Gönderen Konu: AV TÜFEĞİ TAMİRLERİNİZİ 1 HAFTADA TESLİM EDELİM  (Okunma sayısı 4972 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
 Sevgili avcı arkadaşlarım öncelikle sezon hepimiz için hayırlı olsun diyorum HUĞLU'da faaliyet göstermekteyim kişisel isteklerinize ve vücut yapınıza uygun (KİŞİYE ÖZEL TÜFEK) VE standart üretim her model yeni tüfek isteklerinizin yanısıra YERLİ,YABANCI her marka ve model tüfeklerinizin teknik arıza,bakım yenileme,her model dipçik yapımı,çözümlenememiş OTAMATİK TÜFEK ARIZALARI 'na büyük ölçüde kesin çözüm sunuyorum taleplerinizin için kısaca her türlü sorun için gelen tüfeklerin büyük bir çoğunluğunu ( 1 HAFTADA ) gibi en kısa zamanda ,en iyi fiyatla ve en önemliside orijinaline uygun olarak yardımcı olabilmemiz için 05334587124 den ulaşmanız yeterli olacaktır çalışmalarımızın bir kısmını (fotoğralar bölümünden)http://www.facebook.com/ali.agir1/photos görebilmeniz mümkün olacaktır
NOT=TAMİR İÇİN GÖNDERİ YAPTIĞINIZ KİŞİLERİN YASAL OLARAK YETKİLİ OLMASI SİZİN İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR BU DURUMU MUTLAKA KONTROL EDİNİZ

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2013, 16:29:20 Gönderen: Ali AĞIR »
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

yaşar yılmaz

• Ziyaretçi
Ynt: AV TÜFEĞİ TAMİRLERİNİZİ 1 HAFTADA TESLİM EDELİM
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2013, 14:10:31 »
Ali bey 20 cal huğlu otomatik av tüfeğim var. otomatik tüfeğim oldu tek kırma. 2 kez fabrikaya gönderdim. randıman vermedi. Torun çifte aldım. 7-8 yıldır kullanıyorum. bizim otomatik nasıl olmuş diye 07 eylül günü üveyik avına çıktım. yaf marka 24 gram 8 numara av fişeği ile atış yaptım. bizim tüfek hala tek kırma.  satsam yüzümü kara çıkaracak. tamire göndersem çözümsüz. ne yapmalıyım.

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2013, 19:35:05 »
slm Yaşar bey ben fabrikanın garanti  servisinde değilim o bölümün sorumlusu arkadaşlarla tekrar görüşün garanti süresi var ise tüfeğinizi gerekirse yenilemeleri gerekir bu sizin yasal hakkınız ama çözümsüz olamaz mutlaka tamir edilir diye düşünüyorum bu girişimleri yapın sonuç alınamazsa biz yardımcı olalım 
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2013, 23:25:06 »
selam ali usta.bende 2 adet (yıldız 66cm  ve 71cm ussr ij 58) çifte var.dipcikleri bana göre çok dik.tüfeğe yatmakta zorlanıyorum yeni bir dipcikler yapılmadan  biraz asağı indirilebilirmi (1 cm)... yani düz bir yere tüfeğe ters bırakıyoruz tetik yukarı bakacak sekilde....yer ile dipcik uc destek lastik kısmı mesafesi bende suan 6cm...  ben istiyorum  7 veya 7 bucuk cm yapılabilirmi saygılar
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2013, 23:27:13 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2013, 10:08:39 »
slm Veli bey 05334587124 den ararsanız ihtimalleri size anlatırım konu biraz geniş burada anlatabilmem zor olur

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2013, 10:44:44 »
selam ali usta.bende 2 adet (yıldız 66cm  ve 71cm ussr ij 58) çifte var.dipcikleri bana göre çok dik.tüfeğe yatmakta zorlanıyorum yeni bir dipcikler yapılmadan  biraz asağı indirilebilirmi (1 cm)... yani düz bir yere tüfeğe ters bırakıyoruz tetik yukarı bakacak sekilde....yer ile dipcik uc destek lastik kısmı mesafesi bende suan 6cm...  ben istiyorum  7 veya 7 bucuk cm yapılabilirmi saygılar

bunu Alibey ede fikir olması açısından söylüyorum... dipçigin kabza kısmı,bir süre yag içinde bırakılıp kabza nasıl yag içinde bırakılır bilmiyorum... kabza kısmı yumuşadıktan sonra mengenede kastırmak suretiyle azda olsa çifte ve pozelerin kundagının düşük veya dik leştirilebildigini duymuşmuydum okumuşmuydum net hatırlamıyorum.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2013, 11:14:42 »
bunu Alibey ede fikir olması açısından söylüyorum... dipçigin kabza kısmı,bir süre yag içinde bırakılıp kabza nasıl yag içinde bırakılır bilmiyorum... kabza kısmı yumuşadıktan sonra mengenede kastırmak suretiyle azda olsa çifte ve pozelerin kundagının düşük veya dik leştirilebildigini duymuşmuydum okumuşmuydum net hatırlamıyorum.....
Bu dediğiniz "stock bending,gunstock bending" diye geçiyor,youtube da nasıl yapıldığının videoları var.Ben kendi tüfeğimde uyguladım,kundağı 4 denemede 1 cm dikleştirdim ama gerekli tespit aparatlarım yoktu bu yüzden ilkel yöntemlerle kitap falan koyarak tespitledim.Kundağı yapan av-spor yıllar önce bu yöntemi yaptıklarını ama alıştırmayı bozduğundan yapmadıklarını söyledi,ben de kendim yaptım ama gerçekten bir miktar yanlardan açma yapıyor,fakat kundağın lastik gibi yukarı aşağı oynamasını izlemek çok şaşırtıcı.Sadece yağ değil ısıtma da gerekiyor.Bükmenin olacağı elle tutulan kısım bol nebati yağ emdirilmiş renksiz pamuklu penye kumaşla sarılıp bağlanıyor ve aygazda 15-20 dk bez yanacak hale gelene kadar ısıtılıyor(ara ara 10-20 sn ateşten almak gerekiyor)sonra kundak kubuza geçirilip mengeneye kubuz sabitleniyor ve kundak istenen yöne bükülerek gerekli ölçülere ulaşması sağlanıyor,sadece yukarı aşağı değil sağ sol dış kaçıklık ta verilebiliyor.kundak yaklaşık o pozisyonda yarım saat 45 dk bekledikten sonra soğuyunca istenen şekilde kalıyor ama 1-2 mm geri atmalar olduğundan istenen ölçüden o kadar paylı bükmekte fayda var.Bu işlemi Türkiye de yapan yokmuş ustanın dediğine göre,çok basit işlem aslında.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2013, 14:11:41 »
Bu dediğiniz "stock bending,gunstock bending" diye geçiyor,youtube da nasıl yapıldığının videoları var.Ben kendi tüfeğimde uyguladım,kundağı 4 denemede 1 cm dikleştirdim ama gerekli tespit aparatlarım yoktu bu yüzden ilkel yöntemlerle kitap falan koyarak tespitledim.Kundağı yapan av-spor yıllar önce bu yöntemi yaptıklarını ama alıştırmayı bozduğundan yapmadıklarını söyledi,ben de kendim yaptım ama gerçekten bir miktar yanlardan açma yapıyor,fakat kundağın lastik gibi yukarı aşağı oynamasını izlemek çok şaşırtıcı.Sadece yağ değil ısıtma da gerekiyor.Bükmenin olacağı elle tutulan kısım bol nebati yağ emdirilmiş renksiz pamuklu penye kumaşla sarılıp bağlanıyor ve aygazda 15-20 dk bez yanacak hale gelene kadar ısıtılıyor(ara ara 10-20 sn ateşten almak gerekiyor)sonra kundak kubuza geçirilip mengeneye kubuz sabitleniyor ve kundak istenen yöne bükülerek gerekli ölçülere ulaşması sağlanıyor,sadece yukarı aşağı değil sağ sol dış kaçıklık ta verilebiliyor.kundak yaklaşık o pozisyonda yarım saat 45 dk bekledikten sonra soğuyunca istenen şekilde kalıyor ama 1-2 mm geri atmalar olduğundan istenen ölçüden o kadar paylı bükmekte fayda var.Bu işlemi Türkiye de yapan yokmuş ustanın dediğine göre,çok basit işlem aslında.
peki dipcikleri ( 2 adet) size göndersem yapabilirmisiniz ve ücreti ne olur saygılar

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2013, 15:15:12 »
Veli bey bu tür tadilat konularında yetkili ve eğitimli bir kişi değilim.Cesaretim olsa ücretsiz yapardım ama ortaya ne çıkacağını bilemem(kundak çatlasa mesela ne diyeceğimi bilemem), ancak kendi tüfeklerimde cesaret edebileceğim şeyler o da eğer yaptıracak usta bulamazsam.Yukarıda tarif ettiğim teknik youtube da ayrıntılı olarak var bu videoları bir kundak ustasına seyrettirip,gözü keserse ona yaptırmak en sağlıklı sonucu verir.[url=http://www.youtube.com/watch?v=PZBtS_WlcG4#]Brownells - Jack Rowe, Master Gunsmith Series, Stock Bending. Part 1][url=http://www.youtube.com/watch?v=TnRgaiU5GEs#]Brownells - Jack Rowe, Master Gunsmith Series, Stock Bending. Part 2]
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2013, 15:18:13 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2013, 15:36:34 »
tesekkürler

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2013, 00:23:43 »
tşk Birol bey ama çok iyi sonuç alınamayabilir kaza olması olasılığı vardır