Gönderen Konu: Teyp kurdurma- Avını çaldırma !!!!!  (Okunma sayısı 17925 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Ynt: Teyp kurdurma- Avını çaldırma !!!!!
« Yanıtla #25 : 23 Eylül 2011, 11:37:22 »
Güzel gören güzel düşünür,güzel düşünen hayatından lezzet alır.Paylaşımda bulunan usta avcılar gibi insanlar varoldukça en azından sizi seven insanlar sizin yolunuzdan gidicektir.Ama görüyoumki herkezde bir hırs sanki ava yeni başlamış gibi.''Hırs sebebi hasarettir''.

Doktorlar ameliyat yapa yapa,kasaplarda hayvanları kese kese kandan ve yaradan korkmazlar.İnsan vurdukça canileşmeye baslıyor.Bi arkadasımız demiş AV MUBAH ODA KAH KAH yazıyo biraz açarmısın die.

''Av mübah'' (helal) Zamanında,usulunce kaidesiyle,kanun cercevesinde,limitler dahiinde,vizdanla avlandıgı zaman helal
''Oda kah kah'' (gırgır samata) dostlarınla ye iç gez eglen dolaş,tadını cıkar.

Tüm kuşlar senin olsa ne ehemmiyeti var,ben yanımdaki arkadasımın köpeğinin fermasından onun vurdugu kuştan zevkalmayı biliyorum.Vuramasak kus bulamasak bile onların sohbeti arkadaslıgı yeter.Varsın teypleri orkestraları kendilerinin olsun..
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı M.Özgün KOCABAŞ

• *
« Yanıtla #26 : 23 Eylül 2011, 13:23:54 »
şu ceza işini bi geçmek lazım bu fayda değil yapacak adam yapıyor...en güzelini tuncay usta sölemiş... bildircin sezonunda av en aşşağıya 5 gün olmallı.. mak ne iş görüyor bilmiyourm yada bldırcının az olduğu bölegeler iç anadolu ankara mesala bu sne adam akıllı bıldırcın görmedi,,bıldırcın gelmiş diye haber geliyor gidilıyor bakılıyor ne kuşvar be bişiy.mak bilmiyourmu bıldırcın nerde çok nerde az... yapın düzenlemyi abi...avcıyı rahatlatın en azından bıldırcında bakın teyp meyp kalıyormu...ha ona rağmen teyple rastlaşılıyorsa ozman haklı olarak yaz cezanı... şimdi ceza iş düzeltmez.. düzeltemez..mak da bitiyor iş..

Ceza tek başına tabiki engelleyici değildir ama caydırıcıdır. Şu düşüncede de değilim mak 3 gün avlanma izni veriyor bu yüzden teyp kuruluyor, öyleyse avcının hakkıdır. Ayrıca şu var teyp kuran insan zaten kurallara uymuyodur o 3 gün değil 7 günde ava gider onun için buda sorun değildir. Avın kaç gün olacağı konusu avcıyla mak arasındadır bu tartışılır 5 günde olsun hatta 7 gün olsun avcılar olarak hepimiz seviniriz. Teyp kurmak insanın vicdanıyla ilgilidir. Arkadaş teyp kurarak 5 dönüm yerde 30 tane bıldırcın vurmak nasıl bir avcılık şeklidir veya nasıl bir vicdan sahibi olmaktır biri bana anlatsın.Köpeği oraya salsan beş tanesini zaten canlı yakalıyor bumudur avcılık yada adını siz koyun. Arkadaşlar bunu savunmak suça kılıf uydurmaktan başka bişey değildir. Ha zehirle yada bi cihazla biyere sıkıştırıp kuşun hepsini öldürmüşsün bence aynı. Biz bu işe karşı çıkmadıktan sonra denetleyen ne yapsın 50-100 lira para cezası kesmek için mi tarla tarla dolaşssın kimse dolaşmaz. Ben zaten bu yüzden satanı bulup işi kökünden temizlenmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım.
Murat Özgün KOCABAŞ
1981-Ankara

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 23 Eylül 2011, 22:59:14 »
Her sene aynı şeyleri tartışıyoruz. Bazı şeylerin değişmesi gerektiği ortada. Fakat her ortama uyan bir çözüm aklıma gelmiyor. Gerçek avcının vicdanı da olur ama olmayanı da sadece Allah'a havale etmek yetmez. Devlet her yeri gözleyemeyeceğine göre biraz avcıların da müdahil olması lazım. Örneğin kulüplerde bazı kişilere yetki verilip, belli bögelerde teyp kuranı veya başka tür suç işleyeni gördüğü anda uyarma veya kolluk kuvvetine haber verme yetkisi verilmeli ama kesinlikle tartışmalara girmeden. Bu kişilere yaka kartı vs verilip, gerektiğinde gösterecek. Yani fahri müfettiş gibi ama sayısı çoğalmalı. Sahipsiz teyp gibi aletlere de duruma göre anında infaz edebilmeliler. Çünkü ne otomabil ne de tüfek bu, doğrudan yasağın ta kendisi. İade edilmesi bile gerekse ederinin 5 misli iade parası falan filan.

Neyse şu anda hiç bu konuların havasında değilim aslında. Demeye çalıştığım şey şu, çözüm düşünmemiz lazım ve uygulama için ne yapılacağı da tartışılmalı. Sonra şu MAK için biraraya gelen ilçe temsilcilerinin yeteri kadar erkenden bu konularda fikirbirliğine varıp, aralarından seçilecek bölge temsilcilerine kadar bu dilekler iletilmeli. Onların da nihai toplantıda bu konularda ısrarcı olmaları lazım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mahmut UYSAL

• *
« Yanıtla #28 : 03 Ekim 2011, 18:50:56 »
zaman gelecek tarlada bıldırcından çok TEYP olacak. artık kim kimin teybini avlarsa.
haydi rastgele
Mahmut UYSAL
1988-Kocaeli

evanix monster .22+ Hawke SideWinder 6-24x56 SR 12 Reticle

Çevrimdışı Mustafa BULUT 34

• *
    • http://www.igdebaglari.com/
« Yanıtla #29 : 04 Ekim 2011, 10:12:14 »
ödüle gerek yok ben teyp sesi duydummuydu gidip tesisatı dereye atıyorum :)  sabahta o bohçacılar geldimiydi avuçlarını yalıyorlar diğer bir yandan ise şikayet etmek için ödüle ne gerek var kendine güveniyorsan ve sen bu işi legal yollardan yapıyorsan tak jandarmaya bir telefon iş bitti  saygılarımla...
Mustafa BULUT
1982 istanbul

Çevrimdışı Hakan TURALI

• *
« Yanıtla #30 : 04 Ekim 2011, 10:40:46 »
arkadaşlar herkez bişeyler yazmış teyip şoyle teyip boyle diye yok limit diyolar ama burada şu forma yazanların yuzde 95 teyıp kurup avlanıyo onuda burada herkez biliyıo mustafa bulut kardeşim ben tesisatı dereye atıyom diyo peki gece merada ne işi varda teybi duyuyo acaba gece avımı yapıyo da teybi duyuyo yoksa gece teyip atmak icinmi gezipte duyuyo bana kimse istanbullurarı anlatmasın salı akşamı ve havta sonu corluya teyıp kurmak icin akın ederler  teybi kurarlar sonrada gece avına baslayıp sabaha kadar tavsan ararlar tavsan aramaya gezerkende onlerine ckan teybi calarlar teybi calmalarının sebebide gecen kuslar onlrın teybine insin diye burada sanal alemde herkez sallıyo ama kımsenın sallamasına gerek yok herkez kendisinin nasıl av yaptığını gayet iyi biliyo
Hakan TURALI
0 Rh + 1971 Çorlu TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Ekrem YENİ

• *
  • Daday/ Kastamonu Samsun
« Yanıtla #31 : 04 Ekim 2011, 11:12:17 »
Bilmiyorum herkes vicdanı ile baş başa hayvanları kandırmak kolay, ama kendimizi de kandırmayalım. geçen hafta ava çıktım
sabah 06.15 Te merada idim. baktım uzaktan bıldırcın sesi geliyor, dedim yaşadık. ötüyorlar. ama yaklaştım teyp. şikayet edecektim telefon çekmiyor. tam kıracaktım orkestranın şefleri meraya geldi. insan eğitimi şart. birde hayvan göç hayvanı na yapalım deniliyor. biz vurmayalım da başkası mı vursun. VİCDAN İŞİ ARKADAŞLAR BU İŞ, KURAL FALAN HİKAYE
1976-Daday / KASTAMONU

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #32 : 04 Ekim 2011, 11:36:06 »
Dağ taş teyp olmadan halimiz bu.
Bir de teyp serbest olsa ne olacak,Allah muhafaza inanın meralar teyp sesinden geçilmez.
Şimdi birde şehirli-kasabalı ayrımı yaparsak vahim sonuçlar ortaya çıkar.
O zaman ne yapacağız bölgeni korumak istiyorsan,adaletli av yapmak,yaptırmak istiyorsan, alıcan kolluk kuvvetlerini beraber meralarda gezeceksin.
Denetleme olmadığı için böyle,kulüpler neden katılmıyor denetlemelere üyeleride kuruyor da ondan.
İstense değil teyp, çakmak bile çakamazsın meralarda.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa BULUT 34

• *
    • http://www.igdebaglari.com/
« Yanıtla #33 : 05 Ekim 2011, 10:22:30 »
saygıdeğer hakan abim seni bizim meraya av için davet ediyorum benim köyümün hemen altına veya üstüne saat 22:30 sularında hep teybi kurarlar ve benim evden ise o ses duyulur  :)  yani merada dolaşmaya gerek yok artı bende  trakyalıyım bana istanbullu muamelesi yapmana ise hiç mi hiç gerek yok :) ismimizin altında istanbul imzasını taşıyorsak doyduğumuz şehirdendir doğduğumuz yerden değil ama oda ayrı ben doğma büyümede istanbulluyum ama damarlarımda trakya kanı dolaşır beaa  :)  sende bizi her gece teyp avına çıkıyorum mu ? zannettin nedenk gelirse hayatta acımam  sende acıma avın daim ve de bol bereketli olsun...
Mustafa BULUT
1982 istanbul

Çevrimdışı Hakan TURALI

• *
« Yanıtla #34 : 05 Ekim 2011, 10:52:11 »
saol mustafa kardeşim köuünün hemen altındaki yada üstün deki teybi hergece al bidağa kimse kurmaz iyi dileklerin icinde ayrıca tskr edrim
Hakan TURALI
0 Rh + 1971 Çorlu TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Ender GİRGİÇ

• *
« Yanıtla #35 : 05 Ekim 2011, 11:27:49 »
ya arkadaşlar insanlar mısıırda bu  bıldırcının konservelerini yapıp satıyorlar milyonlarca bıldırcın talef oluyor oralarda av sezonu açıldı bıldırcına biz daha tüfek atamadık siz halen teyp kurulmasın bilmem ne olmasın diyorsunuz heryerde teyp kuruluyor bunun önüne geçemezsin ama kuş yok inmiyor bıldırcın geçti gitti tüfek atmadık marmara avcısı olaraktan biz teyp kurulsun kurulmasın bilmem ne yapılmasın diyene kadar av neden inmiyor neden geçmiyor bunları tartışın bir teyptir gidiyor ne uvek vurduk ne bıldırcın yok kardeşim geçmiyor siz şanslısınız bıldırcın yavru çıkarıyor meralarınızda kuş oluyor  biz ne yapalım bunu konuşan yok
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2011, 11:29:08 Gönderen: Ender GİRGİÇ »
Ender GİRGİÇ
1971-İSTANBUL
0543 457 92 99

ŞAMPİYON PARİS