Gönderen Konu: ATAM IZINDE OLMAYA CALISIYORUM  (Okunma sayısı 1183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa UYARLAR

• *
ATAM IZINDE OLMAYA CALISIYORUM
« : 29 Aralık 2012, 23:09:52 »
Ziya Gökalp der ki:

“Düşünmek ve söylemek kolaydır, fakat uygulamak ve özellikle, doğru yolda olup, başarı ile sonuçlandırmak çok güçtür.” Ziya Gökalp, Mustafa Kemal’i tanıdıktan sonra daima hayranı kalmıştır. Çünkü devrimci olarak, en ileri Türkçülerin bile kurtulacaklarını sanmadıkları ortaçağ kurumlarını Atatürk, bir atılımda yıkmış ve Türk milliyetçiliğine engin ufukları o, açmıştı.

İnceleme yapmak amacıyla yurdunda konuk bulunan bir Amerikalı kadın gazeteci, bir gün Mustafa Kemal Atatürk’e sorar:

Bu soruyu Atatürk, şöyle cevaplar:

- Ben bir işte başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri ortadan kaldırdım mı, iş kendi kendine ilerler.

Uploaded with ImageShack.us

Bu yilin son dergi baskasinda bana hosgeldin demek amacli yeni kopegimle birlikte yarim sayfa ayirmislar oncelikle sagolsunlar. Benim hakkimda yazilar falan filan gercekten hos bir duygu herkese nasip olsun ama en sonu daha hos mutavazi dostum erdinc ozkandemir bana gedea yi hediye ettigi icin onun resmini koymuslar ve onada tesekkur ediyorlar cunku bir pointeri yetistirip hediye etmek kolay olan birsey degil cunku. Erdinc abi sagol sen adini internet ortamlarinda duyurmayan bir kisisin ama senin adini kisa zamanda turkiyede duyariz heralde kizim 2 haftaya burda bakalim ne kadar iyi gorecegiz resimleri burda olacak saygilar  atam izindeyim ileri mars

Uploaded with ImageShack.us
Mustafa UYARLAR
1984 ADANA HOLLANDA