SİLAHLAR, MÜHİMMAT, EKİPMAN HAKKINDA HER ŞEY > AV DOĞA GİYİM, MALZEME, EKİPMANLARI

AVCININ YANINDA OLMASI GEREKENLER

(1/3) > >>

Buğra UÇAN:
Öncelikle iyi günler dilerim değerli abilerim, kardeşlerim . Yeni bir konu açayım dedim, sık sık doğada tek kaldığımız , bazen yolumuzu kaybettiğimiz bazen de Allah korusun başımıza tehlikelerin geldiği oluyor. Bunları göz önüne aldığımızda, bir avcının yanında olmazsa olmaz taşıyacağı malzemeleri nelerdir ? Siz değerli ustalarımın tecrübelerinden faydalanmak isterim. Teşekkür ederim

Galip GÜNGÖR:
Düdük, siste ve karanlıkta sizi arayan ekibe sesinizi duyurmak adına çok etkili keza yabani hayvanları ürkütmeye de katkı sağlayacaktır

Hüseyin İŞCEN:
Bence en önemlisi ava tek gitmemek  sağlam kafa dengi  güvenilir  bir av arkadaşı  her açıdan olmasa olmaz
Bunun yanında  av çantanızda  su atıştırmalık  yiyecekler  bıçak ateş  cep telefonu  için power bank ve küçükte olsa bir ilk yardım kiti olmalı
Yılan sokması kene böcek  ısırması   içinde bilgi ve ilaç gerekir
Kişinin  kullandığı ilaçlar var ise aksatmamasi  sabah  sıkı bir  kahvaltı şart tır.  Av uğruna tehlike barındıran  durumlardan  kaçınmak da gerekir kaçan av olsun

Murat PAKEL:

--- Alıntı yapılan: Buğra UÇAN - 29 Haziran 2021, 04:53:01 ---Öncelikle iyi günler dilerim değerli abilerim, kardeşlerim . Yeni bir konu açayım dedim, sık sık doğada tek kaldığımız , bazen yolumuzu kaybettiğimiz bazen de Allah korusun başımıza tehlikelerin geldiği oluyor. Bunları göz önüne aldığımızda, bir avcının yanında olmazsa olmaz taşıyacağı malzemeleri nelerdir ? Siz değerli ustalarımın tecrübelerinden faydalanmak isterim. Teşekkür ederim

--- Alıntı sonu ---

Mümkünse ava tek gitmeyin allah korusun her türlü kötü senaryo olabilir. Bunun dışında gideceğiniz bölgeyi mutlaka birilerine söyleyin. Telefonunuz dolu olsun, mutlaka sağlam bir bıçak, sesi yüksek bir düdük, bir iğne iplik dikiş seti (askerdeki gibi minik), acil sokma ıssırma vs için minik bir şişe amonyak veya muadili ilaç, çakmak, size ve köpeğinize yetecek kadar su, en azından atıştırmalık cerez, meyve, görünür kıyafetler, varsa imkan anahtarlıkta bile olabilir bir pusula, tüfek askı kayışı ve köpeğiniz varsa onun gezdirme kayısı

Doğan ATEŞ:
Hep dikkatten kaçan ama büyük önemi olan bir tüyoyu da ben vereyim .Ava  hep söylendiği gibi mutlaka en az 2 kişi gidin hatta bazı avlaklarda 3. kişiyi bulamazsanız ( yüksek kayalık olan nerdeyse tırmanılır gibi çıkılan avlaklarda) başka avlaklarda gidin en basiti de Ava gittiğiniz aracın yedek anahtarını diğer kişi ile paylaşın olası bir kaybolma veya yardım isteme durumunda dahi çok faydası olacaktır.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git