Gönderen Konu: AVBİS'te Çulluk Yoksa Çulluk Avlamak Yasak mı?  (Okunma sayısı 1663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba arkadaşlar, dün tüm belgelerimi düzenledim ve bugün de AVBİS'e kaydım yapıldı, sisteme girebildim. Malatya'da ikamet ediyorum. AVBİS'ten Malatya'daki tüm avlaklara baktım; ama hiçbirinde Çulluk, karatavuk, tahtalı vs. yok. Daha doğrusu sisteme hiç kaydedilmemiş. Bu durumda Çulluk avı Malatya'da yasak mı oluyor?
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AVBİS'te Çulluk Yoksa Çulluk Avlamak Yasak mı?
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2016, 13:35:33 »
Yasak, avlaklarda kota verilmemiştir. Kota verilen hayvanlar serbest. Keklik, tavşan 3 ocakta bitti. Ördek serbest kota var ise.
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

The following users thanked this post: Rıdvan ÖZKAN

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AVBİS'te Çulluk Yoksa Çulluk Avlamak Yasak mı?
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2016, 13:52:54 »
Yasak, avlaklarda kota verilmemiştir. Kota verilen hayvanlar serbest. Keklik, tavşan 3 ocakta bitti. Ördek serbest kota var ise.
Teşekkürler İlhan Bey,
Sadece ördek ve güvercin açık görünüyor sistemde. O da sadece bazı avlaklarda. Yalnız benim anlamadığım şu: Ben dün Milli Parklar Müdürlüğü il şubesindeydim. Görevliler bana, tavşan ve keklik sezonunun kapandığını söylediler. Ben de çulluk avına gideceğimi söyledim, ''o zaman sıkıntı yok'' dediler. Ayrıca burada dernek üyeleri bile çulluk avı fotolarını sosyal medyada paylaşıyorlar. Kimsenin sistemden haberi mi yok, bu işte bir terslik mi var anlayamadım. Tekrar teşekkürler.
1983

''Emek, yemek getirir.''