BÖLGE AVCILARI İLETİŞİM VE BÖLGESEL PAYLAŞIMLAR > YURTDIŞINDA YAŞAYAN AVCILAR

Türk avcılık belgesi

(1/2) > >>

Hakan BAYÇAL:
Selamın Aleyküm değerli arkadaşlar. Sizlere danışmak istdiğim iki husus var. Karlsruhe Ettlingen'e görevlendirildim.Türkiye' de aldığımız avcılık belgsi orada geçerli olur mu? Ayrıca ruhsatlı bir pozem var. Uçakla Almanya' ya götürebilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Zafer YILDIRIM:
Turkiye de ki belgenizi turkiye harici hic bir ülke de kullanamassiniz, buna almanya da dahil.tufeginizi de goturemessiniz.eger uluslar arasi avcilik aticilik belgeniz var ise her ikisi de gecerli olur.yoksa gecersiz...

Hakan BAYÇAL:

--- Alıntı yapılan: Zafer YILDIRIM - 01 Eylül 2014, 15:17:50 ---Turkiye de ki belgenizi turkiye harici hic bir ülke de kullanamassiniz, buna almanya da dahil.tufeginizi de goturemessiniz.eger uluslar arasi avcilik aticilik belgeniz var ise her ikisi de gecerli olur.yoksa gecersiz...

--- Alıntı sonu ---
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Allah (C.C) razı olsun.

Ümit TAŞER:
tüfeğiniz adınıza ruhsatlı olduğunuz için ruhsat ibrazı ve polise teslim ederek buradan çıkabilirsiniz. Ama sizi Almanya da nasıl karşılarlar bilemiyorum.

Ümit BOLAT:

--- Alıntı yapılan: Hakan BAYÇAL - 01 Eylül 2014, 14:59:51 ---Selamın Aleyküm değerli arkadaşlar. Sizlere danışmak istdiğim iki husus var. Karlsruhe Ettlingen'e görevlendirildim.Türkiye' de aldığımız avcılık belgsi orada geçerli olur mu? Ayrıca ruhsatlı bir pozem var. Uçakla Almanya' ya götürebilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

--- Alıntı sonu ---

Tüfegini götürebilirmisin götüremezmisin bilmiyorum,bence götürme imkanin vardir,fakat kalacagin yerde tüfegi saklayabilecegin A sinifi bir silah kasasi oldugunu belgelemen gerekir.Almanya da avlanabilirsin,avlanmak icin günlük pul alman gerekir birde sigorta yaptirmalisin.ama en önemlisi avlanabilecegin mera avlak olmali.ya bir tanidiginin avlaginda avlanabilirsin,ya da avlaklarda günlük avlanma izni(bedel karsiliginda) almalisin!Bana uzak yerdesin eger yakinlarda olsaydi yardimci olabilirdim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git