Gönderen Konu: Acil Acil Köpeğimin gözüne ot tohumları dolmuş.Yardım  (Okunma sayısı 1033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Arkadaşlar bizim burada cinek oto derler uzun saz gibi onun tohumları bıldırcın avında köpeğimin gözüne resmen tıkmışçasına dolmuş neredeyse kör vaziyette idi elimle ve damla kullanarak epey çıkarttım ama yine içerisinde tohumlar kalmış.Ne yapmalıyım ne kullanmalıyım lütfen acil yardım...ve bu olayın yaşanmaması için bir önlem var mıdır.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
Ynt: Acil Acil Köpeğimin gözüne ot tohumları dolmuş.Yardım
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2015, 23:05:05 »
geçen benim köpekdede olmuştu av sonrasında köpekleri kontrol ederken farkettik çıkarttık hemen.otların girmesini engellemenin pek yolu yok gibi köpek hava kokusu alamadıgı yada yerden giden çelğine daldıgı zaman ister istemez tekrar girme ihtimali var av yaparken arada kontrol etmende fayda var.

tedavi için ne tur bi damla kullanmak gerek onu bilmiyorum.benim köpeklerde erken farketmeden dolayı tedavilik bi durum olmadı.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Emrah CELASİN

• *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2015, 23:31:26 »
öncelikle geçmiş olsun
bu ot işinde tek önlem sanırsam otluk bölgelerde avlanmamak :) bende de setter var her av dönüşü malesef temizlik işleriyle uğrasıyorum.
gözlerin temizliğinde borik asit kullanabilirsiniz hemen her eczanede mevcut eczacınız bu konuda size yardımcı olacaktır..

saygılarımla...
  • Franchi First Class
  • Çifsan Çifte
  • Torun Süper light SP
  • SETTER
Veteriner Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA-Bolu/Göynük

Bilecik İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi.

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2015, 23:45:54 »
sağ olun arkadaşlar genelde gözleri çapaklanırdı damlayla da geçerdi bende otun tozundan dolayı bilirdim.köpeğin göz akıntılarını silip damla dökerken baktım ki elinle doldursa sokmaya çalışsan bu kadar sokamazsın .yıllardır avlanırım ilk kez böyle bi durumla karşılaştım.kör olmasından endişelndim ki hala da endişeliyim yarın veterinere gideceğim ama bilindik bir yöntem varsa hemen uygulayabilirdim.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL