Gönderen Konu: KEKLİK AVI ACİLEN YASAKLANMALIDIR  (Okunma sayısı 29175 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Necmettin TACETTİN

• Müdavim Üyemiz
  • BU DA BİZİM SEVDAMIZ
Ynt: KEKLİK AVI ACİLEN YASAKLANMALIDIR
« Yanıtla #50 : 06 Kasım 2012, 09:38:11 »
tüm kanatlı avı,tavşan avı,domuz avı,bıldırcın avı,çulluk avı,bekasin avı,vs.hepsi 100 yıl yasaklansın..
TÜM AVLAR YASAKLANSIN. TÜFEKLERİ YAĞLAYIP KALDIRALIM. KÖPEKLERİ DE ŞANTİYELERE VERELİM BEKÇİLİK YAPSIN BARİ. 2000-3000 TL SENELİK MASRAFIMIZ DA CEBİMİZDE KALSIN. OH NE GÜZEL...
BABALARIMIZIN ZAMANINDA AV NERDEYSE HERYERDE SERBESTTİ VE KUŞ VURMAKLA BİTMEZ DERLERDİ. ŞİMDİ İSE HER YER YASAK AMA KUŞ YOK. BU NASIL PEHRİZ BU NASIL LAHANA TURŞUSU???
YASAKLAMAYLA BİR YERE VARILMAZ. SADECE ÖZEL AVLAKÇILARIN YAPMAK İSTEDİKLERİNİ BİZ DESTEKLEMİŞ OLURUZ.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2012, 09:42:37 Gönderen: Necmettin TACETTİN »
Beretta 426-12cal
Beratta 391 urika 12cal
Beretta 391urika gold-20cal
Beretta S56-20 cal
Çatus 36 cal otomatik

Çevrimdışı Mahmut YURDUSEVEN

• *
« Yanıtla #51 : 06 Kasım 2012, 09:49:53 »
değerli avcı arkladaşlarım abilerim.bu sene bu keklıik ya soğuktan yada hastalıktan ciddi birşekilde kırıldı.100lerce keklık olan arazılerde 20,30 keklik kalmış,tamam avı yasaklamayalım gidip o kalan keklikleride vuralım .seneye hep beraber o dağlarda sinek avlarız.
Mahmut YURDUSEVEN
1978-Trabzon

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #52 : 06 Kasım 2012, 09:55:46 »
Sn Necmettin Tacettin ;

hazır işin içine avcı babalarımız girince bu konudan giriş yapayım.

Benim babam da avcı 90 yaşında şu an fiziki durumundan ava gidemese de eski bir avcı.

Babamızın zamanında yerli tüfek sanayii yoktu, Avrupa tüfekler dünyanın parası idi.

Köylerde, kasabalar da kimin elinde tüfek vardı, esnaf,bürokrat,doktor memmur vs.

Maşallah yerli sanayii çıktı kamyonlarla tüfekler bedavaya satıldı, hala da satılıyor.

Av köpeği kaç kişi de vardı, köpeği olanlarda parmakla gösterilirdi, seceresi meceresi olmayan köpekler ile avlanılırdı.

Şimdi bakıyorsun önce herkes kif,mif, safkan,radentis vb burun kıvırıyor.

Önceleri meralarda adam zor görürdün, köylüde köpek tüfek nerde görülmüş.

Bakıyorsun videolarda resimler de herkesin elinde bir y.oto tüfek, kaç tane köpek çekip duruyor.

Silah teknolojisi,köpek teknolojisi bu kadar gelişiyorda av ve yaban hayatı bu kadar gelişiyor mu onu da inceleyin.

Beepersız çulluk avlayın süratli köpekler ile onu da görelim.

Avlanmasını bilmek kadar, avlanmasını kendinizinde istemesi kadar doğal bir şey olamaz.

Tarım ilaçları,kentleşme,ileri tarım kadar avcılarında bir etkisi yok mu ?

Bu sene avcının etkisi olmasa da yasaklanmasını istemek de popülasyon için iyi olabilir
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #53 : 06 Kasım 2012, 10:05:17 »
Bir konu açtım,alakasız yerlere çekilmeye başlandı, amacım kimseyi avından etmek veya köylünün önünü açmak falan da değildi, ben yasak koyucu da değilim yasaktan yana da değilim, fakat ortada bir gerçek var ki beni ve benim gibileri yakından ilgilendiriyor,dolayısı ile de buna dikkat çekmeye çalışıyorum, inşallah başarılı olmuşumdur,gerekli bölgeler için önlemler alınır, limitler,yasaklar belirlenirken detaylı araştırmalar yapılarak belirlenir,kimse de madur olmaz,adını da ister yasak koyun isterseniz kısıtlama ama yeter ki amaç keklik popülasyonu için olsun, herkese iyi niyet ve duyarlılığı için teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum.
Yazdıklarınızı dikkatle okudum konuya akıllıca yanıt veren arkadaşları kutluyorum sürekli yasaklara haksızlıklara hesap soran avcılarımız keklik göremedikleri için yasak feryadı ediyor arıcı arkadaşlar palaz avı yapılırken doğa kekilği yok ederken zamansız avcılık gece avı yapılırken nerdeydiniz her yer kıskançlıktan yasak edilirken avlakları neden daraltıyorsunuz diye isyan etmediniz bende sivasa gittim orda duyduklarım beni çıldırttı yetkilileri arayıp bumu sizin koruma anlayışınız diye hesap sordum neden sizde devlete yanlış karar alıyorsunuz koruyamıyorsunuz ölüm saçan gübre kullandırıyorsunuz diye hesap sormayıp bursalıya rizeliye izmirliye batılıya kafa tutupta yasaklanmasını istiyorsunuz mücadele yasakla olmaz yasakları kaldırıp avcıyla birlikte araştırıp kontrolunu birlikte yapıp oto kontrolu sağlamakla olur asla yasak çözüm değil birilerin ekmeğine yağ sürmektir YABAN HAYATI KANUN YASA VE İLGİLİLERLE KORUNAMAMIŞTIR SİZ AVCI DOSTLARIM VİCDANINIZLA KORUYUN
GELİN BİRLİKTE HESAP SORALIM KOYU KIŞ ŞARTLARINDA YABAN HAYVANLARININ YAŞAM ALANLARINDA HAYATTA KALMASI İÇİN NE YAPTINIZ MART AYINDA KAFES AVI BAŞLANDIĞINDA NE ÖNLEM ALDINIZ AV SEZONU BAŞLAMADAN ÖNCE KAÇ KİŞİ KAÇAK AVCI YAKALADINIZ YASAK OLAN SAHALARDA KAÇ KİŞİ YAKALADINIZ İŞLEM YAPTINIZ TARIM İLAÇLARINI VE GÜBRELERİ HİÇ DENETLEDİNİZMİ YOK EDİLEN TABİAT ÖRTÜSÜ VE DOĞA İÇİN NE ÖNLEM ALDINIZ AVCIDAN TOPLANAN GELİRİ NERELERE HARCADINIZ YABAN HAYVANLARI ÜZERİNDE NERELERDE NE ZAMAN BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR YAPTINIZ KUŞ GRİBİ VEBA DEDİNİZ HASTALIKTAN KORUMAK İÇİN HİÇ YUKARDAN İLAÇLAMA YAPTINIZMI GÖL VE ORMAN İÇİ SULARI HİÇ ZAMAN ZAMAN TAHLİL ETTİNİZMİ YUMURTLAMA ZAMANI ZARARLIYLA MÜCADELE ETTİNİZMİ ÜRETİP SALDIĞINIZ KEKLİKLERİN SAĞLIKLI OLUP OLMADIĞINI ENVANTER TAKİBİNİ YAPTINIZMI YASAK EDİLEN SAHALARIN NEDEN YASAK OLDUĞUNU YERİNDE İNCELEDİNİZMİ EN ÖNEMLİSİ BELGELİ DÜRÜST AVCINIZA GÜVENDİNİZMİ GÜVENDİYSENİZ NEDEN BU KADAR YASAK GETİRDİNİZ
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 06 Kasım 2012, 10:17:08 »
deðerli avcý arkladaþlarým abilerim.bu sene bu keklýik ya soðuktan yada hastalýktan ciddi birþekilde kýrýldý.100lerce keklýk olan arazýlerde 20,30 keklik kalmýþ,tamam avý yasaklamayalým gidip o kalan keklikleride vuralým .seneye hep beraber o daðlarda sinek avlarýz.
Katılıyorum.bu sene ekstrem bir durum var arkadaşlar artık yok olma tehlikesi var.yasaklar çözüm değil elbet ama anaçlarda vurulursa biter...
Avcı düşmanlarının eline koz verme meselesi doğrudur bunu kullanırlar ama seçim yapmak zorundayız malesef; ya tamamen yok olması yada kısıtlanması...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #55 : 06 Kasım 2012, 10:24:16 »
Ben gittiğim yerlerde kuşta bir azalma görmedim.Hatta artma var.Azalma erzincan veya sivas için olabilir..
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Mustafa KARAPINAR

• *
« Yanıtla #56 : 07 Aralık 2012, 17:13:57 »
Soğuk,yağmur vs tabiat nedenleri bölgeseldir.
bu yasaklansın oyunlarına gelmeyin arkadaşlar.
yasakcı zihniyete davetiye çıkarmayın.
siz böyle yasaklansın çığırtkanlığı yaparsanız
mak tamamen yasaklar ama emin olun sorun çözülmez.
hakim etken avcılık olsaydı 6 yıldır yasak olan avlaklarda kuş olurdu.
lütfen oyuna gelmeyelim...
  • Beretta S 56 12
  • Beretta S 56 20
  • franchi 48 AL 20
  • Vardar 20
  • pointer Adya
Mustafa KARAPINAR
1969 KAYSERİ

Çevrimdışı Süleyman ARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 07 Aralık 2012, 17:34:38 »
Bu işler hep boş işler tamam keklik popülasyonun da bi azalma olabilir ama kış şartlarından olduğunu pek sanmıyorum.Bir tek geçen seneye kadar mı kötü bir kış geçirdi Türkiye. 50'lilerde 60'larda 70'lerden bu zaman kadar hiç mi bu kadar ağır kış geçirmedi Türkiye de o zamanda telef olmadı bu hayvanda bir tek geçen seneki sert koşullarda böyle oldu.Bunlar boş işler. Doğu anadoluda nerdeyse her sene kış sert  geçiyor.Haziran ayına kadar nerdeyse yerden kar kalkmıyor erzurum da her sene kış sert geçiyor ama her geçen senede keklik neredeyse daha fazla artış gösteriyordu.Bula bula bu senelerimi buldu ki tamda paralı avlakların yapılma aşamalarını hayret bişey
Süleyman ARSLAN
1981 zonguldak/alaplı

Çevrimdışı Ömer BÜYÜK

• *
« Yanıtla #58 : 07 Aralık 2012, 19:12:30 »
Bence yasaklama ancak bohcacıların işine yarar bu sene il dışına bi kaç kez çıktım gittiğim heryerdede keklik konusunda sıkıntı yaşamadım. Geçen sene ne ise bu senede aynı şekilde alayları kaldırdık. Kendi bölgemizde çil keklikte muazzam şekilde bi artış oldu bu sene özellikle bazı kendini bilmez ş.........ler bıldırcın avında çil avlamasaydı eminim heryer çil keklik olurdu. Ayrıca kınalı kekliğin az olduğu bölgelerde dikkat edilecek tek bi husus var kökünü kazıyana kadar vurulmazsa eminim seneye neslini korumak adına bu hayvanlar tekrar üreyecektir. Zaten herkes biliyor kınalı keklik mıntıka belirler ve kendi bölgesine başka kekliklerin girmesine müsade etmez bunun içinde bahara bölgesel olarak 10 kekliğin kalmasıyla bir  çift kekliğin kalması arasında pek bi fark olmayacaktır. Yüzlerce keklik bırakılıp 7-8 senedir kapalı olan avlakları bu sene açtılar sonuç büyük bi hüsran. Dağın kendi kekliği bile artık yozlaşmış yavru çıkarmıyor!!!!
Ömer BÜYÜK
1982 NEVŞEHİR

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 07 Aralık 2012, 19:38:06 »
Tüm çıkarımlardan şu anlaşılıyor ki; geçen sezon sıklıkla gidilen meralarda kuş yok zira o kadar avın üstüne sert kış da izin vermemiş !
Ama bazı bölgelerde de tam tersi. Örnek benim avlandığım yer. Yazlığımın 300 metre yukarısı, geçen sezon iki tane (sadece 2) keklik gördüğüm ve sıkı atmadığım merada ben 3 keklik vurdum bu sene ve her hafta yüzlerce fişek atılmış!!!! Komşularım söyledi :)
Bazı yerleri de elimden geldiğince araştırdım. 3 hatta 4 sene ava yasak olan yerlerde de av yok neden? Hastalık girdi biz kıran girdi deriz.
Sert kış, hastalık, tarım ilaçları, palaz sever eli tüfekli maymunlar keklikte sona yaklaştırdı. Görev şimdi bizde ve özellikle Mart ayından itibaren dağlara yemleme ve av kapanana kadar zararlı ile mücadele !!!!!
Mesela, karga, saksağan,çakal, tilki, sansar vs...
Abartmadan, usulünce ve limitler dahilinde :)
Özellikle saksağan ve kargaya dikkat ciddi bir populasyona sahip son 5 senedir.
Haydi ekran başına geçmek yerine meraya çıkmak ve gerekeni yapmak zamanıdır şimdi
Selamlar

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #60 : 07 Aralık 2012, 23:25:14 »
Kekliğin az olduğu yerlere ava gidilmeyecek veya gidilecek ama göz kulak olmak, esirgemek, uçuşunu izlemek için.. O kadar fedakarlık yapılacak.. İlle birilerinin yassah demesini beklemeye ne gerek var.

Bence yemlemeye zerre kadar gerek yok. O iş geçen kış bazı bölgelerde yapılmalıydı. Şu an aç mı kalmışlar? Ha, gene yemlensin ziyanı yok ama.. Neyse işte öyle.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #61 : 10 Aralık 2012, 09:28:41 »
Bakın bu yemleme-yasaklama kampanyasını pohpohlayanların içinde kaç tane keklik avcısı var?
İstanbuldan sallıyorlar... İki defa doğuya ava gitmiş beyim, keklik bulamamış... Yemleyelim... Yok yok yasaklayalım...
Kime sordun beyim ???
Sormaya tenezzül etmediğin insanlardan neden destek istiyorsun?

Bu işte zerre kadar samimiyet görsem destekleyebilirdim,

Çözüme hiç bir katkısı olmayan,
Beylerin vicdanını (!) rahatlatmak için düzenledikleri bu kumpanyaya -şahsım adına- katılmıyorum,
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Hakan DEMİRCAN

• *
« Yanıtla #62 : 10 Aralık 2012, 09:49:37 »
Haklılar demek zoruma gidiyor lakin kanımca kısmen haklılar. Şunu adet edinmemiz gerektiği düşüncesindeyim, avlandığımız avlaklara yanımızda darı getirmek, av hayvanlarının zor zamanlarında yemlenebilmelerini sağlamak adına gelişigüzel serpmek. Bunu yaparkende belli bir bölgeyi yemlemek değil, merayı yemlemek. Sonuçta biz düşmanımızı kırmıyoruz, avlayarak öldürüyor olsakta her av hayvanı dostumuz; saygı göstermeli ve onlar için kısmende olsa destekleyici faaliyetlerde bulunmalıyız.
TRABZON / 1975

Çevrimdışı Ahmet UZELLİ

• Müdavim Üyemiz
  • RASTGELE
« Yanıtla #63 : 13 Aralık 2012, 11:31:36 »
KEKLİKLER için toplanan yardımlarda yaklaşık 460 bin Kilo yem toplanmış.bu yardımların bir kısmı fire verir,,Umarımki bu yemlenen bölgölerde bek avcıları oluşmaz. Tabi yardım edelim etmeyelim değil, bundan önceki senelerde doğuya ve yahut başka bölgelere kış gelmemişmiydi!! 

Bakanlık zamanlı ve zamansız avlanan  tüfekli ve tüfeksiz  kaçak avcılar için ne yapmayı düşünüyor acaba, bir takım   önlemler daha önceki yıllarda alınmış olsa  bu duruma gelinmezdi sanırım.

Avlanma belgesi olmayanların ruhsatları bulundurma olarak düzenlenmeli. Malasef sezon dışında avlakların kontrolü hiç yok!

arazi taşıtlarının ulaşamayacağı yerler var. motorize ekipler kurulup  avlakların kontrolleri sadece ava açık günlerde değil devamlı yapılmalı.

Zannnediyorum büyük bir ihtimal önümüzdeki sene KEKLİK avı yasaklanacak... yada resmi ve özel çifliklerde yetişen keklikleri bakanlığın belirlediği bölgelerde avlayacağız.

Daha önemli bir amaca ulaşabilmek için hem bakanlık, hemde biz avcılar  oto kontrolü sağlamalıyız.

Keklik avını yasaklamak yerine, yasakları delenlerin,, yasaklanmasını sağlamak lazım.

« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 21:38:26 Gönderen: Ahmet UZELLİ »
Ahmet UZELLİ 
1968 BURDUR Bulunduğu il İZMİR 
http://www.deutsch-kurzhaar.de/

upload pics

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #64 : 13 Aralık 2012, 12:08:48 »
Komplo teorilerine pek değer veren birisi değilimdir. Yaban Tv ye karşı bir düşmanlık da gütmem.

Ama bu, keklik yemleme kampanyası benim de kafamda soru işaretleri oluşturmuyor değil?
Bakalım ne çıkacak filmin sonunda ?

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #65 : 13 Aralık 2012, 12:25:21 »
Ben bu tarz organizasyon ve kampanyaların devamının olmayacağını ve tek seferlik olacağını düşünüyorum...Bu işi bence bölgeselleştirmek lazım...Sizlerinde sitedeki etkinlik bölümümüzde gördüğünüz gibi bazı bölgelerimizin kuluplerinde,derneklerinde örnek teşkil edecek birlik beraberlik ve çok güzel buluşmalar var...Demek istediğimi bir dönem bizim Kayseri Avcılar Kulubunde av ruhsatını pulunu almaya gelen avcılara poşetlerin içerisinde mazotlanmış ve dikime hazır pakette pelit verdiler...Ve dedilerki bunları dağda sırtınıza koyun,denk geldigi yerde bunları dikin...

Kayseri merkeze yakın yerlere kış aylarında  kurt indiğini,ve insanlara saldırı olduğunu duyduklarında avcılar eline silah alıp dağlarda taşlarda kurt aramak yerine bölgeye giderek sakadat,hayvan kemikleri vb... yiyecekler dağıttılar...

Ben şahsım olarak binadaki biriken artık ekmekleri görevliden alıyorum ve kış aylarında yolun kenarına bırakıyorum...Şanlıyımki bulunduğum iş yeri avlakların ortası  :) Aç bir hayvanın rızkına vesile olabilirim umuduyla...Bunu yaparkende keklikmiş ördekmiş av havanıymış herhangi bir ayrım yapmadan...Ve bu işe biraz daha fazla gönül vererek tanesi 200 kurustan bayat ekmek alıyorum ve sağa sola dağıtıyorum...

Bu ve benzer bunun gibi avımıza ve doğamıza sahip çıkılması noktasında organizasyonlar bölgeler yada sehirler yada dernekler halinde kişiselleştirilebilir...Herkez arabasını avlağın ortasına çekiyor helede jeepi olanlar arabada av yapıyorlar...Bence 3 5 kğ yemi saçmakla birşey kaybedilmezki gidipte 1.sınıf ekmeklik buğday almaz kimse..Kırık buğdayın kğ mı 500 kuruşa satılıyor...

Genede düşünenden yapandan ALLAH razı olsun....
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ahmet ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • DÜNYA AHİRETİN KAZANILDIĞI İMTİHAN YERİDİR.
« Yanıtla #66 : 13 Aralık 2012, 13:27:58 »
         Bu hafta sonu keklik avı için gittiğim Erzurum'da çok az keklik görünce hiç de şaşırmadım, çünkü o bölgede organik arıcılık yapıyorum ve yavru döneminde anaç kekliklerin peşinde bir-iki yavru görünce bir şeylerin yolunda gitmediğini tahmin etmiştim ve yanılmadığımı anladım.
         Gelelim pek çok arkadaşın merak ettiği soruya:
         Bu sene temmuz ayının ortasına kadar havalar çok soğuk gitti, ben temmuzun 5'inde soba yaktım,yakınımdaki tırpancıların ateş yakıp ısınmaya çalıştıklarına şahit oldum.Böyle bir soğukta anaçların yumurtaları üşüttüğü ve yavru çıkaramadığı gerçeği ortaya çıkıyor.
        Şimdi avımıza sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum ve tüm avcı dostlarımı ve ilgilileri duyarlılığa davet ediyorum, yoksa seneye damızlık da kalmayacak,saygılarımla.
Ahmet ÇETİN
1967 terme-samsun

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• *
« Yanıtla #67 : 13 Aralık 2012, 20:39:22 »
Yaban Tv ye karşı herhangi bir sorunum yok. Ancak nedense yaptıkları hiç birşey bana biz avcılar içinmiş gibi gelmiyor. Maksatları sadece biz avcılar üzerinden para kazanmak gibi duruyor. Bu kampanya bu sene yapılsa ne olur yapılmasa ne olur. Çünkü dağda keklik yok neyi yemleyeceksin. Geçtiğimiz kış arkadaşlarla elimizden geldiğince yemleme yaptık. Bu senede elimizden geldiğince yapacağız. Bence herkes kendi av grubuyla gittiği meralara birer çuval yem götürse yeter.
Davut KONUŞ - 1975-Afyon - 0 RH (-) Negatif - 0.507.603 00 39

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #68 : 13 Aralık 2012, 20:39:57 »
Gelişmeleri ve çelişkileri ilgiyle takip ediyorum...
Herkes feryat ediyor Keklik yok !!!!!!!!!!!
Eeee çözüm, keklikleri yemleyelim.. Madem keklik yok, olmayan kekliğe ne yemi ??????
Aslında olay basit. Beyler Doğuda, Kütahya'da, Burdur'da keklik avlarını yaptılar. Umduklarını bulamasalar da. Onlarca keklik vurmaya alışanlar için tatmin edici avlar yapamasalar da... Onlar için keklik sezonu kapandı. Anadolu avcısının keklik avlamasını engellemek için ne yapılabilir ?????
Bekleyelim bakalım, yakında çıkar kokusu....
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2012, 10:13:06 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı İlhan GÖKCEN

• *
« Yanıtla #69 : 13 Aralık 2012, 21:12:05 »
Rıdvan bey e katılıyorum adamlar Türkiye geneli pulu boşunamı aldık biz diyor ve o kadar yolu ikiiii keklik için mi geldik ne limiti bu diyorlar Türkiye geneli kesinlikle yasaklanmalı bu mantık oldukça ne şekilde üretirsen üret yetişmez daha sezon açılmadan başladılar.fazla söze gerek yok insan konuştukça çileden çıkıyor günaha giriyor.... BALIK BAŞTAN KOKAR DİYE BOŞA DEMEMİŞLER ATALARIMIZ.     

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #70 : 14 Aralık 2012, 10:01:32 »
Türkiye geneli ya da bölgesel tüm yasaklar, acizliğin göstergesidir bence.

İdare edemiyorsan, yönetemiyorsan yasaklarsın kurtulursun........
İşin kolay yolu  budur,
Sen neden oradasın o zaman ...
Denetimini yap, önlemlerini al, aksaklıkları düzelt,
Yapamıyorsan bırak, Yapacak birisi gelsin o işin başına.......

Her zaman söylüyorum, ben başka illere sadece bıldırcın avına giden birisiyim, mecburiyetten o da.
Benim bölgeme keklik, tavşan, çulluk için çevre illerden avcılar gelir sürekli,
Dağda, lokantada, nerde karşılaşırsam mutlaka selamlaşırım, hatırlarını sorarım, elimden gelen bir yardım da varsa yaparım.

Benim örfüm, törem, inancım bunu emreder....
Benim bölgemi sadece ben avlayayım mantığını bencilce bulmuşumdur.

Başka bir yere ava gidince katliam yapmayı düşünen zihniyetle aynıdır benim gözümde..........

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #71 : 14 Aralık 2012, 11:16:27 »
Bakın bu yemleme-yasaklama kampanyasını pohpohlayanların içinde kaç tane keklik avcısı var?
İstanbuldan sallıyorlar... İki defa doğuya ava gitmiş beyim, keklik bulamamış... Yemleyelim... Yok yok yasaklayalım...
Kime sordun beyim ???
Sormaya tenezzül etmediğin insanlardan neden destek istiyorsun?

Bu işte zerre kadar samimiyet görsem destekleyebilirdim,

Çözüme hiç bir katkısı olmayan,
Beylerin vicdanını (!) rahatlatmak için düzenledikleri bu kumpanyaya -şahsım adına- katılmıyorum,

düşüncelerinize aynen katılmakla birlikte bu işin vicdan meselesi olduğunada inanasım gelmiyor...
DURUP DURURKEN ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ diye düşünmeden edemiyorum....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #72 : 14 Aralık 2012, 11:23:53 »
Gelişmeleri ve çelişkileri ilgiyle takip ediyorum...
Herkes feryat ediyor Keklik yok !!!!!!!!!!!
Eeee çözüm, keklikleri yemleyelim.. Madem keklik yok, olmayan kekliğe ne yemi ??????
Aslında olay basit. Beyler Doğuda, Kütahya'da, Burdur'da keklik avlarını yaptılar. Umduklarını bulamasalar da. Onlarca keklik vurmaya alışanlar için tatmin edici avlar yapamasalar da... Onlar için keklik sezonu kapandı. Anadolu avcısının keklik avlamasını engellemek için ne yapılabilir ?????
Bekleyelim bakalım, yakında çıkar kokusu....

çok doğru bir düşünce tamamen katılıyorum
bu tür bir kampanya başlatanların öncelikle yayınladıkları av videolarında arkada ötüp duran bıldırcın sesi yayan cihazları kapatmaları gerekmezmi
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU hikayesinden başka bir şey düşünemiyorum.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #73 : 14 Aralık 2012, 13:43:23 »
Arkadaşlar selam ve saygılar .Ben bir şırnaklı olarak keklik popülasyonun azaldığı burda çok net bir şekilde görüyoruz.avlanan meralarda tek tük keklik görülmekte o da avcı baskısından dolayı genelde dağların yüksek taraflarına çıkıyorlar.Her yer güvenlik bölgesi ve insanlar çok nadir ava gidebiliyor.Bunun böyle olmasına rağmen keklik sayısı çok azaldı.kış sertti ama bundan daha sert kış koşulları görmemize rağmen gene de azalma olmazdı.tahminimce hastalık ve buralarda yazın sürekli operasyonlardan dolayı yangın çıkmasıdır.Kuluçka dönemlerinde yangından dolayı yuvalar çok zarar gördü.Yoksa fazla avlanmakla bitebilecek bir durum değil.Bu da g.doğuda çok kuş var diyenler için.inanın artık bizim de diğer bölgelerdeki avcılardan bir farkımız kalmadı av bulmak konusunda.Belki dağlara kar yağınca kuşlar kendilerini aşağı meralara bırakırlar.genelde böyle olur.Saygılar hepinize...
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK