Gönderen Konu: Avbis Sivas avcısına yaradı,istedikleri oldu...  (Okunma sayısı 3273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Avbis Sivas avcısına yaradı,istedikleri oldu...
« : 20 Kasım 2015, 20:43:05 »
Her zamanki gibi Sivas avcısı üstüne düşeni kendine yakışanı layıkıyla yaptı.En azından bu sene köylülere lastik kestirmediler,yada muhtarlara talimat vermediler..Ava gitmedikleri halde haftaiçi kota alıp kotaları doldurdular.Bilerek böyle yaptılar.Nasılsa onların kendi bölgesi,rahatca dağ keçişi,keklik,tavşan avlarlar.Ama kesep döner sap döner gün olur hesap döner.Sabır...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

The following users thanked this post: Şener CANKAT

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Avbis Sivas avcısına yaradı,istedikleri oldu...
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2015, 22:01:00 »
Her zamanki gibi Sivas avcısı üstüne düşeni kendine yakışanı layıkıyla yaptı.En azından bu sene köylülere lastik kestirmediler,yada muhtarlara talimat vermediler..Ava gitmedikleri halde haftaiçi kota alıp kotaları doldurdular.Bilerek böyle yaptılar.Nasılsa onların kendi bölgesi,rahatca dağ keçişi,keklik,tavşan avlarlar.Ama kesep döner sap döner gün olur hesap döner.Sabır...

her koyun kendi bacağından asılacak ahmet bey siz siz olun bozmayın moralinizi,..
siz güzel insansınız boş verin o, kotayı dolduran paylaşmaktan aciz kul ava gitmediği halde çıkarcı maksatla doldurduğu kotanın ve yediği hakkın farkında elbet verecek hesabı allaha havale ediniz siz onları yoksa kelle avcısı oluruz bu türkiye düzeninde dürüstçe yaşamak zaten zor zannat,.. onların amacıda bu bizi sinir etmek boş verin gitsin sayın arkadaşım,..

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Ahmet ŞAKİROĞLU

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2015, 22:11:13 »
Canım Abim

Biz avcılık adına birşey istediğimiz zaman,ben demiyoruz.Eğer millet işimden gücünden zamanından fedakarlık edipte,meydanlarda toplanıp,tvlerde sesini duyurmak için mücadele veriyorsa bu bütün Türkiye avcısı,bütün Türkiye için geçerli.Biz Kayseride yerlisi olarak %7 yiz.Kayserinin yarısı Sivaslı,yarısı Yozgatlı.Burda aynı ekmeği paylaşırken,hastanemde sıramı verirken,şuralı buralı demeden insanların rızkına vesile olup işverenlik yaparken ayrımcılıkmı yapıyoruz?Yarın mezara girince sen nerelisin necisin diye sormayacaklar.Aynı Allaha aynı Peyambere inanıyoruz.Benim Allahın yarattığı keklikte tavsanda dagda toprakta hepimizin.Kıskanmaya gerek yok,hazinesi bol.Tabiki herkez aynı değil ama,bu işe çanak tutan DKMP Sivas İl Müdürlüğü ve onlara çanak tutanlara diyorum ben.Hayatta herşey av silah dağ taş toprak değil.Yaptıgın işi ihlasla yapacaksınki bereketi olsun.Ne diyim rabbim ıslah etsin hepsini.
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU

Çevrimdışı Şener CANKAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1983 / ANTALYA
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2015, 22:33:57 »
Başkaları avlanamasın diye kota doldurmak nasıl bir adiliktir? Zaten şu kota işi baştan sona saçmalık geçen pazar gittiğim melli devlet avlağında izinli avcı sayısı 2 bohçacı sayısı en az 20 di. Aldığım 3 karatavuk kotasından 2 tane avlayabildim. Bir tane av koruma memuru yoktu. Bu ülkede örf , adet ve kanunlara saygılı insanlar keriz yerine konmamalı. Madem avbis ten izin alırken avlanılacak türü seçtiriyorsun avcı bunu avlamış mı adam gibi kontrol et. 25 bin üveyik var avlanan 90  diyor geriye kalan üveyikler göç mü etti?
1983 - Antalya

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2015, 23:42:15 »
Biliyorsunuz ki MAK toplantısı önce bir taslak metin hazırlanır. Bu yıl taslak metinde Sivas için önerilen yani Sivas avcıları adına alınan kararı açıklamış ve yayınlamıştım. Bunun yanı sıra Gümüşhane , Bayburt, Erzincan ve Tunceli illerinde de benzer sıkıntıları gündeme taşımıştım.Mücadeleyi bir an olsun yılmadan sürdürdüm.Emeği geçen ve destek olanlara da teşekkür ederim
MAK taslak metninde (Sivas ili sınırları içinde bıldırcın avı hariç tüm avların yasaklanması) yönünde bir talep oluşturulmuştıu. Bu konda MAK toplantısına girecek avcı dostlarımı arayarak özallikle bu konu hususnda ki hassasiyetimi dile getirdim. Toplantı Öncesi Ege Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu Başkanı sayın Ersin Düzyol ile bu konu hakkında defayeten telefon görüşmeleri yaptım. Ersin başkan toplantı arasında beni aradı ve ona yapması gerekeni söyledim .Ersin Başkandan  toplantıyı yönetenler  iki soru sormasını isrtedim. 
 1-Sivas ilinde kaç adet devlet ve genel avlağı yapılmıştır.
2- Yapılan bu devlet ve genel avlaklara yasağı DKMP genel müdürlüğü olarak mı koymayı düşünüyorsunuz yok sa Sivas MAK temsilcilerinin talebiyle mi?
işte bu sorular istnaden yapılan devlet ve genel avlaklara yasak konulamayacağı yönünde olumlu bir dönüş oldu. DKMP suçlu duruma düşmek istemedi. MAK bu işe alet edilemedi. Hatta Ersin Başkan sosyal medya üzerinden de şahsım adına bir teşekkür mesajı yayınladı. Bu mesajdan rahatsız olan federasyonlar dahi olmuştu. Karadeniz Ege arasında birbirini öven adamlar diyen federasyon başkanı bile oldu.
Bu ülkede çalışanı sevmezler. akılcı çözüm üreten insanlara karşı daima bir aşağılama, yok etme operasyonları düzenlenir. Sebebi onların yapamadığını yapmanız başarmanızdır. Hasetlik hiç bitmez.
Neyse konuya dönecek olursak yasak işi olmayınca Sivas lı MAK temsilcilerinin baskıları ile Valilik makamı DKMP şube müdürlüğüne baskı kurdu. Tefrik edilen 61 avlaktan sadece 30 avlağa kota verildi. Geri kalan 31 avlakta hiç bir türe ait kota verdirilmedi. Baskıyı yapan ilgili Vali yardımcısı oldu. Bıldırcın avına Sivas ilinde kota almak isteyen Mustafa Özkol aradı gitmek istedikleri avlakta hiç bir türe ait kota olmadığını konu ile ilgilenmemi rica etti. DKMP genel müdürlüğünü aradım ve konuyu aktardım. Kota konusunda il müdürlüklerine yetki verilmiş olduğunu ancak yardımcı olacaklarını söylediler.. Birazdan tar4afıma DKMP genel müdürlüğünden dönüş yapıldı. Şubeyi aramamı ve avlağın ismini söylememi istediler. Avlağa kota verildi. İşin ilginç yanı Genel müdürlük Sivas ta avlakların açılması için baskı oluştursa da ki buna şahidim Şube müdürü vali baskısı sebebi ile avlaklara kota vermekten imtina etti. Artık adam üzerinde nasıl bir baskı oluşturulmuşsa.. Baktılarki baş edemeyecekler bu sefer yerel kota denilen lanet sistenm devreye girdi. İl dışında yaşayan Sivaslı avcılar ava gitmedikleri halde kotalara yüklendi. Yerel avcı da dahil. Bu durumun aynısı Erzincan da da  vuku buldu.Dışardan avcı istemeyen yüklendi kotalara...
Şimdi iyi dinleyin arkadaşlar bir konu var ki bu daha ilginç.. Adam Ankara da yaşayan bir polis memuru avcı.. Belgesi var ..Sezon açıldığından bu yana ava gitmemiş ama adına çeşitli avlaklardan kota alınmış... Aktif olmayan avcıların belge numaraları kimin eline nasıl geçer ve bu iş organize edilir. Biliyorsunuz ki polis meurları mevzuat gereği derneğe üye olamaz. Peki şimdi bu adamın evrak nmarasını kim bilir ve kota alır.Gerisini siz düşünün.
Avcının avcıya düşman olduğu bir memleketin avcıları olduk da ona yanarım. Kimin işne nasıl geliyorsa o şekilde olmasında sakınca görmüyor. Avlak .com sitesinde az önce gezinirken bir federasyonun çalıştay notlarına göz attım. Gururla yazılmış metin içinde falanca dernek başkanımız AVBİS sisteminin çok faydalı olduğunu söyledi. sistemin devam etmesi vs.. Ancak aynı federasyonun başkanı tv ye çıkıp Avbise karşı olduğunu söylerken ne demek istiyor onu anlayamıyorum. Sen daha kendi derneğini bu konuda eğitememişsin. Sen daha derneğine bu sistemin faydadan ziyade zararı olduğunu anlatamamışsın ancak iş popilist söylemlere gelince demokrasi olur. Bu kadar tutarsız bir camia bu kadar basiretsiz yöneticiler ile bir yere varılmaz. Ankara da  DKMP ile girdiğim toplantıda Genel Müdüre tüm noksanları anlattım bu toplantı sonrasında ilk üzerimize gelen yine bir federasyon başkanı oldu. Yeri vakti zamanı gelince hepsinin adını tek tek ifşa ederim. Ancak görüşmeler hala hazırda devam ettiği için şu anda bunu doğru bulmuyorum. Bir ilin tamamını devlet avlağı yaparken o ilin avcı derneklerine verilen tavizi de biliyorum sıkıntı yok.. Sevgili Ahmet Şakioğlu  şu bilinmelidir ki dünden bu güne DKMP bize azbile yapmış. Sitemimi maruz gör  130 bin avcının kaçı davasına sahip çıkmış. Bu platform Avlak .com yıllardır avcı camiasına hizmet vermek için uğraşıyor tamamen gönüllülük ve özveri ile ..Bir kon başlı atıyorsunuz avcının gerçek sorunları ile ilgili üç beş adam okumuş üçbeş değerli müdavim yorum yapmış gerisi yerli mi yabancı mı oynar. Kimisi seter mi pointer mi. oynar... İşin özü avcı avcılığına sahip çıkmadığı sürece dernekler tabela derneği federasyonlar prestij başkanlığı gibi devam ederse biz daha çokkk şeylere gebeyiz demektir. Neyse canınızı sıkmak istemezdim ancak Sivas  konusunda haklısınız. ancak dediğim gibi sadece sivasla sınırlı değil mevzu. Sevgili Tuncay Kandemir  hocam çok iyi bilir nasıl ve nelerle mücadele ettiğimizi ancak mücadele ettiğimiz inanın DKMP değil DKMP aşılır aşılmayan avcımız Saygılarımla
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2015, 00:29:56 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2015, 00:16:11 »
Ersin düzyol Başkanın teşekkür yazısıdır..
Ersin Düzyol
28 Temmuz

Karadeniz avcılarının dikkatina Avcı Serhat Çelebioğlu nun yapmış olduğu mücadele ortadadır karadeniz avcısının avlakları kısıtlı olduğundan dolayı yapmış olduğu mücadeleyi göz önünde bulunduran dkmp av yönetim daire başkanlığı karadeniz avcılarının ve serhat çelebinin mücadelesinin avlanma hakkını korumak için gerekli çalışmaları yaparak her yeri serbest bırakarak planlı avlanma sistemini getirmiştir teşekkürler

Avcı Serhat Çelebioğlu‎AVBIS'E HAYIR DIYENLER PLATFORMU

DKMP nin ülke genelinde uygulamaya soktuğu KOTALI AVCILIK ve Avlaklardan kota almak için oluşturulan kısa adı AVBİS (Avlak Bilgi Sistemi) olan sistemin adı Sivas DKMP şube müdürülüğünün keyfiyeti ile KEYİFBİS olarak değiştirilmiştir. Avcı kamuoyuna saygı ile duyurulur

Avcı Serhat Çelebioğlu

12 Ağustos · Düzenlendi.

DKMP AV YABAN HAYATI DAİRE BAŞKANLIĞINA

Aşağıda linki ile birlikte paylaştığım Sivas ili 2015/2016 yılı avlak haritasında 61 adet kotalı avlak yapan ve MAK sonrası haritalar da açık görünen bu avlaklardan, sadece 31 adet avlağa kafasına göre kota veren ,diğer 30 avlağı kota vermeden kapatan Sİvas DKMP şube müdürünü buradan kınıyoruz...Yaptığın avlaklar da DKMP genel müdürlüğü göçmen kuşlarda kota kalktı derken bu neyin yasağı ve kısıtlamasıdır..DKMP daire başkanlığı derhal bu konuda gereğini yaparak bu konu ile ilgili kişileri görevden almalıdır. Kime hizmet verdiğini unutan bu şube müdürü derhal istifa etmelidir. Alt kademelerinde çalışan koruma kontrol memurlarının denetimler esnasında BİZ AVCIYI İSTEMİYORUZ,AVCIYI SEVMİYORUZ ... söylemlerinin arkasında ki güç ve cesareti de nereden almış olduklarını böylece gördük.. Karadeniz avcısının av yapmasını engellemeye çalışmak adına yapılan bu dengesiz uygulama derhal bitirilmelidir. Saygılarımla

http://avlakforum.com/forum/mak-kararlari-av-haberleri-avlak-bilgileri/tesekkurler-mucadele-edilince-istenen-aliniyormus/

Mustafa ÖZKOL
Müdavim Üyemiz

Tesekkurler: 20 Adet
Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56

TEŞEKKÜRLER...MÜCADELE EDİLİNCE İSTENEN ALINIYORMUŞ...

« : 16 Ağustos 2015, 18:04:07 »

Tesekkur iptal
Alıntı

TEŞEKKÜRLER Avcı Serhat Çelebioğlu.. Ersin Düzyol....

Arkadaşlar....
Av açıldı Avbis çileside onunla beraber başladı....
Sistem ağır aksak işliyor ama insanı çileden çıkarıyor...
Siteme girmek zaten çok zor girdiğin zamanda avlaklarda kota olmaması kimi avlakların hiç olmaması insanı deli ediyor...
En çok konuşulan ve avcı arkadaşlardan en çok şikayet alınan illerden birisi Sivas ili..Ben ve ekibim keklik ve bıldırcın avında genelde bu ilde avlanıyoruz...Bu yılda bıldırcın avını Sivas ili Durdulu avlağında açmak için gün sayıyorduk...kotalar açıklanınca şok olduk...Yıllardır bıldırcın avlağı olan yerde SADECE KEKLİK KOTASI vardı...Açılışa bir kaç gün kala Ersin DÜZYOL'un yazısını okudum...Sivas ili ile ilgili sorunların aşılmaya kota olmayan yerlede kota bıldırcına kapalı olan yerlerinde açılması için SİVAS ORMAN ile görüşüldüğü yazısı....
bunun üzerine    Avcı Serhat Çelebioğlu   abim ile iletişime geçtim...O ve Ersin Düzyol başkanın çalışmaları sayesinde bıldırcın kotası olmayan avlakğa bıldırcın kotası verildi....Bu durumdan çıkarılacak sonuç MÜCADELE EDİLİNCE İSTENEN ALINIYORMUŞ.....
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2015, 02:25:04 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2015, 10:12:30 »
 hep dedim ve yineleyeceğim, her ile bir serhat çelebioğlu ,..

bu yolda , tüm emeği geçen karşlıksız mesai harcayan ve adını bilmediğim tüm gönüldaşlara en derin sevgi saygı ve selamlarımı yolluyorum,..

sonsuz teşekkürler serhat başkan, sonsuz teşekkürler arkadaşlar,..

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Ahmet ŞAKİROĞLU, Serhat ÇELEBİOĞLU