Gönderen Konu: Armsan Phenoma Carbo  (Okunma sayısı 15410 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail METE

• *
Ynt: Armsan Phenoma Carbo
« Yanıtla #25 : 29 Ekim 2014, 19:46:15 »
öncelikle silahınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Phenoma gerçekten duruşu işçiliği ve kusursuz çalışmasıyla yerliler içinde akıllarda yer etmiş bir silah fakat her şeyin bir eksik tarafı ister istemez oluyor. Artılarının yanında bu eksilerden de bahsetmek ilgilenenler için en önemli bilgilerdir. Phenoma hakkında fazlaca duyduğum ve bizzat şahit olduğum şu canlı bırakma işi? Bu durumundan hiç şikayetçi olmayan arkadaşları da duydum konuştum ama bir türlü bu sorunun çözümünü bulamadım yanlış fişek seçi mi, silahın az da olsa fabrika çıkışındaki farklılık mı? Bu konuda yorum yapmak isteyen arkadaşlar buyursun konuşalım yoksa tek çıkış yolum kaldı bizim kuşlar dokuz canlı mı :)  Herkese rastgele hayırlı avlar...
şok numaralarına dikkat,keklik,tahtalıya 3 şok  rc s4 7-6,biraz soğuksa rc jk6
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• *
Ynt: Armsan Phenoma Carbo
« Yanıtla #26 : 02 Kasım 2014, 12:21:24 »
Kısa günüm kârı bir tahtalıyla biraz mantar oldu  :) Dün çulluktan eser bulamayınca biraz keşif yaptım. tahtalılara birkaç kerede atma fırsatım oldu ama malesef kuş alamadım.Uzak ve yüksek geçitler oldu, fişek 32 gr wınchester unıversal 7.5 numara, Wınchester special 34 gr 6 numara kullandım. Bugün tam geçit noktasında bekledim, hava dünküne göre sertti bugün, aslında şimdi atılacak gramaj değil ama  BP 36 gr long range 5 numara attım, şok 2 numara ve kuş canlı düştü elime aldığımda zaten ölmek üzereydi ben yinede gerekeni yaptım.

resim yükle

Tüfek canlı düşürüyor demek için henüz erken.Dün bitane alakarga vurdum cansız indi.Daha yeni başladık bakalım, uygun fişek olmayabilir, benim hatam olabilir (ki önleme hatam var farkındayım), bunları zamanla göreceğiz, rastgele herkese.
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın