Gönderen Konu: Huğlunun Yeni Pozesi "S 12 E"  (Okunma sayısı 23151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
Ynt: Huğlunun Yeni Pozesi "S 312 E"
« Yanıtla #25 : 29 Nisan 2012, 19:52:53 »
Yurt içi yurt dışı muhabbeti olmasın bu sakın.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 29 Nisan 2012, 21:14:10 »
Yurt içi yurt dışı muhabbeti olmasın bu sakın.
Yok abi Ali AĞIR ile görüştüm model önce S 312 E imiş..Sonradan fabrika model ismini S 12 E olarak değiştirmiş :) Görünüm olarak benzemeleri garip gerçekten,,
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2012, 21:16:26 Gönderen: Tolga GÜVENDİK »
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
Ynt: Huğlunun Yeni Pozesi "S 12 E"
« Yanıtla #27 : 29 Nisan 2012, 21:40:33 »
Tolga kazan hiçbir zaman dibim kara demez.Tüfek çıkmış sergilenmiş resim çekilmiş sonra şöyle böyle hikaye.Kıllandım ben bu işten.Ama huğlu ile işim yok benim.İç dış pzr hikayesine takıntım var.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #28 : 13 Haziran 2012, 13:50:53 »
başlık akdaş ..bu tüfek huğlu koop..mdel no akdaş ta da var..tüfeklerin kasalarını hepsi aynı yerden mi alıyor firmalar acaba akkar zafer huğlu vs hepsi birbirine benziyor..

Polat Bey merhaba,

açıkçası böyle bir benzerliğin olduğunu ben de şimdi burada fark ettim. Huğlu modeli S 312 E iken Akdaş modeli 312-S (ekstraktörlü) 312-SE (ejektörlü) olarak kodlanmaktadır. Akdaş tüfeklerinin Huğlu markası ile tek bağlantısı, aynı kasabada üretiliyor olmasıdır. Üretildikleri fabrikalar ayrıdır. Huğlu kooperatif iken, Akdaş özel girişimdir. 312-SE daha önce çıkmış bir modeldir ve Selim Bey'in dediğine göre Sn. Kooperatif başkanı kod benzerliği hakkında Sadık Akdaş ile görüşmüştür.

Saygılar
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2012, 14:54:31 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

Çevrimdışı A.İhsan BAKKAL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #29 : 01 Aralık 2012, 18:08:51 »
arkadaşlar bugün itibarı ile huğlu s 12 e aldım 66 namlu 3225 kgr çok tüfek kullandım çifte olsun  sp  olsun hepsi avrupadı sadece otomatiklerde hem avrupa hem yerli kullandım. çok uzun zamandan beri takip ettiğim bir silahtı  1977 den beri torbacılıkla başlayan avcılık hayatım bana vermiş olduğu teçrubeye istinaden şunu diyebilirim huğlu sonunda değişim rüzgarına uydu biraz geç oldu ama bu tüfek çok tutulacak bir tüfeğe  benziyor inşallah yanılmam  rastgele
Ali İhsan BAKKAL
1963 Gelibolu ÇANAKKALE emekli

Çevrimdışı Ali AYKUL

• *
« Yanıtla #30 : 01 Aralık 2012, 22:06:35 »
ali ihsan abi bende aynı tüfeği aldım. s 12 e beyaz 66 namlu. çok harika bir tüfek. uçar avlarında çulluk ta falan çok rahat oluyor kullanımı. düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. aksu av dan aldım. ilgileri için tekrar tekrar teşekkür ederim. bana bu tüfeği önerdiler ve hiç tereddüt etmedim.
Ali AYKUL
1984 GÖNEN - BALIKESİR

Çevrimdışı Can EMiR

• *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #31 : 22 Aralık 2012, 23:33:58 »
Tolga kazan hiçbir zaman dibim kara demez.Tüfek çıkmış sergilenmiş resim çekilmiş sonra şöyle böyle hikaye.Kıllandım ben bu işten.Ama huğlu ile işim yok benim.İç dış pzr hikayesine takıntım var.

+ 1.500.000.000

Son olarak bir müşterim rastlamış elinde ki silahı yok fiyatına sattı daha Huğlu´ya para vermem diye yemin etti.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2012, 23:39:24 Gönderen: Can EMiR »
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Can EMiR

• *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #32 : 22 Aralık 2012, 23:42:00 »
arkadaşlar bugün itibarı ile huğlu s 12 e aldım 66 namlu 3225 kgr çok tüfek kullandım çifte olsun  sp  olsun hepsi avrupadı sadece otomatiklerde hem avrupa hem yerli kullandım. çok uzun zamandan beri takip ettiğim bir silahtı  1977 den beri torbacılıkla başlayan avcılık hayatım bana vermiş olduğu teçrubeye istinaden şunu diyebilirim huğlu sonunda değişim rüzgarına uydu biraz geç oldu ama bu tüfek çok tutulacak bir tüfeğe  benziyor inşallah yanılmam  rastgele

Hangi avda kullanacaksınız bilmiyorum ama, ben özellikle Çift tetik olsun diye 104 A aldım almaz olaydım. 3,300 GR. Keklik avında resmen bitiriyor, buna ek olarak silah kalas gibi bir silah, 28 adımda 6 no 32 Gr. fişek ile 38 saçma isabeti, varmı böyle bir şey.

Sizin yerinizde olsam ilk önce tüm şoklarla grupman testine sokar sonra alırım.
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 23 Aralık 2012, 08:55:40 »
yıllardır niye avrupa tüfek kullandınız o zaman.ben en sıra ispanyol tüfekleriyle bile kıyaslamam yerli tüfekleri.kaldıki öyle ağım şahım görüntüsü olan bir tüfekte yapılmış değil hani.yada varda ben mi göremiyorum.avrupa tüfek kullanmayıp bu tüfeği ilk tüfek olarak kullansaydınız anlarımda avrupa tüfek kullandıktan sonra bu yorumu yazmanız çok tuhaf geldi bana.şöylede bir soru sorsam avrupa tüfeklerde sizi memnun etmeyen  neydi acaba.estetik görüntü ağırlık grupman teknoloji.huğlunun yeni model tüfeğinde bunlardan farklı üstünlüğü olan şey nedir.bizide aydınlatırsanız sevinirim....selamlar.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı A.İhsan BAKKAL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #34 : 29 Aralık 2012, 22:18:11 »
suat kardeşim ben avrupa tüfeklere deli paralar verdim  okadar avrupa tüfeğin içinde tek  marocchi avanza tüfeği ile avlanmaktan aldığım zevk diğer  merkel hem çifte hem sp. s 56. tikka. rus .234 robust lerden alamadım.bunlar kötü tüfek değil.ben 1993 yılından 2012 yılına kadar marocchi kullandığım esnada  rus .tikka.234 robust aldım ama bunlarla sıhhatli avcılığım olmadı. kimi avcı arkadaşlar marocchiyi sevmezler.bu bir tercih meselesidir .ben marocchi sp nın yerini alabilecek bir tüfek olarak gordüm ve aldım  1 aydır ounla ava gidiyorum iyikide almışım .fişeklerdende öğle remingtonmuş federalmış çok pahalı fişek kullanmam meca .saga.imperial .

kullandıgım diğer avrupa tüfekleri  için bir olumsuzluk belirtmedim bu tüfek diğer huğlu tüfeklerine nazaran ağırlığı.elkundak ve dipçik tırtılları faklı oluşu (ELDE KAYMA YAPMIYOR ) yüze gelmesi, sade oluşu (siyah kafa) bana gore + olan konular  buda benim için yeterli

can bey tüfeği tüm şoklarla birlikte denememi tavsiye etmişin sen av malzemeleri satan bir esnaf olarak sıfır tüfekleri müşterilere denemek için veriyormusun ?  av tüfeğini satan benim akrabam olduğu için ben deneyebildim .
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 21:42:36 Gönderen: A.İhsan BAKKAL »
Ali İhsan BAKKAL
1963 Gelibolu ÇANAKKALE emekli

Çevrimdışı Mustafa BAĞCI

• *
« Yanıtla #35 : 29 Aralık 2012, 23:29:02 »

Değerli Arkadaşlar,
S12E konu başlığını ve iç-dış pazar meselesini net olarak açıklama izin verin.
S312E isminin hakları Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifine ait olmasına ve ilk numunelerin bu isim altında üretilmesine rağmen Akdaş silah Sanayi'nin ürettiği 312-S modeli ile karışıklık yaşanmaması için Sayın Başkanımız Sayın Akdaş ile görüşmüş ve Huğlu Av Tüfekleri Kooperati olarak bu tüfeğin ismini S12E olarak değiştireceğimizi bildirmiştir. Bu tüfeği özel yapan nitelik mono-block başlık olmasıdır, tüm başlık tek parçadır ve tek parça olarak cnc'lerde son halini almaktadır. S12E'nin bütün görünümü kooperatif mühendisleri tarafından tasarlanmıştır. http://www.huglu.com.tr/super-poze-tufekler.i34.s12e-yeni-model#i

İç-dış pazar konusu ise, Huğlu Av Tüfekleri Kooperati'nin yurt içi ve yurt dışı pazara ürettiği tüfekler arasında herhangi bir malzeme ve kalite farkı kesinlikle yoktur, aynı üretim bandından çıkmaktadır. Tüfeklerdeki tek fark, örneğin otomatik tüfeklerimizi yurt dışındaki bazı pazarlar mat siyah kasa istemektedir (bildiğiniz gibi yurt içi pazarına parlak siyah ve beyaz kasa olarak sunmaktayız) başka bir örnek ise yurt içine ördek gravürlü sunulan 103 FE modelimizi bazı yurtdışı pazarlar sülün gravürle istemektedir. Kısacası ufak görsel farklılıklar vardır.

www.huglu.com.tr
http://www.facebook.com/HugluHuntingFirearmsCooperative

Yukarıdaki site ve facebook adreslerimizden her türlü bilgi sağlayabilirsiniz.

Saygılarımla

Mustafa Bağcı
Mustafa BAĞCI
1980 Konya Huğlu K.D.M.

Çevrimdışı Murat YILMAZ 61

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 18 Aralık 2013, 19:42:31 »
Arkadaşlar konuda bahsi geçen huğlu s12e model tüfeğe sahip olan yada tecrübe eden arkadaşların görüşleri nelerdir acaba ...Bir tane stoeger p350 pompalı tüfeğim var bir tanede süperpoze istiyorum ..S12e  hoş görünüyor yardımcı olursanız sevinirim .Saygılar.
1983   ist -  Trabzon