Gönderen Konu: Huğlunun yeni süperpozesi  (Okunma sayısı 12839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: Huğlunun yeni süperpozesi
« Yanıtla #25 : 21 Kasım 2013, 15:45:03 »
Zafer Bey konunun silinmesini istemişsiniz. Konuyu silersek bu konuda görüş belirten arkadaşlara ayıp olur bu birincisi. Ayrıca burası bir paylaşım sitesi, belki ileride burada yazılanlardan yararlanmak isteyen birileri çıkar.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #26 : 21 Kasım 2013, 16:00:23 »
Anliyorum alkan bey.taktir sizin.kalmasinda bi sakinca yok.saygilar...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 22 Kasım 2013, 15:55:34 »
Huğlu koop. 103 F ( Beyaz kuşlu ) 71.namlu 2012 yapımı süperpoze tüfeğim var çok memnunum,Düşünmeden alın..Kullanıcı olarak yorum yazıyorum ( avcı olarak 18 senedir avlanıyorum,yerli de çok farklı huğlu koop.)

Bakın size bir şey anlatayım,Canlı olarak kendi başımdan geçen bir av :==> Geçen hafta tahtalıya ekin tarlasında yayılımda 22 tane tahtalı yayılıyordu ve yerde 6 adedi bir topluluk halindeydi,Lambro Brown 33 gr.( S4 Barutlu ) 6 numara ile attım mesafe 41 metre ( 57 adım saydım) 4 adedi yerde kaldı ( hepside anaç tavuk gibi )3 numara şok takılı idi ,Kuşların hepsi cansız yerde idi,Bıçak dahi kesmedim..

Ben yıllarımı tahtalı avına verdim,Gerçekten en güzel sonucu aldığım bir Tüfek-Fişek uyumu yakaladım..

Buradan bana Huğlu koop. tüfeği öneren Yılların avcısı Çankırı'nın fırtınası Yusuf AKILLIOĞLU amcama saygılarımı sunarım..

Yine Lambro fişeklerini kullanmam yönünde bana yardım ve desteğini esirgemeyen (  Forum üyelerimizden)  Polat OLUR beye de çok teşekkür ederim..

Doğru bir tercih yapmışım..

Bu konuda konu başlığı altında yorum yapan abilerimin ve kardeşlerimin bu yazdığım yorumu dikkate alacağınızı düşünüyorum,ve yukarıdaki yorumlarınıza da saygı duyuyorum ve yorumlar için teşekkür ederim..
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 08:58:38 Gönderen: Hamza CİVİL »
1983 ANKARA

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 22 Kasım 2013, 17:09:20 »
memnun kalman benide memnun etti..bende randıman alarak kullanıyorum deniyorum sizlerle paylaşıyorum...RAsgele..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 22 Kasım 2013, 20:41:32 »
Huğlu koop. 103 F ( Beyaz kuşlu ) 71.namlu 2012 yapımı süperpoze tüfeğim var çok memnunum,Düşünmeden alın..Kullanıcı olarak yorum yazıyorum ( avcı olarak 18 senedir avlanıyorum,yerli de çok farklı huğlu koop.)

Bakın size bir şey anlatayım,Canlı olarak kendi başımdan geçen bir av :==> Geçen hafta tahtalıya ekin tarlasında yayılımda 22 tane tahtalı yayılıyordu ve yerde 6 adedi bir topluluk halindeydi,Lambro Brown 33 gr.( S4 Barutlu ) 6 numara ile attım mesafe 41 metre ( 57 adım saydım) 4 adedi yerdi kaldı ( hepside anaç tavuk gibi )3 numara şok takılı idi ,Kuşların hepsi cansız yerde idi,Bıçak dahi kesmedim..

Ben yıllarımı tahtalı avına verdim,Gerçekten en güzel sonucu aldığım bir Tüfek-Fişek uyumu yakaladım..

Buradan bana Huğlu koop. tüfeği öneren Yılların avcısı Çankırı'nın fırtınası Yusuf AKILLIOLU amcama saygılarımı sunarım..

Yine Lambro fişeklerini kullanmam yönünde bana yardım ve desteğini esirgemeyen (  Forum üyelerimizden)  Polat OLUR beye de çok teşekkür ederim..

Doğru bir tercih yapmışım..

Bu konuda konu bşlığı altında yorum yapan abilerimin ve kardeşlerimin bu yazdığım yorumu dikkate alacağınızı düşünüyorum,ve yukarıdaki yorumlarınıza da saygı duyuyorum ve yorumlar için teşekkür ederim..
YERDE konmuş yaylımdaki kuşa tüfek atmak hem şık hemde etik olmamış....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 25 Kasım 2013, 09:04:56 »
Hakan bey merhaba ,ben sadece tüfeğin ve fişeğin uyumunu vurgulamak istemiştim,tabi ki anlıyorum havada uçar avında avlanmak daha uygun olur mutlaka( A4 kağıdına denedim,test ettim) ama tahtalıda , ( Lambro ile avda ilk atışım) ve avlandığım yer gereği kuş yaklaştırmıyor ve güme ile avlanıyorum.( limitler dahilinde )
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 09:15:58 Gönderen: Hamza CİVİL »
1983 ANKARA