Gönderen Konu: STOEGER Mod 2000 RealtreeAPG- böylesini hiç görmediniz..modifiyeli..  (Okunma sayısı 19841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
böyle idi.

böyle oldu

ilk hali resimlerde güzeldi, fakat direk fabrikadan geldiği için omuzlama şansım olmamıştı. biraz garip geliyordu.
    Fabrikanın yapmış olduğu banta ısınamadım, Bende kendi çabalarımla tüfeği bu hale getirdim.
    Resimlerden ne kadar anlaşılır bilemem ama inanın nişan alışım kolaylaştı ve muazzam göze gelmeye başladı.daha hızlı nişan alabiliyorum..
    Ama bu şu demek değil stoeger yüksek bantı kötü anlamında birşey çıkmasın burdan  sadece ben ısınamadım bana uymayan tüfek bir başkasında çok iyi göze gelebilir..

Nasıl yaptığıma gelince sadece bir törpü yeterli ve birazda namlu boyası ..
    umarım beğenirsiniz.. iyi seyirler..

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı O.Akif ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
Tüfekten memnun musunuz?Mekanizmasının çalışması nasıl.Ben armsanla vursan arasında kararsız kaldım.İzlenimlerinizi belirtirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler

• AvlakForum Üye
  • *
     Selam......şu nu belirteyim öncelikle ben stoeger sadece ördek avında ve tahtalı avında kullanmak için aldım..sorunuza gelince ,
     Evet hemde çok memnunum, mekanizmanın çalışmasıda gayet başarılı,tutukluk hiç yapmadı ben 28 gram ve üzeri muhtelif marka fişeklerle direk avda denedim sonuç gayet iyi, zaten mekanizması okadar rahat çalışıyor ki serçe parmağınla kurabilirsin.grupman ve delicilik en çok yara taşıyan kuş bana göre tahtalı güvercin30 40 mt lerde rahatlıkla vurulabiliyor daha uzaklarada zaten mavzer lazım:) yani grupman ve delicilikte sıkıntı yok namlu içi diğer yerlilerde olduğu gibi kalem izi ne rastlamazsın ayrıca kasa içinde herhangi bir yere vuruntu yapmıyor.  unutmadan eğer görüntüye önem veriyorsanız  ağaç kundaklı olan stoeger el kundağı çok kaba bu yüzden ya camo modellerini yada sentetik modellerini tercih et el kundağı kibar ve tüfeği en azından daha zarif gösteriyor, ama ahşap sentetik modellerden daha dengelidir. sana yardımcı olması acısında bir de video adresi yolluyorum bunu bi incele
  --- birde http://www.gunhuntermag.com/Articles/tabid/113/articleType/ArticleView/articleId/154/Stoegers-Remarkable-M2000.aspx bu sitede stoeger hakkında olumlu bir makale var

Birdefa bu tüfek armsan dan 200 ile 300 gram arasında ağır sentetik dipcik olduğundan öne biraz yığılıyor fakat bu her nekdar dezavantaj olarak görülsede bence artısı fazla ağır dolularda geçen hafta 38gr 0 numara nobel sport ağır dolu sıktım,  halen 36 gram sıkıyorum sıkıntı yok şahlanma yapmıyor diğer kinetik tüfeğim ata neo(3 kg) 38 gramı onda sıktığımda şalanma yapıyor
   Birde eğer bir tüfekle tüm avları yapmayı düşünüyorsanız armsan veya gazlı herhangi bir tüfek mantıklı bir tercih olabilir,sebebine gelince yaz kış sıkabilirsiniz stoeger biraz daha kış avlarına yatkın bi tüfek zaten amerikada sadece ördek,kaz ve hindi avında benellinin muadili olarak alınıyor fiyat performans değerlendirmelerindede çok olumlu yazılar var özellikle shotgunworld formundan incelerseniz.
   Size tavsiyem eğer iki tüfek arasında kaldı iseniz  [ Ata neo] alın şuan onuda kullanıyorum, Harika bir tüfek bence sizin armsan la vursan arasında kalma sebebiniz armsan  yakışıklı tüfek vursanda kaba ama etkili  bu yüzden olabilirmi, Eğer bu yüzden ise kinetik ve yakışıklı bir tüfek istiyorsanız ata neo derim, mekanızma çalışma herşey mükemmel yaz kış kullanılabilir bence ayrıca armsandan da iyi görünüyor.
  Ama illede gazlı diyorsanız şuan yakın bir arkadaşımda marrochi a 12 marka atanın italyaya yapmış oldugu tüfek var ona bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. mekanizma sesi yankılanıyo aynı beretta gibi. .
  Armsan hiç kullanmadım fakat bayilerde bir kaç defa inceledim dış görüşü dışında beni cezbeden bir özelliği yok..
   . umarım yardımcı olabilmişimdir.. saygılar
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 09:02:11 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı O.Akif ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
Sorunsuz bir tüfek arıyorum hepsi o aslında.Öğrenci olduğum için bir tüfek parasını kendi kendime denkleştirmek bile çok zaman aldı.Durum böyle iken alacağım tüfekte hiçbir sorun çıkmasın istiyorum.Beni yaptığım kesin bir av çeşidi yok okuldan ötürü.Tüfeği daha çok haftasonları deşarj olmak için kullanacağım.3-4 kutu fişek atarım haftasonu.Armsan malının arkasında duruyor diyorlar.Müşteri hizmetleri iyi bir sorun olursa çözerlermiş.Vursanla ilgili başka bir forumda olumsuz birşeyler okudum fabrika ilgilenmemiş,0 tüfeği ruhsata kaydetmeden denemiş bozuk çıkmış bayii kendisi değişmiş fabrika değişmemiş yine gibi.Millet Stoeger olunca bozuldu tüfekler 92 a lar çok daha iyiydi alınmaz falan demiş millet.Bende korktum o zaman dedim 3 kuruş param var böyle birşey başıma gelse naparım diye.Kinetik istememin sebebi bakımı kolay.Gazlıyı çok iyi temizlemek gerekiyor ama benim ilk tüfeğim olacak o yüzden tüfeği de ziyan etmek istemem temizlenmeyince verim alınmıyormuş.Cevap yazdığınız için teşekkür ederim.Aslında bende bilgi almak amacıyla bir başlık açtım.Orayı da incelerseniz çok sevinirim.Mekanizması çok seri,en iyi yarı oto,yerliyi aratmaz şeklinde bir çok yorum okuyunca armsan a yöneldim.Yoksa benim için maddiyat birinci sırada.Ne kadar ucuza mal edebilirsem o kadar iyi.
Şimdiden çok teşekkür ederim.Tavsiyelerinizi bekliyorum

• AvlakForum Üye
  • *
  sevgili mustafa kardeşim evet çalışmasını görmedim.yazımda da çalışması ile ilgili  veya herhangi bir ters yorum yazmadım. bence tam okumadın yazımı veya yanlış anladın yahut  ;D okumadan bedava yorum yaptın. ;D dur neler yazdığımı birdaha ekleyeyim aşagıdaki gibi....
    Birde eğer bir tüfekle tüm avları yapmayı düşünüyorsanız armsan veya gazlı herhangi bir tüfek mantıklı bir tercih olabilir, sebebine gelince yaz kış sıkabilirsiniz.

Armsan hiç kullanmadım fakat bayilerde bir kaç defa inceledim dış görüşü dışında beni cezbeden bir özelliği yok..

yukarıda yazdıklarımın arkasındayım yine diyorum dış görünüşü dışında beni cezbeden bir özelliği yok hı dediğin gibi eğer kullanmış olsam olumlu olumsuz yazardım. biliyorsun ki tüfeği ruhsata işlemeden kullanamıyorsun eğer birgün bir yerde denk gelirse sölediklerini dikkatle incelerim ve gerçekten bu kadar harika bir tüfekse muhakkak onuda bir gün alırım...
    saygılarrr

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Akif kardeş ben stoegeri almaya karar verdiğimde kamuflaj ve yüksek bantlı modelini almak istiyordum, fakat bayide kamuflaj modeli yoktu bu yüzden sentetik aldım, sabredemedim. tüfekle sadece deneme atışı yapmıştım durumu fabrikada yetkili hakan beye durumu anlattım anlayışla karşıladı aradaki kamuflaj farkını vererek tüfeği kamuflaj kaplatıp yüksek bant taktılar bu istediklerim için beni üzmediler yani servisle ilgili bir sıkıntım olmadı aksine  hakan bey ve ümit bey çok yardımcı oldular. şimdi ben stoeger hakkında şunu düşünüyorum eğer benim keyfe keder isteğimi yapıyorlarsa ve beni memnun ediyorlarsa bence servisleri mükemmel.. cevrende stoeger ve armsan kullan yokmu hiç eğer varsa en iyi fikri kullanınca verebilirsin dahada olmadı   ;) bir daha söylüyorum iki tüfek arasında kaldı isen bence ATA NEO al.. ;)
   saygılar 

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
    teşekkürler nazife hanım
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı O.Akif ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
En iyi reklam müşteri memnuniyetidir.Zaman ayırıp sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim.Tüfeğe ne kadar az para yatırsam o kadar iyi diye düşünüyorum.O yüzden Delüxe ya da special modellere hiç bakmıyorum bile.Fiyatı azaltabildiğim kadar azaltmaya çalışıyorum.Ata Neo aslında çok mantıklı geldi ama fiyatı biraz daha yüksek.Zaten Vursana da o yüzden bakmıştım 700 TL ye sentetik kundak olanı vardı.Arada 150 lira fark oluyordu armsanla.Ayrıca Armsan fabrikası bayiiden daha pahalıya satıyor ya da adamına göre muamele yapıyor.Bana tavsiye edebileceğiniz bir bayii olabilir mi?Hilal av dan almaktı niyetim uygundu ama armsan stokta yok.İnternette millet yazıyor 1100 liraya satılıyor ama marocchi ben 800 liraya aldım yazıyor.Ya bu millet buluyo da ben neden bulamıyorum?

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
stoeger kış tüfeği denilniş bundan kasıt nedir bne anlayamadım. bunun söylenmesinmesindeki sebep tüfeğin ağır olmasımı yoksa yaz aylarında grupmanın düşük olmasımı yada yüksek gramajda fişeklerde mi daha iyi performans veriyo sebebi sizce nedir acaba.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

• AvlakForum Üye
  • *
   Kesinlikle kişisel kanatimdir. kış yaz ne zaman sıkıcanız size kalmış ben yaz aylarında hafif tüfek kullanmaya özen gösteriyorum ayrıca bendeki sentetik modeli stoegerin kış aylarında yağmur çamur dinlemeden götürüyorum..oyüzden böyle bir ayrıma girdim  almamdaki amac zaten kış avlarıydı..
    stoegerin amerikadaki sitesine girerseniz adamların tüfeği daha çok waterfowl avları için ve hindi avı için reklamını yaptıklarını görebilirsiniz yinede yazın kullanılmaz diye bir şey yok keyf işi.. ben üveyik avında denedim harika sonuçlar aldım.  RASTGELE
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 19:23:50 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
ferhat abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. ve ayrıca tüfeğide çok güzel modifye etmişsin ellerine sağlık. modifye edilmemiş haliyle arpacığı görmek çok olur herhalde bantın üzerinden bulaqnık bir şakilde görülür ama şimdi tüfeğin hem şakli güzel olmuş hemde kullanımı sanırım.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

• AvlakForum Üye
  • *
   Rica ederim, abdullah kardeş sağolasın... evet ilk haliyle bant gözümün önünde set şeklinde kapatıyordu nişan hattını şimdi geçiş yumuşak ve düzgün bir hat oldu.. ben böleyle keyf alıyorum belki yapmamak gerekirdi orjinalini bozmamak gerekirdi fakat av tüfeği kişiye uygun olmalı diye düşünüyorum bunuda şuan stoegerden talep etsek bile yapamayacakları için kendi yordamlarımızla çareler üretiyoruz.. :) rastgele
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hasan ERKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
ARKADAŞLAR BÜYÜK YAZI İLE YAZIYORUM DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BENDEDE STOEGER 2000 SENTETİK VAR Bİ KERE ÇOK HAFİF MEKANİZMA HARİKA 24 36 YAKADAR DENEDİM SORUN YOK GRUPMANI DELİCİLİĞİ SÜPER 85 ADIMDA TENEKEYE ETKİSİNİ RESMEDEBİLİRİM AMA KIŞ TÜFEĞİ KONUSUNA GELİNCE AMERİKA VE KANADA İÇİN ÜRETİLMİŞ TİPİ BENELLİYE BENZER ZATEN ONUN İÇİN ÇOK İLGİNÇTİR SOĞUKTA İYİ VURUŞLAR YAPIYOR SICAKTA 28 GRAMI GEÇMEYECEN HANGİMEMLEKETTESİN BİLMİYORUM AMA HARİKA GRUPMANI OLAN MESAFE PEK TANIMAYAN UYGUN GRAMAJLA TABİ VE MEKANİZMAELİNDE TAŞIRKEN BENELLİYLE AV YAPIYORMUŞ HİSSİ VEREN BİR TÜFEK BENCE
Hasan ERKOÇ
1976 ANAMUR

Çevrimdışı Hasan ERKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
ARMSANLA İLGİLİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM AMA KULLNICILARI BİZİM STEOGERCİLER KADAR MEMNUN DEĞİL HATTA Bİ ARKADAŞIMDA VAR KARŞILAŞTIRMA YAPTIK AÇIK ARA STOEGER ÖNDE BUNU SÖYLEYEBİLİRİM ZATEN ELDEN ÇIKARACAK STOGERDE TİPSİZ İŞTE
Hasan ERKOÇ
1976 ANAMUR

• AvlakForum Üye
  • *
ARMSANLA İLGİLİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM AMA KULLNICILARI BİZİM STEOGERCİLER KADAR MEMNUN DEĞİL HATTA Bİ ARKADAŞIMDA VAR KARŞILAŞTIRMA YAPTIK AÇIK ARA STOEGER ÖNDE BUNU SÖYLEYEBİLİRİM ZATEN ELDEN ÇIKARACAK STOGERDE TİPSİZ İŞTE
Stoegerde tipsiz işte:) bu çok doğru
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
paylaşım güzelde bir şey dikkatimi çekti.tahtalı ördekten daha fazla mı saçma taşıyor  bu ilginç geldi bana.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Batuhan DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
yerlide en iyi otomotaik tüfek stoeger bunu binlerce kez söyledim yinede söylerim adamların işi sadece otomatik üretmek saygılar ayrıca arkadasında koskoca beretta holdnig var karar sizin
Batuhan DENİZ
1978 balıkesir

boldor

• Ziyaretçi
birde kurma kolu şikayeti war cok kolay cıkıyomuş ..

Çevrimdışı Erdem SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AV LİMİTLERİNİ UNUTMAYALIM!!!!!
muhittin abi benellicsuper 90 altın tetik söktüm aynen kurma kolu çok çabuk çıkıyor

Erdem SERİN
1983-BALIKESİR/BURHANİYE 05556752053

Çevrimdışı Fırat TOPALOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. Yukarıdaki faydalı paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
Benim de bir sorum var. Ağırlıklı olarak domuz avına gitmekteyim ve bunu hem yazın, hem de kışın yapıyorum.
Yeni bir tüfek alacağım ama kararsız kaldım. stoeger m3500 ile ata neo arasında... m3500 ü domuz avında kullanan arkadaş var ise, yorumları çok yardımcı olacaktır. Diğer usta arkadaşların da fikirleri önemli. paylaşırsanız sevinirim.
Fırat TOPALOĞLU
1971 İSTANBUL

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
3500 ile ilgili yorum zaten burada var. http://www.avlakforum.com/forum/index.php/board,274.0.html bu sayfada iki konu açılmış, baktınız mı?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
aslında ilginç ve faydalı bir topic olmuş ama sanki biraz daha ikileme düşüyor insan? :) Gerçi domuz avında kullanan olmamış ama domuza daha çok ata tavsiye edilecek gibi... Yine de teşekkürler...
Fırat TOPALOĞLU
1971 İSTANBUL

• AvlakForum Üye
  • *
Stoeger m3500 ü aldım. denemelerini yaptıktan sonra merak edenlere yorumları iletirim.
Herkese kazasız belasız bereketli avlar dilerim.
Fırat TOPALOĞLU
1971 İSTANBUL

Çevrimdışı Ahmet VAROL

• AvlakForum Üye
  • *
Sevgili dostlarım;Bende Stoeger model 2000 deluxe bir tüfek var.Ayrıca kurşun atmaya özel ikinci bir namlusu da var.Ben daha çok bu namluyu kullanmak istiyorum.Aynı zamanda dürbün takmak istiyorum.Fakat tüfeğimde dürbün yatağı bulunmamaktadır.El kundağının önüne namluya piyasada satılan ayaklarla dürbün bağlamada bir sakınca olur mu?ayak  namluyu sıkınca kurşun atarken bir bir zarar görür mü?
 Şididen teşekkürler....
Ahmet VAROL
1943 ANKARA / Nallıhan