86 : 26 Aralık 2013, 05:33:20 »
Bende 3500 aldım hem meraktan hem 89 mm yatak merakımdan ağır gramaj fişek atsam da atmasam da olduğunu bileyşm yeter bu amaçla aldım hani derler ya öküzün büyük olsun çekmezse çekmesin buydu maksadım araştırdım fabrikayı da aradım bilgi aldım.hoşuma gitti benim duruşu sentetik oluşu kaba olsun olmasın brn severek aldım.24 gr takıntım yok 66 gr takıntımda yok. Tüfeğin bazı sorunları olduğu yazıodu bile bile aldım yapar gönderirler yeri yurdu belli bi yer servis var.her avada götürürüm koyarım belli bi marka fişek atarım vururum vuramam önemli olan fabrikada serviste namluda bi sorun oluryorda av sırasında onarım yapıyolarmı? Evet bana göre 89 mm yatak diye 66 gr fişeğimş koyarım atar gösterişimide yaparım maksat buysa 89 mö yatak işe yaramaz yok fazla gibi yorumlar var zevk benim arkaşım 24 çalışmasa nolur 66 çalışssa nolur beni tatmin ediyo 89 mm yataklı bu tüfek diyebiliyom ya 76 mm yataklı olaydı diyemezdim fazla geliosa gelsin olsunda bu özellk ben kullanmadım derim en azından mutlu olurum en azından kafam dinç zevkimi yaşadım derim stoger de güzel bi marka yani yıcılık fitillemede beni tatmin ediyo fazla ile ben mutlu olmak için aldım bu tüfeği ağır gr atıyo diye değil yorum yaparkende insanların kalbini kırmayın sorun Varsa fabrika çözer saten niye bunu aldın bu paraya başka tüfek ederdi falanca marka iyi ya 1200 tl ye şu marka çook güzel olabilir arkadaşım ben bu tüfekle mutluyum bunu aldım benide tatmin ediyosa gerisi teferruat.kimisi estetik arar tüfekde kimisi kaba sever kimi namlu sever kimş marka sever adam 3500 stogr almış armsan ata iyi desen nolur ne değişir.mutluluğuna ortak ol niye marka öneriyosun.parasına göre mal bencee
}rastgele
Ceyhun SAKARYA
1985 ankara

Çevrimdışı Mehmet ADAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #87 : 05 Ocak 2014, 22:09:34 »
stoeger m 2000  stoeger m 3500 mı hangisini alayım karar veremedim yardımcı olurmusunuz.
1987-Ankara

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
  • Avına Saygı Duymayan Avcı Olamaz
« Yanıtla #88 : 19 Şubat 2014, 10:53:04 »
bende bu sezon sonunda 3ncü tüfek olarak sadece ördek, kaz, tahtalı avı için M3500 almayı düşünüyorum, değerli arkadaşlar ayrıca dikkatinizi bir konuya çekmek istiyorum, bir yorumda da bahsedilmiş, fabrikası bu tüfeği su kuşu avları için üretmiş, bu tüfekle bıldırcın avlamayı istemenin mantığını bir türlü çözemedim? 24 gr. ile trap atışı yapmak ne alaka? bu trap tüfeği midir ?? madem bıldırcın avlamak istiyorsun, birtane de kral alüminyum kasa poze alacaksın keyif yapacaksın... ben öyle yaptım şahsen, elinde tüfek olduğunu unutuyorsun, oldukça da ucuz...keza çullukta da aynı şekilde...M3500 tüfekle bıldırcın, çulluk avı yapılmaz, yapılmaması gerekir, yapılırsa randıman alınması zordur, hatta imkansızdır..bu tüfekle oturduğun yerden ördeğe, kaza, tahtalıya atarsın...zevkine göre 50 Gr. da atarsın 66. gr. da atarsın buna kimse karışamaz zevk işi...
hee..ben tek tüfekle her avı yapmak istiyorum, bütçem de 2-3 tüfek almaya müsait değil diyorsan zevkine göre 76 yatak 71 namlu poze,otomatik çifte al kullan, bu başlık altında tüfeği kullanan avcı arkadaşın yorumları olması gerekirken sürekli bir polemik oluşmuş, yok o gr. atılır mı yok nerede yaşıyorsun vs.. çok yanlış...
  • Stoeger M3000 Pregrine Max5
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

hasanalo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #89 : 23 Şubat 2014, 11:07:07 »
stoeger m 2000  stoeger m 3500 mı hangisini alayım karar veremedim yardımcı olurmusunuz.
Mehmet bey bekle mart ortasında m 3000 çıkacak onu al

Çevrimdışı Erdinç GÜVEN

• *
« Yanıtla #90 : 27 Şubat 2014, 09:48:20 »
Herkese merhaba ,

m 3500 comomu aralık ayında aldım.Sadece bek avı için yorumlarımı biraz kullanıpta paylaşmak istedim.

Öncelikle boyum 1,74 kilom 78 tüfek benim boyumdaki bir insan için biraz iri ya da bana öyle geldi.Bu sene ördek ve kaz avlarında inanılmayacak karavanalar attım.Tabi bu biraz alışkanlık işi normalde 2,75 kg ağırlığında bir çift kırma kullanıyordum.Ondan bu tüfeğe geçince alışmak kolay olmuyor.

Tüfek malzeme kalitesi olarak diğer rakiplerinden ayrılıyor.Aslına bakarsanız yerli olarak rakibi çok yok diye biliyorum.Ben tüfeği aldım bayiinin büyüklüğünden istifade bir çok marka tüfek ile yanyana koyup karşılaştırma imkanım oldu . Gerçekten stoeger görünüş olarak diğerlerinden üstün duruyor.

Yazılanlara kesinlikle katılıyorum.Bu tüfek 24-28 gr fişek gr atmak için alınmaz elinize aldığınız zaman ne demek istediğimi tam olarak anlarsınız.Ben bir kere hedefe ateş ederken 28 gr kullandım bir kerede yine hedefe ateş ederken 32 gr kullandım onun dışında min 34 gr attım.28-32 gr hiç zevkli olmadı zira elinizde çok güçlü kinetik sisteme sahip bir tüfek var.

Sıkıştırma mevzuna gelince.Tüfek sıkıştırma ve tutukluk yaptı ama bunu Özkursan ve Yaf 36 gr fişeklere bağladım şuan için zira dikkatli baktığım zaman fişeklerin çap büyüklerinin (ucunun) eşit olmadığını fark ettim.Avrupa atığım fişeklerde sorun olmadı.Lakin bu tutukluk meselesi bana çok büyük 2 boz kaz ve 3-4 tane ördeğe mal oldu sinirlenmemek elde değil.

Tüfek tam bir ölüm makinesi yukarıda da belirttiğim gibi boyum ile alakalı mühreye ani inen ördeklerde çok karavana attım amma velakin 2-3 tane yıldızdan geçen ördek vurdum ki akıllara zarar.Bu atışlarda güzel bir şekilde nişan alma imkanım vardı ve 42-63 gr ile ateş ettim.Avcı palavrası gibi gelecek ama bir tanesinde ördeğin yere düşmesi 8-10 sn sürdü.Ben bile vurduğuma inanamadım.

Tutukluk için firmayı aradım fişekten olabilir bir değiştirin deneyin dediler sonrasında sorun olursa gönderin dediler.Av mevsimi bitince göndereceğim

Sonuç olarak m3500 güzel bir tüfek sonuçta baretta.Bu arada isimi vermeyeyim polemik olmasın bir kaç tane yeni çıkan tüfek ile grupman testi yaptık hem yıkıcılık hemde grupman olarak diğerleri ile arasında bariz bir fark var.
Erdinç GÜVEN
1983 Antalya-Eskişehir
0 533 393 76 78

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #91 : 20 Şubat 2015, 20:21:05 »
Kullanan arkadaşlardan yeni yorumlar olur inş.Yeni sezon da sentetik olandan ben de almak istiyorum.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Erdinç BAKÇE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #92 : 13 Haziran 2015, 10:34:23 »
 :D sipariş verdim yakın bir zamanda inşallah benimde elime geçicek  (Stoger M3500 Max5  89 Yatak 71 Namlu  ;D ;))

1976 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Erdinç BAKÇE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #93 : 21 Şubat 2016, 11:35:27 »

SAYIN USTALARIM  FRUMDA YAZILAN TÜM YORUMLARI OKUDUM SAYILIR  STOGER M3500 KULANICILARINA BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM   BU SİLAĞLA  89  FİŞEK ATAN OLDUMU ÇALIŞMASI NASIL SIKIŞTIRMA YAPIYOR MU 89 FİŞEK İLE  YADA  40g FİŞEKLER VE ÜSTÜ İLE ÇALIŞTIĞINDA HERHANGİ BİR SORUN ÇIKARIYOR MU ACABA  ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2016, 11:37:56 Gönderen: Erdinç BAKÇE »
1976 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #94 : 21 Şubat 2016, 23:00:57 »

SAYIN USTALARIM  FRUMDA YAZILAN TÜM YORUMLARI OKUDUM SAYILIR  STOGER M3500 KULANICILARINA BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM   BU SİLAĞLA  89  FİŞEK ATAN OLDUMU ÇALIŞMASI NASIL SIKIŞTIRMA YAPIYOR MU 89 FİŞEK İLE  YADA  40g FİŞEKLER VE ÜSTÜ İLE ÇALIŞTIĞINDA HERHANGİ BİR SORUN ÇIKARIYOR MU ACABA  ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM

Abi yazılanların tümünü okuduysan adaşın zaten iki üstte cevabı vermiş :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #95 : 01 Mart 2016, 21:37:31 »
Sezonunu n son günü   gölde karşımızda da bi Avcı vardı Ördekler yocukmus kiprtida kalkiyor adam 40 50 m nerdeyse topladı gitti  merak ettik dolastik gölü yanina vardik adamda 3500 var sıkı bi patlatiyor toooom diye tok bi ses fisekte winchester di sastik kaldık bizimkiler meğer bastonmus satiliga çıkardık top yekun
1982-Afyon

Çevrimdışı Oğuzhan KAYIP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #96 : 10 Kasım 2016, 22:58:09 »
Arkadaşlar merhaba m3500 ü 3 senedir ördek avlarında kullanıyorum. Tüfek soğuk hava ve ördek Avı için tasarlanmış yüksek gramaj atacaksınız neler yaptığını görünce hayretler içerinde kalırsınız. Ben kısa mesafe atışları sevmem mutlaka hayvana yol veririm . Nişan almak önleme yapmak benim av zevkim kış aylarında çullukta avladık tavşanda avın peşinden koşmanıza acele etmenize gerek yok tüfek size bu zamanı tanıyor. Kritik nokta fişek seçimi ben fişeklerimi kendim dolduruyorum haliyle biri yamuk biri kısa biri geniş oluyor hiç problem değil bu ne koysam attı . Size son olarak şunu belirte bilirim tüfek harika gerçekten av yaptıyor koyun yüksek gramajı çıkın soğuk havaya efsane olun  :)
1984-Samsun

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #97 : 11 Kasım 2016, 06:53:07 »
Bende stoeger kullanıyorum ve tüfeğim fabrikada . Baretta nın sitesine girin stoeger in 2 fabrikası var biri amerikada diğeri burada. Bize gelenler bu fabrikadan üretilen.  Ünlü olan diğer fabrikadan

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Berat ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #98 : 11 Kasım 2016, 09:06:12 »
bende bu sezon sonunda 3ncü tüfek olarak sadece ördek, kaz, tahtalı avı için M3500 almayı düşünüyorum, değerli arkadaşlar ayrıca dikkatinizi bir konuya çekmek istiyorum, bir yorumda da bahsedilmiş, fabrikası bu tüfeği su kuşu avları için üretmiş, bu tüfekle bıldırcın avlamayı istemenin mantığını bir türlü çözemedim? 24 gr. ile trap atışı yapmak ne alaka? bu trap tüfeği midir ?? madem bıldırcın avlamak istiyorsun, birtane de kral alüminyum kasa poze alacaksın keyif yapacaksın... ben öyle yaptım şahsen, elinde tüfek olduğunu unutuyorsun, oldukça da ucuz...keza çullukta da aynı şekilde...M3500 tüfekle bıldırcın, çulluk avı yapılmaz, yapılmaması gerekir, yapılırsa randıman alınması zordur, hatta imkansızdır..bu tüfekle oturduğun yerden ördeğe, kaza, tahtalıya atarsın...zevkine göre 50 Gr. da atarsın 66. gr. da atarsın buna kimse karışamaz zevk işi...
hee..ben tek tüfekle her avı yapmak istiyorum, bütçem de 2-3 tüfek almaya müsait değil diyorsan zevkine göre 76 yatak 71 namlu poze,otomatik çifte al kullan, bu başlık altında tüfeği kullanan avcı arkadaşın yorumları olması gerekirken sürekli bir polemik oluşmuş, yok o gr. atılır mı yok nerede yaşıyorsun vs.. çok yanlış...
Ben bu tüfekle bütün avları yapıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım hayaller hayatlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • REMİNGTON 11-87
  • CESA 1800 FAVORİT
  • BERETTA MOD70 7.65MM
  • DUETSCH DRATHAAR (TİNA VE ÇİKO )
"DERDİ DÜNYA OLANIN DÜNYA KADAR DERDİ OLUR"

TRABZON - SAMSUN - 1986

The following users thanked this post: Onur TAVACI

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #99 : 11 Kasım 2016, 22:52:45 »
Olduruculuk acisindan ozkanlar fx015 ile stoegeri karsilastiranlar oldu mu acaba? Her iki tufegi de kullanan ustalar yardimci olurmusunuz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan