Gönderen Konu: HUSAN ARMS 12 CAL ŞARJÖRLÜ (Yeni silahım)  (Okunma sayısı 19400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burhan KARAASLAN

• Müdavim Üyemiz
HUSAN ARMS 12 CAL ŞARJÖRLÜ (Yeni silahım)
« : 25 Kasım 2014, 22:15:57 »
Saygı değer avlak ailesi üyeleri ve ustalarım :) formu sürekli takip ettiğimden dolayı gündemde olan, husan arms şarjörlü tüfek 3 gündür ilgimi çekiyor. Bende gidip canlı olarak göreyim dedim. Gittim gördüm ve sonuç ortada,
Cenabı Allah kaza bela yaşatmasın. Umarım problemsiz ve ağız tadı ile kullanmak nasip olur.  O0

Burhan KARAASLAN
1981 KIRIKKALE

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: HUSAN ARMS 12 CAL ŞARJÖRLÜ (Yeni silahım)
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2014, 22:24:58 »
Kazasız belasız, zevkle, doya doya kullanırsınız inşallah. Gülegüle kullanın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2014, 00:00:05 »
Volkan bey iyi dilekleriniz için Teşekkür ederim. Umarım tüm avcı dostlarımız gönlünce istediğini alır kullanır saygılar :)
Burhan KARAASLAN
1981 KIRIKKALE

Çevrimdışı Cem AKIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2014, 13:16:27 »
Hayırlı olsun Burhan Bey,

Almanıza gerçekten çok sevindim. Hem tüfek hem de yapan insanlar gerçekten iyi.

Benim kendi başlığımda belirttiğim gaz pistonu meselesini, bedelsiz bir şekilde hallettiler. Hem de 2 adet yeni gaz pistonu gönderdiler.

Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2014, 23:27:45 »
Teşekkür ederim cem bey tek temennim bu markayı tercih eden dostlarımız kazasız belasız memnun bir şekilde kullanır. Daha öncede söylediğim gibi sizin paylaşımlarınız ilgimi çekti o yüzden gittim bu silahı edindim. Daha deneme atışı yapamadım umarım problem çıkmaz. Ben sadece kurşun atışı yapmayı düşünüyorum bu silah ile fakat merak ettiğim bir konu var_? saçma atacak olsam hangi marka fişek kaç gram sorunsuz çalışır_?

kullanma kılavuzunda tüfek düşük gramaj ile çalışmazsa 4 paket normal av fişeği kullanın daha sonra düşük gram fişek ile çalışır diyor, doğrusu çalışması nasıl olacak merak ediyorum.
Burhan KARAASLAN
1981 KIRIKKALE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2015, 22:28:25 »
Tüfeğime yeni yaptırdığım modifikasyon muhteşem oldu. Bu tüfeği üretenden Allah razı olsun. Kalite Estetik ve Güç bir arada :) 

ücretsiz resim barındırma
Burhan KARAASLAN
1981 KIRIKKALE

Çevrimdışı Mehmet KAYA 27

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2015, 12:40:38 »
Abi Merhaba bende şu anda Barak BR99 var ancak Sizin tüfeği görünce fikrim döndü :)
bende aynısından almak istiyorum. Fakat kafama takılan şu; tüfeğin modifiye si orijinal fabrika çıkışı özel üretim mi yoksa siz sonradan mı yaptınız ve bu parçaları nereden temin ettiniz birde maliyeti ne oluyor?

Bu arada sayfaya yeni katıldım herkese selam..
1984 Gaziantep

Çevrimdışı Veli ÖZARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2015, 15:09:50 »
husan çok pahalı sanırım ne kadar bu colt tarzı husonların en ucuzu?
1994 ANTALYA

Cömert ÖZEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2015, 17:48:38 »
Yeni tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun Burhan bey. Güle güle kazasız belasız kullanmanızı diliyorum.

Yazacaklarım belki canınızı sıkacak ama er veya geç bununla yüzleşmek zorunda kalacağınız için  şimdiden bilmenizde fayda var.

Öncelikle bu marka tüfeğim yok. yani bizzat kullanıcısı değilim. Yakın zamanda İstanbul - Şile- Oruçoğlu köyü atış şenliklerinde aynı modeli kullanan arkadaşların tüfeklerini bizzat inceleme fırsatım oldu. ( 5 adet )

Bu modelde gördüğüm ilk sıkıntı Cobra tarzı yapılmış gez ( resimde sol karenin içinde olan bölüm )

M-16 , Ar-15 gibi yivli modellerde askeri kullanımda tek elle burasından tutulması için yapılmış aynı zamanda nişan alınırken gez olarak kullanılan bu bölümde , Husan kullanımında şöyle bir sıkınıtı oluyor. Tüfeği sıfırlayıp buradan tutup dolaşırsanız ve yeniden atış yaparsanız , aynı istikrarı yakalayamadığınızı görüyorsunuz. Bence bunun sebebide kullanılan ayar vidasının , vida adımlarının  yeterince hassas işlenmeyişi ve bu bölüme uygun sertlikte  metalden yapılmaması olduğunu zannediyorum . Yani sıfırlama yaptığınızda tüfeğinizi bu bölümden tutup taşımayın.
Veya yapın , atışta bir değişim olursa bu bilgiyi buradan paylaşın.

İkinci gözlemlediğim sıkıntı arpacık. Vida ile namluya tutturulduğu için , ateş ettikçe ve namlu ısındıkça , genleşen metalin arpacığın yönünü değiştirmesi. Bu durumda  arpacığı namluya sabitleyen vidaların belirli bir tork kuvvetiyle sıkılması gerektiği . Bu rakamın ne olduğunu açıkcası bilmiyorum. fabrikanın bu yönde bir çalışması varsa , öğrenmeniz menfaatinize olur.

Burhan bey belirttiklerim dışardan yaptığım gözlemler, yani bizzat elime alıp atış yapmadım. Ancak 25 metreden 50X50 cm gibi bir kağıt hedefi  bırakın isabetli atışı , hiç bir şekilde görememek gibi bir sonuçtan sonra  5 tüfeğin atıcısınında  aynı şekilde başarısız olması ve hepsininde  sıfırlamalarının  yeni yapıldığı ve taşırken cobra tarzı gezden tutularak taşıdıklarını beyan etmesi üzerine bende bu fikirler oluştu. %100 böyle olduğunu iddia etmiyorum  .Umarım ben yanılıyorumdur.

Kafanız karıştıysa tüfeğinizi sıfırlayın. Gezden tutup arazide 5 dakika kadar  yürüyün , tekrardan atış yapın. İlkine göre istikrar varsa ben yanılıyorum ama yoksa dediklerimi dikkate alırsınız.

The following users thanked this post: Fuat ARANMAZ, Gürsel KARABAY

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2015, 00:09:07 »
 ben bu tüfeklere ısınamadım bir türlü hatsan raider bunlara 100 basar bu tüfeklerin alt kısmı pilastik hatsan alüminyum en azından
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2015, 11:44:13 »
bu taktik gezler aslında yivli için. yani 250 metreden çatışan askeler için. en fazla 50 metreye atan yivsizlerde çok da bir fonkisyonu yok. savunma amaçlı bir tüfeğiMde gez tercih etmedim.normalden az bişey  yüksek arpacıkla gayet isabetli oldu.

taktik gez arpacık  benim tüfeklerde de var  ancak hareketli hedefleri onla görmek çok zor. duran hedeflere çalışırsınız.

peki husanlarda olmalı mı? evet olsa daha iyi olur  ecnebilerin deyimi ile "kınsept" bu yani.

sıfırlama için ben kullanmadım ama bore sight denen cihazı kullanıp denemek lazım memnun kalmayanlar da var ama teorik olarak işe yarayabilir düşüncesindeyim. o çanta  sapı gibi olan aparatı da pek sevimli bulmuyorum bu tüfeği alsam yapacağım ilk iç çanta sapını ve nişangahları değiştirmek olurdu. askerlik yapanlar bilir g-3 lerdeki nişangah takımı oldukça başarılı attığın yere gidiyor ona yakın bir sistem denenirse başarılı olunabilir.

ancak dipçik eğimi ayarlanabilir bir dipçik tercih etmek lazım. türkiyedekilerden favorim tüm tipsizliğine rağmen hatsan mpa ts nin dipçiği.

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2015, 15:53:16 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

The following users thanked this post: Fuat ARANMAZ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 01 Temmuz 2015, 17:30:45 »
Bir model yeni çıktığında giderilmesi gereken kusurları da beraberinde geliyor. Eğer Cömert Bey'in rastladıkları genel durumu yansıtıyorsa, ki öyle gibi, bunlara çözüm üreteceklerdir ama o güne kadar almış olanların da sorunlarını gidermelerini dilerim. O gün bu kadar kullanıcı duruma göre ya olumlu, ya olumsuz reklamlarını yapacaklar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Oktay KEMAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 01 Temmuz 2015, 18:03:59 »
Hayırlı Olsun...

Geçen İstanbul Silah fuarında Husan Arms standını ve bu tüfeği yakından inceleme fırsatım olmuştu.
Gerçekten çok iyi bir tüfek üretmişler. Tabi namlu kalitesi, atış isabet ve performansını bilemiyorum.

Slm.
Oktay
1977 İstanbul

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2015, 10:33:20 »
husanın söküm resimlerini paylaşmıştı bir arkadaş.  parçaları oldukça etli. o tarafını  beğendim ancak çok fazla parça var o tüfekte. onlar zamanla boşluk yapacak, askerdeki kıçı başı oynayan g-3 ler gibi langır lungur oynayacak , parçaları biraz azaltırlarsa iyi olur. bu ar 15 platformununm 20 numara olanlarını çok beğeniyorum. bora ve husanın var.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 13:51:38 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 07 Temmuz 2015, 00:59:50 »
Saygıdeğer gönül dostlarım değerli büyüklerim, Husan Arms 'ı kullanmaya devam ediyorum ve görüşlerimi paylaşmak istedim. söylediğiniz gibi gez ve arpacık ta o şekilde sorunlar yaşamadım. fakat istenirse ray üzerine takılan gez ve arpacık modelleri var, namlu üzerindeki arpacığı çıkarınca namlu uzunmuş gibi bir görüntü sergiliyor, modifikasyon tamamen zevk meselesi tabi ki, fikrimce bu silahı red dot ile kullanmak daha mantıklı. Kalitesine ve sağlamlığına gelince adamlar tüfek değil makine üretmişler sanki, hiç tereddütsüz 1 koli fişeği dinlenmeden aynı anda arka arkaya gönül rahatlığı ile yakabilirsiniz. tek kurşun atışlarında dahi tereddüt ünüz olmasın, gerçekten verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Ben aynısından bir tane daha alacağım nasip olursa bu tüfek sanki bu dönemin fırsat ürünü diyebilirim. Zaman zaman olumlu, olumsuz izlenim ve görüşlerimi burada paylaşmaya devam edeceğim.  teşekkürler.
Burhan KARAASLAN
1981 KIRIKKALE

Çevrimdışı Veli ÖZARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2015, 01:47:07 »
Saygıdeğer gönül dostlarım değerli büyüklerim, Husan Arms 'ı kullanmaya devam ediyorum ve görüşlerimi paylaşmak istedim. söylediğiniz gibi gez ve arpacık ta o şekilde sorunlar yaşamadım. fakat istenirse ray üzerine takılan gez ve arpacık modelleri var, namlu üzerindeki arpacığı çıkarınca namlu uzunmuş gibi bir görüntü sergiliyor, modifikasyon tamamen zevk meselesi tabi ki, fikrimce bu silahı red dot ile kullanmak daha mantıklı. Kalitesine ve sağlamlığına gelince adamlar tüfek değil makine üretmişler sanki, hiç tereddütsüz 1 koli fişeği dinlenmeden aynı anda arka arkaya gönül rahatlığı ile yakabilirsiniz. tek kurşun atışlarında dahi tereddüt ünüz olmasın, gerçekten verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Ben aynısından bir tane daha alacağım nasip olursa bu tüfek sanki bu dönemin fırsat ürünü diyebilirim. Zaman zaman olumlu, olumsuz izlenim ve görüşlerimi burada paylaşmaya devam edeceğim.  teşekkürler.
ortalama fiyatı nedir? birde çok fazla parçası oldugundan zamanla açılmaya başlar şıkır şıkır ses yapar diyorlar
1994 ANTALYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 09 Temmuz 2015, 20:23:28 »
ortalama fiyatı nedir? birde çok fazla parçası oldugundan zamanla açılmaya başlar şıkır şıkır ses yapar diyorlar

Veli bey fiyat 1300 tl ile 2000 tl arasında değişiyor. Şuan için aşınma ve ses yapma problemi yok. Bırakın ses yapmayı parça kırsın servise gitsin isterim. En azından genel olarak kontrol edilmiş olur. Satış sonrası bile servisi (fabrikası) çok ilgili bunu içtenlikle söylüyorum.
Burhan KARAASLAN
1981 KIRIKKALE

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 10 Temmuz 2015, 09:52:57 »
 parçaların boşluk yapması  ve langur lungur oynaması hemen olmaz, 3000-3500 atıştan sonra bakmak lazım.
fişek seçmiyorsa, tutukluk yapmıyorsa,  tek kurşunda attığınız yere gidiyorsa  ve 3000 atımdan sonra hala parça kırmamışsa ülkemiz standartlarına göre  iyi tüfek denebilir. yeni tüfek alsam bir deftere hangi tarihte  kaç kutu attığımı not ederim. epeyce faydalı bir istatistik verir.

yanlız bu tip üreticiler bir süre sonra ortadan kaybolabilir, mekanizma, şarjör,  tetik grubu vs vs parçaları yedeklemeniz iyi olur.
2. bir tüfek alırsanız o çok daha iyi olur.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2015, 09:57:14 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Murat FENDOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 06 Ağustos 2015, 16:54:21 »
husan benımde dıkkatımı cektı olumlu ve olumsuz dusuncelerınızı burdan takıp edecegım
derya mk 10 ıle kıyaslama sansınız oldumu fıkrınızı soracaktım bu konuda
1984 MALATYA

Çevrimdışı Ali CENGİZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 13 Ağustos 2015, 19:55:38 »
Arkadaşlar bende tüfeği geçen hafta aldım gerçekten mükemmel bir tüfek. daha 100 fişek attım ama tutukluk yapmadı. Bu tüfeğe red dot takmayı düşündüm ama piyasadakiler zamanla dağılma yapıyor veya ayar tutmuyormuş. Kaliteli olanları ise neredeyse tüfek parası. Üstündeki gez ile hızlı nişan alma zor oluyor. Acaba farklı bir model gez takılabilirmi.
1986 KONYA

Çevrimdışı İbrahim KESEN

• *
  • Çifsan SP500-Tufek Sever
    • Kisisel Sitem (3 farkli blog)
« Yanıtla #20 : 06 Eylül 2015, 12:56:19 »
Suan Plastik ve Metal gövde olarak 2 çeşitli.
İll çıkanlar 1300-1400tl son Çıkanlar 1600-1750tl
Modifiye bence şart Nişan alma olayına aşağıdaki 2 farklı çözüm işe yarayabilir (2side aynı tüfek )

Şahsen Hatsan bence daha makul hem Sarjorlu +Hem pompalısını almayı istiyorum 1200+700tl  fiyata 2 farklı amaca uygun silah sahibi olmus olurum
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2015, 13:16:49 Gönderen: İbrahim KESEN »
Neyi Secersen Sec,Aklın Hep Seçemediğinde Kalır
1983 Bursa

The following users thanked this post: Umut KARATAŞ

Çevrimdışı Özhan KILINÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 26 Ekim 2015, 09:59:22 »
ibrahım bey bu husanlara takılı olan durbunlerden hangisi kaliteli  . eger bilginiz varsa size su soruyu sormak istiyorum
5 donum arazi icinde bir evimiz var .  her yanında da domuz var . 
ne ekersek domuzlar yıyor
domuzları 50 metre oteden gorebılıyorum  .
husan almayı dusunuyorum c
bu husanla domuzları vurmak ıstıyorum
lakın durbun reddot ustune ne alabilirim nasıl kaliteli atıs yapabılırım  ?
( dip not hayatımda 20 tane fisek atmıssımdır oda havaya )

ibrahim bey yardımlarınızı bekliyorum sımdıden tesekkur ederim .
AKKAR APACHE BRONZE

HUĞLU Ranger  XT3

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 26 Ekim 2015, 16:51:57 »
ibrahım bey bu husanlara takılı olan durbunlerden hangisi kaliteli  . eger bilginiz varsa size su soruyu sormak istiyorum
5 donum arazi icinde bir evimiz var .  her yanında da domuz var . 
ne ekersek domuzlar yıyor
domuzları 50 metre oteden gorebılıyorum  .
husan almayı dusunuyorum c
bu husanla domuzları vurmak ıstıyorum
lakın durbun reddot ustune ne alabilirim nasıl kaliteli atıs yapabılırım  ?
( dip not hayatımda 20 tane fisek atmıssımdır oda havaya )

ibrahim bey yardımlarınızı bekliyorum sımdıden tesekkur ederim .
50 m den görünen domuz için optik kullanmanız gerekmez belkide. Demir nişangahlı yani gez ve arpacığı olan tüfek düşünseniz ayarı da kolay kolay bozulmaz. Ben red-dot hiç kullanmadım ama bir red-dot görmüştüm forumda, incecik bir cam gibi bir şey. Ayarının kolayca bozulacağını sanmam ama marka, model hatırlamıyorum.
1968

The following users thanked this post: Özhan KILINÇ

Çevrimdışı Özhan KILINÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 26 Ekim 2015, 21:13:48 »
tesekkur ederım burhan bey  .
AKKAR APACHE BRONZE

HUĞLU Ranger  XT3