SİLAHLAR, MÜHİMMAT, EKİPMAN HAKKINDA HER ŞEY > YİVSİZ TÜFEKLER GENEL VE TEKNİK PAYLAŞIMLAR

niye avrupa tüfekler

(1/39) > >>

Selim ARSLANOĞLU:
Herkese merhabalar selamlar... Öncelikle belirteyim ki bu yazdıklarım sadece beni bağlar kimsenin zevkini hedef almıyorum Devamli yerli üretimden yana biri olarak tüfek piyasasindaki avrupa fiyatlarinin neden bu denli yüksek olduğunu hep merak etmişimdir bugün internette cesitli ithal av tufekleri var bunlarin çoğu 7 bin uzeri fiyatlarla alıcı buluyor simdi soruyorum size bizim kendi uretimimiz olan ortalama 2 bin liralik bir tufekle ne farki var görüntü desen aynı kalite desen aynı vuruş isabet desen ayni satis sonrasi mala sahip cikma bizim türk mali daha iyidir bizler yani biri çoğumuz avcılığı hobi olarak yapiyoruz av sezonunda en fazla on onbeş  kez cikabiliyoruz yani bizim gelir kaynağımız avcilik degil tabi gecimini avcılık ile kazanana sözüm yok ote yandan yılın belli ayları  hariç tüfeğini tenekeye pet şişeye ateşleyen bir halk olarak elinde 8 binliralik bir tüfeğin olmasi pek bisey ifade etmiyor simdi avrupa tüfek kullananlar ihtal tufekler ariza sorun cikartmiyor diyebilir buda şöyle ki yabanci av sitelerinde de bizdeki gibi ellerindeki tufeklerden sikayetci olan var yani bu degismez bir kural sadece biz elimizdeki bir barettaya toz kondurmuyoruz niye on bin lira vermisiz. Onun tutukluk yapma lüksü yok :) kissaca herseyde oldugu gibi tüfek alimlarimizda. Da avrupayi hayat bizi cezb ediyor avruvada 600 700 € olan bir tufege 7 -8 bin vererek

Gökhan KAN:
Neden avrupa tüfek.
1- daha kaliteli.
2-işçilik daha güzel
3- daha kibar.
4-cok daha sorunsuz.
5- 10 yıl kullan ve on yılın sonun da sat zarar etmezsin(hatta kar bile edebilirsin.
6-babadan ogula hatta dede den toruna kullana bilirsin.
7- reşat altını gibidir sıkıştın mı az bir zararla Babanın ogluna sata bılırsın.
 NEDEN YERLİ TÜFEYE PARA VERMEM.
1-Ne zaman ne kelek yapacagı belli olmaz.
2-piyasada kalitenın ( KA SI) OLMAYAN DOLU Marka var VE Bırakın 4140 çeliği 1040 bile degil.
3-Bugun sıfır aldın he diyince satamazsın.
4- EN ÖNEMLİSİ İSE bu tavsiyemdir. SIFIR YERLİ BİR TÜFEK ALDINIZ POZE YADA ÇİFTE. TEK TETIK YADA ENJEKTÖRLÜ. ÜSTÜN DE MAGNUN YATAK DER YADA 70MM NEY SE SİZE TAVSIYEM RUHSATA İŞLEMEDEN TÜFEYİ DENEMEYE GÖTÜRÜN ve öle 28 gr 32 gr denemeyin 40gr dan başlayın yatagına göre magnuma kadar atış yapın. GÖRECEKSINİZ Kİ 100 TANE YERLİ FİRMA MI VAR BERKİ BİR FİRMA NIN TÜFEYİ ARIZA YAPMADAN SORUN CIKARMADAN ATIŞ YAPA BİLECEK. COGU YUKSEK İHTİMALLE YA ÇİFT PATLATACAK YADA ENJEKTÖR BOŞ KOVANI YA ATMIYACAK YADA DOLU KOVANIDA BOSUNU DA ATACAK.....otomatıkler de ise bant atma sorunu oluyor.
İŞTE BU SENERYO LARI YAŞAMIŞ BİRİ OLARAK ASLA YERLİ BİR TÜFEYE PARA VERİP ALMAM.
NE CANIMA KASTIM VAR NEDE PARAMA KASTIM VAR. SIFIR YERLİ TÜFEK KULLANACAGIMA 20 YILLIK AVRUPA BİR TÜFEYİ KULLANMAYI YEGLERİM.
işin özü iyi olan kazansın.

Adem KOCA:

--- Alıntı yapılan: Gökhan KAN - 17 Nisan 2015, 13:43:36 ---Neden avrupa tüfek.
1- daha kaliteli.
2-işçilik daha güzel
3- daha kibar.
4-cok daha sorunsuz.
5- 10 yıl kullan ve on yılın sonun da sat zarar etmezsin(hatta kar bile edebilirsin.
6-babadan ogula hatta dede den toruna kullana bilirsin.
7- reşat altını gibidir sıkıştın mı az bir zararla Babanın ogluna sata bılırsın.
 NEDEN YERLİ TÜFEYE PARA VERMEM.
1-Ne zaman ne kelek yapacagı belli olmaz.
2-piyasada kalitenın ( KA SI) OLMAYAN DOLU Marka var VE Bırakın 4140 çeliği 1040 bile degil.
3-Bugun sıfır aldın he diyince satamazsın.
4- EN ÖNEMLİSİ İSE bu tavsiyemdir. SIFIR YERLİ BİR TÜFEK ALDINIZ POZE YADA ÇİFTE. TEK TETIK YADA ENJEKTÖRLÜ. ÜSTÜN DE MAGNUN YATAK DER YADA 70MM NEY SE SİZE TAVSIYEM RUHSATA İŞLEMEDEN TÜFEYİ DENEMEYE GÖTÜRÜN ve öle 28 gr 32 gr denemeyin 40gr dan başlayın yatagına göre magnuma kadar atış yapın. GÖRECEKSINİZ Kİ 100 TANE YERLİ FİRMA MI VAR BERKİ BİR FİRMA NIN TÜFEYİ ARIZA YAPMADAN SORUN CIKARMADAN ATIŞ YAPA BİLECEK. COGU YUKSEK İHTİMALLE YA ÇİFT PATLATACAK YADA ENJEKTÖR BOŞ KOVANI YA ATMIYACAK YADA DOLU KOVANIDA BOSUNU DA ATACAK.....otomatıkler de ise bant atma sorunu oluyor.
İŞTE BU SENERYO LARI YAŞAMIŞ BİRİ OLARAK ASLA YERLİ BİR TÜFEYE PARA VERİP ALMAM.
NE CANIMA KASTIM VAR NEDE PARAMA KASTIM VAR. SIFIR YERLİ TÜFEK KULLANACAGIMA 20 YILLIK AVRUPA BİR TÜFEYİ KULLANMAYI YEGLERİM.

--- Alıntı sonu ---
diyorsun kardeşim . yada şöyle diyebilirmiyis:. yerlide olsa bixim insanımıs kanında hırsıxlık var.  nerden nasıl çalarım nasıl maliyeti min. indirebilirim. nasıl argesini iyi yapıp sağlam yapısını dış görünüş ile gös boyayabilirim peşinde olması.   2. olarakda şunu diyebilirmiyis: iç piyasa türk insanına layık tüfekler dış piyasaya 1. sınıf malseme ve 1.sınıf işçilik.   yani dış ticarette 1.kalite iç pisaya 2. kalite . ????? düşünmek lasım nerde sorun va r

Gökhan AKDOĞAN:

--- Alıntı yapılan: Gökhan KAN - 17 Nisan 2015, 13:43:36 ---4- EN ÖNEMLİSİ İSE bu tavsiyemdir. SIFIR YERLİ BİR TÜFEK ALDINIZ POZE YADA ÇİFTE. TEK TETIK YADA ENJEKTÖRLÜ. ÜSTÜN DE MAGNUN YATAK DER YADA 70MM NEY SE SİZE TAVSIYEM RUHSATA İŞLEMEDEN TÜFEYİ DENEMEYE GÖTÜRÜN ve öle 28 gr 32 gr denemeyin 40gr dan başlayın yatagına göre magnuma kadar atış yapın. GÖRECEKSINİZ Kİ 100 TANE YERLİ FİRMA MI VAR BERKİ BİR FİRMA NIN TÜFEYİ ARIZA YAPMADAN SORUN CIKARMADAN ATIŞ YAPA BİLECEK. COGU YUKSEK İHTİMALLE YA ÇİFT PATLATACAK YADA ENJEKTÖR BOŞ KOVANI YA ATMIYACAK YADA DOLU KOVANIDA BOSUNU DA ATACAK.....otomatıkler de ise bant atma sorunu oluyor.

--- Alıntı sonu ---
Keşke bu söylenileni bir yıl önce farkında olsaydım şimdi yok yamuk atıyor yok hedefi vurmuyor vsvs diye uğraşmazdım, maddiyat önemli ama biraz bekleyip ikinci el temiz bir avrupa almak daha mantıklı.

Polat OLUR:
bu konuşmaları çok duydum...yılda trapta 5000-10000 aralığında yıllarca fişek atmış , ve aldığım yaklaşık 20 kadar yerli tüfekte özellikle otomatiklerde illaki sorun yaşamış ava en az yılda 1000-1500 fişek atan biri olarak yerli tüfeği ana tüfeğim olarak görmüyorum ..üzülerek böyle...Birde benim gibi gözünü browning b 25 le açmış birine ömür billah yerli tüfek olmuyor...Miroku Fabarm Browning kullanıyorum..Beretta S serisi tüfekleri bile beğenmiyorum...nostalji olsun diye Mke çiftelerim var senede bir kaç kez ava giderim vasat günlerde...hal böyle iken bu işler keyif işi iken harcanan paranın önemi olmuyor mesele keyif almak..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git