Gönderen Konu: SPZ ME 66 RC Fişek Sorunu  (Okunma sayısı 7156 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
SPZ ME 66 RC Fişek Sorunu
« : 06 Eylül 2015, 17:57:58 »
RC Marka 28 gr 8 numara power tapa fişek kullandım fakat hasarını atıcılığını geçtim fişeğin patlaması bile bi acayip geldi sanki nazlı nazlı cıkıyor namludan fakat mirage 28 gr bior tapa maşallahı vardı
çatır çatır hem av performansı hemde fişeğin patlaması mükemmeldi benim tüfekte bi anormallik var yoksa rc nin patlaması mı böyle ,fişekten pek anlamadığım için yanlışım varsa cahilliğime verin
yorumlarınız için teşekkürler
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: SPZ ME 66 RC Fişek Sorunu
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2015, 21:08:39 »
RC 28 gr şu mavi lacivert olan atış fişeğimi Onur bey  ;D
tam bir baş belası o fişek atış fişeği olduğu için sert patlıyo çok toplu gidiyo vaz geç ondan
Mirage bior sportinge devam  ;) bulabilirsen stok yap derim. ben gerekli stoklarımı yaptım  8)
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2015, 21:14:36 »
Rc aslında cok tutulan bir fişek,Ama doğrusunu söylemek gerekirse ben pek sevemedim,birkaç defa kullandım Caccia ve sıpe modelini
ama 2-3 avda beni yarı yolda bıraktı diyebilirim,kullananlar %80 memnun aslında yada bana öyle denk geldi bilemiyorum..Rc'nin sadece titano modelini beyeniyorum üveyikte cok güzel avlar yapmıştık gecen sezon. 
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2015, 21:16:14 »
RC 28 gr şu mavi lacivert olan atış fişeğimi Onur bey  ;D
tam bir baş belası o fişek atış fişeği olduğu için sert patlıyo çok toplu gidiyo vaz geç ondan
Mirage bior sportinge devam  ;) bulabilirsen stok yap derim. ben gerekli stoklarımı yaptım  8)

evet aynen öyle şükrü abi mavi lacivertimsi tamam ben acemiyim de ben bile bi acayiplik olduğunu sezdim mirage devam :)
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2015, 21:17:50 »
Rc aslında cok tutulan bir fişek,Ama doğrusunu söylemek gerekirse ben pek sevemedim,birkaç defa kullandım Caccia ve sıpe modelini
ama 2-3 avda beni yarı yolda bıraktı diyebilirim,kullananlar %80 memnun aslında yada bana öyle denk geldi bilemiyorum..Rc'nin sadece titano modelini beyeniyorum üveyikte cok güzel avlar yapmıştık gecen sezon.

bence fişeğin kalitesi ve performansı bi o kadarda tüfekle alakadar kullandığımız tüfeklere görede fark yaratabilir benim kanaatim özellikle yıldız poze için rc 28 gr sevmiyorum istemiyor
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2015, 21:26:01 »
Fişeğin kötüsü olmaz en iyi fişek silaha en uygun olan fisektir. Her silah farkli fisek seviyor kimi rc ile şov yapar kimi nefret eder yada başka x marka fişek kafaniza birsey takilmasin genel durum budur bunu bildimi yeter kardesim. :) deneyerek bulacaksiniz fisekleri zaten bulmuşunuz mirageyi devam edin
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2015, 21:28:10 »
Bende 71 namlu spzme var
RC ve mirage üveyikte performars vermedi bende yaf trap ve
luce diye zuberin bir fişegi var 30 gr bior onu kullanmaya başladım
Havalar sogudumu yaf 31 gr bior - imperialveya yaf dispersante ve duruma göre 32 gr yaf veya
sellior bellot kullanıyorum
Poze oldugundan ilk fişegi çabuk açan ikinciyi daha toplu atan olarak kullanıyorum
Evde rc titano,sellior bellet, yaf bior power disoersante, imperial dispersante, luce, zuber gibi envayi çeşit fişek var
bu fişekler denendikten sonra bu fişeklere karar verdim
en çokta 31 gr yaf ı begeniyorum koliside 160 tl tavsiye ederim
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2015, 21:32:03 »
Fişeğin kötüsü olmaz en iyi fişek silaha en uygun olan fisektir. Her silah farkli fisek seviyor kimi rc ile şov yapar kimi nefret eder yada başka x marka fişek kafaniza birsey takilmasin genel durum budur bunu bildimi yeter kardesim. :) deneyerek bulacaksiniz fisekleri zaten bulmuşunuz mirageyi devam edin

konuya gerekli noktayı koydun abi sağolasın :)
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2015, 21:32:37 »
Bende 71 namlu spzme var
RC ve mirage üveyikte performars vermedi bende yaf trap ve
luce diye zuberin bir fişegi var 30 gr bior onu kullanmaya başladım
Havalar sogudumu yaf 31 gr bior - imperialveya yaf dispersante ve duruma göre 32 gr yaf veya
sellior bellot kullanıyorum
Poze oldugundan ilk fişegi çabuk açan ikinciyi daha toplu atan olarak kullanıyorum
Evde rc titano,sellior bellet, yaf bior power disoersante, imperial dispersante, luce, zuber gibi envayi çeşit fişek var
bu fişekler denendikten sonra bu fişeklere karar verdim
en çokta 31 gr yaf ı begeniyorum koliside 160 tl tavsiye ederim

çantada 1 kutu yaf 3-4 gün önce almıştım bugün hiç sıkmadım en yakın zamanda denicem :)
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2015, 21:34:26 »
RC Marka 28 gr 8 numara power tapa fişek kullandım fakat hasarını atıcılığını geçtim fişeğin patlaması bile bi acayip geldi sanki nazlı nazlı cıkıyor namludan fakat mirage 28 gr bior tapa maşallahı vardı
çatır çatır hem av performansı hemde fişeğin patlaması mükemmeldi benim tüfekte bi anormallik var yoksa rc nin patlaması mı böyle ,fişekten pek anlamadığım için yanlışım varsa cahilliğime verin
yorumlarınız için teşekkürler
Mirage 30,5 g Lite Game

http://www.aksuav.com.tr/img/urun/30.gif

yani yukarıdaki fişek mi? Bu RC 28 grmdan daha mı süratli sizce? RC nin daha süratli olduğunu biliyorum. Aynı zamanda dengeli ve menzilinde çok etkili. 30,5 g fişeği denemedim ama Mirage'nin denediğim her fişeği de güzeldi. Mirage 28 g bior biraz pislik bırakmıştı ama onu da beğenmiştim. Aslında bana göre fişekler genelde güzel.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2015, 21:44:29 »
Mirage 30,5 g Lite Game

http://www.aksuav.com.tr/img/urun/30.gif

yani yukarıdaki fişek mi? Bu RC 28 grmdan daha mı süratli sizce? RC nin daha süratli olduğunu biliyorum. Aynı zamanda dengeli ve menzilinde çok etkili. 30,5 g fişeği denemedim ama Mirage'nin denediğim her fişeği de güzeldi. Mirage 28 g bior biraz pislik bırakmıştı ama onu da beğenmiştim. Aslında bana göre fişekler genelde güzel.

yavaşlığı veya saçma dağılmasıyla ilgili problemim yok benim şuan ki avlarım için uçar avlarda benim pek hoşuma gitmedi bide fişeğin patlayış sesi pek hoş değildi nasıl dillendirilir bilmiyorum ama
sanki bu fişek bana gitmez diyodu tüfek :) Bu arada yukarıdaki fişek değil şükrü abinin dediği 28 gr bior sporting fişek
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2015, 21:50:59 Gönderen: Onur CİVCİR »
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 06 Eylül 2015, 22:02:02 »
O ikisinin süratleri yakın ama RC biraz daha süratlidir. Bahsettiğiniz Mirage kullandığımı yazdığım aynısı. O da güzel.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 06 Eylül 2015, 22:11:09 »
O ikisinin süratleri yakın ama RC biraz daha süratlidir. Bahsettiğiniz Mirage kullandığımı yazdığım aynısı. O da güzel.

cahilliğime ver abi daha  çaylağız sizlerden bi kaç şey kapmaya çalışıyom :)
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Ahmet ÖZSAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2015, 22:25:24 »
Fişek seçiminin ustalığı acemiliği olmaz.önemli olan deneyerek uygun fişeği bulmak.örneğin 28 gramrc benim tüfeğe  çok uyum sağlıyor.hatta 1.2 saçma ile keklikten sarı su getiriyor.
Ahmet ÖZSAN
1973 Yatağan MUĞLA

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 07 Eylül 2015, 00:11:19 »
Bahsi geçen fişekleri yıllardır kullanıyorum daha bir ekleyini görmedim.gecen yıl mirage 30.5gr no7 kullandım fabarm h38 Lion. 16 fişek te 15 kuş uveyik avında. Bu yıl  Remington  1187 ile kullandım 14 de 12 kuş.rc 28 gr 7.5 kullandım fabarm xlr5  le  7 atış 6 kuş aynı fişeği Remington la kullandım 10 fişek  7 kuş. Hiçte  patlamasına da bugüne kadar değişiklik  görmedim.  Bana çok anormal geldi. RC babamın fabrikası değil bu arada kayirayim. Bıldırcın  yıllardır da Mirage 28 gr no.9 atarım bir . Ördeye  de rc S3 atarım. Bazen de 34 gr atarım hava dertlerin ce ve gergin olunca. Ve bu fişekleri en az 7 yıldır aralıksız kullanıyorum.  Vursan 92 a tufeyim  vardı bu yıl  sattım 66 namlu o tüfekle de  kullandim bahsi geçen fişekleri. Hatta çok eski seri 28 gr no 8  sporting modelde var elim de.mavi beyazlı kutu.deng geldi 2 kutu eski bir avcı abinin dolabın da kalmış onlada gayet iyi sonuç aldım.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 07 Eylül 2015, 01:37:23 »
Yıldızın bütün namlulari birbirine yakındır. Yıldız silah iç çapı ve bu iç çapı yla alakali olarak mirage yaf 36 gr zuber ve meca ile iyi uyum sağlıyor. B&p rc ile randiman alamadım. Ve yine remington sterling hiç avlanamadim. Mirage ile harikalar yaratıyor. Bu arada benim tufegim yildiz p 71
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 07 Eylül 2015, 08:12:50 »
Aslında iki fişekte bence güzel.Kesin bu fişekten diyemeyiz.İki fişeği bir grupman testinde denemek lazım.

Kimbilir bazen beğenmediniz fişekler çok beğrndiklerinizden kat kat daha iyi çıkıyor.

İş buradan sonra ortaya çıkıyor.

Genel olarak bu gün YAF  tan bir çok avcı şikayet etsede mantıklı menziller içinde 7 ve 8 numara saçmalar marka ayırmaksızın  harika grupmanlar veriyorlar.

Bence bu durum fişeklerle pek alakalı değil.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 07 Eylül 2015, 08:14:14 »
Onur kardeşim bıldırcın ve üveyik için  meca 28 yada 30 gr 9-10 numara bior tapa kullana bilirsin. ben bunları kullanıyorum çok başarılı.
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 07 Eylül 2015, 11:09:42 »
Onur kardeşim bıldırcın ve üveyik için  meca 28 yada 30 gr 9-10 numara bior tapa kullana bilirsin. ben bunları kullanıyorum çok başarılı.

Nasipse bu hafta sonuna dediğin fişekleri denerim abi sağol tavsiyen için
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 07 Eylül 2015, 12:48:13 »

resim yülke

bu fişeğin iki tipi varmış bior ve power tapa diye. ben power tapalısını denedim randıman alamadım ama biorunu bulup deneyemedim açıkcası. birde RC titano iyimiş  :)
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2015, 12:52:32 Gönderen: Şükrü TEKELİ »
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli