Gönderen Konu: Eski Huğlu Koop tüfek sahibi yada ustalarından bilgi rica ediyorum  (Okunma sayısı 11360 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Herkese Merhaba,
Huğlunun 2000 yılı öncesinde ürettiği 104a model bir tüfeğim var.
Bu tüfeklerde seri numarası yılları bulunmuyor sadece numara var, bununla ilgili firmada bir kayıt tutulmamış.
Sizlerinde sahibi olduğu tüfeklerden ortalama üretim yılına ulaşmak istediğim için bu konuyu açtım.
Bu konuda bilginiz varsa yardımlarınız için teşekkür ederim.
seri no : 138662

1985 İSTANBUL

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Kaan Bey tüfeğiniz büyük ihtimalle 1990 üretimi.. Fabrikaya mail atıp sorun size daha net bir bilgi verirler..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Kaan BOZ

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sordum Emrah abi ellerinde herhangi bir kayit yokmus.
Sanirim 98 den sonra yil ibaresi yazilmaya başlamış.
1985 İSTANBUL

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Sordum Emrah abi ellerinde herhangi bir kayit yokmus.
Sanirim 98 den sonra yil ibaresi yazilmaya başlamış.
Bendeki tüfekle arasında ortalama 2 bin adet fark var. Benimki 1989 üretimi.. Sizin tüfeğiniz de 89-90 yıllarına ait.. Tüfekler birebir aynı çünkü..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Kaan BOZ

Çevrimiçi Mehmet KARDAŞ

• *
  • тайван
172...seri numaralı 103D tüfeğime huğluda çalışan usta 94 yapımı demişti yedek 66 valment namlu yaptırdığımda, sizinki de muhtemelen 89-90 yapımıdır.
Ayrıca Huğlu gibi bir fabrikanın tüfekleriyle ilgili herhangi bir kayıt almaması kadar abes bir durum olamaz. Kayıtları vardır da uğraşmak mı istememişler yoksa gerçekten kayıt tutmama gibi bir acemilikleri mi var çok merak ediyorum
Mehmet KARDAŞ
1984/Batman
Akus elite
Breda Xanthos gray

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Kaan BOZ

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bendeki tüfekle arasında ortalama 2 bin adet fark var. Benimki 1989 üretimi.. Sizin tüfeğiniz de 89-90 yıllarına ait.. Tüfekler birebir aynı çünkü..

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim abi baya eskiymiş mutlu oldum :)
1985 İSTANBUL

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
172...seri numaralı 103D tüfeğime huğluda çalışan usta 94 yapımı demişti yedek 66 valment namlu yaptırdığımda, sizinki de muhtemelen 89-90 yapımıdır.
Ayrıca Huğlu gibi bir fabrikanın tüfekleriyle ilgili herhangi bir kayıt almaması kadar abes bir durum olamaz. Kayıtları vardır da uğraşmak mı istememişler yoksa gerçekten kayıt tutmama gibi bir acemilikleri mi var çok merak ediyorum

Yani ben sorduğumda yine tahmini bir yıl söylediler ama tabi kayıt olmaması enteresan..
Varsada bunu elektronik ortama yada web sitesine aktarmak ne kadar zordur ki..
1985 İSTANBUL

The following users thanked this post: Gökhan DEMİREL

Çevrimdışı Şerafettin TURAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bendeki 1993 model 

• Franchi affinity wood
  • Huğlu 104 a
1985 gümüşhane / Kelkit

The following users thanked this post: Ümit TOPKAYA

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kaan bey tufegin ruhsat dosyasi emniyettedir memurdan rica edin ruhsatinizin dosyasinda tufeginizin ilk faturasi duruyodur.
Tufek el degistirdiginde bile tufegin dosyasi yeni sahibinin ruhsat dosyasina giriyo diye biliyorum
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kaan bey tufegin ruhsat dosyasi emniyettedir memurdan rica edin ruhsatinizin dosyasinda tufeginizin ilk faturasi duruyodur.
Tufek el degistirdiginde bile tufegin dosyasi yeni sahibinin ruhsat dosyasina giriyo diye biliyorum

Tüfek ihaleden alinmadir Şükrü abi. bayi faturasiyla ruhsata islenecek sanirim bu durumda boyle bir ihtimal kalmiyor
1985 İSTANBUL

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
tüfek 1996 öncesi olduğu kesin..bornaghi fişeğini sever..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Kaan BOZ

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
tüfek 1996 öncesi olduğu kesin..bornaghi fişeğini sever..

Bu fisekleri deneyecegim abi tesekkur ederim :)
1985 İSTANBUL

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Kaan Bey el kundağı altında namlu üzerinde yazan değerleri de paylaşabilir misiniz ? Namlu çapı ve şok çıkış değerleri yazar orada..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Bendeki 1993 model 

Çeviri ve imla hatalarının doğrularını yazayım dedim :)...

Seri no:Serial number,

Namlu boyu:Barrel length

Tetik tipi:Trigger configuration(type da denilebilir ama bu daha formel),

Fişek yatağı:Chamber length(yatak döşek anlamına gelen bed denmiş,nehir yatağı river bed olarak adlandırılır ama fişek yatağında olmaz o ifade :))...

Her ne ise iş ona mı kaldı denilebilir ama imaj açısından doğru yabancı dil karşılıklarının yazılması da önemli değildir denemez sanırım :)..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Aycan AY, İbrahim AYSU, Şerafettin TURAN

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kaan Bey el kundağı altında namlu üzerinde yazan değerleri de paylaşabilir misiniz ? Namlu çapı ve şok çıkış değerleri yazar orada..

Buyur abi

1985 İSTANBUL

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Teşekkürler Kaan Bey :) tahminimde yanılmadım.. dediğim gibi birebir aynısı. bendeki siparişle siyah kasa yaptırılmış sadece fark o :)
Bu tüfeğin kıymetini bilin derim böylesi yerlide bulunmuyor.. Fabrikaya biraz kozmetik bakım yaptırırsanız görünş olarak yepyeni olur, orjinal kalması da sizin tercihiniz tabiki..
Bendeki tüfekle, yarıotomatik sevdasına bulaşmadan önce çok harika avlar yaptım halen daha yapıyorum imza fotoğrafından görürsünüz.. 71 namlu 1-3 sabit şoklu olmasına rağmen bıldırcından çulluğuna tahtalısından ördeğine her avı yaptım.. fişek seçmez, etkisi mesafesi çok çok iyidir..
kooperatifin efsane kasasıdır. beretta s55 s56 modellerin yerli versyonu gibi düşünün.. yerlide uzun yıllar sapasağlam kullanılan nadir tüfeklerden.. tüfeğinizi ihale yoluyla almışsınız madem, hayırlı olsun güzel avlarda kullanırsınız inşallah..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Kaan BOZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Teşekkürler Kaan Bey :) tahminimde yanılmadım.. dediğim gibi birebir aynısı. bendeki siparişle siyah kasa yaptırılmış sadece fark o :)
Bu tüfeğin kıymetini bilin derim böylesi yerlide bulunmuyor.. Fabrikaya biraz kozmetik bakım yaptırırsanız görünş olarak yepyeni olur, orjinal kalması da sizin tercihiniz tabiki..
Bendeki tüfekle, yarıotomatik sevdasına bulaşmadan önce çok harika avlar yaptım halen daha yapıyorum imza fotoğrafından görürsünüz.. 71 namlu 1-3 sabit şoklu olmasına rağmen bıldırcından çulluğuna tahtalısından ördeğine her avı yaptım.. fişek seçmez, etkisi mesafesi çok çok iyidir..
kooperatifin efsane kasasıdır. beretta s55 s56 modellerin yerli versyonu gibi düşünün.. yerlide uzun yıllar sapasağlam kullanılan nadir tüfeklerden.. tüfeğinizi ihale yoluyla almışsınız madem, hayırlı olsun güzel avlarda kullanırsınız inşallah..

Ben teşekkür ederim Emrah abi.. Tamamiyle orjinal o yüzden herhangi birşey yaptırmıyım diyorum :)
Bir dostumun aracılığıyla aldık ama Herkesin bahsettiği gibi sanırım bi efsaneye denk geldik şanslıyız..
ilk yerli tüfeğim son sahibi olurum diye düşünüyorum :)
1985 İSTANBUL

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüfeğin aynısını babam kullanıyor halen ben de tam bu konuyu açmak için sayfada dolaşıyordum , tüfekle bende av yaptım yakın zamanda fabrikaya yollatıp iç dış temizletmeye göndermeyi düşünüyorum aktif olarak kullanıldığı için çok çiziği var . Bıldırcın avı için kullanılmasını tavsiye etmem yada sadece alt namluyla kullanın çünkü bir kaç gün önce yine yaklaşık 15 - 20 mt mesafedeki bıldırcını yine toz haline dönüştürdü sacede başını bulabildim bu kötü bişey ama mesafeli avlarda özellikler ördek bekinde gayet hoş güzel tüfek
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir