Gönderen Konu: acil yardim  (Okunma sayısı 1708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinan HAMZA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
acil yardim
« : 23 Nisan 2015, 15:33:24 »
Kopegim iki gun once dogum yapti 10 tane yavru yapti fakat 7 tanesi öldü :(  simdide sanki kanamasi bana fazla gibi geldi. Su iciyor ve yemek az da olsa yiyor bu kanama kac gun surer. Akan kan koyu kirmizi renkte. Ayaga kalkip ciktigi zamanda bitkin yuruyor. Yani dengesini saglamakta gucluk cekiyor. Bana yardimci olacak veteriner arkadaslara ihtiyacim var
1978-Sakarya

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
Ynt: acil yardim
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2015, 15:37:49 »
Sevgili Sinan öncelikle geçmiş olsun ve Allah acil şifa versin doğurduktan sonra bitkin düşme ve yemek yememe gibi problemler oluyor ama sizin bahsettiğiniz bir müdahale (fiziken) lazım bence burdan değil hemen veterinere götürün ordaki hızlı müdaheleler ve fiziki müdahele ile bu çözülür ayrıca ölen yavrular için çok üzüldüm  :( saygilar...
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2015, 16:16:51 »
Bulunduğunuz ilde veteriner fakultesi varsa hemen götürmeniz lazım yada bildiğiniz bir veterineri çağırmanız gerekiyor... yavruların ölümü için çok üzüldüm içim burkuldu :(
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimdışı Sinan HAMZA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2015, 09:28:44 »
Arkadaslar koelpegimi dun veteriner klinigine goturdum belkide bir saat daha gecikseydim kopegimi kaybedecektim. Sakaryada genc vet. Veteriner klinigibdeki veteriner arkadaslarim saolsunlar serum ve igne yaparak kopegimin kanamasini durdurdular. Yavrularada ayri bir ilgi gosterdiler. Kopegim 3 gun tedavi gorecek.  Kopegimin kan degerleri cok dusmus. Herkese tavsiyem olsun kopeginizi dogum oncesi ve hemen dogum sonrasi iyi bir veterinere muayene yaptirin.Sakaryada bulunan genç vet veteriner klinigine cok tesekkur ederim . yavrularima dahi bakiyorlar saolsun varolsunlar
1978-Sakarya

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2015, 09:57:26 »
Arkadaslar koelpegimi dun veteriner klinigine goturdum belkide bir saat daha gecikseydim kopegimi kaybedecektim. Sakaryada genc vet. Veteriner klinigibdeki veteriner arkadaslarim saolsunlar serum ve igne yaparak kopegimin kanamasini durdurdular. Yavrularada ayri bir ilgi gosterdiler. Kopegim 3 gun tedavi gorecek.  Kopegimin kan degerleri cok dusmus. Herkese tavsiyem olsun kopeginizi dogum oncesi ve hemen dogum sonrasi iyi bir veterinere muayene yaptirin.Sakaryada bulunan genç vet veteriner klinigine cok tesekkur ederim . yavrularima dahi bakiyorlar saolsun varolsunlar
Sinan bey dediğim gibi olmuş ve yapmissiniz bende mutlu oldum şimdi dediğim gibi fiziki müdahele olmadan düzelmezdi şimdiden Allah acil şifa versin geçmiş olsun
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Sinan HAMZA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2015, 11:20:28 »
Aynen oyle inanin dunyalar benim oldu
 Durumu cok kritikti. Sabaha cikmasi zordu ama bu sabah daha iyi insallah.
1978-Sakarya

The following users thanked this post: Ergin KORKUT