Gönderen Konu: ATA NEO AHŞAP GRİ...  (Okunma sayısı 35562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent HAZIR

• *
Ynt: ATA NEO AHŞAP GRİ...
« Yanıtla #75 : 01 Şubat 2012, 20:12:49 »
alkan abi yüksek gramaj oldugunda delip geçıyor benım ızlenımım o şekilde. nedendır bılmıyorum
Bülent HAZIR
1981 DENİZLİ şuan eğirdir

free image hosting

Çevrimdışı Orhan PEKCAN

• *
  • Bilgi Paylaştıkca Çoğalır !..
« Yanıtla #76 : 11 Nisan 2012, 15:20:54 »
 O0 Ata neo ahsap gri modelini katalogda gördüm cok begendim. istanbula fuar için gittiğimde inceleme fırsatım oldu. katalogdataki gibi güzel görünüyordu. Fakat kasa üzerine atılan teflon boya son derece mukavemetsiz. tüfeğin üzeri çiziklerle dolu idi. Önce her gelen eline alıp yerine koyarken, tüfegin tutturuldugu metal ayaga direk sürtündüğünden dolayı diye düşündüm. Tırnagımla fazla bastırmadan çizme hareketi yaptıgımda çizildiğini gördüm. Oradaki standda görevli arkadasada gösterdim. 2 kezde gösterirken çizildi :) . kasa boyası adeta sıfır zımpara kağıdını andırıyor. zımpara kağıdınıda zaten rahat tırnağınızla çizersiniz.Almak isteyen arkadaslar bir kez daha düşünsün derim.Gördüğüm kadarıyla tek sıkıntılı model ahsap gri idi. Olumsuz yazı yazmak bana manasız geliyo lakin durum böyle arkadaslar. okuyan katılan katılmayan herkeze saygı ve selamlar!..
Orhan PEKCAN
1973-Çorum

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #77 : 11 Nisan 2012, 16:19:11 »
Orhan Bey;
Kasa boyası konusunda haklısınız. Ben de Sezon sonu tüfeği temizlerken farkettim. Özellikle ışığa tutulduğunda çiziklerle doluydu. Özellikle yelekteki fişeklere sürten kısım çiziklerle dolu. Aslında oldukça moral bozucu. İnşallah fabrika bu duruma bir çözüm getirir.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #78 : 11 Nisan 2012, 17:04:26 »
Konuyu okurken,takıldım,bu tüfeği görmedim ve incelemedim ama bahsettiğiniz sorun ya da sorun zannettiğiniz durum,sanırım olağan ve zararsız bir durum.Benim es100 beretta eloksal kaplanma mesajlarını okursanız aynı olaydan bahsettiğimi ama istediğim bir durum olduğunu göreceksiniz.Bunlara ben yalancı çizik diyorum çünkü sadece geçici izler,yeterince yağlı bir bezle ovalanınca geçerler ve kaplamanın mat olduğunun en büyük göstergesi bu çizikler ve benim olmasını istediğim şeylerdi(mat boya istediğimden).yani kalıcı çizikler değil onlar,ancak keskin çelik türü bir şey sürterse kalıcı çizikler oluşur.
Bahsi geçen konumu tamir gravür hizmeti verenler bölümünde "yardım" başlığı altında bulabilirsiniz.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #79 : 12 Nisan 2012, 00:34:24 »
Çizilmeyi tam anladığımdan emin değilim. Benim kumlu dedikleri, mat kromlu namlular arada sırada dala mala sürtünce çizik gibi rengi değişiyor. İlkinde canım sıkılmıştı ama sonra yağlı bezle ovunca yok olmuştu. Daha sonra da dert etmedim. Çizilmesini bir yana görünüşü bence çok güzel o gri tüfeğin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
YENİ İMAJIYLA ATA NEO AHŞAP GRİ...
« Yanıtla #80 : 05 Aralık 2013, 20:44:17 »
Sevgili Dostlar;
Öncelikle belirtmek isterim ki, belki merak eden ve kıyaslamak isteyen Dostlar olur diyeyeni konuyu özellikle eski konunun devamında açtım.
Şubat 2012 aldığım Ata Neo 12 imi, özellikle uçar avlarında memnuniyetle kullanıyordum. Ancak bana göre kundağı biraz dikti. Hatta bunun da etkisiyle defalarca satılığa çıkartıp, sonra vazgeçtim.
1 ay kadar önce iptidai yöntemlerle dipçik açı ayarını kendim yaptım. Ancak çıkan sonuç estetik olarak beni tatmin etmedi. Daha sonra Ata Neo lar için dipçik açı ayar pullarının çıktığını öğrendim. Özler avı aradığımda oradaki arkadaşında tavsiyesiyle tüfeği fabrikaya gönderdim. Sonuçta olaylar öyle gelişti ki Kundak takımını komple değişti ve Ata Neo 12 yeni bir imaj kazandır. Bu konuda benden yardımını ve ilgisini esirgemeyen Ata Arms Fabrika Ustalarından, Levent Ustaya bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Bu süreçte hoşuma gitmeyen tek olay, tüfeğimin kasasında oluşan ve beni oldukça rahatsız eden yaklaşık 5-6 cm. civarındaki çizik oldu. Leven Ustayı arayıp durumu ilettiğimde "sorunun kendilerinden kaynaklı olmadığını, kargodan kaynaklanmış olabileceğini, dilersem av sezonu kapandıktan sonra tüfeğimi göndermem durumunda  kasayı tekrar boyayabileceklerini" belirtti. Gördüğüm iyi niyetli yaklaşım nedeniyle ben de olayı fazla büyütmedim.
Ata Neolarda kullanılmaya başlanan yeni kundak takımları benim çok hoşuma gitti. Dipçik pedinin altına, dipçik uzatıp kısaltmak için altına plastik parça da koymuşlar. Yani istenirse dipçik uzunluğu ve açısı isteğe göre ayarlanabilir duruma getirilmiş. Bu güzel bir gelişme ancak, benim gördüğüm tek olumsuzluk; Dipçik pedi yapısı icabı, kaygan olmaması nedeniyle, sık sık kıyafete takılıyor. Gerçi ben buna da Türk usulü bir çözüm buldum ve bu kısmı siyah izole bantla kaplayarak sorunu ortadan kaldırdım.
Ve resimler... Olumlu olumsuz görüşlerinizi almak isterim...

resİm yÜkleme

yükle resim

bmp resim yükle

ücretsiz resim barındırma

resim yuklemek

resim upload

Şimdi haftasonunu iple çekiyorum. İnşallah performansı da görüntüsü kadar beni memnun eder...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #81 : 05 Aralık 2013, 22:38:03 »
Eski halini de ekleyelim de yanyana incelensin  :)

Önceki de güzelmiş, bu da güzel. Tabi işlevselliği daha önemli olduğu için, son hali en güzeli. Şu tabana takılan ilave nasıldı, resimlerden seçemedim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #82 : 05 Aralık 2013, 22:51:10 »
Sağolasın abi ;)
Bu sefer civatayı çabuk altettim. Fazla gizlenemedi :D :) :D :) ;)
Abi yukarıda da dediğim gibi dipçik pedi takılıyor diye bantladım, o yüzden seçilmiyor. Hatsanın bazı havalı tüfeklerinde olduğu gibi 1 cm civarında parça ilave yapmışlar. İstersen Müsait zamanda resim eklerim.

jpg upload

Bu parçaya çok benziyor...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2013, 22:58:22 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #83 : 05 Aralık 2013, 23:05:12 »
Kalleş vida ;D Pusu atmış beklermiş :D Eline sağlık Alkan Bey. Yukarıdaki gibi olacağını tahmin ettim ama tüfeğin üzerinde nasıl durduğunu merak etmiştim. Bir de acaba o parçalar her Neo'ya sıfıra sıfır oturuyor mu acaba. Çünkü taban lastikleri birinden söksek öbür Neo'ya taksak yakışıklı durmaz. Bu arada bantla kayganlaştırmak iyi fikir ama bunu Ata neden halletmiyor acaba? Yabancı tüfeklerde pedi kaygan olanlar çok var. Bunları taktığı trap veya ördek avı pedi sayılır.
1968

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #84 : 05 Aralık 2013, 23:11:02 »
Eski dipçiklere uyacağını sanmıyorum abi. Çünkü düz değil, 2-3 mm yatak yapmışlar, iç içe geçmeli. Dipçiğin ahşap kısmını da oymuşlar. Düz üst üste oturmuyor anlayacağın birbirine geçmeli. İstersen bir ara bantı söküp resim de çekip atabilirim.
Taban lastiği konusundaki şikayeti de ilettim. Ne derece etkili olursa....
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2013, 23:12:27 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK