Gönderen Konu: Bakanlığın yeni hikayesi %9  (Okunma sayısı 4429 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
Bakanlığın yeni hikayesi %9
« : 30 Eylül 2013, 11:00:44 »
Bakanlık "Avcılar Yeni Sisteme Alıştı" diyor. DKMP Genel Müdürü Özyanık,"sistemde iyileştirmeler yapacağız"dedi.

allah aşkına kim memnunmuş bundan...

http://www.yabantv.com/haber/15144-kotali-avcilik-ne-durumda

4 FARKLI STATÜDE AVLAK VAR diyen sayın öz yanık kusura bakmayın ama çocukmu kandırıyorsunuz...
şu anda türkiye genelinde topalmda
12 statüde ye ayrılmış durumdadır...

resim

bunların haricinde fidanlıklar etrafı cevrili araziler de var... dahsıda var.

""""""""""""""""""DKMP Genel Müdürü Özyanık; 2013-2014 av döneminde 229 adet genel ve devlet avlağı tesis edildiğini, Merkez Av Komisyonu Kararı’nda ilan edilen sahaların ülkemizde av yapılan alanların yaklaşık yüzde 9’u kadar olduğunu da ifade etti."""""""""""""""""""""""

yalanın daniskası,,,
 bakanlığın % 9 luk alanı değil avcının av yapabildiği alanın büyüklüğü önemlidir
sizin hesabınızla avlanmak için geriye kalan % 91 lik kesim sizi ilgilendirir
ankara kırıkkale cankırı çorum konya gibi illelrde ki ava gidilecek ve av yapılabilecek durumdaki bütün avlaklar yukarıdaki resimlerden herhangi biri ile çevrilmi işretlenmiş durumda...
avcılık yapılabilcek statüye sahip arazi cok azdır..
sizin kendi tabirinizle gidin %91 lik o alanda avlanın demeye getirdiğiniz budurumda şeytan bastonla gezemez o dağlarda sayın müdürcüm..
yolu bile olmayan arazileri avcılık yapılabilecek araziler olarak göstermek ok cocukcadır sayın müdür...

avcı arkdaşlar bizi kandırmaya çlışıyorlar
özgürce avlanma hakkmızı elimizden alıyor bunun karşılığında bizden birde para lıyorlar
aldıkları paranın karşılığında hizmet olarak gösterdikleri nin bir çoğuda fasa fiso..

en kısa zamnda hukuki yola başvurmak lazım
avbise giren üç beş avcı yı mahkemede örnek olarka gösterip bu istemi temelli başımıza koyarlar yoksa...

%9 u koz olarak ellerinde tutuyorlar
bizim irdelememeiz gereken konu ise tam bu noktadır..
bizim hesaplarımıza göre bu alan avcıya kalan alan
%30 bile değildir....
boludağında ki sıkçamlıkların neresinde avlanacağız...
hertarafı meşelerle örülü meşeli dağların neresinde avlanacağız..
o hesapladığınız 100 delik alanlarının içinde çöllenmiş alanlarda var kurak alanlarda var..
siz kimi kandırıyorsunuz..
eğerki ülkede sizin dediğiniz gibi  heryer av dolu ve avlak olsaydı
meralardaki 100 lerde avcı  ayn yana avlanmazdı,,,,
gözde avlaklarımızın hepsini kapattınız..

dernek başkanları federasyonlar ne yapıyorlar,, hani hukuki yola başvurulacaktı...
biz burdan onlardan icraatlar bekliyourz onlar facede fotoğraf paylaşıyorlar...
bu ülkede avcının hakkını savunacak kimse yoksa avıda savunacak kimse kalmamış demkditr....

bu durumda bizede bohçacılıktan yana kimse dem vurmasın...
allah c.c helal saydığını kimseden izin almadan yapma yetkisine sahibiz... bunuda belirtiriz...

« Son Düzenleme: 30 Eylül 2013, 11:09:53 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

Çevrimdışı Onur TAVACI

• *
  • Ava gelmez kuş olmaz...Başa gelmez iş olmaz....
Ynt: Bakanlığın yeni hikayesi %9
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2013, 11:06:18 »
Medyada ve camiada önde gelen isimlerin, yetkililerin önayak olması lazım..katılıyorum..ve avbise girilmemesini tavsiye ediyorum kendi adıma nacizane tavsiyem..yoksa sanal platformda bizlerin bu sisteme giriş yapıp yapmadığımızı dahi takip ederek ne kadar kabullendiğimizi görüp yorum yapabilirler dikkatli olmak lazım..malesef onca kaynak varken bizlerin üzerinden nema elde etme peşinde kuruluşlar çok yazık...
  • Cesa Valment 61
  • Stoeger M3000 Peregrine 71
Bir Acayip Mühendis®

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2013, 12:35:52 »
Medyada ve camiada önde gelen isimlerin, yetkililerin önayak olması lazım..katılıyorum..ve avbise girilmemesini tavsiye ediyorum kendi adıma nacizane tavsiyem..yoksa sanal platformda bizlerin bu sisteme giriş yapıp yapmadığımızı dahi takip ederek ne kadar kabullendiğimizi görüp yorum yapabilirler dikkatli olmak lazım..malesef onca kaynak varken bizlerin üzerinden nema elde etme peşinde kuruluşlar çok yazık...

avbis otobüsüne binmedim, binmemde ve girmemde...,
 daha önceki yazılarımda yazmıştım söz bu ağızdan çıkar.. arkadaşımın dediği gibi av bana helal ulaşmak istersem o daldaki armudu devşiririm kimseler görmez ve kimsede bana hesabını soramaz allahtan başkasına verilemeyecek hesabımda yoktur.  mersin'den enderin saygı ve sevgilerimle. murat ali akdağcık.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2013, 22:47:51 »
Musa bey değerli konulara parmak basmışsınız teşekkürler, fakat bağırıp çağıranlardan ses soluk kesildi bir de bunun nedenini anlasak :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2013, 00:34:51 »
Hiç işim olmaz avbisle falan..evet hepsi hikaye.. :)
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2013, 00:56:42 Gönderen: Şahin BİTEN »

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Ekim 2013, 11:41:13 »
haklısnız tuncay bey,,, bağırıp çağıranlar a ne oldu bilmiyorum birileri paramı yedirdi başka bişeymi oldu bilmiyorum,,,,

demekki iş belnin kılıç kuşananın, bizde bundan sonra işimizi bilir işe gitmeyiz...

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2013, 12:26:05 »
haklısnız tuncay bey,,, bağırıp çağıranlar a ne oldu bilmiyorum birileri paramı yedirdi başka bişeymi oldu bilmiyorum,,,,

demekki iş belnin kılıç kuşananın, bizde bundan sonra işimizi bilir işe gitmeyiz...

OLACAĞIDA O ZATEN MUSA BEY. ;)
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2013, 21:33:43 »
Bakanlık 4 farklı statüde alan var dememiş, avlak var demiş. Orası doğru. Fakat benim bildiğim bölgelerde nerde avcının gittiği yer varsa hepsi ama hepsi o yüzde 9 içinde. Demek çok da fazla avlağımız yokmuş, bunu öğrendik. Peki şu veya bu sebepten (meskun yerler, onların 300 m civarı, fidanlık, askeri bölge, av olmayan, ulaşılamayan, gidilse dönülemeyen...) av yapılmayan kısmın yüzdesini de rica etsek  >:(
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2013, 13:24:49 »
valla volkan bey neyin en olduğu ortada ama kimseden ses yok,,, ne olcak bilmiyoruz...birden susuverdiler hiç anlamış değilim,,,

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2013, 21:05:07 »
Bakanlık 4 farklı statüde alan var dememiş, avlak var demiş. Orası doğru. Fakat benim bildiğim bölgelerde nerde avcının gittiği yer varsa hepsi ama hepsi o yüzde 9 içinde. Demek çok da fazla avlağımız yokmuş, bunu öğrendik. Peki şu veya bu sebepten (meskun yerler, onların 300 m civarı, fidanlık, askeri bölge, av olmayan, ulaşılamayan, gidilse dönülemeyen...) av yapılmayan kısmın yüzdesini de rica etsek  >:(
   EVET 4 FARKLI STATÜDE AVLAK VAR, ÖRNEK AVLAĞA, DEVLET VE GENEL AVLAĞA AVBİSDEN KOTA ALMADAN, ÖZEL AVLAĞA PARAN OLMADAN ZATEN GİREMİYORSUN, AVA YASAK ALANLAR MALUM MEZKUN MAHALLER VB. YERLERİN DURUMU HERKESCE BİLİNİYOR. RESMİ GÖREVLİLER AVCIYI BURALARDA İÇİ BOŞ OLSADA, YANINDA HİÇ FİŞEK DAHİ OLMASA BİLE, ELİNDE TÜFEKLE, KÖPEĞİNLE DOLAŞIRKEN GÖRSELER TUTANAK TUTARLAR VE GEREKİRSE AVCILIĞINI BİTİRİRLER. AMA BU ALANLARDA ÇOBANLAR YANINDA EN AZ 2-3 ÇOBAN KÖPEĞİYLE, EŞEĞİNİN SEMERİNDE TÜFEĞİYLE,  TAŞIMAMASI GEREKTİĞİ HALDE BELİNDE SAÇMA DOLU FİŞEĞİYLE HERGÜN RAHATÇA GİRİYOR, TAVŞANIN YATTIĞI YERİ GÖRDÜĞÜ İÇİN, KEKLİĞİN SUYA İNİŞİNİ BİLDİĞİ İÇİN TEK TEK AVLIYOR VEDE KENDİNE ZİYAFET ÇEKİYOR. NE KONTROL YANINA UĞRUYOR, NEDE DENETLİYOR. TANIDIĞIM BİR ÇOBAN BANA "ABİ AV VURAMADIYSAN EVDE BUZDOLABINDA VAR GEÇERKEN EVDEN AL" DİYEBİLİYOR. BÜTÜN YOKUŞ VE YASAKLAR BİZİM GİBİ ŞEHİRLİ, HER ŞEYİ LEGAL VE VİJDANLI AVCILAR İÇİN, HADİ KALIN SAĞLICAKLA.
1958-Ankara

Çevrimdışı Mustafa ALDEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2013, 01:00:17 »
aynen katılıyorum.  bende avbisi boykot edenlerden olacağım arkadaşlar .
1968 kocaeli