Gönderen Konu: yeni otomatik nitro beast  (Okunma sayısı 57842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: yeni otomatik nitro beast
« Yanıtla #50 : 03 Ağustos 2013, 22:52:28 »
Khan Arms'ın Üzümlü'deki üretim platformu Arthemis Silah Sanayii diye biliyorum. Gören, gezen var mı? Eğer yoksa önce bir görün bence. Bugün Verney Carron firmasına gazlı otomatikleri Armsan, kinetik olanları Arthemis üretiyor olmalı. Çünkü Verney Carron Matrix modeli Arthemis'in kinetik 912 modelinin aynısı görünüyor. Sizde göz atın.

Ben de Ata'nın üretim yerini görmedim ama "söylenene göre" daha mütevazı bir yer diye anladım. Ustalarının kıyasını yapamam elbet ama İstanbul'daki üretimi hangi usta ve işçi yapacak ki? Hemen bütün ustalar Konya ve Düzce ustaları. Bunu üretim yeri diye düşünmemeli; standardı ve kalitesi takip edilmeli diye düşünüyorum. Kaldı ki son zamanlarda üretilen Ata tüfeklerinin daha öncekilerden kötü olduğunu ne duydum ne de rastladım. Güzel imalatları var.

Bir de arkadaşlar; özellikle Konyalı dostlar, lütfen şu tüfeği alan veya kurcalayan olduysa detaylı iç fotoğraflarını yükleyin bir zahmet. Bayide söktürmezler. Sahibi olanlardan rica ediyoruz.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2013, 22:55:44 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Can Kaçmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 03 Ağustos 2013, 23:43:00 »
can şimdi tüfek istanbulda üretiliyor ise kaliteli yok konyada üretiliyorsa kalitesizmi diyecegiz...... nerede üretildiginin kalitesiyle ne ilgisi var... stoeger istanbulda üretiliyor, konyada yada üzümlüde üretilmeye başlarsa otomatikman kalitesiz olarakmı kabul edecegiz....

gene söylüyorum... atanın armsanın nerede üretildiginin hiçbir önemi yoktur... borowning olsa belçikamı beretta olsa italyamı diye bakarız,atanın armsanın neyine balayım....

Sayın Birol Demirtaş, ben tüfeğin üretildiği yerle ilişkili olarak hangi kalite ortamında, hangi ekipman, hangi yöntem ve malzeme ile üretildiği üzerinde duruyorum. Bütün av camiası üzümlüde çoğunlukla hangi kalitede tüfek üretildiğini bilir (burda tenzih edilecek firmalarda vardır) hatta aramızda birçok avcı arkadaşımız da bu konuda müzdarip olmuştur... Benim üzüldüğüm ve üstünde durduğum şey kaliteye önem verilmeden av camiası sömürülerek kısa yoldan büyük maddi kazanımlar peşinde olunmasıdır. Bugün üzümlüde olur yarın başka bir yerde olur.

Bir de bunu sorgulamayan tüketici zihniyetini eleştiriyorum.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2013, 00:15:04 Gönderen: Can KAÇMAZ »

Çevrimdışı Erol SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 04 Ağustos 2013, 00:50:52 »
Khan Arms'ın Üzümlü'deki üretim platformu Arthemis Silah Sanayii diye biliyorum. Gören, gezen var mı? Eğer yoksa önce bir görün bence. Bugün Verney Carron firmasına gazlı otomatikleri Armsan, kinetik olanları Arthemis üretiyor olmalı. Çünkü Verney Carron Matrix modeli Arthemis'in kinetik 912 modelinin aynısı görünüyor. Sizde göz atın.

Ben de Ata'nın üretim yerini görmedim ama "söylenene göre" daha mütevazı bir yer diye anladım. Ustalarının kıyasını yapamam elbet ama İstanbul'daki üretimi hangi usta ve işçi yapacak ki? Hemen bütün ustalar Konya ve Düzce ustaları. Bunu üretim yeri diye düşünmemeli; standardı ve kalitesi takip edilmeli diye düşünüyorum. Kaldı ki son zamanlarda üretilen Ata tüfeklerinin daha öncekilerden kötü olduğunu ne duydum ne de rastladım. Güzel imalatları var.

Bir de arkadaşlar; özellikle Konyalı dostlar, lütfen şu tüfeği alan veya kurcalayan olduysa detaylı iç fotoğraflarını yükleyin bir zahmet. Bayide söktürmezler. Sahibi olanlardan rica ediyoruz.
Volkan Bey,size garip gelebilir ancak biz Konya'da üretilen tüfekleri Konya merkezdeki bayilerde bulamıyoruz,göremiyoruz.Merkezdeki bayiler tutan tüfekleri çok uzun süre sonra getirtiyorlar.
Huğlu,üzümlü bize 100 km üzeri mesafede. Belki oralardan arkadaşlar paylaşırlar.Bir hafta içinde ben de yeni bir tüfek alacağım.Bu tüfekde aklımda kaldı ama yüksek bir beklentim yok,rastgele...
Erol SARI
1976 KONYA

Doğan Akal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : 04 Ağustos 2013, 12:20:45 »
Alın elinize bir Huğlu 601 otomatik...

Yayını stoegerin yayı ile değiştirin. Piston yerine sabit bir yay dayanağı takıp önüne de namlu geri getirme yayını kondurun.
Gaz deliklerini kapatıp iptal edin,
Namlu kepinin arka kısmını 5 mm kestirip namlunun geriye doğru yay baskısı altında gelip gitmesine olanak sağlayın. Alın size nitro beast...

Mekanizma olarak düz gazlı sistemin mekanizması aynen kullanılmış. Oysa bu mekanizmanın klasik kinetik sistemin ilk tepme anında kilitleme, tepme sonunda da açılma yönündeki çift taraflı becerisiyle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bunun yerine döner başlıklı sistem kullanılsaydı, mekanizma modeli olarak da  Vinci'den esinlenilseydi o zaman o parayı hakederdi bu tüfek.

Adamlar sistemi üretmişler, çalışma testlerini yapmışlar, ülkenin ilgili ve yetkili mercilerine yeni bir sistem ürettikleri ve patent edilmesi için başvurmuşlar, ilgili kurumlar sistemi tescillemiş...Biz hala neredeyiz...Şunu buraya al, bunu oraya al, şunu şurdan kes, gaz deliklerini kapa...Madem bu kadar kolay bu işleri yapmak, ondan mı bugüne kadar aynı gazlı sistem görüntüsü değiştirilip değiştirilip 20 değişik, 30 değişik dış görünümle piyasa dayatıldı durdu.

Vinci'den esinlenilseymiş, bunun için tek birşey söylücem, eğer esinlenilmiş olsaydı, şu taklit edilmiş bu taklit edilmiş, hep taklit hep kopya diye yorumlar görecektik, bu kadar nankör olunmaz...

Adamlar şahsına münhasır tank gibi bir görünümle tank gibi, superpoze gibi bir otomatik yapmışlar, helal olsun...

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 04 Ağustos 2013, 13:49:01 »
Adamlar sistemi üretmişler, çalışma testlerini yapmışlar, ülkenin ilgili ve yetkili mercilerine yeni bir sistem ürettikleri ve patent edilmesi için başvurmuşlar, ilgili kurumlar sistemi tescillemiş...Biz hala neredeyiz...Şunu buraya al, bunu oraya al, şunu şurdan kes, gaz deliklerini kapa...Madem bu kadar kolay bu işleri yapmak, ondan mı bugüne kadar aynı gazlı sistem görüntüsü değiştirilip değiştirilip 20 değişik, 30 değişik dış görünümle piyasa dayatıldı durdu.

Vinci'den esinlenilseymiş, bunun için tek birşey söylücem, eğer esinlenilmiş olsaydı, şu taklit edilmiş bu taklit edilmiş, hep taklit hep kopya diye yorumlar görecektik, bu kadar nankör olunmaz...

Adamlar şahsına münhasır tank gibi bir görünümle tank gibi, superpoze gibi bir otomatik yapmışlar, helal olsun...
Doğan Akal  - Huğlu 401 G - Huğlu 901 G - Huğlu 103 FE - Huğlu 103 CE - Huğlu 200 AC - Huğlu Nitro Beast
1979 KONYA
dogan birkaç konudaki yorumunuda gördüm,spor fanatikleri oldugu gibi marka fanatikleride vardır... azbuçuk futbol bilgimle kesinlikle ve kesinlikle hiçbir fanatikle bir tartışmaya girmem... onlarda mantık şudur ne olursa nasıl olursa olsun benim takım kazansın benim başkan haklı benim topçu suçsuz,herkesin ofsayt oldugunda birleştigi pozisyonda yeminbillah eder ofsayt yok diye.....
senin durumunda hemşehri dayanışmasımıdır yoksa marka fanatikligimidir emin degilim.....   biz iyi oynayan kazansın diyenlerdeniz.... hayırlı ramazanlar..
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Doğan Akal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 04 Ağustos 2013, 14:00:10 »
Doğan Akal  - Huğlu 401 G - Huğlu 901 G - Huğlu 103 FE - Huğlu 103 CE - Huğlu 200 AC - Huğlu Nitro Beast
1979 KONYA
dogan birkaç konudaki yorumunuda gördüm,spor fanatikleri oldugu gibi marka fanatikleride vardır... azbuçuk futbol bilgimle kesinlikle ve kesinlikle hiçbir fanatikle bir tartışmaya girmem... onlarda mantık şudur ne olursa nasıl olursa olsun benim takım kazansın benim başkan haklı benim topçu suçsuz,herkesin ofsayt oldugunda birleştigi pozisyonda yeminbillah eder ofsayt yok diye.....
senin durumunda hemşehri dayanışmasımıdır yoksa marka fanatikligimidir emin degilim.....   biz iyi oynayan kazansın diyenlerdeniz.... hayırlı ramazanlar..

Madem bu kadar merak ettiniz söyleyim, o tüfekler arasında 901 ve Nitro Beast i kendim aldım, diğerleri büyüklerimden kalma...siz beni değil de görmek istediğiniz kişiyi görmüşsünüz yorumlarınızda.

Objectif bir yönetim, objektif bir hakem, adil bir eleştiri olmadan iyi oynayan asla kazanamaz...

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 04 Ağustos 2013, 14:41:49 »
vala bildiğim şu . huğlu yerliler içinde king .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı İbrahim ÖNGÜN

• *
« Yanıtla #57 : 04 Ağustos 2013, 16:26:34 »
Selamun Aleyküm,Doğan kardeşim biraz sakin ol yahu :-\!
Burası bilgi paylaşım sitesi ve topiği,atarlanarak,kızarak birbirimize üstünlük kurmaya kalkışarak bir yerlere varamayız :).
Birol Bey sana kötü bir şey söylememiş ve söylediklerinde de kesinlikle haklı.İstersen tekrar oku ve düşün;ha,ne dersin ;)?
Selamlar ve saygılar :).

Not:Üç adet av tüfeğimin hepsi de Üzümlü'de üretilmiş.Hepsinin de artı ve eksi yönleri var.Dünya malı dünyada kalır.Baki kalan dostluklar olacaktır.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2013, 16:28:42 Gönderen: İbrahim ÖNGÜN »
  • Baikal izh 43m 1c 12 ga çifte
  • Torun 307 light 12 ga sp
  • Zirve-Serdar 20 ga sp.
  • Sarsılmaz Kılınç 2000 standart
  • Huylu GX 812 66 namlu y.otomatik.
İbrahim ÖNGÜN
1967 Saray/TEKİRDAĞ 05364627469

Doğan Akal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : 04 Ağustos 2013, 16:57:55 »
Selamun Aleyküm,Doğan kardeşim biraz sakin ol yahu :-\!
Burası bilgi paylaşım sitesi ve topiği,atarlanarak,kızarak birbirimize üstünlük kurmaya kalkışarak bir yerlere varamayız :).
Birol Bey sana kötü bir şey söylememiş ve söylediklerinde de kesinlikle haklı.İstersen tekrar oku ve düşün;ha,ne dersin ;)?
Selamlar ve saygılar :).

Not:Üç adet av tüfeğimin hepsi de Üzümlü'de üretilmiş.Hepsinin de artı ve eksi yönleri var.Dünya malı dünyada kalır.Baki kalan dostluklar olacaktır.

Aleyküm selam İbrahim Abi,

Benim kimseye kızdığım veya atarlandığım yok, aldığım ve kullandığım bir ürün hakkında adil eleştirilerimi paylaşıyorum. Gördüğüm, elime aldığım bir ürün hakkında yorum yapıyorum.

Vinci'den esinlenilseymiş gibi, marka fanatikliği sınıflandırılması gibi anlamsız yorumlara da bir çift söz söyleme hakkım olduğunu düşünüyorum.

Selamlar saygılar
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2013, 17:01:29 Gönderen: Doğan AKAL »

Çevrimdışı İbrahim ÖNGÜN

• *
« Yanıtla #59 : 04 Ağustos 2013, 17:07:04 »
Eyvallah kardeşim.
Aslında örnek gösterilen model de bir çeşit (Örnek gösteren arkadaş farkına varamasa da) marka fanatikliği veya dayatması değil mi ;)?Demekki aynı hataları zaman zaman hepimiz yapabiliyoruz :).
Allah'a emanet olunuz,sağlıcakla kalınız :D.
  • Baikal izh 43m 1c 12 ga çifte
  • Torun 307 light 12 ga sp
  • Zirve-Serdar 20 ga sp.
  • Sarsılmaz Kılınç 2000 standart
  • Huylu GX 812 66 namlu y.otomatik.
İbrahim ÖNGÜN
1967 Saray/TEKİRDAĞ 05364627469

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #60 : 04 Ağustos 2013, 22:44:37 »
Volkan Bey,size garip gelebilir ancak biz Konya'da üretilen tüfekleri Konya merkezdeki bayilerde bulamıyoruz,göremiyoruz.Merkezdeki bayiler tutan tüfekleri çok uzun süre sonra getirtiyorlar.
Huğlu,üzümlü bize 100 km üzeri mesafede. Belki oralardan arkadaşlar paylaşırlar.Bir hafta içinde ben de yeni bir tüfek alacağım.Bu tüfekde aklımda kaldı ama yüksek bir beklentim yok,rastgele...
Erol Bey, o halde anlaşılan Huğlu bunların yurda dağıtılmasını genel dağıtımcısına devretmiş. O da nasıl bir yöntemi varsa öyle gönderiyor olmalı.

Nitro'yu videoda izlediğimde fotoğraflarda göründüğünden daha güzel şekilli buldum. Buralardaki ilk yorumumda görünüşünü çok beğenmediğimi yazdığım için bunu eklemek istedim. Fakat bu kadar iddialı bir modelin neresine ne yapmışlar daha çok bilmek istiyoruz.

Doğan Bey rica etsek, şu tüfeği elinizin bilginizin yettiğince demonte edip fotoğraflarını bir zahmet yükleyin buraya. Yahut icrasını anladıysanız ve neresinde ne farklar varsa bizimle paylaşın. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Can EMiR

• *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #61 : 05 Ağustos 2013, 00:33:11 »
Aleyküm selam İbrahim Abi,

Benim kimseye kızdığım veya atarlandığım yok, aldığım ve kullandığım bir ürün hakkında adil eleştirilerimi paylaşıyorum. Gördüğüm, elime aldığım bir ürün hakkında yorum yapıyorum.

Vinci'den esinlenilseymiş gibi, marka fanatikliği sınıflandırılması gibi anlamsız yorumlara da bir çift söz söyleme hakkım olduğunu düşünüyorum.

Selamlar saygılar

Açık açık yazayım şahsen Konya ürünlerine çok temkinli yaklaşan bir kullanıcı olarak, sizden ricam o ki elinizde Nitro var, bunun söküm, birleşmesi, grupman vb. bir videoya çakip bizlerede izlettirin bizde bakalım neyin nesidir. Çok savunuyorsunuz çok iyi bir silah diye, inandırın beni.
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 05 Ağustos 2013, 01:59:17 »

Doğan bey kardeşim,

Yazdıklarımı eleştirmişsiniz güzel hoş.

Ben o silahı elime alıp inceledim işkembeden atmadım yani... Uzun süredir bu işin içinde olan birisi olarak da yorumumu yaptım. Elime almadan incelemeden hiç bir şeyi eleştirmem.

Evet... alın elinize bir 601 dediklerimi aynen yapın elde edeceğiniz şey nitro beasttir. Hatta bir 601'i alıp kendiniz inceleyin ne kadar 'büyük bir buluş' yaptıklarını gözlerinizle göreceksiniz...

Adamların yaptığı bu çünkü. Fazlası değil.

Patent almış vs enerji aktarmalıymış geçeceksiniz bunları. Browning de A5'i revize etti Benelli sistemin aynısını eski kasaya monteledi sistemin ismini başka türlü şakıyor...

Vinci'den esinlenilseydi... Evte keşke esinlenilseydi....Browning  esinlenmiş neden Huğlu esinlenmemiş ki...Adam gibi bir tüfek çıkardı ortaya...

Ayrıca 401'de kullandıkları mekanizma kendi icatları mıydı? Buz gibi Benelliydi. Keşke hiç bozmasalardı. Onda da hareketli namlu vardı. Ama kalite yoktu...

"Bir 401 mekanizması yapana kadar 5 tane gazlı mekanizması çıkarıyoruz" anlayışıyla model değiştirdiler vara vara geldikleri nokta 601'den bozma nitro beast....Olay budur. El kundağı dipçik kalite ağaçtan, tetik korkuluğu da modaya uyunca eh fiyat da modaya uymuş hatta çıtayı yükseltmiş 1750 TL...Siz o parayı yeni bir sisteme değil kalite dipçik ve makyaja veriyorsunuz...

Oysa Benelli sistemin(marka fanatikliği değil) mekanizmasını hareketli namluyla birleştirselerdi eski 401'e farklı bir yorum getirmiş olurlardı. O üretimini pahalı bulup gazlıya sattıkları 401 çok daha spesifik bir tüfekti...

Son söz bu sitede bugüne kadar bir çok konuda yazdığım yazıları bir kontrol etseydiniz iddia ettiğiniz gibi yazılanların sonuncusu da dahil 'anlamsız' değil, tamamen bilgiye dayalı olduklarını, 'fanatiklik' gibi algılanan sözlerin de 'Sezarın hakkını Sezar'a" vermeyle ilgili olduğunu anlardınız...

Huğlu da Sezarlık yapsın ona da hakkını verelim...

Merdan KAÇAR
1970-Ankara

Çevrimdışı Murat DENİZ

• *
« Yanıtla #63 : 05 Ağustos 2013, 02:09:23 »
evet arkadaşlar bazı şahıslar hiçeline almadığı görmediği tüfekler hakkında yalandan yere yazıyolar her forumda bazı arkadaşlar hep aynı maksat muhabbet olsun diyo ama insanları şaşırtıyolar
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 05 Ağustos 2013, 04:28:56 »
Niye bu kadar büyük bi beklenti içine giriliyor,, altı üstü bir av tüfeği..boş fişeği atacak yerine dolusunu koyacak...bunu nasıl yaptığının ne önemi var (hatasız çalışıyorsa)..bütün markalar görüntü veya sistemlerde ufak degisiklikler yapıp..bunu pazarlama taktiği olarak kullanmıyolar mı? huglu bunu yapınca niye bu kadar acımasızca eleştiriliyor...bence elestirmek icin sistemin kalitesini ve hatalarını beklemek lazım...nacizane görüşüm
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Can Kaçmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : 05 Ağustos 2013, 09:31:05 »
Can Emir, Merdan Kaçar,

Sizin ne yapmak istediğiniz açıkça belli fakat Huğlu sizin karalamaya gücünüzün yeteceği bir marka değil. Çevremde en az haberim olan yaklaşık 30-40 arkadaşım nitroyu almış sezona hazırlığını yapmış.

Merdan Kaçar, siz gidin bir fabrika kurun, ondan bundan esinlene esinlene bol bol tüfek yapın, keyfinize bakın ; bu taraftan, memleketimin ufku geniş, zihni geniş, anlayışı hür insanları, kurumları icraatlarına devam etsin.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 12:02:41 Gönderen: Can KAÇMAZ »

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 05 Ağustos 2013, 10:47:34 »
otoya çok para bencede pekçok otoda aynı durumda zaten veya tümü maceraya atılmak isteyen ve bütçesi elveren meraklısı alır, marka ve sisteme sözüm yok zaten sistemi denenip forumlarda yorumları yapılır bilgi sahibi oluruz elbet nasılki 601 serisi oto seri sürümü ile kullanıcı yorumlarında memnuniyet teşkil ediyorsa alanda yorum yapacaktır sabır...
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Cengiz DUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 05 Ağustos 2013, 13:43:25 »
mrb arkadaşlar Nitro Beast hakkında herkes bişeyler yazı yo iki satır ben de inceleme fırsatı bulduğum bu tüfeğin fiyat olarak pahalı ikincisi estetik görmedim.El kundağını,  atanın el kundağı kadar kibar değil kalın.ileri de inşallah düzelir diye umut ediyorum. Dikkatimi çeken bir şey daha var her sezan av başlangıcında tüfek firmaları hepsi zam yapıyorlar enflasyonun üzerinde avcıların bunu boykot etmesi gerekir. bence
Cengiz DUMAN
1965 Fethiye MUĞLA

Doğan Akal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : 05 Ağustos 2013, 14:12:18 »
Can Emir, Merdan Kaçar,

Sizin ne yapmak istediğiniz açıkça belli fakat Huğlu sizin karalamaya gücünüzün yeteceği bir marka değil. Çevremde en az haberim olan yaklaşık 30-40 arkadaşım nitroyu almış sezona hazırlığını yapmış.

Merdan Kaçar, siz gidin bir fabrika kurun, ondan bundan esinlene esinlene bol bol tüfek yapın, keyfinize bakın ; bu taraftan, memleketimin ufku geniş, zihni geniş, anlayışı hür insanları, kurumları icraatlarına devam etsin.

Ben de daha fazla bişey söylemeyi gerek görmüyorum, çok güzel özetlemişsin Can Kaçmaz

Çevrimdışı Ersen ÖLMEZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 05 Ağustos 2013, 14:17:32 »
Merhaba arkadaşlar, baktım hararetli bir tartışma var bende yorum yapayım dedim.Öncelikle Nitro beasti ben değil ancak beraber ava gittiğimiz bir arkadaşım aldı bende inş yakında alacağım malum abii herkes gibi bizde merakla beklediğimiz tüfeği söktük ve bizde cok olmasada 13-14 yıllık tecrübe ile inceledik.Tüfek görsel olarak bence şık duruyor el kundağı belki revizyondan geçebilir yada geçmeli.ikinci olarak başta dendiği gibi 601 üzerinden(ki bende mevcut) değişiklikler yapılırsa nitroya ulaşılabilir ancak o değişiklikler zaten tüfeği yeni yapıyor.Biz alırken bu yeni tüfekmiş namlusu yok tetiği yok kundağı  yok mekanizma yok.... gibi bir hayale kapılmadık tabiki olacak bunların hepsi :) siz duydunuzmu yen, tüfek çıkmış yeni sistemmiş namlusu yokmuş diye bi haber.ekstra namlu yayı mevcutki hareketli namlu olduğu için kullanılmış,gaz odası yok arkadaşın dediği gibi namluda 5 mm civarında hareket var.Dikkat edilecek husussa tepme basınç kaybı az olduğu için biraz fazla ancak etkili menzilde bununla orantılı olarak uzun oluyor.temizlik bizim için önemlidir bu tüfekte ihtiyac olmaması belkide en güzel yanı işin.Gramaj seçmeme olayında da biz denedik sıkıntı yaşamadık ama bunu biraz uzun vadede görmek lazım diye düşünüyorum.Özetle birkaç kusur olsada tüfek bence güzel para biraz hatta birazdan da fazla yüksek ama bence değer sanırım bu ayın sonuna kadar bende olurum. 
1983 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #70 : 05 Ağustos 2013, 17:10:35 »
Merhaba arkadaşlar, baktım hararetli bir tartışma var bende yorum yapayım dedim.Öncelikle Nitro beasti ben değil ancak beraber ava gittiğimiz bir arkadaşım aldı bende inş yakında alacağım malum abii herkes gibi bizde merakla beklediğimiz tüfeği söktük ve bizde cok olmasada 13-14 yıllık tecrübe ile inceledik.Tüfek görsel olarak bence şık duruyor el kundağı belki revizyondan geçebilir yada geçmeli.ikinci olarak başta dendiği gibi 601 üzerinden(ki bende mevcut) değişiklikler yapılırsa nitroya ulaşılabilir ancak o değişiklikler zaten tüfeği yeni yapıyor.Biz alırken bu yeni tüfekmiş namlusu yok tetiği yok kundağı  yok mekanizma yok.... gibi bir hayale kapılmadık tabiki olacak bunların hepsi :) siz duydunuzmu yen, tüfek çıkmış yeni sistemmiş namlusu yokmuş diye bi haber.ekstra namlu yayı mevcutki hareketli namlu olduğu için kullanılmış,gaz odası yok arkadaşın dediği gibi namluda 5 mm civarında hareket var.Dikkat edilecek husussa tepme basınç kaybı az olduğu için biraz fazla ancak etkili menzilde bununla orantılı olarak uzun oluyor.temizlik bizim için önemlidir bu tüfekte ihtiyac olmaması belkide en güzel yanı işin.Gramaj seçmeme olayında da biz denedik sıkıntı yaşamadık ama bunu biraz uzun vadede görmek lazım diye düşünüyorum.Özetle birkaç kusur olsada tüfek bence güzel para biraz hatta birazdan da fazla yüksek ama bence değer sanırım bu ayın sonuna kadar bende olurum. 

ersen saygılı bilgilendirici ve aydınlatıcı yorumun için çok teşekkür ederim,körükörüne laf kalabalıgı degil resmen tüfegi okumuşsun..... sökülmüş detaylı resimlerinide paylaşabilmiş olsaydın olayı taclandırmış olurdun ... hayırlı ramazanlar diliyorum.....
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 17:11:41 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Can EMiR

• *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #71 : 05 Ağustos 2013, 17:42:36 »

Kardeş şu Nitro denen silahın, parçalanmış resimlerini, veya sökülüp takılırken çekilmiş bir videosunu yayınlarsanız burada ki insanların merakını gidermiş olursunuz. Bunu aslında fanatiklerinden istedik ama müsait değillermiş :)
Facebook üzerinde yorumlar yapıyorlar, 90 mt hedef dikmiş, 32 gr. 2 No ile 26 delik açmış vs. vs. korkuyorum yakında daha çok hurefeler duyacağız :))))
Yapmışken bir kaç testinde videosunu çekip gönderin bakalım nedir ne değildir, malum yapacak olan şahıslar var ama boşa kahramanlık yapıyorlar, fabrikanında işi başından aşmış, bu görev size kaldı :)
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #72 : 05 Ağustos 2013, 18:43:38 »
Kardeş şu Nitro denen silahın, parçalanmış resimlerini, veya sökülüp takılırken çekilmiş bir videosunu yayınlarsanız burada ki insanların merakını gidermiş olursunuz. Bunu aslında fanatiklerinden istedik ama müsait değillermiş :)
Facebook üzerinde yorumlar yapıyorlar, 90 mt hedef dikmiş, 32 gr. 2 No ile 26 delik açmış vs. vs. korkuyorum yakında daha çok hurefeler duyacağız :))))
Yapmışken bir kaç testinde videosunu çekip gönderin bakalım nedir ne değildir, malum yapacak olan şahıslar var ama boşa kahramanlık yapıyorlar, fabrikanında işi başından aşmış, bu görev size kaldı :)

Can bey inanın pek merak edilecek bir tarafı yok gecenlerde bayide gösterdiler hertarafını inceledim, bir defa isterse alemi cihan olsun daha ceviz en iyi olduğu ülkede kullanılan ahşap  kalitesi vasat, metal aksamında polisaj hataları var, vs. bence huğlu poze yapmaya devam etmeli .ben begenmedim arkadaşlar tüfek keyf işidir kişiden kişiye değişikler gösterir..

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Harun KOCA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 05 Ağustos 2013, 18:47:49 »
 O0
Can EMİR beyin dediği gibi
bu kadar mükemmelse bu alet bir zahmet bu mükemmelliği taçlandırın arkadaşlar .
videoları dört gözle bekliyoruz.
Ama ben sıkı bir ATA cıyım ve daha yeni aldım bakalım benim testlerle karşılaştırırızz.
ÖNCE VATAN
1978 ankara

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #74 : 05 Ağustos 2013, 18:50:34 »
   Bu arada arkadaşlar üslubumuza dikkat edelim. burası bir paylaşım ortamı herkes düzeyli bir şekilde fikirlerini karşıdakini kırmadan iletmek de özgür, lakin bakıyorum da daha  3-5 mesaj yazıp dün forma üye olmuş karşısındakinin kim olduğunu bilmeden er hakkında yorumlar havalarda uçuşuyor..  dikkatli olalım aramızda tüfek konusunda çok değerli bilgilere sahip arkadaşlarımız var kaybetmeyelim...SAYGILAR
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]