Gönderen Konu: 1.5 yaşındaki erkek pointerim avda isteksiz ''ACİL YARDIMMM''  (Okunma sayısı 1681 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinan KARAHAYIT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1.5 yaşındaki erkek pointerim koku, ferma ve aport konusunda hiçbir sıkıntısı yok ama köpek hiç açılıp gezinip koku aramıyo ben avın üstüne götürdüğümde hava kokusu yakalıyo yaylım kokularına gidiyo acayip sağlam fermaları var  kuş kalktığında koşa koşa aranıyo fakat kuşun kalktığı yöne giderken kokuyu kaybettiği anda yanımdan ayrılmıyo   avda 45 dk 1 saat sonra önümde arkamda gezmeye başlıyo bu gezmeme olayını çabuk yorulma olayını nasıl çözebilirim köpeği yazık etmek istemiyorum arama dışında herşeyi harika anlam veremiyorum..
1992 AYDIN

Çevrimdışı Ali TUNCER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 1.5 yaşındaki erkek pointerim avda isteksiz ''ACİL YARDIMMM''
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2015, 19:58:40 »
1.5 yaşındaki erkek pointerim koku, ferma ve aport konusunda hiçbir sıkıntısı yok ama köpek hiç açılıp gezinip koku aramıyo ben avın üstüne götürdüğümde hava kokusu yakalıyo yaylım kokularına gidiyo acayip sağlam fermaları var  kuş kalktığında koşa koşa aranıyo fakat kuşun kalktığı yöne giderken kokuyu kaybettiği anda yanımdan ayrılmıyo   avda 45 dk 1 saat sonra önümde arkamda gezmeye başlıyo bu gezmeme olayını çabuk yorulma olayını nasıl çözebilirim köpeği yazık etmek istemiyorum arama dışında herşeyi harika anlam veremiyorum..

sevgili sinan kardeşim sen beni tanıyosun zaten çocukluğumuz beraber geçti.senin köpeğinin sorununu hakıkatten kimse çözemedi muthış bir köpek ama arada bir seni üzüyor :)
bence sen onu bi psikoloğa götür  :D
1992 AYDIN

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 1.5 yaşındaki erkek pointerim avda isteksiz ''ACİL YARDIMMM''
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2015, 22:43:04 »
Sinan videosu varsa onu atarmısın.av sezonu kapalı diye köpeği bir köşeye koyma her hafta aynı bıldırcın merasına götür.yaklaşık 1 saat koşsun köpeğinin vücudu kaslansın.koşması için onu bir nevi coştur hadi hadi diyeredek gitmesi gereken yeri göster.
Koku araması rulo boya fırçalarının üzerine keklik,bıldırcın,çulluk,tavşan derisi gibi şeyleri üzerine plastik kelepçe ile tutur otur bekle komutunu ver,aport malzemesini uzağa at biraz bekle(1 dk) sonra  hadi oğlum arade aport malzemesini attığın yeri patmağınla göster.
Kuşun peşinden gitmemesinin  sebebi kaslarının fazla gelişmemesi enerjisini yükseltmek istersen pet chose aktif köpek maması alabilirsin.
Ahmet ÖZDEMİR
1978 İSTANBUL