Gönderen Konu: kopayım 7 aylık oldu ama ava açılmaya ses atmaya başlamadı  (Okunma sayısı 6836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alican GÜNGÖR

• *
avcı arkadaşlar kopayım kedi peşine düşüyor ama hala ses atmaya ve avda açılmaya başlamadı sürekli yanımda duruyor usta köpekle götürüyom köpek gidiyor kopoyum gitmiyor bilgilerinizi beklerim napmam gerekli[IMG]http://i55.tinypic.com/2i6dst0.jpg[/IMG[IMG]http://i55.tinypic.com/2i6dst0.jpg[/IMG
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2010, 16:07:55 Gönderen: Alican GÜNGÖR »
Alican GÜNGÖR  ORDU/YALIKÖY

Çevrimdışı Ahmet KAPLAN

• *
Ynt: kopayım 7 aylık oldu ama ava açılmaya ses atmaya başlamadı
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2010, 04:01:43 »
      SLM.Bana kopayla avı dayım öğretti.dayım 72 yaşında hala avlanır kopayla.valla kardeş benim ve dayımın azad ettiği, senin o bahsettiğin, kopay demeyelim de kopay müsveddelerini birisi toplasaydı bi köpek mandırası açardı kesin. 96 dan beri kopayla iştigal ediyorum.1.5 - 2 yaşına getirip de kabiliyetsiz çıkan ve benim  azad ettiğim, hatırladığım 6 köpek var. kimisi aln ı  gabağına yada gaba böğrüne  bi sıkı çekiyor. ben buna karşıyım.daha erken ama buda bi alternatif.
Ahmet KAPLAN
1980-Aydın
HAYATI TESBİH YAPTIM.
BAZEN ÇEKİYORUM,BAZEN SALLIYORUM.

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2010, 23:31:40 »
köpeğin ırkında bir bozukluk yoksa bir kopay mutlaka ses verecektir köpek güzel görünüyor. biraz daha sabret ben bir yaşından sonra hatta 3 yaşından sonra av kovan köpekleri duydum. bir arkadaşım kendi erkek köpeğinin köpeğini güzel bir dişi ile çiftleştiriyor ve bir yavru alıyor köpeğin anası babası belli avcı köpekler küçüklüğünden beri ava getiriyor köpek 3 yaşına gelene kadar yanından hiç ayrılmamaış diğer köpekler kovken o yanında yatarmış 3 yaşında başkasına vermek istiyor kimse almıyor av yapmıyor bu köpek diye köpeği o zamana kadar bekletmeside anasıının babasının iyi olmasından köpeği atacaktım diyor bir boş vakti olmamaış yine bir gün ava gitmiş ve tabi o köpek sürekli arkasından geli yo hiç beklemiyo av kovmasını ilerden bir köpek sesi geliyomuş geçide duruyo tavşan yukarıdan geliyo  tavşanı vurmuş bu köpek kimin falan diye merak ediyo çümkü kendi köpeğinin sesini bile duymamış o güne kadar birde köpek geliyo bir bakıyo kendi köpeği tavşanı gösteriyo ve ogünden sonra o köpek bir av yapmaya başlamış öyle bir tavşan kovmaya başlamış akıllara zarar. avcı sabırlı olmalı bir köpeğin 1-2 yaşındaki kovmasına bakıp o köpek hakkında hüküm vermek yanlış heleki köpek erkek ise komşumun köpeği benim yanımda yetişti çok uzun kovan bir köpek değildi 2 yaşından sonra saatlerce tilki kovmaya başladı bu köpek adam olmamaz dedik tavşanı çıkarır çok kısa zamanda bırakırdı köpek 4 yaşından sonra bir tavşan kovmaya başladı 2-3 saat tavşan kovuyordu ve çok güzel tavşan kaldırıyordu. bir köpeği en az 4 yaşına kadar bakmak lazım tam sonuca ulaşmak için.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Bora TANKUL

• *
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2010, 23:42:25 »
Bu köpek daha yavru, 2 yaşından önce pek birşey beklemeyin derim. Hani dişi ise belki 1.5-2 yaşında ava girer ama erkek ise 2 yaşını geçmeden pek av yapmaz. kedi, tarla faresi, vb peşinden koşar.
  • Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Çevrimdışı Alican GÜNGÖR

• *
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2010, 06:52:11 »
köpeğim erkek kedi peşine fln gidiyo saolon yorumlarınız için bende öle düşünüyorum çok erken tüfek sesine fln alıştırdım şimdi sabırla beklemek kalıyo geriye ozaman

Çevrimdışı Alican GÜNGÖR

• *
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2010, 06:53:56 »
bizim burada tavşan olmuyo domuz var onu domuza alıştıcam

Çevrimdışı Zekayi İLHAN

• *
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2010, 19:21:04 »
slm arkadaşlar bazı şeyler bana hikaye geliyor.alibey köpegin içinde olacak benim 5 aylık erkek yavrum hem akşamki oynaga ses yapıyordu hem kaldırıyor hemde usta köpeklerle birlik sonuna kara kovuyor tekde belli mütdet kovuyordu. erken hikaye köpek birşeyler yapmaya çalışır ama beceremez anlarım hiç bir girişimi yoksa boşuna bakma derim. saygılar
Zekayi İLHAN
1969 tokat

Çevrimdışı Alican GÜNGÖR

• *
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2010, 15:03:03 »
sanki arama yapcak ama bişi olmayınca gitmyo bu konuyu yazdıktan sonra açılmaya başladı ava iz takip ediyo ama av kaldırmadı hiç ses atarmı bilmem ama iz buldumu çıldırıyo çok hareketli arıyo da ses niye atmıyo bilmem köpek annesi babası sağlam  annesi sizin resimdeki küçük kopay gibi 2 milyara sattılar ankaraya ama inşallah av yapar ama erken diyorlar

Çevrimdışı Mustafa YASİN

• *
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2010, 23:47:28 »
Ali bey köpeğinin görünümü gayet iyi...anne ve babası dediğiniz gibi tanıdık avcıysa kesin av yapar..erkek köpek için bu yaş erken ama köpeklerin peşinden gitmemesi ve ses atmaması biraz garip. Eğer ava sürekli aynı usta köpekle götürüseniz zamnla onun gibi seslenmeye başlar.. ya da şöyle yapabilirsiniz.. Büyük bir ev tavşanı alıp açık bir araziye salın..o yetişemeyince peşinden seslenmey başlayacaktır....domuzcu yapacaksanız zaten uğraşmaya gerek yok..zaten hemen her köpek domuza gider cinsi çok önemli değil..ava götürün yeter... önümüzdeki sezona kadar bakın..eğer bi gelişme olmazsa av köpei olmaz ama ben zannetmiyorum çünkü arıyor diyrsunuz..iştahlı köpek av yapar saygılarl...
Mustafa KARAKUZU
1987 Niksar TOKAT

[img]http://img155.imageshack.us/img155/5928/aaayd6.th.jpg[img]

Çevrimdışı Atila KAĞNICI

• *
« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2010, 16:48:28 »
kopayda tipe bakıpta av yapıp yapmayacağı pekte belli olmuyor.Bazen ummadık taş baş yarabiliyor.sık ava götürmek lazım içinde varsa olur.resmine bakınca bana arı bir kopoy gibi gelmedi.
Atila KAĞNICI
1981AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Alican GÜNGÖR

• *
« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2010, 18:33:43 »
mustafa bey sizden sonra çok ava götürdüm büyük domuzcuyla ama  onla biraz arıyo sonra bırakıyo ses de hala atmıyo verecem zaten alanda olmaz ama napalım aslında baya bi ilgilensen giderde iste gitmiyo napalım nasip değilmiş