Gönderen Konu: türkiyenin tek silahlı sivil örgütü aciz durumda  (Okunma sayısı 2822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
arkadaşlar hiç düşündünüzmü türkiyenin yegane silahlı sivil örgütü avcılar ve atıcılar federasyonu ve klüplerimiz  bir nevi kuvai milliye yani ama terzi gibi kendi söküğümüzü bile dikemiyoruz rezil rusva durumdayız baksanıza bakanlığa karşı başlatılan imza kampanyası 1 haftayı geride bıraktı ve sadece 733 kişi imzaladı sadece avlanma belgeli 100 bin civarında avcı var marmariste % 1 bile imzalasa 1000 kişi ederdi demekki herkes halinden memnun ama şikayet etmeye geldimi herkes dert yanar içler acısı bir durumdayız  malesef
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: türkiyenin tek silahlı sivil örgütü aciz durumda
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2014, 14:19:35 »
 bu bize bırakılan emanet miras yer yer tüketirsek üstüne koymadan yarın çocuklara vercek cevap yiyecek ekmek kalmaz,

parası olan özel avlakta avlanırın edasında bizim gibi maraba hesabı asgari ücretli kisve savaş veriyor

vamı yabandan bi haber,

vamı yabandan destek,

ticarete dökmüşler parası olupta ağıztadıyla yiyemeyen haramzadeler aha onların tuzu kuru...

o yüzden 733 imza duyarlı zengin fakir işçi memur esnaf hepimiz bu vatanın bireyleriyiz,

amma hepimiz yüzbinlerde bile deyiliz üzülmeyin ünal bey yüzyıllardır insanlar haklarını bilmeden yaşadı bu topraklarda yüce mevlam içimizdeki allah korkusu ve hakaniyeti eksik etmesin bizim işimiz hep allaha kalmıştır....
 çünki zalim hep zulmeder mazlumu hep allah korumuştur,...
sağlıcakla kalınız saygılarımla.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2014, 14:21:38 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2014, 14:32:53 »
sevgili ünal abi avcılığıda kar kapısı olarak görmeye başladılar bu durum birazda biz avcıların duyarsızlığından kaynaklanıyor
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2014, 15:18:54 »
arkadaşlar benim sitemimde ona zaten neden boyun eğiyorsun neden hakkını savunamıyorsun neden biraraya gelemiyorsun bu gün bizim  ödediğimiz yivli tüfek harçlarını dünyada hiç bir  ülkede olduğunu sanmıyorum bu gün bizden alınan pul ve avlan ma harcının dolaylı bile olsa bize geri dönmemesi dünyada başka bir örneği yoktur bizde herşey  yasak ama paran varsa her şey serbest
1974-Marmaris
muğla
angaralı

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2014, 10:52:17 »
 sayın arkadaşlar ,

iki keklik bir dereden su içerde,
avbisi sistem olarak soframıza koyanlar hangi çeşmeden su içer bilen varmı,..?  ;D

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2014, 23:36:36 »
Türkiye de beyanlarda geçen 130 bin avcı sadece söylemdir.Eylem içerisinde olan avcı sayısı 2000 sayısını geçmez. her halukar da okumaktan okuduğunu anlamaktan imtina eden ve sadece adamcılık zihniyeti ile hareket eden bu toplum.Her daim yanlızlık ruhunu içerisinde taşımaya mahkumdur.Dernekler amaçları doğrultusunda çalışmaz,federasyonlar ötekileştirir konfederasyon kocaman bir fos.Siz buyurun buradan yakın der gibi milletle dalga geçen DKMP ,Mak kararlarında elini masaya vurmamayı efendilik zanneden temsilciler.Kendi ilinde başkasının avlanmasını hazmedemeyen dernek başkanları ve avcının üzerine salınan köylüler..Ne bekliyoruz değil ,neden bekliyoruz un cevabı yukarıda ..Okumadan anlamadan eğitmeden olmuyor.Saygılar

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 18 Haziran 2014, 21:00:10 »
Türkiye de beyanlarda geçen 130 bin avcı sadece söylemdir.Eylem içerisinde olan avcı sayısı 2000 sayısını geçmez. her halukar da okumaktan okuduğunu anlamaktan imtina eden ve sadece adamcılık zihniyeti ile hareket eden bu toplum.Her daim yanlızlık ruhunu içerisinde taşımaya mahkumdur.Dernekler amaçları doğrultusunda çalışmaz,federasyonlar ötekileştirir konfederasyon kocaman bir fos.Siz buyurun buradan yakın der gibi milletle dalga geçen DKMP ,Mak kararlarında elini masaya vurmamayı efendilik zanneden temsilciler.Kendi ilinde başkasının avlanmasını hazmedemeyen dernek başkanları ve avcının üzerine salınan köylüler..Ne bekliyoruz değil ,neden bekliyoruz un cevabı yukarıda ..Okumadan anlamadan eğitmeden olmuyor.Saygılar

HER YAZDIĞIN HER CÜMLEN HER NOKTAN ÇOK DOĞRU,

ne olacak bizim halimiz serhat bey, mersin den saygı sevgi ve selamlarımla,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2014, 00:04:42 »
Sayın M. Ali Akdağcık bu konu açılalı kaç gün olmuş.Sevgili Ünal saygılı müthiş bir başlık yakalamış ve güzel bir tespitte bulunmuş.Ben yazmışım siz yazmışınız bir kaç arkadaşım ki bir çok konu başlığı altında bu isimler dışında pekte başka isme rastlayamıyoruz.Dedim ya ne istediğini bilmek ve istikrarlı olmak gerek .Yılmadan usanmadan her platformda avcı arkadaşlarımıza sesimizi duyurmak ve içimizde ki enerjiyi aktarmak zorundayız..Hiç üzülmüyorum safım belli.Hiç kimse olmasa bile ben davamdan vaz geçmem.Ben avcıyım ve bu ülkede para ile av yapmaya da hiç niyetim yok.Her şeyi eski sadeliğine dön dermek yeterli olacaktır.. Umarım başara biliriz.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2014, 10:02:52 »
Sayın M. Ali Akdağcık bu konu açılalı kaç gün olmuş.Sevgili Ünal saygılı müthiş bir başlık yakalamış ve güzel bir tespitte bulunmuş.Ben yazmışım siz yazmışınız bir kaç arkadaşım ki bir çok konu başlığı altında bu isimler dışında pekte başka isme rastlayamıyoruz.Dedim ya ne istediğini bilmek ve istikrarlı olmak gerek .Yılmadan usanmadan her platformda avcı arkadaşlarımıza sesimizi duyurmak ve içimizde ki enerjiyi aktarmak zorundayız..Hiç üzülmüyorum safım belli.Hiç kimse olmasa bile ben davamdan vaz geçmem.Ben avcıyım ve bu ülkede para ile av yapmaya da hiç niyetim yok.Her şeyi eski sadeliğine dön dermek yeterli olacaktır.. Umarım başara biliriz.

sn. serhat bey,

17 haziranda , ''iki keklik bir dereden su içer'' , ''soframıza avbisi koyanlar hangi çeşmeden su içer'' diye yazmamın sebebi konuya dikkat çekip duyarlı insanların dışındakilere seslenişti benimkisi, ama duvardan ses geliyor onlardan ses yok. bilmem hangi konu al tüfek ver tüfek vom bilmemkimin köpeği vay efendim kurşun havadan düşse ölürmüsün vs.. (lütfen konulara katılanlar ve açanlar üzerine alınmasın bu bir örneklemedir arkadaşlar) binlerce okunma var ama bu avcılıkta çok vahim önem teşkil eden kaderimizi belirleyecek yoldaki problemlerin çözümü avcıları pek ilgilendirmiyor maalesefki , bende elektronik imza kampanyasına katılımcıları avcı sıfatında baz alıyorum siz daha iyimser bir rakamla 2000 demiştiniz , gerisi zaten halinden memnun herhaldeki ses çıkmamakta.
 değiniz gibi biz davamızın yolcusuyuz paralı avla işimiz olmaz olamazda, istemiyoruz bunu her yerde söylüyor ve paylaşıyorum. ha kanunlarmı ,..?
 banamı sordular kuralları koyarken , koyulan haksız dayatmacaların sonuçlarına katlanırlar, türk milleti zekidir akıllıdır ;D

en derin sevgi saygı ve selamlarımla sağlıcakla kalınız işiniz gücünüz rast gelsin.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN