Gönderen Konu: 10 KASIM 1938, SAYGI İLE ANIYORUZ!  (Okunma sayısı 71150 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 10 KASIM 1938, SAYGI İLE ANIYORUZ!
« Yanıtla #125 : 10 Kasım 2017, 10:02:23 »
 10 Kasım Nedir Kısaca Yazı

On kasım tarihindeki şüphesiz en önemli olay Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatıdır ve ulus olarak o gün Türkiye çok üzülmüş yas tutmuştur. Sizlere her yıl anılan 10 kasım törenleri ve 10 kasım nedir anlamı hakkında bilgileri vereceğiz arkadaşlar.

10-kasim-nedir10 Kasım 1938 Nedir

10 Kasım 1938 günü saat 9’u 5 geçe yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk’ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk’le ilgili filmlerin gösterildiği haftadır. 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelir.

10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başkent Ankara’da resmi tören yapılmaktadır. Türkiye’nin genelinde de yas tutulmaktadır. Her yıl 10 Kasım günü trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, tüm bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.

Kaynak http://www.nazlim.net/sozluk/10-kasim-nedir.html#ixzz4y0e0Ol00

netten bilgi amaçlı alıntıdır,

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ben murat ali akdağcık olarak yaşadıklarmı paylaşmak istedim gönüldaşlarımla,

BUGÜN YOLDA GÖRDÜM HERKES DURURKEN 5 DAKİKAYI BİLE ÇOK GÖRENİ HALA KOŞUŞTURUP SAYGI GÖSTERMEYENİ HATTA UMURSAMAZ EDALARIYLA DALGE GEÇENİ !...

ata gazi mustafa kemal atatürk'ü ;

yeni nesile iyi öğretiniz onu ve silah arkadaşlarını milletçe saygı sevgi ve minnetle anıyoruz.

ruhunuz şad olsun mekanınız cennet olsun her nekadar yazsak çizsek azdır rabbim hepsinin ruhunu şad eylesin.

mevlam milli benliğimizi ve bütünlüğümüzü vatanımızı bayrağımızı kardeşliğimizi korusun.

bu O0 uğruna şehitlerimizin bu vatan uğruna can verenlerin ruhuna fatiha okuyanında akıbeti  hayrolsun.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2017, 10:07:38 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #126 : 10 Kasım 2017, 10:18:39 »
tüm vatan haini.şerefsiz ve nankörlere rağmen bu Cumhuriyet sonsuza dek sürecek ! 100 yıl önce de bu vatanda  her kademede hainler ve köpekler vardı  şimdi de var ! AMA NE GÜÇLERİ YETER VATANI BÖLMEYE NE ÇAPLARI YETER ATAMIZI UNUTTURMAYA !

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Özgür ATAŞ, M.Ali AKDAĞCIK, Lokman DERELİ

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #127 : 10 Kasım 2017, 10:23:14 »
Ruhun Şaad, Mekanın Cennet olsun Atam.
Bu Millet seni unutmayacak...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Özgür ATAŞ, M.Ali AKDAĞCIK, Tuncer İLHAN

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #128 : 10 Kasım 2017, 10:58:10 »

Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, M.Ali AKDAĞCIK, Tuncer İLHAN

Çevrimdışı Tuncer İLHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #129 : 10 Kasım 2017, 11:22:52 »
Ruhun Şaad, Mekanın Cennet olsun Atam.

Tuncer İLHAN
Denizli 1966

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Özgür ATAŞ, M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimiçi Emre DULUKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #130 : 10 Kasım 2017, 11:57:59 »
Ben ölünceye kadar yüreğimde, ben öldükten sonrada senin sevgini aşıladığım çocuklarımın ve torunlarımın kalbinde yaşamaya devam edeceksin atam. Senin sevgini hiç bir güç yıkamayacak, azaltamayacak, senin, silah arkadaşlarının ve sizlerle beraber kurtuluş savaşında arkanızda duran bu milletin sayesinde nefes almaya devam ediyoruz Allah izin verirsede devam edeceğiz. Sana sonsuz minnettarız. Ruhun şad olsun atam. Sen rahat uyu, senin bıraktığın senin izinden giden bu nesil, senin varlığını kabul etmeyenlere inat hep ayakta olacak, bu ülke kolay kurtulmadı öyle kolay kolay da bu çabulculara bırakılmayacak. Seni çok seviyorum Gazi Mustafa Kemal Atatürk...
  • Rizzini Arthemis Light Süper Poze
  • Benelli Raffaello Black New
  • Benelli Raffaello Powerbore Delüx
  • USSR Süper Poze
  • Ata SP Gravürlü II
  • Vursan 92A
Emre DULUKLU
1982 Adana

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Samed KÖKÇÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #131 : 10 Kasım 2017, 12:10:52 »

• Benelli Montefeltro Yarı Otomatik
  • Bayard Pieper Bütün Çakmak Çifte
  • Antonio Zoli Ritmo Superpoze
  • English Setter Hektor
1985-İZMİR-05323949744

Çevrimdışı Menderes NUR

• *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #132 : 10 Kasım 2017, 12:19:40 »
Selam ve saygılar abi...

Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #133 : 10 Kasım 2017, 12:45:04 »
Önderimiz, devletimizin kurucusu GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü hasret ve minnetle anarım. Bedeni vefat etmiş olsa da, en büyük eserim dediği devletimiz ile fikir ve görüşleri sapasağlam ve canlıdır. Yaşamaktadır, Allahın izniyle Yaşayacaktır.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, M.Ali AKDAĞCIK, Emre DULUKLU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #134 : 10 Kasım 2017, 14:37:35 »

İki Mustafa Kemal vardır:

Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal...
İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem;
o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir,
yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur.
Ben, onların rüyasını temsil ediyorum.
Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir.
O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz.
Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

vatan toprakları dahilinde türklükten gelipte bu bayrak altındaki türkiye topraklarından beslenen havasını soluyan çolu çocuğu yakını arkadaşı ile huzurla yaşayan ezen seslerinin bulutlara kadar eriştiği her yerde ,

atatürkü sevmeyen anlamayan gafiller ordusunun hala var olduğuna şaşmamak mümkün değil,

ULU ÖNDER,

O0 ''GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' . O0

onu sevmemek düşmanlarının bile saygıyla andığı ,

dış mihraklardanda beter bir insan olmak demek bunlar bana göre düşünceler tabiidirki ve yine bana göre vatan hainliğiyle eşdeğer sıfattadır.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2018, 11:06:22 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı İbrahim ÖNGÜN

• *
« Yanıtla #135 : 10 Kasım 2017, 15:21:02 »
Allah razı olsun M.Ali bey,ne güzel de anlatmışsın.Ağzına,yüreğine ve ellerine sağlık. 
  • Baikal izh 43m 1c 12 ga çifte
  • Torun 307 light 12 ga sp
  • Zirve-Serdar 20 ga sp.
  • Sarsılmaz Kılınç 2000 standart
  • Huylu GX 812 66 namlu y.otomatik.
İbrahim ÖNGÜN
1967 Saray/TEKİRDAĞ 05364627469

Çevrimdışı Hüsnü DİLMEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #136 : 10 Kasım 2017, 15:59:28 »
bir arkadaşım facede paylaşmış. çok hoşuma gitti bende sizlerle paylaşayım
ÜÇ DİLEK HAKKIM OLSA;
GELMENİ KALMANI VE HİÇ GİTMEMENİ DİLERDİM demiş ve güzel bir ATATÜRK resmiyel süslemiş
Hüsnü DİLMEN
1968 ISPARTA   0 533 389 79 79

The following users thanked this post: M.Kemal ATEŞSAL, Necdet GÜNEY, M.Ali AKDAĞCIK, Ertuğrul GÖRÜŞÜK

Çevrimdışı Hakan UYAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #137 : 10 Kasım 2017, 16:43:01 »
  Saygı sevgi ve özlemle anıyoruz..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

The following users thanked this post: M.Kemal ATEŞSAL, Necdet GÜNEY, M.Ali AKDAĞCIK, Ertuğrul GÖRÜŞÜK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #138 : 11 Kasım 2017, 10:12:31 »
Allah razı olsun M.Ali bey,ne güzel de anlatmışsın.Ağzına,yüreğine ve ellerine sağlık. 

anlayana sayın ibrahim beyim, anlamayana top tüfek az.

bir arkadaşım facede paylaşmış. çok hoşuma gitti bende sizlerle paylaşayım
ÜÇ DİLEK HAKKIM OLSA;
GELMENİ KALMANI VE HİÇ GİTMEMENİ DİLERDİM demiş ve güzel bir ATATÜRK resmiyel süslemiş

zaten hep özlemle anmıyormuyuz büyük önderimizi, ah bide kemiklerini sızlatmasak bu vatan uğruna can verenlerin kemiklerini eminim daha güzel yaşanası bir toplum olurduk ilerici medeni hakaniyatlı rabbim bütünlüğümüzü bozacak oyunlara biz türkmilletini alet etmesin rabbim bizleri korusun tüm kötülüklerden.

Saygı sevgi ve özlemle anıyoruz..

çok özlüyoruz onu hakan bey çok, keşke rabbim ona sultan süleymanın ömrünü verseydi analar zor doğurur onun gibileri o, bize allahın bir tür lutfuydu aslında kıymet bilip anlayabilene anlatıp yaşatabilene.

hepinize ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim,

yeni yetişen nesile atamızı anlatınız anlamalarını sağlayınız,

yüreğinizden vatan bayrak ve gazi mustafa kemal atatürk sevgisi eksilmesin bir çığ gibi hep büyüsün.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2017, 10:20:56 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Ertuğrul GÖRÜŞÜK, Hüseyin İŞCEN, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #139 : 03 Şubat 2018, 04:37:08 »
Biz Türk halkı olarak anadolunun yerlisi değiliz. Ne Karadeniz halkıyız, ne Akdeniz halkıyız, ne balkan halkıyız, ne Kafkas halkıyız, ne ortadoğuluyuz ne Mezopotamyalıyız. Konu komşu bizi istilacı barbar Moğollar olarak görmektedir. Onlar için filistine yerleşmiş İsrailliler gibi birşeyiz. Bu eğilim sadece dışarıda değil,  Türkiye içinde de yaygındır. Türkiyedeki türk düşmanlığı dünyada hiçbir ülkede yok bana göre. Atatürk Türk halkını uluslaştırmaya çalıştığı için antitürk unsurlar tarafından hiç sevilmez. Ulusal kimliği ile barışık,  hakkına hukukuna sahip çıkan bir türk toplumu kimsenin işine gelmiyor çünkü. Konunun sosyolojik boyutunu önemsiyorum.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2018, 04:41:38 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, M.Ali AKDAĞCIK, Alpay ARICI

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• *
« Yanıtla #140 : 03 Şubat 2018, 10:49:39 »
M.Ali Akdağcık kardeşim sana milyon kere teşekkür.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Ziyaettin AYHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #141 : 03 Şubat 2018, 10:59:50 »
Biz Türk halkı olarak anadolunun yerlisi değiliz. Ne Karadeniz halkıyız, ne Akdeniz halkıyız, ne balkan halkıyız, ne Kafkas halkıyız, ne ortadoğuluyuz ne Mezopotamyalıyız. Konu komşu bizi istilacı barbar Moğollar olarak görmektedir. Onlar için filistine yerleşmiş İsrailliler gibi birşeyiz. Bu eğilim sadece dışarıda değil,  Türkiye içinde de yaygındır. Türkiyedeki türk düşmanlığı dünyada hiçbir ülkede yok bana göre. Atatürk Türk halkını uluslaştırmaya çalıştığı için antitürk unsurlar tarafından hiç sevilmez. Ulusal kimliği ile barışık,  hakkına hukukuna sahip çıkan bir türk toplumu kimsenin işine gelmiyor çünkü. Konunun sosyolojik boyutunu önemsiyorum.

artık öyle bir ruh haline geldimki savaş bey kardeşim anlatılır gibi değil,

çocuklarımın okul temsilleride sergiledikleri şehit olanın üzerine örtülen türk bayrağı beni hıçkırıklara boğuyor geçmiş canımı yakıyor içimi kanatıyor sönen ocaklar geliyor aklıma bir hiç uğruna akan kanlar neyin nesidir vaktizamanıyle kurtuluşta hakkın rahmetine kavuşanların kanlarıyla suladıkları bu topraklara sahip çıkamamak elim kolum bağlı oturmak çok zor geliyor bana çok zor,..

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #142 : 03 Şubat 2018, 11:01:22 »
M.Ali Akdağcık kardeşim sana milyon kere teşekkür.

esas ben teşekkür ederim ellerinizden öperim sayın büyüğüm, tekrar hepinize ayrı ayrı .

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2018, 11:03:24 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #143 : 03 Şubat 2018, 13:06:12 »
filistine yerleşen İsrailliler gene atalarının 2000 önceki yurduna dönmüşler, biz Peruya yerleşmiş İspanyol gibiyiz. Ama fark şu, o adam ben Avrupa kökenliyim, kimliğim belli, kültürümü belli Belli medeniyetim belli (roma) diyor,

bizde ispanyoldaki ulus bilinci de yok. Ortadoğu kültürü çok baskın, 15 yıl içinde kendi yurdumuzda %50 ye düşeceğiz, Allah akıl versin.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2018, 08:50:25 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #144 : 06 Şubat 2018, 09:37:52 »
filistine yerleşen İsrailliler gene atalarının 2000 önceki yurduna dönmüşler, biz Peruya yerleşmiş İspanyol gibiyiz. Ama fark şu, o adam ben Avrupa kökenliyim, kimliğim belli, kültürümü belli Belli medeniyetim belli (roma) diyor,

bizde ispanyoldaki ulus bilinci de yok. Ortadoğu kültürü çok baskın, 15 yıl içinde kendi yurdumuzda %50 ye düşeceğiz, Allah akıl versin.

savaş bey kardeşim,

unnutturulmaya çalışılan yozlaşma yolunda pek çok dış mihrak baskısı var rabbim akıl fikir vatan millet bayrak sevgisi versin tüm milli miraslarımıza sahip çıkma bilinci ile cehalete karşı savaşma gücü versin yakın tarihini bile bilmeyen büyük bir çoğunluk var yaşadığımız toplumda artık gerisi aile bireylerine düşüyor yeni nesil araştırmacı değil watsapçı popüler temalarda birleşiyorlar geneli, enerjilerini magazin dünyasına faceye ınstegram virisüne bulaşarak yaşıyorlar tabi bu benim izlenimim kısaca geçmiş ve gelecek korkusu bilinci ve ilericilik yolunda kafa yorma yok bugünü hazırı yiyip bitiriyorlar.

ucundan kıyısından yaşımız gereği az çok ulu önderi tanıdık ne demek istediğini anlamaya çalıştık işte bu yüzden rehber olarak onu çok seviyor ve saygıyla rahmetle anıyoruz yetişen nesile bu sebepten onu sevdirmeyi ve aklımız yettiğince öğretmeyi istiyoruz karınca kaderince. allah sevgisini ve korkusunu benliklerine yerleştirmek gibi bir sevgi bu nasılki allahtan korkan başkasına zulum etmez insanı boş yere öldürmez atatürkü sevende vatan sevgisi aşılanır bayrağının altında yaşayan milletini dış mihraklara karşı korur tarihini araştırıp öğrenip yarınlara umutla geleceğini görerek yaşar bu hayatta.

en derin sevgi saygı ve selamlarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #145 : 06 Şubat 2018, 11:09:19 »
Atatük'e düşmanlık besleyen gafiller anlamalılar ki TC Osmanlı İmparatorluğunun  yıkılması ve ondan kalan topraklar üzerinde kurulmuştur.Dolayısı ile İmparatorluk içersindeki bir çok millette buğünku TC sınırları içersinde karışık olarak birlikte yaşamaktadırlar.Hal böyle olunca bütün insanları aynı derecede memnun etmek mümkün değildir.Herkes den herhanği bir durum karşısında aynı tepkiyi beklemek hayalcılık olur.Buğün herhanği bir tepki gösterirken bilmelidirlerki bunu Atatürk'ün kurmuş olduğu Cumhuriyete borçludurlar.Bugün Sudiarabistanda kral hakkında bırakın gösteri yapmayı,konuşulşa bile anında sorgusuz sualsiz ceza evine gidersin ne zaman çıkaçaksın Allah bilir.
Atatürk'ün çağdaşları olan Franko İspanyada krallığı, Musolini İtalya da Faşizmi,Hitler Almanya da Faşizmi,Lenin Rusya'da Kominizm'i,Mao Çin de Kominizm 'i  kurarken Türk milletinin hiç alışık olmadığı Cumhuriyet 'i kurmuştur.Türkiye'de 1923 kurulan Cumhuriyet, saydığım ülkelerde 30 sene sonra Rusya'da 68 yıl sonra kurulmuştur.Ve saydığım ülkelerde o devrin güçlü liderlerinin heykelleri sökülüp atılmıştır.1980 öncesi ülkemizde birçok taraftarı olan bu yönetim şekilleri ve liderleri bu gün ülkelerinde kötülük sembolleridirler.Atatürk'ümüzün büyüklüğünü gösteren daha ne olabilir.Mao 'nun Lenin'in göremediğini demek ki Atatürk görmüş onlardan daha ileri görüşlüymüş.TC nin kurulduğu zamanda Türk milleti bu yönetime alışık değildi dedim.Türk milleti tarih boyunca Han.Hakan,Kağan,Yağbu,İlteber,Sultan,Padişah,Hünkar gibi ünvanlı yetkileri tekelde toplayan kişiler tarafından yönetilmeye alışıktır.Demokrasi geleneğinden gelmemiştir,yönetilmemiştir.Atatürk 1 kasım 1928 yılında alfabe diğişikliği yaptığında ülkemizde erkeklerin yüzde  4 ü,kadınların binde 7 si okur yazardır.Osmanlı imp.gunda ilk defa kadın erkek 1831 yılında İstanbul nufusuna kayıtlı olanlara ilk okul mecburi hale getirilmiştir.Osmanlıda okumuş insan çok değerlidir.O nedenle Birinci Dünya şavaşına kadar İstanbul nüfusuna kayıtlı erkekler şavaşa götürülmemiştir
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2018, 13:42:24 Gönderen: Muzaffer KUZU »
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #146 : 06 Şubat 2018, 14:43:27 »
1923'te Cumhuriyet kurulana kadar o zamanki şartlarda bu insanların neler çektiklerini, neler yaşadıklarını bizler yaşamadan ve eziyete girmeden, Çanakkale ve meydan muharebelerinde aç kalmadan, ölen çocuğunu bırakıp da top mermisini saran anamız olmadan bu Cumhuriyetin kıymetini anlayamayız. Bir gün aç kalsak oflanıp puflanıyoruz, geriye atalarımıza baktığımızda ben kendime soruyorum -Acaba bi Nene Hatun kadar delikanlı mıyız? Kısadan geçmek istiyorum; bir şeyi bilmeden küfredenler veyahut sevmeyenler bilsinler ki bize de düşmandırlar, bu devleti kuran ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARININ önünde saygıyla eğiliyorum...
Bunu herkes iyi bilsin ki ATATÜRK'ü ve TÜRK devletini sevmeyen hainler hala bu topraklarda yaşıyorsunuz!
                                                              O0
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: M.Kemal ATEŞSAL, Necdet GÜNEY, M.Ali AKDAĞCIK, Doğan ATEŞ, Ömür DURMUŞ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #147 : 07 Şubat 2018, 13:03:32 »
 ve bu topraklar bize hala yaşama hakkı ve aş ekmek veriyor bu topraklar için kanlarıyla suladıkları hermilimetresinde şehitkanı akmış kutsal tc. bayrağı gölgesinde bu mücadelede önderlik eden vatanperverleri sevmemek vatan hainindende öte sıfata haiz olanlara rabbim müstehakını versin.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Hüseyin İŞCEN, Ömür DURMUŞ

Çevrimdışı Ali NAYKİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #148 : 19 Ekim 2018, 16:25:17 »
Mehmet Ali bey, canı gönülden kutluyorum, kurtuluş savaşı 4 yıl sürmüş ve ne zorluklar altında, bu nu bu hainler anlamaz, o insanların ruhları şad olsun, onların hakkı ödeşilmez,
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2018, 16:27:44 Gönderen: Ali NAYKİ »
1970-Mersin

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY

Çevrimdışı Bekir KARAHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #149 : 19 Ekim 2018, 17:02:40 »
Ataturkü sevmek için anlamak anlamak içinde belli bir zeka seviyesine sahip olmak gerekir.Anlamayanlara kızmıyor acıyorum.ALLAH kimseyi akıl fukarası yapmasın.
  • BERATTA 391 AL URİKA 1 66CM
  • FABARM 4LS 71CM
  • AKUS HUNTER DELUX 66CM
1973 - Erzin/HATAY

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY