Gönderen Konu: Arkadaşlar 2014 model stoeger mod 2000 lerde kaşık sorunu devam ediyormu?  (Okunma sayısı 5432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu silahın 2014 modelini alıp deneyen varmı?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu silahın 2014 modelini alıp deneyen varmı?
ersan bey stoegerlerde kaşık problemi yok,kundak kısmındaki yayın uçları problem çıkarıyor üst üste biniyor,öyle bir sorunda fabrika yayı değiştiriyor zaten,ben bu sene 2013 üretimi sentetik mod 2000 aldım her türlü fişeği attım bir kere dahi takılmadı,birazda şans işi
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
fuarda stoeger 20 numara yapmış çok hoştu çok zarif ve güzel diyebilirim geç kalınmış ama güzel bir şey olmuş
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Selçuk bey acaba hasas terazide tartınız mı kaç gram tüfeğiniz ayrıca kaç namlu şimdiden teşekürler
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sebahattin bey ben ölçtüm ağaç kundaklısını bayide 3130 du ağırlığı
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sagolun Ersan bey avınız ve muhabetiniz daim olsun
  • YILDIZ SPZ ME 66

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Selçuk bey acaba hasas terazide tartınız mı kaç gram tüfeğiniz ayrıca kaç namlu şimdiden teşekürler
sebahattin bey ben tüfeğimi tartmadım ama öyle aman aman ağır değil su avlarında kullandım kekliğe hiç götürmedim,71 namlu kullanıyorum
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İşin doğrusu keklik için almayı düşünüyorum gazlı otomatiğim ve süperpozem var birde kinetik olsun diyorum otomatiğim 3.300 ün üstünde keklikte çekilmiyor hakikaten 61 sentetik düşünüyorum bu namlu uzunluğuyla 3 kilonun altına düşermi bilemiyorum keyifli paylaşımlar diliyorum
  • YILDIZ SPZ ME 66

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
kaşık çok büyük bir problem değil servise gönderiyorsunuz hemen değiştiriyorlar..benim ilk otomatiğim olduğundan baya bi sıkıntı yapmıştım pişman olmuştum..ancak servise gönderdiğimde komple tetik tertibatı , döner başlık , mekanizma yayı , mekanizma çatalı gibi extradan parçalarıda sıfırıyla değiştirdiklerini gördüm ve çok memnun kaldım..tüfekle 28 gramdan 40 grama hemen hemen her marka fişeği attım atıyorum en ufak bir problem yaşamadım servisden geldi geleli..stoeger teknik servisindeki arkadaşlara buradan bi kez daha teşekkür ediyorum..her hepsi sorunlu olucak diye bi kaide yok bayide beğendiğiniz bir MOD 2000'e bakın kaşığa bi fişek koyup mekanizmayı kapatın fişeği namlu ağzına verirken takılma yada sağa sola sürtme yapıyorsa başka bir stoegere bakın..sürtme yada takılma yapmadan rahatca namlu ağzına veriyorsa fişeği o tüfek sorunsuzdur..ben sonradan öğrendim bunu başıma gelince.. Selçuk Bey'de bi kaç stoegere bakmıştı bu şekilde sonunda sorunsuz olanını denk  getirdi ve memnun şu anda..:D tavsiye ederim güzel silah..saygılarımla.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2014, 17:01:32 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Ramazan YILDIZ 20

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kaşık çok büyük bir problem değil servise gönderiyorsunuz hemen değiştiriyorlar..benim ilk otomatiğim olduğundan baya bi sıkıntı yapmıştım pişman olmuştum..ancak servise gönderdiğimde komple tetik tertibatı , döner başlık , mekanizma yayı , mekanizma çatalı gibi extradan parçalarıda sıfırıyla değiştirdiklerini gördüm ve çok memnun kaldım..tüfekle 28 gramdan 40 grama hemen hemen her marka fişeği attım atıyorum en ufak bir problem yaşamadım servisden geldi geleli..stoeger teknik servisindeki arkadaşlara buradan bi kez daha teşekkür ediyorum..her hepsi sorunlu olucak diye bi kaide yok bayide beğendiğiniz bir MOD 2000'e bakın kaşığa bi fişek koyup mekanizmayı kapatın fişeği namlu ağzına verirken takılma yada sağa sola sürtme yapıyorsa başka bir stoegere bakın..sürtme yada takılma yapmadan rahatca namlu ağzına veriyorsa fişeği o tüfek sorunsuzdur..ben sonradan öğrendim bunu başıma gelince.. Selçuk Bey'de bi kaç stoegere bakmıştı bu şekilde sonunda sorunsuz olanını denk  getirdi ve memnun şu anda..:D tavsiye ederim güzel silah..saygılarımla.
Çok doğru bir tespit. Kaşıkta sorun varsa sürekli fişeği namlu ağzına vermeyi deneyin arada takılıyorsa, kenara denk geliyorsa kaşık problemlidir. Bende de öyleydi ben biraz yamulttum. Ancak randıman alamazsam fabrikaya yollayacağım. Tüfek gerçekten etkili ve muazzam bir tüfek. Yerlinin en iyilerinden biri.
  • Stoeger m2000 2012 model standart combo
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
ben stoegerde çalıştım 2008de staj yaptım genelde yansayi parçalarda sıkıntı oluyor birde kozmatik sorunu var bana sorarsan boyada solma olabiliyor ben hemen hemen her tüfeği ile atım çalışmasını engeleyen yan sanayi servise gönderiyorsun hemen yapıyorlar ben şahsım adına konuşıyım namlu işçiliği süper en ufak bir kromda toz gibi bir şey görsünler ıskartaya hurdaya çıkıyor bizzat şahit oldum tolerans değerleri de sıfır hata tek hatalar yansanayi parçalardan oluyor bunuda inkar edemeyiz iyi bir usta elinden teknik servisin elinden geçtimi süper oluyor şahsen ben 20 cal m3020 hastası oldum 55 slug mamlu çok güzel olur domuz avında diye düşünüyorum saygılar

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
bende 2013 modeli var çift namlu olarak aldım. 71 cm namluda sol alt değme problemi vardı fabrikaya yolladım hallettiler (ustalarımın eline sağlık) denedim mükemmel olmuş.bazı arkadaşlar fabrikadan şikayet ediyor diye neredeyse vaz geçmiştim şimdi de iyi ki almışım diyorum. birkaç kutu deneme atışı yaptım ne kaşıkta nede başka bir aksamda en ufak hata yok. ama yay a dikkat yağlı kullanmayın
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
İsmail bey sol alt düğme dediğnizi anlamadım nereyi tarif ediyorsunuz tam olarak açıklarmısınız

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İsmail bey sol alt düğme dediğnizi anlamadım nereyi tarif ediyorsunuz tam olarak açıklarmısınız
kenan bey ismail bey düğmeden bahsetmiyor sanırım yanlış anladınız sol alt vurmadan bahsediyor sol alt değme yazmış
bu arada bende sivaslıyım suşehri
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
yavuz abi bende öle düşündümde acaba farklı bişemi yazdı diye düşündüm ben
sivas divriğliyim abicim

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
düğme değil sol alt atıyordu yanı namlu bandında bi hata vardı
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
İsmail abi sorun tam olarak ney abi firmaya yolladınmı bilgi verirsen sevinirim
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 21:57:58 Gönderen: Kenan ÖZKAN »

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
bende 2013 modeli var çift namlu olarak aldım. 71 cm namluda sol alt değme problemi vardı fabrikaya yolladım hallettiler (ustalarımın eline sağlık) denedim mükemmel olmuş.bazı arkadaşlar fabrikadan şikayet ediyor diye neredeyse vaz geçmiştim şimdi de iyi ki almışım diyorum. birkaç kutu deneme atışı yaptım ne kaşıkta nede başka bir aksamda en ufak hata yok. ama yay a dikkat yağlı kullanmayın

tüfeğin kaşık problemi filan yoksa yay yağlıda olsa bişey farketmiyor..hem mekanizmayı kapatınca titreşim yapmıyor yağlı olunca hemde çatal şarjör borusuna sürtme yapmıyor..benimki servisden geldiğinde ustalar gres sürmüş şarjör borusuna,yaya,çatala,simsiyah çamur gibi gres..denedim 28 gramla bile sorunsuz şıkır şıkır çalışıyor..sezon sonuna kadar temizlemedim o şeklide kullandım..sezon sonu o gresli kısımları sprey yağla güzelce temizledim..şarjör borusunu sildim güzelce bezle..sonra hepsini 2T Castrol yağla yağladım..heryerinden yağ damlıyor mekanizma bile yağ olmuş..kurma kolunun oralardan yağ sızıyor dışına..ama sorusuz şıkır şıkır çalışıyor..3 şokla normal bir pozenin ful şokla vurduğu mesafelerden av vuruyor..hatta dahada uzak mesafelerden ben bile hayret ediyorum..düşük gramaj 6,7 numara fişek kullandınızmı uzak mesafelerde çok etkili bir silah..ani atışlarda yakın mesafelerde tutturamayabilirsiniz 3 şokla..çok toplu geçiriyor..tutturursanızda kuşu 2ye bölüyor zaten..tavsiyem çok açık alanlarda avlanmıyorsanız 5 şok kullanın..ben hep 1/2 sabit şok pozeyle avlandığımdan uzak atma sevdası var hep 3 şokla avlanıyorum bi türlü bu huyumu bırakamıyorum ama silahın yüze gelimi çok güzel yakın atışlarda bile vuruyorum genelde...boşa çok nadir atıyorum..bıldırcın avı haricinde 5 şok kullanmıyorum...kısacası güzel silah..bin tane tüfeğim olsa stoegerin yeri bi başka vazgeçemiyorum..sezonu iple çekiyorum ..ovada üveyik avında destan yazıcaz bu sene yine ben ve stoegerim.. :D