Gönderen Konu: Yavru köpek de ısırma???  (Okunma sayısı 5600 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz ANADOL

• *
Yavru köpek de ısırma???
« : 29 Ağustos 2010, 13:46:14 »
Merhabalar benim 2 aylık bir epanyol bretonum var geldikten birkaç gün sonra huy değişiklikleri başladı, oyun oynarken ya da severken sürekli elimi kolumu ısırmaya çalışıyor. Kızıyorum ensesinden tutup canını acıtana kadar sıkıyorum ama dönüp tekrar ısırmaya çalışıyor. Ne yapmalıyım? Birde sanki gereğinden fazla hareketli bir köpek, yerinde durmuyor, dikkati fazla dağılıyor gibi geliyor bana. Şuan için sadece adını öğrettim, gel komutunu ilgisini çeken birşey olmadıkça dinliyor ve otur komutunu öğretmeye çalışıyorum ancak bu kadar hareketli olması canımı sıkıyor, ayrıca gündüzleri işte olduğum için tuvalete babamlar çıkarıyor, mamasını babamlar veriyor itaat ve sahibini bilmesi konusunda başkalarının ihtiyaçlarını gidermesi sorun yaratır mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Oğuz ANADOL
1985-Konya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Yavru köpek de ısırma???
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2010, 13:56:02 »
köpegin yavruda olsa sahibini kabullenmesi daha dogrusu lideri olarak kabullenmesi zaman alır..yavrulardaki ısırma eylemi üstünlük kurmaya çalışmasının sonucudur...sürekli patronun siz oldugunu hatırlatmanız gerekiyor...bence çok baskın bir yavru....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Sinan YÜKSEKDAĞ

• *
  • ATA NEO MODERN 1 GRAVÜRLÜ GOLD
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2010, 14:14:59 »
aynen benım yavru elımı bıraksam yer o sekılde cok hareketlı sabah kus attım onune hemen yemeye baslıyo nası yapmamız lazım bu ısı bılenn varsa soylesın
Sinan YÜKSEKDAĞ
1993-GİRESUN/BULANCAK

Çevrimdışı Oğuz ANADOL

• *
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2010, 14:44:13 »
Çok baskın yavrunun dezavantajlarını ve avantajlarını sayar mısınız? Kardeşleri arasında en hareketli ve yemeğe tepkisi, koku kabiliyeti en yüksek olan yavruydu benim köpeğim.
Oğuz ANADOL
1985-Konya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2010, 15:04:26 »
Çok baskın yavrunun dezavantajlarını ve avantajlarını sayar mısınız? Kardeşleri arasında en hareketli ve yemeğe tepkisi, koku kabiliyeti en yüksek olan yavruydu benim köpeğim.

baskın yavruların egitimi zordur,normalden daha fazla zaman ayırmalısınız...üzerinize atlamasına sizi ısırmasına kesinlikle müsade etmeyin...
egitildikten sonra en güzel avı baskın köpekler yapar...o meranın lideri olur...tarzı stili göze hoş gelir...liderlik bilinci geliştiginden sorumluluk almaktan çekinmez....patronu mutlu etmek için elinden gelenin en iyisini yapar...

ben yavruya liderligimi kabul ettirmek için...mahallede gördügüm diger sokak köpeklerini bagıraçagıra kovalarım :)) yavru bunu gördügünde gücümün kuvvetimin farkına varır...ve eminim şöyle düşünür benim sahip çok güçlü,kocaman köpekleri bile kovalıyor kaçuırıyor...onların yanında ben kimimki...:))ve artık üzerimde baskı kurmaya çalışmaz...asilik yapamaz,yanımdan ayrılamaz...
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2010, 15:09:01 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR