Gönderen Konu: EY BENİM MEMLEKETİMİN ŞAMPİYON KÖPEKLERİ ŞUAN NERLERDESİNİZ!!!  (Okunma sayısı 41364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
sevgili avcı olan dostlarım ve klavye başında ahkam kesen ıvırzıvır laf üreten evin önünde çubukla ferma verdirip bilmem şu soyun torunu, oğlu bilmem şu memleketten gelen seceresin de şampiyonlarla dolu köpeklerin yavruları  nerdesiniz.yavruları eurolarla milyarlarla satılan  damızlıklar, bundan 3-4 ay öncesine kadar yere göğe sığdırılamayan şampiyonlar nerdesiniz kulubenin içinde (((dedelerinizin aldığı kupalarımı sayıyorsunuz???))).artık uyanın av sezonu başladı ve 1 ayı geçti ne bir av fotoğrafı ne de bir videonuz var öyle yeşil otlu tarlada esintili havada video çekmesi güzeldi nerde ermeydanında çekilenler yanında çatır çatır silah sıkılan köpekleriniz.nerdesiniz çok bilmişler elin köpeğinin kaşına, gözüne, burnuna, kulağına kuyruğuna laf atanlar hani sizin elinizdeki malzeme nerde.yine av sezonu öncesi exzelentler alan kupalar alan köpeklerimiz nerde aldıkları secere kağıtlarına mı bakıyorlar.şöyle siteye bakıyorum hep video atanlar gerçekten avcılık yapıp 3 kuş içinde olsa memleket aşrı yol katederek emek harcayan insanlar ama köpeklerinede bakıyorum hiç bir şampiyonun da oğlu ,torunu değil kendileri şampiyon hiç değil ama av yapıyorlar hayret demi.

NOT:ŞİMDİ BU YAZDIKLARIMA KIZANLAR OLACAK YAZDIKLARIMDAN ALINANLAR OLACAK  AMA UMRUMDA DA DEĞİL İSTEYEN KIZSIN İSTEYEN KİN TUTSUN.ARTIK ZAMAN AVCI DOSTLARIMIN KONUŞMA ZAMANI BİZLER 6 AY SUSTUK.ŞİMDİ SIRA SİZDE YA MERADA ÇATIR ÇATIR AV YAPAR KONUŞURSUNUZ YADA KÖPEKLERİNİZİN BAHÇEDE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLARIYLA 6 AY AVUNURSUNUZ.(((BALIK  TAVADA KÖPEK AV MERASINDA BELLİ OLUR)))

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• *
 cengiz abi dogru söze ne denir.saygılarımla avın bol olsun
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
cengiz abi dogru söze ne denir.saygılarımla avın bol olsun

avcı sözü denir

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
hayırdır cengiz gene kim kızdırdı seni :)) sakin ol biraz..henüz çulluk keklik açılmadı...niye bıldırcın videoları yok diye soruyorsan iyikide yok derim... artık gerçek avcılar teyple indirilmiş bıldırcına salınmış köpeklerin videolarına inanmıyor,inanmadıgı gibi hakarete küfüre varan tepkiler gösterildigi için bu zatlar video işini terkettiler iyide yaptılar,gerçek merada gezerek arayarak köpegiyle bıldırcın avı yapan gerçek avcıları tenzih ederim....

birol abi av ismi söylemedim  zaten. bu yazdıklarım bir şey değil asıl keklik ve çulluk açılsın o zaman soracağım bu çarşaf çarşaf secerelere dosyalara sahip şampiyon olmuş köpeklerin perfermanslarını.öyle kuyruğundan burnundan tutupta fotoğrafları çekilmiş şampiyon damızlıkların yavrularını milyarlara eurolara satılan köpeklerin anne babaların av videolarını görelim ki bilmem şu ülkeden transfer edilmiş bilmem şu soydan denilen köpeklerin avcılıklarını görelim ki ülkemizdeki pointer üretimin iyiyemi yoksa kötüyemi gittiğini her kez görsün.ülkem avcısıda bu yeni transfer kanlardan yavru beslesin.

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Lütfü KAÇAN

• *
cengiz kardeşime katılıyorum bir AVCI OLARAK

Lütfü KAÇAN
1975 Gönen

Çevrimdışı Atakan AKIN

• *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
doğru söze ne denir katılıyorum cengiz ;)
Atakan AKIN
1977-MANİSA-ALANYA

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
alem adamsın cengiz....

haydi rastgele.... :)

serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Mehmet KARAKAYA

• *
cengiz helalin var senin  ağzına sağlık
 ;) ;)
senin o dediğin şapiyonlar şimdi istiraatte cengiz şimdi dinleniyorlar sezon sonuna doğru kafesten çıkarlar dişilerin  üstüne  ve seri üretim sezona hazır yavru yapmaya başlarlar çok görme sen onları  ;D ;D

bak bu konuya yine hiç bi tüçcar yazmıcak  çünkü onların yoğurtları hiç bir zaman ekşi olmaz..
köpeğin kağıtdı varsa ne ala bu ülkede...
delinin biri bi taş atıyor kuyuya 50 akıllı çıkarmaya çalışıyor ... işte bunun gibi bişey  bu  kağıt parcası işi  anlayana
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2011, 23:57:18 Gönderen: Mehmet KARAKAYA »

Mehmet KARAKAYA
1985 / BURDUR -- ANTALYA
Tel:05464220938

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
Haklısın Cengiz abi . Köpeklerinin  poz poz 10 larca fotosunu çeken adamlar nedense bu ara ava giderken fotoğraf makinası getirmeyi unutuyorlar heralde. Yada ava gidiyorlar mı ki  ? ? ?
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
Doğru söz ve güzel paylaşım..Bütün bunlar benimde dikkatimi çekmedi değil.5-6 ay önce sezon kapalıyken şunun torunu diye paylaşımı yapılan köpekler sezon açılalı beri ortada yoklar..
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Sabri AKDENİZ

• *
Cengiz kardeşim,düşüncelerini açıkça söylediğinden dolayı seni tebrikederim.Yalnız bazı şeyleri zamana bırakmak lazımdır.Çünkü zaman en iyi hakemdir.Endoğru kararı o verir.

Sabri AKDENİZ
1953 BURSA/AKÇALAR - BALIKESİR/EDREMİT - MARDİN
0 533 654 18 93 http://sabrihoca.wordpress.com - Blog Sayfam için tıklayınız...

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
cengiz kardeşime katılıyorum bir AVCI OLARAK

TEŞEKKÜR EDERİM BEN KENDİ ADIMA KONUŞMUYORUM GERÇEK AVCILARIN ADINA KONUŞUYORUM AVCILARIN SÖYLEMEK İSTEYİPTE DİLE GETİREMEDİKLERİNİ KONUŞUYORUM

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• *
bakın arkadaşlar üstüme alınmalımıyım bilmiyorum,fakat ben atadan dede,den bana miras kalan bir hobi,dir avcılık,secereli yok kupalı yok bilmem neli köpekler nerde,bırakalım bu gebe tartışmaları sen video atıyorsan bizde yorumumuzu yapıyoruz güzelliğinden bahsediyoruz,secereli köpeklerin tr,ye girmesinden kimse zarar görmez kanı iyi olan köpek tr,ye girsi komşuda pişer bizede düşer,ata sözü ne kadar doğrudur,birol ne güzel yazmış eğer avrupadan köpek girerse yakın akraba eşleşmeleri olmaz güzel kanlar üretilip türk avcısının hizmetine girer,daha 10 yıl önce biz çekecek erkek köpek bulamayıp mecburen akraba eşleşmeleri yapıyorduk,şimdi hangi köpeğe çeksek diye düşünüyoruz.güzel kanları tr,ye getirip her ne olursa olsun hizmet eden arkadaşları rencide etmeyelim.o arkadaşların içinde avcı olmayan avlanmayan yoktur.sen at videolarını cengizim helal olsun bizde seni metiyeli yazılarla her zaman destekliyelim. ha gel misafirim ol beraber avda gidelim benim videolarıda çekersin telde söylediğim gibi ben kekliğe ferma veren köpeğimin videosunu çekmek yerine o hazzı yaşayıp tüfek atmak isterim,ha kameraman tutacak parayı bulursam ne ala ozaman bak ne videolar yaparım.ama zaten bitaap düşüp üç beş keklik bulmuşum videomu gelir benim aklıma vlanmaktan başka bir şey düşünemem,senden ricam kalp kırma herkesin köpeği kendine güzel kardeşim hiç kimsenin köpeğini sevmek zorunda değilsin,boş ver herkes eşşeğini bildiği gibi gütsün üzme tatlı canını kardeşim.
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
KIF POİNTER IRK DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
bakın arkadaşlar üstüme alınmalımıyım bilmiyorum,fakat ben atadan dede,den bana miras kalan bir hobi,dir avcılık,secereli yok kupalı yok bilmem neli köpekler nerde,bırakalım bu gebe tartışmaları sen video atıyorsan bizde yorumumuzu yapıyoruz güzelliğinden bahsediyoruz,secereli köpeklerin tr,ye girmesinden kimse zarar görmez kanı iyi olan köpek tr,ye girsi komşuda pişer bizede düşer,ata sözü ne kadar doğrudur,birol ne güzel yazmış eğer avrupadan köpek girerse yakın akraba eşleşmeleri olmaz güzel kanlar üretilip türk avcısının hizmetine girer,daha 10 yıl önce biz çekecek erkek köpek bulamayıp mecburen akraba eşleşmeleri yapıyorduk,şimdi hangi köpeğe çeksek diye düşünüyoruz.güzel kanları tr,ye getirip her ne olursa olsun hizmet eden arkadaşları rencide etmeyelim.o arkadaşların içinde avcı olmayan avlanmayan yoktur.sen at videolarını cengizim helal olsun bizde seni metiyeli yazılarla her zaman destekliyelim. ha gel misafirim ol beraber avda gidelim benim videolarıda çekersin telde söylediğim gibi ben kekliğe ferma veren köpeğimin videosunu çekmek yerine o hazzı yaşayıp tüfek atmak isterim,ha kameraman tutacak parayı bulursam ne ala ozaman bak ne videolar yaparım.ama zaten bitaap düşüp üç beş keklik bulmuşum videomu gelir benim aklıma vlanmaktan başka bir şey düşünemem,senden ricam kalp kırma herkesin köpeği kendine güzel kardeşim hiç kimsenin köpeğini sevmek zorunda değilsin,boş ver herkes eşşeğini bildiği gibi gütsün üzme tatlı canını kardeşim.

KİMSENİN KALBİNİ KIRMAK İSTEMEM MAHİR ABİ.GİREN KANLARADA KARŞI DEĞİLİM HER ZAMAN SÖYLER VE TAKTİR EDERİM KİM BU ÜLKEYE KİM YENİ BİR KAN KAZANDIRIYORSA VE GETİRTİYORSA AMA İSRERİMKİ ÜLKEMDE AV KANLI KÖPEKLER OKADAR ÜST SEVİYEYE ÇIKSIN Kİ ARTIK BİZ YURT DIŞINA BAĞIMLI DEĞİL YURT DIŞI BİZİM ÜLKEMİZDEKİ GÜZEL EŞLEŞMELERİ OLAN AV KANLI YAVRULARDAN BESLESİN.AMAÇ EĞER AV İSE YAVRULARIMIZIN GENLERİNE AVCILIK GİRSİN.

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• *
hah şimdi bu konuda hem fikiriz cengizim avrupalıya muhtaç olmıyalım biz onlara köpek satalım tüm uğraşlar bunun için köpek yaşlı gelmiştir av yapmıya bilir,fakat kanı güzeldir ondan yavru alınabilir ve av yapan köpekler üretilir zaten yapılmak istenende bu teşekürler hemfikiriz.selamlar.
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
KIF POİNTER IRK DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
yanlış anlamalar ve anlaşılmalar nedeniyle bu konudaki tüm yorumlarım tarafımca silinmiştir..üçüncü şahıslara duyurulur......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı İbrahim ÖZEL

• *
yanlış anlamalar ve anlaşılmalar nedeniyle bu konudaki tüm yorumlarım tarafımca silinmiştir..üçüncü şahıslara duyurulur......
İbrahim ÖZEL 05304684000
[email protected] 1976 Bursa-Adana  

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
   Öncelikle Türkiye'ye GÜZEL KANLARIN girmesine kimse karşı değil hatta ÜLKEMİZ AVCISI EN GÜZELİNE LAYIKTIR. Fakat özellikle Türkiye'de köpek üretimiyle uğraşan kişilerin EĞER BU SOYU SOPU ŞAMPİYONLUKLARLA DOLU KÖPEKLERİN YAVRULARININDAN BİR KAZANÇ  ELDE ETMEK İSTENİYORSA; ister bıldırcın avında olsun, ister keklik, istersede çulluk avında köpeğinin O GÜZEL KANLARINI GÖSTERMELİDİR. Göstermelidir ki ülkemin avcısı O GÜZEL KANLARI GÖRSÜN ve TR'deki en iyi damızlıklardan yavru edinsin.

Konunun açılış amacı anladığım kadarıyla BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, ÜZÜM YEMEK... TR'ye birçok transferler gerçekleşiyor. Şayet Beşiktaş, Fener ve diğerleri de bir çok transfer ve yıldız almakta ama açıyoruz TV'yi izliyoruz ve başarılarını takdir ediyoruz veya bumu aldığınız yıldızlar deyip eleştirebiliyoruz. Ama ne yazık ki ülkemde köpekçilik konusunda köpeklerin ülkemize gelişiyle PEDİGRESİNİ, İKİ KARE FOTOĞRAFINI VE EN FAZLA OLTADA FERMA VİDEOSUNU görebilip daha sonra çiftleşme konusu ve ardından YAVRU SATIŞ İLANI...

Ülkem avcısı avlanabileceği bir AV KÖPEĞİ istiyor ve  emek harcayıp , masraflara giriyor. Doğal olarak edineceği yavrunun anne - baba ve önceki batım kardeşlerinin ve 7 ceddinin neler yapmış videolarını görmek istiyor, görmek istiyor ki TEKRAR HARCAYACAĞI  EMEK VE MASRAFLARI DÜŞÜNMESİN... Bu ülkede avcılarımız artık çok bilinçli ve biliyorum ki artık sadece pedigre ve fotoğraflarla yavru edinilmeyecek. Üretici gerekirse iki keklik vurmayacak fakat çekeceği videolarla daha fazla yavru satabilecek ve en önemlisi BU ÜLKEDE ÜRETİCİ OLARAK TAKDİR GÖRECEK...

Umarım ülkemize giren bu güzel kanlar görsel olarak bize büyük bir haz duyurur ve neticede ileride bu güzel kanların yavrularıyla aynı heyecanı biz yaşarız.

Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
   Öncelikle Türkiye'ye GÜZEL KANLARIN girmesine kimse karşı değil hatta ÜLKEMİZ AVCISI EN GÜZELİNE LAYIKTIR. Fakat özellikle Türkiye'de köpek üretimiyle uğraşan kişilerin EĞER BU SOYU SOPU ŞAMPİYONLUKLARLA DOLU KÖPEKLERİN YAVRULARININDAN BİR KAZANÇ  ELDE ETMEK İSTENİYORSA; ister bıldırcın avında olsun, ister keklik, istersede çulluk avında köpeğinin O GÜZEL KANLARINI GÖSTERMELİDİR. Göstermelidir ki ülkemin avcısı O GÜZEL KANLARI GÖRSÜN ve TR'deki en iyi damızlıklardan yavru edinsin.

Konunun açılış amacı anladığım kadarıyla BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, ÜZÜM YEMEK... TR'ye birçok transferler gerçekleşiyor. Şayet Beşiktaş, Fener ve diğerleri de bir çok transfer ve yıldız almakta ama açıyoruz TV'yi izliyoruz ve başarılarını takdir ediyoruz veya bumu aldığınız yıldızlar deyip eleştirebiliyoruz. Ama ne yazık ki ülkemde köpekçilik konusunda köpeklerin ülkemize gelişiyle PEDİGRESİNİ, İKİ KARE FOTOĞRAFINI VE EN FAZLA OLTADA FERMA VİDEOSUNU görebilip daha sonra çiftleşme konusu ve ardından YAVRU SATIŞ İLANI...

Ülkem avcısı avlanabileceği bir AV KÖPEĞİ istiyor ve  emek harcayıp , masraflara giriyor. Doğal olarak edineceği yavrunun anne - baba ve önceki batım kardeşlerinin ve 7 ceddinin neler yapmış videolarını görmek istiyor, görmek istiyor ki TEKRAR HARCAYACAĞI  EMEK VE MASRAFLARI DÜŞÜNMESİN... Bu ülkede avcılarımız artık çok bilinçli ve biliyorum ki artık sadece pedigre ve fotoğraflarla yavru edinilmeyecek. Üretici gerekirse iki keklik vurmayacak fakat çekeceği videolarla daha fazla yavru satabilecek ve en önemlisi BU ÜLKEDE ÜRETİCİ OLARAK TAKDİR GÖRECEK...

Umarım ülkemize giren bu güzel kanlar görsel olarak bize büyük bir haz duyurur ve neticede ileride bu güzel kanların yavrularıyla aynı heyecanı biz yaşarız.

AYNEN  BU SÖZE İMZAMI ATIYORUM.

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• *
cengizin yazdıklarında haklılık payı var sezon başında yere göğe sığmayan köpekler sezon açılınca bir anda piyasadan siliniyorlar ..
sitede bakıyorum birkaç arkadaşımız ferma video, foto çekip paylaşıyor kendilerine teşekkür ediyoruz ..
Artık şu meşhur köpeklerin secerelerinin yanında fermlarını videolarını görmek istiyoruz ..
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
KONU YENİDEN GÜNDEME AÇILMIŞTIR.
LÜTFEN KİŞİSELLEŞTİRMEDEN KONUYA DEVAM EDELİM.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
KONU YENİDEN GÜNDEME AÇILMIŞTIR.
LÜTFEN KİŞİSELLEŞTİRMEDEN KONUYA DEVAM EDELİM.

teşekkür ederim özkan abi.KONUYU OKUYAN ARKADAŞLARIM LÜTFEN SİZDEN RİCAM KİŞİSEL SÜRTÜŞMELERE GİRMEDEN VE BİR BİRİMİZE RESTLEŞMEDEN AVCI DOSTLARIM DÜŞÜNCE VE FİKİRLERİNİ BEYAN EDEBİLECEKLERİ YAZILARLA YORUMLARIMIZI YAPALIM.AMAÇ KİMSEYİ KIRMAK DEĞİL TÜRKİYE GERÇEKLERİNE IŞIK TUTMAK TIR.BİZ BU KONULARDA YAZALIM Kİ ÜSTÜNE ALINAN VEYA ALINMAYAN DOSTLARIMIZ AVLARINDA SADECE AVLANMAK İÇİN DEĞİL GÜZEL KARELERİDE BURADA PAYLAŞSINLAR BİZ SİTE ÜYELERİDE KEYİFLE SEYREDELİMTEŞEKKÜR EDERİM

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
arkadaşlar bide olaya şu açıdan bakalım,aslında ülkemizde hiç bilinmeyen tanınmayan yada çok az tanınan köpeklerde var.sebebi ise sahiplerinin çok az yada hiç video foto çekmemesi yada sitelere yüklememesi.aslında biçok  tanınan namlı köpeği avda bozabilecek bu köpeklerin tanınmamasının asıl nedeni sahiplerinin satış değil av yapma çabasında olması diye düşünüyorum.bence hani videolar hani köpekler tartışmasını boşuna yaşıyoruz zaten herkes herkesi tanıyor bilyor bilmiyenler zamanla öğrenecek tabiki yaşadıkça,bilinmiyenlerde zamanla öğrenilecek tabiki merada karşılaşıldıkça.heee sende ne var bukadar rahat konuşuyorsunuz derseniz benimki çoban yada bahçe köpeği yalnızca kuyruğu kısa bide traş olmayı sevmediği için sakalı var bide üstünde gocuğu sağlam.video foto işine gelince bir ben yüklemeyi çok beceremiyorum iki avda videoya pek vaktim olmuyor.bence bırakalım köpek tartışmasını avımıza dostluğumuza bide avcılıkla ilgili yoldaki çıkacak yeni kanun ve konulara yoğunlaşalımki o köpekleri zamanı gelince secereleriyle birlikte çöplük kenarlarında görmüyelim.herkese rastgele.

Ufuk abi tabiki dedğin gibi bulunduğu bölgede nam salmış fakat forum sayfalarında herhangi bir konusu olmayan köpeklerde var. Keşke özellikle bu köpkleri görebilsek değil mi? Sonuçta AVCI KÖPEĞİ.

'' bence hani videolar hani köpekler tartışmasını boşuna yaşıyoruz zaten herkes herkesi tanıyor bilyor bilmiyenler zamanla öğrenecek tabiki yaşadıkça,bilinmiyenlerde zamanla öğrenilecek tabiki merada karşılaşıldıkça''

Abi bahsettiğimiz sıkıntı burda zaten ''BİR AVCI NEYİN NE OLDUĞUNU BOŞUNA EMEK VE MASRAFA GİREREK Mİ ÖĞRENECEK, KISACA KAZIKLANARAK MI? Atıyorum ben Türkiye'nin bir ucundayım merada kaç tane bu şampiyon köpeklerle karşılaşabiliriz ki avlarını görelim?

Keşke bu köpeklerin avlarını  canlı izleme şansımız olsa ama yok ise nasıl olacak? '' İşte burada üretici söz konusu köpeklerin, kardeşlerinin ve 7 ceddinin av videolarını yayınlayacak ki avcı sahipleneceği yavruyu içine sine sine alabilsin.'' Yoksa avcı arkadaş iyi bir yavru sahibi olmak için ellerini göğe acıp dua etmelidir, çünkü nasıl çıkacağı TAMAMEN ŞANSTIR...

Çevrimdışı Mehmet KOYUNCU

• *
sevgili avcı olan dostlarım ve klavye başında ahkam kesen ıvırzıvır laf üreten evin önünde çubukla ferma verdirip bilmem şu soyun torunu, oğlu bilmem şu memleketten gelen seceresin de şampiyonlarla dolu köpeklerin yavruları  nerdesiniz.yavruları eurolarla milyarlarla satılan  damızlıklar, bundan 3-4 ay öncesine kadar yere göğe sığdırılamayan şampiyonlar nerdesiniz kulubenin içinde (((dedelerinizin aldığı kupalarımı sayıyorsunuz???))).artık uyanın av sezonu başladı ve 1 ayı geçti ne bir av fotoğrafı ne de bir videonuz var öyle yeşil otlu tarlada esintili havada video çekmesi güzeldi nerde ermeydanında çekilenler yanında çatır çatır silah sıkılan köpekleriniz.nerdesiniz çok bilmişler elin köpeğinin kaşına, gözüne, burnuna, kulağına kuyruğuna laf atanlar hani sizin elinizdeki malzeme nerde.yine av sezonu öncesi exzelentler alan kupalar alan köpeklerimiz nerde aldıkları secere kağıtlarına mı bakıyorlar.şöyle siteye bakıyorum hep video atanlar gerçekten avcılık yapıp 3 kuş içinde olsa memleket aşrı yol katederek emek harcayan insanlar ama köpeklerinede bakıyorum hiç bir şampiyonun da oğlu ,torunu değil kendileri şampiyon hiç değil ama av yapıyorlar hayret demi.

NOT:ŞİMDİ BU YAZDIKLARIMA KIZANLAR OLACAK YAZDIKLARIMDAN ALINANLAR OLACAK  AMA UMRUMDA DA DEĞİL İSTEYEN KIZSIN İSTEYEN KİN TUTSUN.ARTIK ZAMAN AVCI DOSTLARIMIN KONUŞMA ZAMANI BİZLER 6 AY SUSTUK.ŞİMDİ SIRA SİZDE YA MERADA ÇATIR ÇATIR AV YAPAR KONUŞURSUNUZ YADA KÖPEKLERİNİZİN BAHÇEDE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLARIYLA 6 AY AVUNURSUNUZ.(((BALIK  TAVADA KÖPEK AV MERASINDA BELLİ OLUR)))
Ama sistem dünyada böyle işlemiyor.Sınavlar ve av yarışmalarında(testlerden)başarılı olan köpekler ürer ve ona göre yavruları alınır.Siz hiç avrupadan bi dünya şampiyonu pointerin av videolarını seyredebiliyormusunuz seyeredemezsiniz sadece fielt treal videosunu görürsün üz.Ha sunu derseniz tamam bizim ülkemizde yapılanla avrupalıının yaptıgı yarıştan veya sınavlar farklı bakın geçenlerde bi duyum aldım İstanbul Karlıköyde fielt treal yarışması vardı hakem Yunanisanlı imiş ve yarışmada bi çok pointer tabiri caizse dökülmüş yarışma sonunda yunanın dediği şu ''25 sene önceki halimizden daha kötüsünüz''. Köpekler avlatın videolarını atın böyle bi sistem yok fielt treal yapan bi köpek ava çıkmaz zaten trealde yaptıgı şey avla eş degerdir.
1983/ KONYA

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
Ama sistem dünyada böyle işlemiyor.Sınavlar ve av yarışmalarında(testlerden)başarılı olan köpekler ürer ve ona göre yavruları alınır.Siz hiç avrupadan bi dünya şampiyonu pointerin av videolarını seyredebiliyormusunuz seyeredemezsiniz sadece fielt treal videosunu görürsün üz.Ha sunu derseniz tamam bizim ülkemizde yapılanla avrupalıının yaptıgı yarıştan veya sınavlar farklı bakın geçenlerde bi duyum aldım İstanbul Karlıköyde fielt treal yarışması vardı hakem Yunanisanlı imiş ve yarışmada bi çok pointer tabiri caizse dökülmüş yarışma sonunda yunanın dediği şu ''25 sene önceki halimizden daha kötüsünüz''. Köpekler avlatın videolarını atın böyle bi sistem yok fielt treal yapan bi köpek ava çıkmaz zaten trealde yaptıgı şey avla eş degerdir.

Mehmet Bey konu sanıyorum ki dünyada ki yarışma köpekleri için uygulanan sistem  değil; Yurdumun avcısının AVLANMAK İÇİN sahipleneceği köpeklerdir.

Bu konu hakkında düşüncelerinizi görmek isteriz...
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2011, 14:25:20 Gönderen: Serkan KESKİN »