Gönderen Konu: KIRICI (marka av tüfeği kullanan varmı acaba ve ya bilgisi olan)  (Okunma sayısı 12052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa GÖKHAN

• *
merhaba;Kırıcı marka avtüfeğini kullanan ve ya bu tüfekler hakkında bilgisi olan varmı....?????
Mustafa GÖKHAN AVCI
1983 ŞİŞLİ İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa GÖKHAN

• *
Av Camiyasında Bu Markayı duyan Olmadımı..
Mustafa GÖKHAN AVCI
1983 ŞİŞLİ İSTANBUL

Çevrimdışı Ali KAYMAK

• *
Merhaba bende 66 namlu enjektör ve selektörlü çelik kasası var gecen sezon kullandım agır olmasının disinda cok iyi bir tüfek
hayırlı olsun...
Ali Kaymak AB Rh +
1976,İstanbul

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
ben bir tane  et650 sipariş verdim bana et 500 geldi , yanlız firma sahibi Ahmet bey gerçek den iyi birisi kendisine istediğim tüfekden bahsedince biraz da  fazla özellik istememe rağmen tüfeği yapabilceğini söyledi ama ben  bayiye tüfek siparişi verdim diye yaptıramadım ... benim istediğim tüfek hem domuz hemde kuş avında kullanabileceğim bir tüfek ayrıca nişangah hattı kesinlikle trap tüfeklere benzemeyecek ayrıca 2 namlu 50 metre veya üzeri bir mesafede birleşecek ...
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

The following users thanked this post: Ahmet BÜYÜKBAYRAM

Çevrimdışı Nazım ALAGÖZ

• *
Ynt: KIRICI (marka av tüfeği kullanan varmı acaba ve ya bilgisi olan)
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2011, 14:19:23 »
et 900 modeli var bende avrupadan her zaman dediğim gibi eksiği fiyatı fazlası ağırlığı ama türk avcısı hafif tüfek taşımaz ki en azından ben öleyim askı kayışı olmayan tüfeği hiç kullanamam örneğin..
Nazım ALAGÖZ
1980 zonguldak

Çevrimdışı Nazım ALAGÖZ

• *
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2011, 14:22:09 »
modeller arasında mazeme yönünden bi fark yok kundak modelleri ve renkleri farklıymış sadece siparişi verirken tam anlamıyla sölemek lazım ilgili insanlar. benim o konudada bi şikayetim yok bendekinin farkı ayarlı kundak olası ama hazırlanması 2 ay kadar sürüyo kundağın o yüzden geçici kundakla gönderiyolar sonra asıl kundak geliyor.
Nazım ALAGÖZ
1980 zonguldak

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2011, 14:38:44 »
3.100 gr çelik kasa tüfek yapacaklar bende  işte tüfek yapmışlar diyecegim...şimdiye kadar tekbir örnek huglu sp gördüm oda 66 fix şokluydu 3.100 gr,fiyatıda 2500 dü yanlış hatırlamıyorsam....akusta agırlık konusuna dikkat eden firmalarımızdan ama net agırlıkları hakkında bilgim yok.....yıldız yapıyor ama alaşım kasa katagori dışı...

agır tüfek feriştah olsa,trap skeet ve su kuşlaı avından başka işe yaramaz...zaten av azaldı birde tüfek hamallıgı yorar avcıyı.....
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2011, 14:42:06 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Şükrü AKKAVUK

• *
  • Müdavim Üyemiz
hem çelik kasa hemde hafif olsun diyorsanız(3100-3200grarası) akdaş var baktınızmı
Şükrü AKKAVUK
1970 istanbul

• Müdavim Üyemiz
hiç resim yokmu......

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
3200gr ağırlık çok ideal .daha aşağısı na  gerek yok bence.biraz sonra 100gr ağırlık şu kadar yürüdün mü bu kadar oluyor falan diyecekler ama aslında yürümeyla hiç alakası da yokmuş.bendeki tüfek 3.6 kg bana hiç zor gelmiyor.dünya kadarda yol yürüyorum.biraz takıntı oldu bu ağırlık işi.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2012, 14:52:05 »
3200gr ağırlık çok ideal .daha aşağısı na  gerek yok bence.biraz sonra 100gr ağırlık şu kadar yürüdün mü bu kadar oluyor falan diyecekler ama aslında yürümeyla hiç alakası da yokmuş.bendeki tüfek 3.6 kg bana hiç zor gelmiyor.dünya kadarda yol yürüyorum.biraz takıntı oldu bu ağırlık işi.

suat şöyle sıcak bir günde biraz yorgunluk baş gösterince,mola verdiginiz yerde arkadaşındaki 3 kg lik bir tüfegi eline aldıgında agırlık farkı neymiş anlarsın.....
yukardaki olayın aynısını yaşadım,benim vursan 92 A da 3.600 dü,bende hamlıkda vardı güç bela dagın zirvelerine yakın yere geldigimizde dinlenmek için oturduk... amcamın oglunun elinde yeni aldıgı gazlı ata otomatik vardı,yeni almış oldugundan bakmak  için istedim.. anaaaaa tüfek kuş gibi geldi bana :))) elimde böyle bir tüfek olsaydı bukadar hararet yapmazdım :)) dedim kendikendime..... istanbula döndügümde ilk işim vursanı satmak oldu......

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Özcan SAVRAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2012, 17:54:45 »
36 kalibresini araştırdım. Çok iyi yorumlar almadım ve fabrikasına ulaşamadığım için vazgeçtim...

Kararınız şimdiden hayırlı olsun.
Özcan SAVRAN
1983 AYDIN
<İSTANBUL>

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2012, 17:55:55 »
Tüfeğin ağırlığı takıntı haline geldi iyice artık.yakın tarihte bir abimize Beretta 686 poze aldık.3.300 g net.tüfeği ele aldığınızda emin olunki 3 kg bir tüfek kadar his veriyor.mükemmel denge var.Kırıcı nedir yahu bu kadar isim yapmış bilinen markalar varken ne icap eder
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2012, 22:47:45 »
fena tüfek değil ama işçilikleri çok sıradan.bir alex değil yani...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama